2 pytania związane z Fibonaccim oraz zarządzaniem kapitału

ODPOWIEDZ
no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

2 pytania związane z Fibonaccim oraz zarządzaniem kapitału

sobota 14 lut 2015, 13:53

Witam,
Mam do Was 2 pytania, ponieważ chcę wszystko dopracować w kwestii inwestowania.

Pierwsze pytanie brzmi: Czym w zasadzie różni się APP od analizy ekspansji? Jak wykonywać te mierzenia na MT4? Na internecie jest bardzo dużo sprzecznych informacji. Czy analizę ekspansji mierzy się narzędziem "Linie zasięgu Fibonacciego", a APP "poziomami Fibonacciego"? Czy może ktoś wrzucić screeny z przykładami zastosowania tych urządzeń?

Drugie pytanie dotyczy zarządzania kapitałem, ponieważ wcześniej grałem na Plus500 i przyzwyczaiłem się do tego, że jak wybierałem ilość kontraktów, ustawiałem TK, SL to w oknie pokazane miałem automatycznie wyliczenia dot. potencjalnych zysków oraz strat. Po zmianie brokera będę grać na MT4 i na tej platformie nie znalazłem takiego ułatwienia. Czy może ktoś mi pomóc jak wyliczyć na podstawie danych podanych przeze mnie: wartość kontraktu np. 1 kontrakt = 3,5zł, jak pipsy przekładają się na pieniądze itd. Mam na myśli najważniejsze wyliczenia. A może służy do tego jakiś program, o którym nie wiem?
Dane:
Moje konto to micro na XM (http://www.xm.com/pl/account-types, a wartość jednego PIPsa to 0,001 usd.
Dźwignia finansowa to 1:888,
Wielkość kontraktu to 1000,
Wzór na zysk/stratę jaki udało mi się znaleźć to: (Cena zamknięcia-cena otwarcia) x Wielkość kontraktu x Loty.
(wynik jest zawsze podawany w drugiej walucie pary walutowej)
Przykład na dolarze: Cena otwarcia = 1,29887, cena zamknięcia =1,29906
Obliczenie:
(1,29906-1,29887)*1000*0,01= 0,0019 USD

Wzór na wartość kontraktu jaki udało mi się znaleźć = Liczba lotów * Wielkość 1 lota/Dźwignia (zazwyczaj obliczany w pierwszej walucie pary walutowej transkacji, a następnie przeliczany na walutę bazową konta transakcyjnego).
Np. EURUSD = 1 x 1000 / 888 = 1,12 euro

Z góry dziękuje za pomoc, rady i wyrozumiałość. Trochę mi wstyd, że nie wiem takich rzeczy, ale wolę się do tego przyznać, nauczyć się i nie przegrywać z tego powodu.

Pozdrawiam.

no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: 2 pytania związane z Fibonaccim oraz zarządzaniem kapita

niedziela 15 lut 2015, 12:30

Co do mojego pytania związanego z APP i analizą ekspansji udało mi się szybko znaleźć rozwiązanie.
Załóżmy że mamy strukturę ABCD.

W APP zakres fali AB pomnożony przez współczynnik Fibonacciego dodajemy lub odejmujemy (w zależności od trendu) do/od punktu fali C . Na MT4 służy do tego narzędzie „Linie zasięgu Fibonacciego”.

W Analizie Ekspansji zakres fali AB pomnożony przez współczynnik Fibonacciego dodajemy lub odejmujemy (w zależności od trendu) do/od punktu fali B. Na MT4 służy do tego narzędzie „Poziomy Fionacciego”

Zrobiłem przykłady, ukazane są w załącznikach.

Jeśli chodzi o te wzory i wyliczenia, znalazłem kalkulator na waszej stronie do tego przeznaczony. O to link http://comparic.pl/kalkulator-wielkosci-pozycji/. Przed napisaniem tego tematu źle wyszukiwałem tej informacji.

Piszę to po to, aby następna osoba nie musiała zakładać takiego tematu i szybciej mogła rozwiązać swój problem ;) A może się zdarzyć, że dalej źle rozumiem tą tematykę i ktoś mnie poprawi.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: 2 pytania związane z Fibonaccim oraz zarządzaniem kapita

niedziela 15 lut 2015, 23:05

Dźwignia określa tylko depozyt potrzebny do zabezpieczenia kontraktu o określonej wielkości, czyli: kontrakt / dźwignia = min. depozyt

np. 1000 EUR / 500 = 2 EUR min. depozyt by otworzyć 0.01 lota na parach EUR/xxx

Wartość pipsa zależy od wielkości kontraktu oraz waluty kwotowanej, np. 1 lot na xxx/USD, to 10$ za pips, a 0.01 lota na xxx/USD to 0.10$ za pips.

1 lot to 100.000 waluty bazowej (przed ukośnikiem). Na koncie mikro 1 lot = 1000 jednostek. Dźwignia nie wpływa na wartość kontraktu.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: 2 pytania związane z Fibonaccim oraz zarządzaniem kapita

niedziela 15 lut 2015, 23:25

Okey dzięki ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości