Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

ODPOWIEDZ
no avatar
agnosteomastic
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 02 gru 2013, 16:54

Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

poniedziałek 02 gru 2013, 18:25

Witam
Od około trzech miesięcy gram na koncie demo fx oraz na rzeczywistym koncie opcji binarnych.
Myślę, że nadszedł czas by zmierzyć się ze stresem na koncie rzeczywistym forex i w związku z tym ,że moja wiedza dotycząca brokerów jest minimalna(bezowocne rozglądanie się) zwracam się o pomoc do osób obeznanych z tematem i proszę o odpowiedź na parę pytań:

1. Za co i kiedy są pobierane opłaty ?
Powiedzmy ,że wybieram kup eurusd i w tym momencie wykres zaczyna szybko spadać czy od pipsa czy jakiejś ilości są pobierane opłaty ?
Jeśli tak to jakie i w jakich warunkach? Czy takie opłaty są widoczne na koncie demo jakiegoś brokera?
2. Czy po założeniu konta trzeba wysłać jakieś dokumenty (jak w przypadku opcji binarnych) czy niekoniecznie ?
3. Czy ktoś może mi polecić brokera który spełnia poniższe warunki :
- minimalny depozyt jest niższy niż 1000 PLN ?
- minimalna wartość transakcji <=0,01 lota?
- różnica między bid i ask jest możliwie najniższa (spread)?
- posiada polskojęzyczną wersję strony /kontakt w języku polskim ?
- nie blokuje żadnych strategi i nie robi jakiś innych dziwnych rzeczy ,o których istnieniu nie mam pojęcia?
- nie oszukuje i nie robi problemu z wypłaceniem depozytu/zarobionych pieniędzy ?
4. Czy laik powinien brać proponowany bonus czy lepiej się wystrzegać ?
5. Na jakie inne rzeczy warto zwrócić uwagę zaczynając grać na koncie rzeczywistym ?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

poniedziałek 02 gru 2013, 19:38

1. Za co i kiedy są pobierane opłaty ?
Powiedzmy ,że wybieram kup eurusd i w tym momencie wykres zaczyna szybko spadać czy od pipsa czy jakiejś ilości są pobierane opłaty ?
Jeśli tak to jakie i w jakich warunkach? Czy takie opłaty są widoczne na koncie demo jakiegoś brokera?
2. Czy po założeniu konta trzeba wysłać jakieś dokumenty (jak w przypadku opcji binarnych) czy niekoniecznie ?
3. Czy ktoś może mi polecić brokera który spełnia poniższe warunki :
- minimalny depozyt jest niższy niż 1000 PLN ?
- minimalna wartość transakcji <=0,01 lota?
- różnica między bid i ask jest możliwie najniższa (spread)?
- posiada polskojęzyczną wersję strony /kontakt w języku polskim ?
- nie blokuje żadnych strategi i nie robi jakiś innych dziwnych rzeczy ,o których istnieniu nie mam pojęcia?
- nie oszukuje i nie robi problemu z wypłaceniem depozytu/zarobionych pieniędzy ?
4. Czy laik powinien brać proponowany bonus czy lepiej się wystrzegać ?
5. Na jakie inne rzeczy warto zwrócić uwagę zaczynając grać na koncie rzeczywistym ?
1. Spread + prowizja. Czasem prowizja wynosi 0, a innym razem spread wynosi 0. Jednak nie ma przypadków, w których spread + prowizja wynosi 0 :bigsmile:

2. Tak.

3. Zobacz tu: http://comparic.pl/brokerzy-2/porownaj-brokerow-forex/
Może być na początek Armada albo HotForex.

4. O ile bonus przedłuży życie Twojego pierwszego depozytu, to tak.

5. Wg mnie należy robić tak:
- notowanie transakcji / jaka, jakie ryzyko i jakie sygnały
- notowanie odczuć i emocji związanych z utrzymywaniem transakcji
- notowanie wyjść /dlaczego i jaki rezultat
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

poniedziałek 02 gru 2013, 20:13

Generalnie wybierz strategię, popracuj nad nią grając na demo, dopiero przejdź na małe stawki na real.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
agnosteomastic
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 02 gru 2013, 16:54

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

poniedziałek 02 gru 2013, 21:07

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i proszę o rozwinięcie punktu 1.
Przypuśćmy ,że teraz kupuję(wolumen 0.01) eurusd za 1.354007 i w ciągu paru sekund cena wzrasta do 1.35600 a w Armada prowizja wynosi 0,4 pips co to dla mnie oznacza (liczbowo ,w sensie ile mi zabiorą) ? Analogicznie kupuję za 1.354007 a cena spada w ciągu minuty do 1.35200 zabiorą mi tyle samo ? Ile?

W przypadku HotForex z tego co widzę nie ma tej prowizji jest za to spread od 1 pip. Co to oznacza w praktyce? Czy mogę się spodziewać 10 pip na eurusd?

no avatar
waldi
Stały Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 06:53

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

poniedziałek 02 gru 2013, 23:19

agnosteomastic pisze: Przypuśćmy ,że teraz kupuję(wolumen 0.01) eurusd za 1.354007 i w ciągu paru sekund cena wzrasta do 1.35600 a w Armada prowizja wynosi 0,4 pips co to dla mnie oznacza (liczbowo ,w sensie ile mi zabiorą) ? Analogicznie kupuję za 1.354007 a cena spada w ciągu minuty do 1.35200 zabiorą mi tyle samo ? Ile?

W przypadku HotForex z tego co widzę nie ma tej prowizji jest za to spread od 1 pip. Co to oznacza w praktyce? Czy mogę się spodziewać 10 pip na eurusd?
Wcześniej piszesz
agnosteomastic pisze:Witam
Od około trzech miesięcy gram na koncie demo fx oraz na rzeczywistym koncie opcji binarnych.
Po takim doświadczeniu przynajmniej odpowiedź na jedno z zadanych pytań nie powinno nastręczać Tobie trudności. Skoro nie wiesz wnioskuję, że Twoje podejście było jak do gry na chybił trafił?
agnosteomastic pisze: Myślę, że nadszedł czas by zmierzyć się ze stresem na koncie rzeczywistym forex
Tu radził bym się Tobie wstrzymać do czasu aż posiądziesz choć podstawowe wiadomości z fx. W sieci jest dużo materiału dla początkujących, każde forum posiada taki dział, są darmowe ebooki. W trakcie zdobywania wiedzy podpatruj jak inni grają. Dopiero po zdobyciu elementarnych umiejętności proponuję wejść na real, bo inaczej czeka zerowanie konta.

no avatar
agnosteomastic
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 02 gru 2013, 16:54

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

wtorek 03 gru 2013, 00:17

Szanowny waldi.
Dziękuję za sugestie.
Mam pewne wątpliwości czy dobrze zrozumiałeś zadane przeze mnie pytania (nadal czekam na odpowiedź).
Jak widnieje w temacie i niżej jestem laikiem.
Jeśli chodzi o szukanie w internecie zdarzyło mi się czytać mnóstwo "wodolejstwa" , przykładów na setkach tysięcy, znaleźć w paru miejscach błędne informacje (np.totalne jak się później okazało głupoty nt dźwigni). Moje konto zostało utworzone na tym forum m.in ,żeby zapytać ludzi zajmujących się fx na co dzień wprost i bardzo konkretnie o rzeczy których nie wiem ,co do których mam wątpliwości bądź co do których chcę się upewnić. Poza tym po co jest tu dział "Pierwsze kroki i edukacja" jeśli "W sieci jest dużo materiału dla początkujących, każde forum posiada taki dział, są darmowe ebooki" ?
Jeśli chodzi o moją grę na koncie rzeczywistym to aby móc/zdecydować czy je założyć muszę mieć pewną wiedzę(informacje) z którą nikt się nie rodzi ,a którą między innymi na tym forum mam nadzieję uzyskać.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Laik, prośba o pomoc w doborze brokera

wtorek 03 gru 2013, 05:37

Waldi: możesz podrzucić jakieś linki albo tytuły ebooków, o których piszesz? Myślę, że byłoby to bardzo pomocne i wzbogaciłoby dział. Dzięki.

Agnosteomastic: teoretycznie broker zabiera tyle samo z transakcji bez względu na dalsze zachowanie ceny. Jeśli mówimy o handlu na szeroko rozumianym rynku, czyli z przekazywaniem zleceń do inny, broker zarabia na prowizjach - np. 10 USD/lot = 0.00010% obrotu. Teoretycznie spread rynkowy nie jest zyskiem brokera, a jest kosztem przyjęcia oferty - spread to po prostu różnica między najlepszą ofertą kupujących i najlepszą ofertą sprzedających. Zatem spread jest po prostu różnicą między ceną, za którą możesz kupić i sprzedać swoje zlecenie.
Przypuśćmy ,że teraz kupuję(wolumen 0.01) eurusd za 1.354007
0.01 = wartość 1 pipsa ok. 0,30 PLN
Jeśli przykładowo spread wynosi 1 pips i prowizja $10/lot = 1 pips, to Twój koszt zlecenia łącznie wynosi 2 pipsy = 0,60 PLN

A teraz jeśli chodzi o praktykę. Niektórzy brokerzy nie pobierają prowizji, ale wtedy jest ona wliczona w spread i automatycznie spread staje się sztuczny. Brokerzy mogą też realizować Twoje zlecenia z poślizgami - czasowymi albo cenowymi albo obydwoma. Wtedy realny koszt transakcji rośnie (o ile poślizg jest na Twoją niekorzyść).

Podobnie jak koledzy, również polecam powściągliwość w opuszczaniu rachunku Demo. Rynek nigdzie Ci nie ucieknie i nie ma potrzeby spieszyć się z depozytem.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości