Wynajem długoterminowy samochodu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Wynajem długoterminowy samochodu

wtorek 27 gru 2022, 13:23

Witajcie. Czy ktoś miał może do czynienia z wynajmem długoterminowym samochodu? Jak oceniacie opłacalność? Dodam, ze interesuje mnie tylko płącenie miesięcznie jednej raty, nie planuję po zakończeniu wykupu samochodu.
Wynajem na firmę (jestem płatnikiem vat).

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

wtorek 27 gru 2022, 14:01

Do niedawna jeszcze bardziej popularny był leasing, potem weszły przepisy, po których wykupienie samochodu do majątku prywatnego stało się o wiele mniej opłacalne, tak wieć wynajem stał się bardziej konkurencyjny. Ostatnio czytałem statystyki i ponoć już aż 30% ludzi decyduje się na wynajem a nie na leasingu. Czy się opłaca? Powiem tak - zależy. Tak jak wszystko wynajem ma swoje wady i zalety. Musiałbyś sam sobie o tym szerzej poczytać. Na pewno jest to wygodne, bo płacisz jedną ratę w miesiącu, może być bardziej opłacalne - tutaj dużę znaczenie ma rodzaj auta jaki bierzesz i czy bierzesz prywatnie czy na firmę.

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

wtorek 27 gru 2022, 14:59

Czyli w jednej racie za najem jest wszystko?

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

środa 28 gru 2022, 13:26

Nie wiem jak w innych firmach ale jeśli zdecydujesz się na wynajem w Master1 to tak. Miesięczna opłata za wynajem samochodu obejmmuje: serwisowanie, ubezpieczenie, wszystkie inne opłaty. Możesz sobie dzięki temu zaplanować budżet oraz koszty. Dlatego też często rata wydaje się większa niz w przypadku leasingu, ale na koniec wychodzi na to, ze jest taniej.

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

środa 28 gru 2022, 14:00

No dobra, ale co w przypadku gdy samochód idzie do serwisu. Dają samochód zastępczy?

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

środa 28 gru 2022, 14:14

W Master1 tak. Na spokojnie dadzą Ci auto zastępcze. A jeszcze wspomnę o podpisaniu umowy. W większości przypadków nie ponosisz żadnej wstępnej opłaty, tak jak w przypadku leasingu. Tak wiec możesz mieć samochód bez wkładu własnego. Nie masz też kosztów amortyzacji.

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

czwartek 29 gru 2022, 06:44

A co w sytuacji jeśli danym samochodem będzie mi się jeździło wyjątkowo dobrze? Czy jest możliwość wykupienia? I czy wiem na początku za ile mogę go wykupić?

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

czwartek 29 gru 2022, 11:27

Wydaje mi się, ze wszystko zależy od firmy ale w masterlease jest opcja wykupienia samochodu po zakończeniu samego wynajmu. Z tym, ze wartość takiego samochodu jest przeliczana dopiero pod koniec umowy. I decydujesz czy Ci to odpowiada czy nie i czy kupujesz, czy bierzesz kolejny samochód na wynajem. Czy rezygnujesz.

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

czwartek 29 gru 2022, 13:43

A wiesz może jeszcze jakie wymagania stawiane są pod kątem brania takiego wynajmu na firmę? Czy przedsiębiorca musi spełniać jakieś wymagania? Czy firma musi istnieć przez jakiś czas? Brałem pod uwagę na początku właśnie wspomniany leasing ale w kilku firmach w jakich pytałem się o mozliwość, firma musi istnieć co najmniej rok. Tak wiec w moim przypadku odpada bo funkcjonuję kilka msc.

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

piątek 30 gru 2022, 12:50

Podejrzewam, ze nie ma tutaj takich wymagań jak w przypadku leasingu, ale musiałbyś sam się dopytać. Nie powinieneś mieć na pewno długów w BIG - to na pewno sprawdzą. Ale pewnie nie będą wymagali żeby firma istniała co najmniej rok.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

środa 08 lut 2023, 10:39

Mogę Wam wszystkim polecić stronę, na której znajdziecie ofertę profesjonalnej firmy, która jest ekspertem w usuwanie adblue w samochodach osobowych, busach, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych. Decydując się na skorzystanie z usług specjalistów zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości