Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 maja 2014, 08:15

ghost320i pisze:Pare tygodni mnie nie było a tu prawie nic się nie zmieniło.
- można powiedzieć, że to co wypisywałem w ubiegłym roku na forum teraz przeniosło się na "Blok po 22", nie chcę tego samego tutaj kopiować, więc wklejam tylko swoje zagrania. Może zacznę w każdy piątek wklejać po 1-2 analizy z mijającego tygodnia, na których można coś ciekawego pokazać lub się czegoś nauczyć.

Szkoda, że Cię długo nie było, bo w międzyczasie ruszyła Liga Traderów, konkurs który chyba cenią osoby grające na większych interwalach. Prawdopodobnie będą kolejne edycje, więc może kiedyś się zmierzymy :)

NZD/USD - gratuluję zysku, ja bym nie zagrał bo jednak trend jest mimo wszystko wzrostowy, choć wielu uważa się kończy, wszystkie podwyżki stóp w NZD, są już w cenach.

Co do EUR/USD - podwójny szczyt też nie oznacza końca trendu wzrostowego. Ja prognozuję znaczącą korektę w dół, gdyż taka sytuacja potencjalnych podwójnych szczytów ma często miejsce w trendzie (zawsze kiedy pokonywany jest ostatni, najwyższy szczyt) - na Edku często spotkanie z dotychczasowym szczytem, kończyło się mocną korektą, ale trend nadal trwał. Więc teraz też myślę, że mogą być spadki na kilka dni, tym bardziej, że blisko jest psychologiczny poziom 1,40. Choć mogę się mylić bo sporadycznie gram na tej parze, nie podoba mi się tak wielka ilość danych, wypowiedzi itp. trzeba cały czas siedzieć w kalendarzu ekonomicznym, a ja na to nie mam czasu.
eu.PNG
USD/JPY - screeny z Bloku są zrobione koło 21, a jednak lekkie wzrosty stworzyły pin bara na D1, może będą wzrosty, zawsze były z tego wsparcia, tym bardziej, że Jen już dość długo się trzyma mocno.
Na NZD/JPY mam pozycję długą, opisywałem na bloku dość dawno temu, trochę za wcześnie zajęta i zysk jest tylko dzięki dodatniemu swapowi.

AUD/CAD - linie trendu są narzędziem, które potrafi zmylić :) Na tej parze właśnie lina trendu sprawia być może mylne wrażenie, że trend wzrosty się skończył. Ja często stosuję metodę Sperandeo, która polega na ocenie zmiany trendu w 3 etapach i przełamanie linii trendu jest tylko jednym z nich. Kluczowa jest obrona ostatniego dołka w trendzie wzrostowym, która właśnie trwa i stosując samą metodę wyznaczania coraz doków i szczytów - to nadal mamy trend wzrostowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 maja 2014, 08:26

No i udało się wskoczyć na 34 stronę :)

Gra bez SL to jak bzykanko bez gumki - Szwajcar w sąsiednim temacie nie stosuje SL. Mogę to zrozumieć gdyż robi to dla tych początkowych pozycji, które z punktu widzenia jego systemu nie są znaczące.

Wydaje mi się, że osoby, które mają problem z wycinaniem SL - robią to po prostu zbyt wąsko, na styk i stąd częste SL. Ja jestem w trakcie ewolucji swojego systemu i wiele okazji omijam, ale mogę powiedzieć, że gracz długoterminowy powinien otwierać pozycje w maksymalnie skrajnych miejscach, a takimi są obrony ostatnich dołków lub szczytów, znaczących dla kontynuacji lub zmiany trendu. Taka okazja jest np. na AUD/CAD, choć obraz zamazuje linia trendu, którą być może całkowicie wyrzucę z mojego warsztatu technicznego. Tam jest obrona ostatniego znaczącego dla trendu dołka i duża korekta 100% zasięgu 2 poprzednich dużych korekt. Ja już mam spore zaangażowanie w dwie pozycje z AUD-em, więc nie otworzyłem, choć można było małą pozycję długą dać z dość małym SL, który ustawiony w tak skrajnym miejscu (pod pin barem z 2 maja) nie powinien być wybity bez powodu. Swoją drogą ten AUD/CAD to bardzo gładko trendująca para, jak sie spojrzy z małego oddalenia wykresu.

Jak zacząłeś dodawać 20-30 pipsów pod SL to pomogło - znacznie rzadziej łapiesz SL bez powodu, kiedy cena później zawraca ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 maja 2014, 10:17

Co do Aud/cad to masz racje trend jest wciaż broniony.
Ale patrząc na wykres d1 mam wrazenie że długo to nie potrwa. Na h4 MA100 i MA200 bronią dostępu do wyższych poziomów. No zobaczymy jak to się będzie układać na przestrzeni następnych kilkunastu godzin. Jutro piątek. Więc pewnie troche realizacji zysków przed weekendem będzie. Swietne dane z australi napłynęły w nocy + niezły bilans handlowy z chin. No zobaczymy.

Co do twojego pytania. Pomogło. wiesz co srednio 5-10 pisów poniżej świecy cena już pedzi w przeciwna stronę. Ale dla pewności daję nim 20pipsów. Sa róznice, opóźnienia, zniekształcenia syglały które celowo lub nie czyszczą konta:) To samo ma ze świcami; u mnie pinbar a Ciebie nie.
A dwa zę nie musze tak dokładnie studiować wykresu. Patrze, wchodze z niższym SL i jest ok. Co do pipsa to jak saper się czuję:)

Liga traderów- ja to cienki bolek jestem:)

Pozdr

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 09 maja 2014, 09:27

longtrader pisze:Gra bez SL to jak bzykanko bez gumki
Choć stawiam SL to bzykanko wolę bez gumki :)
Żeby nie było offtopu to powiem, że ciekaw jestem jestem jak się kiwi zachowa bo na D1 piękne objęcie, a na W1 pinbar. Opór dobrze widoczny na wykresie miesięcznym. Trend ciągle wzrostowy, więc na eski jeszcze zbyt wcześnie, ale warto już mieć tą parę na uwadze w aspekcie długoterminowym. Jeśli chodzi o mnie to będę chciał zagrać krótko gdzieś w okolicy 0,88. Gdy scenariusz się zrealizuje, a AUD będzie rósł w siłę to dobrą parą na longa będzie wtedy AUDNZD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 13 maja 2014, 13:15

witam.
Miałem shorta otwartego po pinie z 6stego maja na tej parze( nzd/usd) Ale przy 100pipsach wyszedłem z niego. teraz mam longa:) bo widze że okolice 0.86 moga na troche zatrzymać niedzwiedzi i troche jagód do koszyczka mi wpadnie z tej wielkiej mucki z bykami:) hehehehe
Ciekawi mnie usd/jpy. podwójne dno na krawędzi trójkąta i poszło w góre. Na jak długo? To samo było na gpb/jpy- longtrader o tym wspaminał. Odbicie ponad 100pipsówe.
Co do aud/nzd to coś się świeci ale ta para chyba ma ujemny swap point na longa tak?
JA osobiście przyczajke na gpb/usd zrobiłem. Linia trendu blisko, wsparcie 1.6820-30 trzyma się w miare ok.
Takze zobaczymy. WE czwrtek sporo danych z anglii takze :aaaa:

A i aud/usd- słabsze dane z chin, znowu testujemy linie trendu ale sporo czytałem analiz ostatnio m.in p. Kosteckiego( mojego guru jesli chodzi o fale elliota) i tam brakuje piątej fali w impulsie wzrostowym. Pewnie na h4 piękne objęcie bessy na linii trendu sie zrobi i chyba jakiegoś longa by tu trzeba było.

Pozdrawiam
I czekam na wieczorynke Longtradera :wink:

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 13 maja 2014, 23:07

Objęcie hossy znaczy się:) cały dzień w pracy mi to chodziło po głowie. Czy napisałęm objecie hossy czy bessy.
Takze prosze wybaczyć pomyłke.
Czekam na dane z UK.

Pozdrawiam

no avatar
Janek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 04 kwie 2014, 08:18

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 maja 2014, 07:20

Widziałem te zagranie na EUR/AUD (2 strony wcześniej) i na bloku. Po pierwsze gratuluję.
Chciałem zapytać o swapy, ile zarobiłeś na tej parze, bo już dosyć długo trzymasz ją ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 maja 2014, 18:00

ghost320i - fajnie, że pomogło. A w jaki sposób zamykasz pozycje, masz jakiś poziom z góry ustalony, czy np. stopniowo wychodzisz ?
Jak już pracę pochłania Forex to niedobrze :) Pierwsze objawy uzależnienia.

sokratgc - co do kiwi, dzisiaj w Bloku napiszę - wg. mnie jeżeli ma rosnąć dalej to powinno się już oderwać od tego wsparcia, bo inaczej to boczniak się zacznie robić z czasem.

Janek - swapy, rano napisałbym CI coś innego niż teraz, taka to karuzela z tego FX :) Pozycję zająłem 30 kwietnia i swapy stanowią na ten moment 3,3% zysku. Wiadomo, że jak pozycja zacznie zmniejszać zysk to swap będzie stanowił coraz większą część.
Tak jest np. na NZD/JPY, na którym tracę ale swap zmniejsza te straty o ponad 20% (pozycja zajęta 14 kwietnia - nawiasem mówić za wcześnie i za wysoko).
Na AUD/JPY (5 maj) to około 10% zysków.

Swap jest istotny kiedy pozycja kręci się długo wokół 0 i w końcu zmyka ją SL - wtedy to rzeczywiście może znacząco zmniejszyć stratę. W przypadku kiedy pozycja dużo zarabia swap jest tak naprawdę istotny po dość długim czasie utrzymywania pozycji.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

piątek 16 maja 2014, 21:19

Witam.
Zacieram ręce na przyszły tydzień. Jak na euraku sie nic nie ruszy to chyba zrobie sobie przerwe:).
Moim zdaniem Eur/aud pójdzie troche do góry. rynek wypsztrykał się strasznie, a tak wsparcie jest niezłe w okolicach 1.456 do kórego cena dotarła we czwartek.
Ale też gratuluje zagrania. Panie Longtrader:)
JA stanowczo za szybko z tranzakcji wychodze. Przeważnie 100 pipsów mi wystarcza. 50 czasem, 30 nieraz.
Mam SP na Zulutrade więc im wiecej dobrych tranzakcji tym wiecej rachunków za mną podążajacych a co za tym idzie dodatkowa prowizja mi wpada. Takze sygnał staram sie rozbijać na mniejsze tranzakcje albo po prostu otwieram kilka pod rząd.
Każdy orze tak jak może:)
pozdr

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 19 maja 2014, 22:05

Na usd/jpy chyba do końca dnia pinbar się zrobi.
To samo na nzd/jpy. Sądze ze wzrosty powrócą.
Mam nadzieje że w nocy dane z australii wzmocnią kangura, bo tam isi RGR na h4:(
Co do edka to rynek czeka na impulsy.
NA Eur/aud nawet w okolice 1.48 możemy podejść- liniia szyi, potęznego RGR-a i potem w dół.
Takze trzymaj pozycje LOngtrader. Swapy dodatnie to nie ma wyjścia:)
Pozdr

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 maja 2014, 06:46

o żeś Ty! Dlaczego napisałeś to 10 minut po moim wyjściu z forum - no no EURCAD wypaliłby dodatkowe pipsy na konto :).
Czekam na dalsze analizy !Brawo!!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 maja 2014, 17:29

ghost320i pisze:Takze trzymaj pozycje LOngtrader. Swapy dodatnie to nie ma wyjścia:)
- też taką taktykę stosuję od pewnego czasu - kiedy swap jest ujemy zamykam większą część pozycji na jakimś umownym TP (jakiś szczyt, SR, zasięg itp), kiedy mam swap dodatni też przymykam, ale tylko nieznacznie.

Po pewnych doświadczeniach dochodzę do wniosku, że dodatni swap jest warunkiem i pewną rekompensatą dzięki której można zgodzić się na długie czekania i ryzykowanie pewnej części zysku.

Kiedyś opiszę więcej, bo nadal jestem można powiedzieć w trakcji ewolucji systemu.

Jen strasznie mocny ostatnio, w nocy konferencja BOJ i tu może się coś zmienić na parach z JPY.
Mi AUD/JPY zamknęło, NZD jeszcze trzymam, ale to już ostatnie chwile chyba, nie ma sensu ryzykować nadmiernie. EUR/AUD oczywiście szerzej mam, więc spokojnie nawet ponad 1,48 mi krzywdy nie zrobi.
Tomasz19790 pisze:Tomasz19790
- to do mnie? EUR/CAD chyba ostatnio nie analizowałem ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 maja 2014, 21:37

Witam.
No ciężka noc przed AUD.
Co do nzd to licze na jakiegoś longa zanim dotrze bo kluczowego wsparcie.
Jutro rano posiedzenie banku Japonii. ciekawa sytuacji na gpb/jpy. wczoraj pinbar był. Dzisiaj doji sie zrobiło. Całość tóż nad MA100. NA usd/jpy też ciekawie - wczorajszy pinbar -dzisiaj marazm. to samo na chf/jpy-wczoraj pin-dzisiaj marazm. eur/jpy- doji wczraj i marazm dzisiaj. Jakiegoś longa chyba odpale. SL pod pinami o albo BOJ rozkręci tą imprezę albo FOMC.
chf/usd-doji wczoraj,doji dzisiaj-całość RSI w skajnym położeniu.
Longtrader co sądzisz o gpb/chf?

Pozdr

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 maja 2014, 22:44

longtrader pisze:
ghost320i pisze:Takze trzymaj pozycje LOngtrader. Swapy dodatnie to nie ma wyjścia:)
Tomasz19790 pisze:Tomasz19790
- to do mnie? EUR/CAD chyba ostatnio nie analizowałem ?
Nie to ghost320i podał kierunek 1,48 i jak ładnie poszło.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 21 maja 2014, 20:32

CHF w ogóle nie obserwuję, więc nie będę się wypowiadał. Być może na jakiś czas skończy się umacnianie Jena. NA USD/JPY sygnał, tak samo np. na NZD/JPY - nawet chciałem powiększyć pozycję, ale już SL przesunięty dzisiaj do granic wytrzymałości i na większe ryzyko się nie godzę.

Dzisiaj zająłem krótką na EUR/AUD, mam nadzieję, że to już szczyt korekty, bo SL już dalej mi cofnąć nie wolno.
5.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 21 maja 2014, 22:39

Witam.
Po dłuższym zastanowieniu się odpaliłem dwa shorty. Jeden eur/Aud a drugi gpd/aud. W nocy dane z australii i chin. Sądze ze rynek czuje dobre odczyty które wespra w końcówce tygodnia kangura:)
Czaiłem sie dzisiaj cały dzień.Najpierw stare nawyki łapania szczytu wzieły góre i jakieś 300pipsów poszło na w powietrze na róznych parach walutowych:( Poszedłem do pracy ale Fomc mnie nie opuszczał i na samiuśkim dole na eur/usd 1.3645 odpaliłem nie jedną, nie dwie ale cztery longi:) Takze Longtrader prosze o jakieś tipsy jak je fajnie poprowadzić. Narazie na 1.373 mam tp.
...
Ciekawy syglał na eur/cad, cad/jpy, aud/nzd, chf/jpy, usd/cad, gpb/nzd. Cholera nic tylko grać:)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 22 maja 2014, 18:17

Gratuluję entuzjazmu, ja już niestety tego nie mam :)
EUR/USD nie mam przekonania, choć jest trend wzrostowy w szerszym kontekście i jeżeli EBC nie zacznie nic robić to wzrosty powinny wrócić. Ale na najbliższe dni, nie wiem - może będzie tak jak z USD/JPY, też już się łamał i spadał w przepaść, a jednak przynajmniej chwilowo uratował się przed spadkami. Zobaczymy.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 22 maja 2014, 20:36

Witam.
Myślałem że Pana Boga za nogi złapałem na eur/usd a tu prosze- powrót do okolic 1.365.
Jutro PKB z niemiec i o 8.00 rano wyjaśnią się losy Euraka.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 22 maja 2014, 21:16

Witam ponownie.

Co do Gpb/aud to sądze żę troche w górę jeszcze możemy iść.
1. Linia szyi RGR-a przebiega w okolicy 1.84
2.Na comparic.pl jest wpis "gra we swapem" i tam słusznie jest zwrócona uwaga na impusl idący od 03.03.2014 do połowy kwietnia br.
Potem kotekta prosta ABC. Gdzie z załozenia fala A bedzie równa fali C.
Mierząc pipsy:) Fala A to u mnie ok 580pipsów a fala C która dobiega końca na trochu nieco 500pipsów. Więc jeszcze troche do góry pociśnie kursem:)

Shorta na 1.836 ustawiam.

Pozdrawiam

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 22 maja 2014, 22:09

Longtrader. Słuchaj jak masz ustawione średnie w MT?

Chodzi mi głównie o parametry na któr mamy wpływ w ustawiniach
Metoda MA?? i dodaj do, oraz zesunięcie.
Z góry dzięki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości