Rynek walutowy w Singapurze. Pomocy ! :)

ODPOWIEDZ
no avatar
AdriannaB
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:37

Rynek walutowy w Singapurze. Pomocy ! :)

niedziela 05 maja 2013, 17:01

Witam :)

Piszę to tutaj ponieważ potrzebuję malutkiej pomocy :)
Muszę napisać referat na temat "rynku walutowego w Singapurze" nie bardzo wiem jakie najpotrzebniejsze wiadomości powinnam zawrzeć w takim referacie i gdzie powinnam ich przede wszystkim szukać ?
Szukałam czegoś na ten temat ale znalazłam tylko takie podstawowe informacje które są nie wystarczające a teraz jestem w martwym punkcie bo nie wiem gdzie szukać dalej. :(

Proszę o pomoc ! :) przynajmniej o pokierowanie mnie gdzie powinnam szukać.

Dziękuje i pozdrawiam :)

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Rynek walutowy w Singapurze. Pomocy ! :)

niedziela 05 maja 2013, 17:08

Polecam użytkownika ZZZ. Ma bardzo szeroką wiedzę na temat rynków walutowych na całym świecie, specjalność USA i Chiny, to i o Singapurze powinien sporo wiedzieć.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Rynek walutowy w Singapurze. Pomocy ! :)

niedziela 05 maja 2013, 18:20

System walutowy, kurs i wymiana

Jednostką walutową jest dolar singapurski, który dzieli się na 100 centów. Dolar singapurski oznaczany jest kodem SGD lub symbolem dolara $, który często (ale nie zawsze) poprzedzany jest literą S (S$), dla odróżnienia od dolara amerykańskiego.
Prawnym środkiem płatniczym są również dolary brunejskie. Na podstawie umowy z 1967 r. waluta brunejska akceptowana jest w Singapurze (a singapurska w Brunei) bez żadnych dodatkowych opłat po kursie wymiany 1 do 1.
Kurs singapurskiego dolara ustalany jest w odniesieniu do koszyka walut, gdzie poszczególnym walutom przypisano wagi wynikające z wartości wymiany handlowej z poszczególnymi krajami. Struktura koszyka jest cyklicznie modyfikowana, tak by odzwierciedlała poziom kontaktów handlowych Singapuru z zagranicznymi partnerami. Kurs walutowy utrzymywany jest w widełkach, których wartość nie jest podawana do publicznej wiadomości. Bank centralny interweniuje na rynku walutowym, aby zapobiec nadmiernym wahaniom kursu.
Kurs dolara singapurskiego jest stabilny. Przy nieznacznych wahaniach kursu na przestrzeni ostatnich lat waluta ta podlegała kroczącej aprecjacji w stosunku do dolara amerykańskiego. Średnioroczny kurs USD/SGD w 2011 r. wyniósł 1,2579. Informacje dot. obecnego kursu singapurskiej waluty jak i kursów historycznych dostępne są na stronie singapurskiego banku centralnego MAS: https://secure.mas.gov.sg/msb/ExchangeRates.aspx
Wymiany walut można dokonać w licznych kantorach, które nie pobierają prowizji za przeprowadzone operacje.


Na Wielką Brytanię przypada około 46 proc. globalnego handlu walutami – wynika z raportu Banku Rozliczeń Międzynarodowych BIS. Dopiero na drugim miejscu i w sporej odległości znajdują USA z 24-proc. udziałem w handlu, dalej plasuje się Francja (7 proc.) i Singapur (3 proc.).


Jezeli znasz ANG to najlepszym zrodlem informacji jest
forexmagnates
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

no avatar
AdriannaB
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:37

Re: Rynek walutowy w Singapurze. Pomocy ! :)

niedziela 05 maja 2013, 22:06

dziękuje wam za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości