Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 11:41

Witam serdecznie!

Wiele razy widzę na forach pytania czy utyskiwania, że jakaś informacja bądź źródło ujęte są w języku angielskim. Czasem ludzie pytają, bądź nieśmiało stwierdzają, że nie umieją angielskiego i muszą sobie radzić na FX bez tej umiejętności.

Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie tradingu na FX bez znajomości języka angielskiego w specjalności finanse.

Jeżeli ktokolwiek myśli o profesjonalnym tradingu na poważnie, to powinien jak najszybciej zacząć edukację językową.

Masz 40 lat, miałeś w szkole rosyjski, przeraża Cię konieczność nauki i uważasz, że to za trudne? Bzdura.
Angielski na poziomie rozumnego czytania jest bardzo prosty. Newsy i artykuły nie są z reguły literackimi arcydziełami ani poetyckimi łamańcami. Zdecydowana większość z nich pisana jest prostym językiem.

Język angielski ma wiele cech wspólnych z Polskim - m.in. czasy - uczyli Cię na j.polskim że są 3 czasy, a to tak duże uproszczenie, że aż nieprawdziwe :).

Słownictwo... tak, musisz się go nauczyć!

Gramatyka, w stopniu często podstawowym wystarczy.

Dalej już tylko praktyka, praktyka, praktyka. Dużo ćwiczeń i będziesz oglądał programy informacyjne anglojęzyczne, będziesz czytał newsy, raporty i artykuły i będziesz wiedział o co chodzi... a znajomi i rodzina będą rozdziawiali buzię z wrażenia. Nie będziesz musiał czekać na tłumaczenia na polskich stronach, albo aż ktoś Ci streści coś na forum. Nie będziesz musiał używać google-porażka-nie-translate... Tylko weź się do roboty! Nic prostszego. Ja jako nastolatek czytałem książki ze słownikiem takim tradycyjnym, wertowałem nieraz po dwa razy przy zdaniu. Teraz słownik online wszystko Ci powie, łącznie z idiomami i zwrotami przykładowymi. Teraz jest łatwiej niż kiedykolwiek.

Pamiętaj, że to Twoja wyobraźnia będzie wyolbrzymiała ten płot, który powinieneś przeskoczyć. Ona nie będzie chciała tego zrobić, będzie Ci przeszkadzała... a mówię Ci, że ten płot tylko wygląda na wysoki - kwestia perspektywy.

W tym temacie otrzymasz pomoc językową. Ten temat nie zastąpi Ci podręcznika do gramatyki, ani nie zastąpi słownika - zresztą w wyszukiwarce jest pełno słowników online. Tutaj pytaj o wszelkie wątpliwości i problemy związane z nauką. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zwrotu, kontekstu w zdaniu, lub nie wiesz czy poprawnie przetłumaczyłeś - pytaj pytaj pytaj i rozwijaj się!

PS. Kiedy za jakiś czas uznasz, że Forex nie jest dla Ciebie, zostanie Ci bardzo cenna umiejętność na pamiątkę.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 11:44

Witam :)

Zzz pewnie by się na Ciebie obraził :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 11:49

Zgadza się, że angielski jest niezbędny. Najlepiej angielskiego "forexowego" nauczyć się według mnie najpierw oczywiście czytając, a później... pisząc własne analizy.

Są programy - bardzo fajnie na komputerze do kompleksowej nauki. Pół godziny dziennie 3x w tygodniu i nie w miarę szybko powinno się złapać podstawy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 11:53

Witam :)
Akhh pisze:Pół godziny dziennie 3x w tygodniu i nie w miarę szybko powinno się złapać podstawy.
Zapomniałeś dodać w jakim czasie jesteśmy to wstanie zrobić.

Jednak podstawy to za mało by móc czytać artkuły dotyczące FX. Słownictwo specjalistyczne jest potrzebne.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 11:58

MaRCHeW pisze: Zzz pewnie by się na Ciebie obraził :mrgreen:
Nie wiem jak z Zzz, ale wielu ludzi woli usprawiedliwienia i oburzanie się zamiast wysiłku i trudnych decyzji. To reakcja na naruszone poczucie komfortu - dysonans.

Marcinie: mógłbyś podać jakiś przykład takiego programu?
Słownictwo specjalistyczne jest potrzebne.
Tak, ale nie musimy się uczyć dużej części słownictwa powszechnego by rozumieć komunikaty FX. Niestety bez słownictwa się nie obejdzie. To chyba oczywiste. Tak jak wiedza i umiejętności nie przyjdą same od leżenia na kanapie. !pukpuk!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:13

Tell Me More

Są różne wersje - dla początkujących również.

Kiedyś czasami sobie włączałem. Teraz zamiast tego wolę jakiś artykuł przetłumaczyć i wrzucić go na stronę ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:14

Witam :)

Do nauki angielskiego mogę z czystym sumieniem polecić Profesor Henry MEGA PACK :mrgreen: + konwersacje z nativem :mrgreen: Szybki postęp gwarantowany i sprawdzony !Brwoo!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:38

Super memo jest doskonałym programem i gorąco go polecam. Przerabiałem wszystkie, które wymieniliście wyżej i zdecydowanie super memo jest najlepszy :)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:43

Witam :)
pmleczko pisze:Super memo jest doskonałym programem i gorąco go polecam. Przerabiałem wszystkie, które wymieniliście wyżej i zdecydowanie super memo jest najlepszy :)
Profesor Henry Słownictwo działa na tej samej zasadzie co Sumer Memo.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:46

Zgadza się, tylko nie jest tak fajnie wszystko połączone w całość. Po roku na Profesorze nie miałem takich efektów jak po 2 miesiącach na super memo. Profesor jest oczywiście dobry, ale nie tak dobry jak ..... :)

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:47

Jako przykład mogę podąć komercyjną stronę etutor.pl
Za małe pieniążki można sobie iść własnym trybem - poziom i czas wg własnego uznania. Ćwiczenia powtórki i gramatyka a do tego świetny słownik - klikasz na słowo i masz wynik beż żadnego szukania.
Wg. mnie opcja o niebo lepsza od kursów stacjonarnych.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 13 sie 2013, 12:54

Witam :)
wdfx pisze:Jako przykład mogę podąć komercyjną stronę etutor.pl
Za małe pieniążki można sobie iść własnym trybem - poziom i czas wg własnego uznania. Ćwiczenia powtórki i gramatyka a do tego świetny słownik - klikasz na słowo i masz wynik beż żadnego szukania.
Wg. mnie opcja o niebo lepsza od kursów stacjonarnych.
Dzięki za linka !Dobrypost!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
SladkiyMaliy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 12 gru 2019, 11:17

Re: Język angielski specjalistyczny - bez tego ani rusz!

wtorek 01 lut 2022, 13:15

Granie w różne gry, zwłaszcza symulatory życia , jest bardzo fajne, ale wydaje mi się, że lepiej spróbować zagrać w coś innego. Lub w ogóle zrobić coś pożytecznego. Osobiście poleciłbym Ci zwrócić uwagę na tę stronę https://pl.livexp.com/skills/spanish , ponieważ tutaj udało mi się znaleźć dobre miejsce do nauki języka obcego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości