Wszystkie pytania dozwolone!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 10:33

klikaj na liste zlecen pod wykresem. Tam latwo znajdziesz i wyedytujesz kazde zlecenie osobno. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
caciavita
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:08

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 10:37

o kurde :facep:
co ja się nakombinowałem,a to takie proste :joy:

dzięki

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 11:02

kiedys nie bylo edycji z pozycji wykresu. Wszystko trzeba bylo wklepywac recznie - stad starsi stazem pamietaja heh
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
caciavita
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:08

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 14:21

.....
Ostatnio zmieniony wtorek 06 paź 2015, 14:25 przez caciavita, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
caciavita
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:08

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 14:22

caciavita pisze:
Tomasz-20021 pisze:kiedys nie bylo edycji z pozycji wykresu. Wszystko trzeba bylo wklepywac recznie - stad starsi stazem pamietaja heh
brakuje mi coś ala betfair'owski ladder,gdzie sprawnie się zarządzało pozycjami :)

Dobrze ze choć w MT4 One click trading, jest

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

wtorek 06 paź 2015, 14:40

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Sinner
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 lis 2015, 23:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

piątek 04 gru 2015, 14:53

1) Czy jeśli w wyniku jakichś danych zaczyna miotać ceną w górę i w dół (tak jak teraz na USD) i cześć graczy wylatuje z rynku na SL/TP, to znaczy, że ceną można sterować jeszcze łatwiej, bo wielu traderów znalazło się poza rynkiem?
2) Czy MetaTrader4 nie nazywa omyłkowo 1 punktu - 1 pipsem? Takie odnoszę wrażenie, gdy ustawię poziomy SL/TP na wykresie i najadę na nie myszką.
3) Jak sprawdzić, że broker zmienił spready po jednej stronie? Wczoraj zauważyłem, że przy wzrostach EUR spready przy długich pozycjach były znacznie większe niż gdybym zajął krótką pozycję.

4) Przepraszam za niski poziom pytań.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

piątek 04 gru 2015, 15:08

Ad.1) To nie ilość traderów decyduje o kierunku tylko wielkość ich transakcji. 1000 małych traderów z 1000 USD = 1 duży z milionem.
Ad.2) Luka w definicji czym jest pips. Kiedyś była to najmniejsza wartość zmiany ceny. Potem kwotowania się rozszerzyły i teraz jest problem z ujednoliceniem ;). Nieważne jak się nazywa, ważne, że wiemy o co chodzi.
Ad.3) To niekoniecznie broker rozszerzył spready. Mógł to zrobić rynek, czyli zlecenia traderów. Spready mogą rozszerzać się symetrycznie lub asymetrycznie i nie masz na to wpływu więc bez sensu to badać.
Ad.4) Im dalej w las, tym będzie lepiej ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Sinner
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 lis 2015, 23:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

piątek 04 gru 2015, 18:28

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

1) Chciałbym się jeszcze zapytać, czym są na MT4 instrumenty poprzedzone "#", np. #Pepsico, #Toyota, #Finland25. To są jakieś indeksy, akcje? Dlaczego są one posegregowane w jakieś mniejsze grupy o różnych kolorach?

2) W parach walutowych kupuję jedną walutę za pomocą drugiej waluty. W jaki sposób więc dokonuję zakupu indeksu dolara?

3) Dlaczego pary z CHF podświetlone są na niebiesko?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

piątek 04 gru 2015, 18:49

1) Każdy broker sobie "koloruje" i oznacza jak chce swoje symbole. Akurat te, które wymieniłeś to CFD na akcje.
2) To umowny zakup, podobnie jak sprzedaż ropy, której nie jesteśmy posiadaczami. Poczytaj w sieci jak wygląda handel na kontraktach Futures. Tu jest analogicznie.
3) U mnie są na żółto :). J/w w punkcie pierwszym. Sam broker ustala sobie jak mu wygodnie. Nie dopatruj się tu czegoś wyjątkowego.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

niedziela 06 gru 2015, 00:49

Gra ktoś na MT5? Co to w ogóle kurna jest?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

niedziela 06 gru 2015, 09:49

To nowa "lepsza" wersja MT4, która się nie przyjęła ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

niedziela 06 gru 2015, 11:12

Usłyszałem o tym dopiero po dwóch latach mej obecności na forex, myślałem, że niedługo MT4 usuną i trzeba by z tego korzystać, ale jednak nie trzeba :)
Ponoć Hedge jest zablokowany?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 23 gru 2015, 07:22

Mam pytania.
1. Nie rozumiem po co powstał CFD na waluty - jeżeli mamy dostęp do walut, to po co stosować kontrakt CFD?
2. Możecie mi podać kilka par walutowych nie zależnych od siebie, a przy tym sensownych do spekulacji?
Niby są takie - główne pary walutowe, a jakie jest Wasze zdanie, doświadczenia w tej kwestii?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 23 gru 2015, 08:37

GoldWolf pisze:Mam pytania.
1. Nie rozumiem po co powstał CFD na waluty - jeżeli mamy dostęp do walut, to po co stosować kontrakt CFD?
2. Możecie mi podać kilka par walutowych nie zależnych od siebie, a przy tym sensownych do spekulacji?
Niby są takie - główne pary walutowe, a jakie jest Wasze zdanie, doświadczenia w tej kwestii?
1. CFD na waluty można w dość dużym skrócie powiedzieć, że jest to kontrakt (zakład) na zachowanie się kursu danej pary walutowej.
Kontrakty z kolei powstały po to, żeby można było zabezpieczać się przed zmianami kursów.

Prosty przykład. Wydobycie tony miedzi kosztuje KGHM X zł. Przy kursie Dolara 4zł zarabia na tym Y.
Podpisuje umowę na dostarczenie jakiejś tam ilości ton miedzi powiedzmy do Chin. Przy kursie Dolara powyżej 3,5zł zarabia, poniżej dokłada do interesu.

Kontrakt jest po to żeby zamrozić kurs Dolara po 4zł i nie spaść nagle pod kreskę.Dlatego kontrakty są z dźwignią. Bo jeśli sprzedaż wynosi 10 miliardów Dolarów rocznie, to trudno żeby tyle trzymał żywej gotówki. Zamiast tego ma kontrakty z dźwignią.

Tyle szczytnych założeń, a i tak służy to spekulacji ;)


2.

Główne pary walutowe:

USD, EUR, GBP, NZD, AUD, JPY, CAD, CHF i można grać wszystkie wzajemne kombinacje.

Do tego XAU/USD - czyli złoto. Można sobie dodać również Ropę - do tych głównych instrumentów.

Reszta walut ma mniejszą płynność. A co do niezależności to często tworzą się korelacje - tak jak np. połączenie CHF z EUR dopóki Bank Szwajcarii utrzymywał kurs 1,2 EUR/CHF.
Takie zależności się tworzą i ciężko je przewidzieć.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 23 gru 2015, 10:11

Dziękuję. Z tymi kontraktami to jakoś mi ta oczywistość do głowy nie przyszła.

Jeszcze o korelacji walutowej. Chodzi mi o to, że nie ma sensu grać USDPLN, bo jest ta para silnie skorelowana z EURUSD i chciałbym uniknąć takiej korelacji. Gdzie gram na dwóch rynkach, które chodzą tak samo.
Czy mam rozumieć, że przy tych głównych parach na takie zależności nie muszę zwracać uwagę?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 23 gru 2015, 15:15

Jak moga sie ksztalowac spready przez najblizsze swiateczne dni + Nowy Rok?
Mam kilka pozycji ktore bym chcial zostawic/zahedgowac na te kilka dni i nie wiem czy mi to cos da, czy spready zabija moje pozycje pomimo takiego zabezpieczenia. Crossy z Jenem i Aud.
Pamietacie jakie spready bywaly w poprzednich latach?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

czwartek 24 gru 2015, 10:23

GoldWolf pisze:Dziękuję. Z tymi kontraktami to jakoś mi ta oczywistość do głowy nie przyszła.

Jeszcze o korelacji walutowej. Chodzi mi o to, że nie ma sensu grać USDPLN, bo jest ta para silnie skorelowana z EURUSD i chciałbym uniknąć takiej korelacji. Gdzie gram na dwóch rynkach, które chodzą tak samo.
Czy mam rozumieć, że przy tych głównych parach na takie zależności nie muszę zwracać uwagę?
PLN to strasznie egzotyczna para z obrotem mniejszym niż meksykańskie Peso np.

Lepiej zająć się tymi głównymi parami
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

czwartek 24 gru 2015, 10:27

marek12578 pisze:Jak moga sie ksztalowac spready przez najblizsze swiateczne dni + Nowy Rok?
Mam kilka pozycji ktore bym chcial zostawic/zahedgowac na te kilka dni i nie wiem czy mi to cos da, czy spready zabija moje pozycje pomimo takiego zabezpieczenia. Crossy z Jenem i Aud.
Pamietacie jakie spready bywaly w poprzednich latach?

Może być masakra. W zeszłym roku była.

Jeśli masz longa (czyli spread już pobrany), to nie musisz się bardzo martwić, ale shorta może Ci wyciąć jak się rozszerzy.

To nie jest najlepszy czas na granie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
slant
Posty: 5
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 14:34

Re: Wszystkie pytania dozwolone!

środa 10 lut 2016, 17:26

Cześć
z racji tego że jest to mój pierwszy post to chciałbym się z wszystkimi przywitać :)
A teraz mam pytanie do doświadczonych Traderów PA : w jaki sposób mogę się nauczyć pracy z wykresami ?
chodzi mi dokładniej o sposób interpretowania historycznych wykresów, na co zwracać uwagę i jak to mogę wykorzystać w teraźniejszości ?
może macie linki do podobnych zagadnień ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości