Czym ogrzewacie dom

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Czym ogrzewacie dom

wtorek 30 sie 2022, 08:55

Jak w temacie. Czym obecnie ogrzewacie dom? Zdecydowaliście się na grzejniki czy moze jednak ogrzewanie podłogowe?

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Czym ogrzewacie dom

wtorek 30 sie 2022, 10:37

My mamy podłogówkę w całym domu. Nawet pod prysznicem jest ułożona. Żadnych wad nie ma. Do każdego pomieszczenia ze skrzynki rozdzielczej idzie "rura" najprosciej mowiac. Jest to standard, każdy pokój można ustawić z inną temp. większą mniej sza jak kto woli. Np. U nas w łazience jes podkręcone na nieco więcej. Co do kurzu jest wszędzie tyle samo nie zależnie od ogrzewania. Awaryjność - też jak wszędzie. Za nic nie zmieniłbym na grzejniki.

Grzejemy obecnie pelletem, tak mieliśmy w projekcie. Pelleet znacznie zdrożał w tym roku, ale z drugiej strony co nie podrozało? Wszystko jest obecnie bardzo drogie.
Sam już zrobiłem zapasy na zimę:
https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/a ... a2956.html

Kupiłem pellet w Leroy Merlin.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Czym ogrzewacie dom

niedziela 25 wrz 2022, 14:55

Ja polecam firmę z Gdańska która wykonuje docieplenia poddaszy u mnie wykonali kawał dobrej roboty. Ta firma ma także w swojej ofercie wykonanie instalacji hydraulicznych, gazowych oraz wykonywanie wewnętrznych prac wykończeniowych. Ja ich polecam bardzo serdecznie.

no avatar
Marius
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 11:18

Re: Czym ogrzewacie dom

niedziela 23 paź 2022, 22:14

Podobno jeśli chodzi o ogrzewanie budynków, to pod względem kosztów i wydajności przyszłością jest LNG. Trochę o tym czytałem na https://www.cryogas.pl/lng, bo dość mocno w ostatnim czasie zaczęły mnie interesować ekologiczne paliwa. Na pewno jest to opcja, która pomoże w rozwiązaniu tak zwanego „dylematu energetycznego”, który odnosi się do znalezienia równowagi między dwoma kluczowymi wymaganiami: chcemy bezpiecznej energii po przystępnej cenie; a jednocześnie chcemy jak najbardziej obniżyć emisję produkowanego dwutlenku węglu. Przymierzam się do zmiany instalacji w zakładzie, więc na pewno będę obserwował ten temat.

no avatar
abby
Stały Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: środa 04 lis 2020, 11:52

Re: Czym ogrzewacie dom

piątek 03 mar 2023, 07:48

Ja to jednak wiem, że systemy grzewcze są mocno skomplikowane i nie zawsze mamy komu na ten temat coś opowiedzieć. Niemniej jednak dla mnie sugestywnie dobrym posunięciem będze coś takiego jak firma Term Instal , bo ona ma naprawdę dobre przełożenie i działa na rachunki naprawdę dobrze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości