Wszystkie pytania dozwolone!

ODPOWIEDZ
no avatar
Rombi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 mar 2016, 22:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 09 mar 2016, 14:33

Wystarczyło odznaczyć "Przesuwaj koniec wykresu" ;)

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 14 mar 2016, 21:49

No to teraz będzie bardzo głupie pytanie, w kuluarach FxCuffs /ostatni weekend/ jeden z prelegentów rzucił takie hasło:
..."wszystkim traderom na rynku Forex wiadomo, że wzrost ceny powodują sprzedający, im więcej sprzedających tym szybciej rośnie cena"... hmmm.
Zapewne traderom /może nie wszystkim/ trochę to burzy obraz, - jakieś wnioski, pomysły, bo zapewne nie każdy się z tym zgodzi :sad:

no avatar
Rombi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 mar 2016, 22:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 15 mar 2016, 17:11

Witam ponownie, jako że FXPro miało bardzo wolny zapłon w odpisywaniu na moje maile to poszedłem ze swoimi środkami do XM'a.

I teraz pytanie techniczne:

Siedze na DAXie , jestem w handlu, Mam ustawione linie TP i SL. Kurs sobie skacze i zbliża się do SL, nie osiąga go a zlecenie zostaje zamknięte przedwcześnie. Podobnie jest z Take Profit - kurs przebija linie TP ale nie powoduje to zamknięcia zlecenia. Mam coś pochrzanione w platformie, czy to ten broker taki wspaniały jest ?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 15 mar 2016, 18:28

Rombi - trzeba było pisać do mnie. Niektórzy mówią, że odpisuję szybciej niż oni wysyłają maile :). Polskie FxPro było teraz w delegacji w Polsce z uwagi na FxCuffs więc siłą rzeczy zrobiły się opóźnienia... Mimo wszystko dałbym im szansę, bo ofertę mają lepszą niż XM.

Ale do rzeczy.
To o czym piszesz zapewne wynika ze... spreadu :). Włącz sobie na wykresie linię Ask -> F8 -> Ogólne -> Pokaż linię Ask. W zależności od kierunku pozycji należy patrzeć na cenę Ask lub Bid.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Rombi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 mar 2016, 22:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 15 mar 2016, 18:48

Raposo, nie wykluczam ze jeszcze do nich wroce. Wtedy trukne do Ciebie ;)
Dzieki za podpowiedź, sprawdze to z ta linia, natomiast dystans byl wiekszy od spredu. Przynajmniej tak mi soe wydawało :p

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 15 mar 2016, 18:58

Na oko ciężko to "zbadać". Tym bardziej kiedy mamy do czynienia ze zmiennym spreadem. Tak czy inaczej, linia Ask wiele ułatwia ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
slant
Posty: 5
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 14:34

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

sobota 09 kwie 2016, 12:36

Witam serdecznie wszystkich.
Od razu zaznaczę że jestem początkującym graczem Forex i staram się nauczyć strategi Price Action.
Mam do Was pytanie odnośnie setupu FAKEY.
A mianowicie : „KLUCZOWĄ cechą charakteryzującą dobry sygnał Fakey jest WYRAŹNE fałszywe wybicie z formacji inside bar„ - to jest cytat z działu tłumaczeń Niala Fulera, a moje pytanie brzmi czy jeżeli mam trend wzrostowy i utworzył mi się Inside Bar to jest znaczenie jaka jest pierwsza świeca a jaka druga?
Chodzi mi o zależność, że w trendzie wzrostowym pierwsza świeca IB ma być spadkowa a druga wzrostowa i potem fałszywe wybicie w postaci świecy spadkowej ?
Czy też nie ma znaczenia i może być pierwsza świeca IB wzrostowa a druga spadkowa i następnie fałszywe wybicie też spadkowe?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 12 kwie 2016, 10:58

Nie ma znaczenia kolor/kierunek świec. W relacji Inside-Bar porównujesz zakresy świec dla określenia, czy masz do czynienia z IB.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

niedziela 15 maja 2016, 08:02

Na Navi ktoś zadał pytanie, czy na MT4 można mieć wykres słupkowy tylko z ceną zamknięcia - nie ma odpowiedzi :( . , tzn. jedna jest , że liniowy ma ceny zamknięcia. Ale zapewne nie o to chodzi autorowi.
Od pewnego czasu też interesuje mnie właśnie taka grafika, da się to zrobić?.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 16 maja 2016, 02:08

OPEN CLOSE
HI LO




wykres jest wykresem słupkowym ponieważ słupek mierzy dany zakres w danym okresie czasowym, wiec musi gdzies być początek i koniec zasiegu w czaie, nie może być sam koniec czyli close. Technicznie nie możliwe jest stworzenie słupka z samą ceną zamkniecia bo naturalnie zmienia się nam w linie. Jednak jak ustalimy przedział pomiaru zależy tylko i wyłącznie od nas. Wystarczy pobawić się na przykład w maskowanie kolorów na wykresie. Można kompletnie pozbyć się czasu wtedy mamy tzw renko itd... http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 414#p42255


Tylko co tak naprawdę zmienia nam wygląd wykresu skoro na każdym w tym samym czasie cena jest taka sama... i chyba nie za bardzo zainteresowana jest tym kto i jak ją wizualizuje. :facep: bo cena wizualizowana na wykresie jaką kolwiek metodą jest już czasem przeszłym, w czasię teraźniejszym jest tylko punktem, poziomem cenowym, a przyszłości nie da się wizualizować bo jeszcze nie wystąpiła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 16 maja 2016, 17:38

Little Scalper pisze: wykres jest wykresem słupkowym ponieważ słupek mierzy dany zakres w danym okresie czasowym, wiec musi gdzies być początek i koniec zasiegu w czaie, nie może być sam koniec czyli close.
Może, może :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 17 maja 2016, 10:05

4_ex pisze:
Little Scalper pisze: wykres jest wykresem słupkowym ponieważ słupek mierzy dany zakres w danym okresie czasowym, wiec musi gdzies być początek i koniec zasiegu w czaie, nie może być sam koniec czyli close.
Może, może :wink:
a no jednak się da :cheers: choć dalej nie rozumiem co to za róznica bo w większości przypadków i tak tam gdzie jest CLOSE to na next jest OPEN. W czym Ci taki słupek pomaga jeśli można wiedzieć ?
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 17 maja 2016, 19:20

Little Scalper pisze: W czym Ci taki słupek pomaga jeśli można wiedzieć ?
Oczywiście proszę, - VSA (volumen, zamknięcie i obrót "brutto", czy jak kto woli skumulowany), ale i tak dalej nie mam , skąd ludziska to biorą?. Lubię prostotę - MT4, na innych platformach jest ale za dużo wodotrysków :sad: .
bo w większości przypadków i tak tam gdzie jest CLOSE to na next jest OPEN
hmmm, - z akcentem na "większość" :wink: .

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 17 maja 2016, 20:22

Jak ustawić alarm w MT4 aby przychodził jako sms - sieć Play?

no avatar
slant
Posty: 5
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 14:34

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 23 maja 2016, 17:58

Witam
Chciałem się Was zapytać czy istnieje program, lub opcja w MT4 która pozwala na odtwarzanie historycznego wykresu ale w opcji „świeca po świecy” ? Tzn że nie znam przyszłych świec do momentu „prze klikania dalej” ?:)
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 23 maja 2016, 20:33

Tak F12

no avatar
slant
Posty: 5
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 14:34

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 23 maja 2016, 20:54

Hahaha :) super dzięki wielkie o to mi chodziło :)

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

poniedziałek 13 cze 2016, 15:48

ten akcent nie ma tu większego wydźwięku, bo jak ogromną różnice stanowi ten nowy tick w nowym okresie czasowym skoro tickuje w zależności od brokera nawet i pare/naście/set razy na sekundę szarpiąc i tworząc te szczeliny. Jak ogromną różnice stanowi tick do ticka akurat w nowej ramie tworzenia słupka a nie ogół tych ticków zresztą, nowa rama to nowy pomiar.
Skoro mówisz o volumenie skumulowanym to tym bardziej nie zawiera się on tyle w samym okresie czasowym a jest to pomiar danego zasięgu, fali.
Pomiar wolumeu tickowego jak sama nazwa wskazuje bierze się z ilości występowania ticków w danym horyzoncie czasowym, im więcej ticków, tym większy wolumen, tym większe wykupowanie bądź wyprzedawanie rynku, bo każdy skok ticka logicznie można przyjmować za najmniejszą forme trendu w której to wygrywa popyt bądź podaż. W zagadnieniu VSA co jest analizą WOLUMENY oraz SPREADA danego horyzontu czasogo/słupka a za pojęciem SPREAD idzie HLOC słupka czyli jego zasięg od H do L oraz jak cena zamknęła się względem jego otwarcia a nie zamknięcia poprzedniego słupka, względem poprzednich słupków można co najwyżej szukać czego na podobiznę IB albo OB z dużo większym wolumenem IB względem poprzedniego bądz duzo mniejszym wolumenem OB względem poprzedniego, chodzi o analizę pojedynczych słupków względem ogółu a nie analizę fal czy też wolumenu skumulowanego na tej fali, chyba że coś się w tej kwestii pozmieniało.

Wiem że kolega Jarek którego można było spotkać na forum zajmował się tworzeniem wskaźników wolumenu skumulowanego nie wiem czasem czy gdzieś tego nie wrzucał a jeśli nie to od razu uprzedzam by nie prosić o darmowe gotowce a raczej starać się wycenić czas poświęcony przez niego.

Co do VSA i tematów około wolumenowych to też gdzieś na forum znajduję się temat w który z kolegą Jarkiem poświęciłem trochę czasu, jest tam chyba wytłumaczone czemu myśmy w skumulowanym nie widzieli racji bytu, jak dla mnie wszystko tam jest aktualne i czasowe.
A i to że ja w skumulowanym nie widzę potencjału nie musi stanowić o jego braku a o mojej ignorancji bądź głupocie ale jeśli wiedział bym do przodu kiedy kończy się fala to po co miałbym mierzyć na niej wolumen zamiast odrazu zagrywać na rozpoczęcie nowej fali dlatego wolumen lepiej mierzyć czasowo niż falowo.

A i z tego co wiem Ja używam wskaźnika tickowego a Jarek używał wskaźnika pobierającego dane z rynku Future, różnice były minimalne nie wpływające na niczyją korzyść co jasno potwierdza to że ticki nie są kitem i dają miarodajne wyniki co wiedzieli już w 2011 masz tu PDF.

dzięki, pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

piątek 07 paź 2016, 20:49

Mam pytanie - dzisiaj na GU miałem taki wykres - Obrazek
Przed chwilą patrze i został on skorygowany i wygląda tak - Obrazek czy takie korekty to coś normalnego?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

sobota 08 paź 2016, 15:24

Raczej nie są standardem ale zdarzają się. Ostatecznie to daje jeden i ten sam efekt o ile zgadzają się szczyty i dołki. Przy tych ruchach o kształcie świecy decydowały sekundy i przy 'odświeżeniu' mogła nastąpić taka korekta.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości