Grzegorz Moskwa FxIchimoku

ODPOWIEDZ
no avatar
dzorcz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 16:01

Grzegorz Moskwa FxIchimoku

poniedziałek 19 sty 2015, 14:26

Witam,
Ostatnio na stronie comparic.pl coraz częściej pojawia się wzmianka na temat wspomnianej w tytule książki. Chciałbym zapytać się kogoś kto miał z tą pozycją do czynienia o jakieś opinie na ten temat:) Przede wszystkim czy warto ją zakupić i czy można znaleźć w niej informacje na temat techniki ichimoku niedostępne w darmowych materiałach.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

poniedziałek 19 sty 2015, 14:32

Zdecydowanie warto, tym bardziej że e-book jest śmiesznie tani.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

poniedziałek 19 sty 2015, 14:40

warto - rowniez polecam!
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

poniedziałek 19 sty 2015, 22:46

Mogę jedynie zgodzić się z przedmówcami - zdecydowanie warto!

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 09:18

Dziekuje bardzo za takie pochlebne opinie na temat ebooka, oczywiscie jesli sa jakies pytania to prosze pisac smialo na maila lub tu na forum, z checia udziele wszelkich informacji zarowno na temat ebooka jak i strategii.
Pozdrawiam
Greg

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 09:56

Korzystając z okazji, ja mam pytanie - Greg, czy korzystasz z trzech zasad Ichimoku, opisanych w książce Nicole Eliott. Zagłębiając się w temat doczytałem, że to właśnie Wave principle, Price traget i Timespan Principle stanowią "serce" Ichimoku, a nie linie, na których większość z nas się skupia.
A myślałem, że Ichimoku to taki prosty system !problem!

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 10:27

lobotom pisze:Korzystając z okazji, ja mam pytanie - Greg, czy korzystasz z trzech zasad Ichimoku, opisanych w książce Nicole Eliott. Zagłębiając się w temat doczytałem, że to właśnie Wave principle, Price traget i Timespan Principle stanowią "serce" Ichimoku, a nie linie, na których większość z nas się skupia.
A myślałem, że Ichimoku to taki prosty system !problem!
Wlasnie koncze (zdrowie pozwalajac) kurs wideo na ten temat, przestudiowalem cala ksiazke Sasakiego ktory swietnie to opisuje. Rozpoznanie fal i zasiegu fal to naprawde swietny i bardzo precyzyjny instrument jesli dorzucisz do tego cykle to wlasciwie masz wszystko. Oczywiscie linie ichimoku sa ostatecznym dawca sygnalu ale zaplanowanie operacji w oparciu o inne elementy to bomba.

Ponizej przyklad fali obliczonej w excelu zobacz jaka precyzja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 11:23

Podziwiam robotę!
A kurs będzie gdzieś w sieci do kupienia?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 11:32

Hmm.. Co Wy w Elliotta wchodzicie?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 17:19

Elliot to nazwisko autorki ksiazki o ichimoku, ktora jako jedyna mowi o "ukrytych aspektach" tej strategii. Oczywiscie sprowadzilem z japonii ksiazke Sasakiego i przyswoilem sobie CALA strategie ichimoku, czyli obok pieciu linii teoria fal Hosody (aaaaaa jest taka) teoria zasiegu fal i cykle. Ale o tym juz na kursie.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 18:31

Elliott to nazwisko autora koncepcji fal. Stad właśnie moje pytanie. Bo to odejście od koncepcji samego Ichimoku i wszystkiego na pierwszy rzut oka a zagłębianie się w skomplikowane teorie. Które swoją drogą są już świetnie opracowane przez osoby, które się tym zajmują po kilkanaście lat.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 18:59


no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 19:07

Akhh pisze:Elliott to nazwisko autora koncepcji fal. Stad właśnie moje pytanie. Bo to odejście od koncepcji samego Ichimoku i wszystkiego na pierwszy rzut oka a zagłębianie się w skomplikowane teorie. Które swoją drogą są już świetnie opracowane przez osoby, które się tym zajmują po kilkanaście lat.
Wybacz ale z tym wlasnie sie zgodzic nie moge
Nicole Elliott (nomen omen) to pani, ktora napisala ta ksiazke: http://www.amazon.com/Ichimoku-Charts-i ... 1897597843
W ksiazce tej wspomina ona o "sercu strategii" czyli teori fal Hosody, ktora rozni sie znacznie od teori fal Elliotta, bo wybiega do przodu na krotko ale za to z ogromna precyzja. Podobnie jesli poznasz cykle w strategii ichimoku to zrozumiesz dlaczego chikou span jest wlasnie o 26 swiec do tylu a chmura dlaczego rysuje sie o 26 swiec do przodu. Teorie wcale nie sa skomplikowane i nie spotkalem sie z ANI JEDNA publikacja japonska, ktora tego by nie omawiala jako czesci skladowych ichimoku. Oczywiscie mozna sie ograniczyc do samych pieciu linii i znecac sie jedynie nad ustawieniami, bo jak pisalem juz wiele razy ichimoku jest i dla poczatkujacych (czerwona kreseczka musi przebic niebieska kreseczke) jak i dla zaawansowanych traderow, ktorzy chca miec pelny obraz tego co sie dzieje na rynku.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

wtorek 20 sty 2015, 19:27

Aaa

Ok. Ja wiem, że to chodzi o Panią Elliott, ale byłem święcie przekonany, zę teoria fal jest brana od Pana Elliotta.

Czyli ok - jest to zupełnie inna koncepcja. Czytałem książkę, ale nie zajmowałem się tym aspektem.

Ok to czekamy na filmik ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Grzegorz Moskwa FxIchimoku

środa 21 sty 2015, 00:20

książka pani Elliott w formie pdf dostępna jest na slideshare.net

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Za filozofią Ichimoku stoi rzeczywisty rynek – wywiad z Grzegorzem Moskwą

niedziela 17 mar 2019, 20:26

Za filozofią Ichimoku stoi rzeczywisty rynek – wywiad z Grzegorzem Moskwą
Grzegorza Moskwę chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Niezależny i niezwykle doświadczony trader, handlujący na co dzień w oparciu o technikę Ichimoku Kinko Hyo, mogący pochwalić się stopami zwrotu sięgającymi nawet kilku tysięcy procent. Już pod koniec marca na odpłatnej konferencji Invest Cuffs przedstawi „Tajniki filozofii Ichimoku. Silna i słaba moneta, poszukiwanie idealnej pary za pomocą ichimoku.”Grzegorz Moskwa podczas wywiadu z traderem Temet Nosce uchyla rąbka tajemnicy, czego dotyczyć będzie jego wykład. Ekspert Ichimoku przypomina, że za filozofią tej techniki stoi rzeczywisty rynek. Wskazuje również o co chodziło twórcy metodologii Goichi Hosodzie w zastosowaniu techniki „equilibrium” oraz specjalnie dla uczestników konferencji pokaże swój nowy indykator, który za pomocą kilku kliknięć myszką przeprowadza analizę i umożliwia kompetentny handel na niskich interwałach w oparciu o metodologię Ichimoku.Grzegorz Moskwa rynkami zajmuje się od 2006 roku. W 2007 r. poznał Ichimoku i od tego czasu była to podstawa jego tradingu. W 2012 opublikował e-booka FxIchimoku, który omawia strategię opartą o indykator Ichimoku. Z kolei w 2015 r. wydał kurs „Advanced Ichimoku”, gdzie przedstawił cały system Ichimoku. Od połowy 2015 roku współpracuje z portalem VisionForex, który jest poświęcony ekonomii i inwestowaniu.

https://comparic.pl/za-filozofia-ichimo ... em-moskwa/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości