Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

piątek 23 maja 2014, 07:49

ghost320i pisze:Witam.
Myślałem że Pana Boga za nogi złapałem na eur/usd a tu prosze- powrót do okolic 1.365.
Jutro PKB z niemiec i o 8.00 rano wyjaśnią się losy Euraka.
Coś nie widać ruchów. Może będą przed 10:00 :joy:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 23 maja 2014, 08:55

Tomasz19790 pisze:Coś nie widać ruchów. Może będą przed 10:00
Być może, już za 6 minut :) Będzie to test sentymentu - słabsze i spadki na EURO lub lepsze i brak wzrostów to świadczyć będzie o negatywnym sentymencie do Euro.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 23 maja 2014, 09:04

ghost320i pisze:Longtrader. Słuchaj jak masz ustawione średnie w MT?

Chodzi mi głównie o parametry na któr mamy wpływ w ustawiniach
Metoda MA?? i dodaj do, oraz zesunięcie.
- to co aktualnie pokazuję w Bloku po 22 to średnie EMA 21 i 44, ale już nie korzystam z tego. Trochę mam mało czasu na pracę nad własnym systemem, ale generalnie prowadzę pewne testy i widzę, że do mojego stylu będą one poszerzone tzn. wolniejsze, być może nie poprzez zwiększenie parametrów, ale zamiast EMA zastosuję typ wygładzony (smoothed) co znacznie je wygładzi.

W ogóle z tego co obserwuję przez lata, to widzę, że warto dla każdego instrumentu stosować inne średnie tzn. dostosowane właśnie pod ten instrument, bo jedne średnie fanie działają na GBP/USD, ale te same średnie na innej parze już nic nie dają.
Może dla wielu to dziwne podejście, ale tak robi wielu dobrych graczy np. niedawno był wpis o tym, że odtajniono nicki z forum z Ligi Traderów, okazuję się, że nieźli gracze stosuję "odpowiednie dostrojenie parametrów danej strategii do specyfiki konkretnego rynku".

Zesunięcie - 0, nic nie grzebie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 23 maja 2014, 09:05

Znowu gorsze dane z Niemiec, ostatnio często tak jest.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 maja 2014, 20:19

W dzisiejszym bloku zajmę pozycję długo na NZD/USD, choć pin bar mały to poprzednio też taki był:
forum.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 maja 2014, 22:14

No ładnie to wygląda z nzd/usd.
Ciekawie robi się też na pacha z frankiem. Chf/jpy i gpb/chf. Jutro rano wązne dane ze szfajcari i mam wrażenie że rynek pozycjonuje się pod te dane( zakada umocnienie franka) ale zobaczymy.
Eur/gpb?? co sądzisz longtrader.
Pozdr

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 27 maja 2014, 15:06

EUR/GBP - trend spadkowy, aczkolwiek może być pewne odreagowanie do tej głównej strefy SR z wykresu W1, która została niedawno wybita. Jedynie krótkie pozycje, zwłaszcza dopóki nie wyjaśni się co ze stopami w Euro.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 27 maja 2014, 21:33

Witam.

Jutro ważne dane o bezrobociu z niemiec. Oraz ważne ze szfajcarii.
Sluchaj Longtrater- jak sądzisz co ECB zrobi na najbliższym posiedzeniu?
JA osobiscie uważam że nic. Już sama interwencja słowna podziała i to sporo, technicznie jest jak jest:) a jeszcze jak czytam że brane sa scenariusze, w których wystepuje deflacja w strefie to już zupełnie jakiekolwiek decyzje wg mnie odpadają. Jak już coś to bedzie to kosmetyka.
Zawsze przy mocnym euro moga wyciagnąć jakiegoś królika z kapelusza- np. grecje, portugalie, postraszyć hiszpanią etc.- zresztą zawsze konflikt na Ukrainie moze wejscw nowąznacznie ostrzejszą fazę( kto wie moze sie dogadali na szczycie z Putinem, zbijąkurs euro- troche zbrojeniówke napędzimy etc) i śmiało kurs euraka zepchną. A ujemna stopa depozytowa spowoduje ogromny odpływ kapitału, który tylko na trochę ulży Europie. Ale nie rozwiaże problemu(sama obniżenie kursu nic nie da na dłuższą mete) .Problem mocnego Euro sam sie rozwiaze jak np. usa i Anglia zaczną stopy podnosić i samo się to wszytko zbalansuje.
Takze wg mnie jesli już coś to delikatnie stopy obniża, albo tego typu kosmetyka kosmetycznie.
A ty Longtrader gdybyś miał coś obstawić? Jak sądzisz?

Co sądzisz o Aud/cad? będzie powrót do wzrostów?
Pozdr

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 28 maja 2014, 19:05

AUD/CAD - no już poniżej dzisiejszego pin bara spaść nie może jeżeli mają być wzrosty. Tylko, że AUD słaby ostatnio a CAD jakby się zaczynał umacniać.

EBC - raczej mają tendencję do nic nie robienia :) Ale zobaczymy, chyba mają przed posiedzeniem być jakieś odczyty inflacji i to może zdecydować, także o ruchach na rynku bo część inwestorów podejmie decyzję już po tych odczytach inflacyjnych.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

czwartek 29 maja 2014, 20:45

Tak sobie dzisiaj myślę o potencjalnych okazjach na:

1. EUR GBP na S (tworzy się coś na kształt prospadkowego pinbara, cena obiła się od wcześniejszego wsparcia, które teraz pewno będzie oporem a także od EMA 21, jeszcze można znaleźć fibo 23.6 korekty wzrostowej od 18 marca)

2. GBP JPY - dzisiaj tworzy się pinbar i odbicie od wsparcia - choć wczorajsze momentum spadkowe może straszyć, no i jednak głębokość ostatnich korekt i fakt, że to jest już raczej trend boczny od kilku miesięcy a nie wzrostowy. Więc potencjał duży tutaj by nie był ale te 2:1 zawsze można by złapać :)

3. GBP CHF - cena odbiła się od oporu i spadła, ale dzisiaj dotknęła EMA 21 i zrobił się pinbar. Dodatkowo można się doszukać równości korekt, jest trend wzrostowy

wszystkie pozycje na umocnienie GBP - jutro nie ma żadnych istotnych danych z Wielkiej Brytanii, ale są z EUR i JPY.
Tak się zastanawiam między pierwszą a trzecią pozycją.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

piątek 30 maja 2014, 20:24

Witam.
Powiało optymizmem na koniec miesiąca:)

Co sądzicie o Gbp/cad
?

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

niedziela 01 cze 2014, 00:07

Witam.
Gpb/chf- pinbar nie został wybity. Chyba wejde. Niski SL a pare pipsioków można zgarnać.
Gpb/jpy- ładnie poszedł :aaaa:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 02 cze 2014, 13:38

Funt słabo się ostatnio trzymał, np, na parze z USD czy z CAD. Z JPY trochę inaczej, bo tam było bardzo czytelne wsparcie, a ostatnio JPY trochę odpuścił na głównej parze z USD.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 cze 2014, 17:49

Witam.

Cad/jpy- pinbarowa paróweczka sie robi:) całość od parunastu dni przypomina odrwóconego RGR-a(podobnie jak na usd/jpy) i teraz jesteśmy na prawym ramieniu. Linia szyi przy 94.14.
Dodatkowo szczyt głowy i prawego ramienia tworzy trend wzrostowy.
Jutro ważne dane z Kanady. Sądze że moze troche umocni to cad-a.

W nocy odczyt pkb z Australii- takze zobaczymy.

Ciekawie wygląda nzd/usd. dobijemy do oporu przy 50%fibo przy 0.84. Tam jest dosyć mocna strefa wsparcia 0.84-0.843 wynikajaca ze szczytów z przeszłości. Na dziennym interwale rsi już jest dosyć nisko.
Longa przy 0.841 ustawie-pare pipsioków chyba sieuda zgarnąć.

I też myśle o eur/nzd -pod kątem ecb we czwartek. Jeśli jutro będzie pin na kiwi i dragi wrzuci ltro na rynek to szort na eur/nzd będzię bardzo opłacalny biorąc pod uwage sytuacje techniczną na eur/nzd :aaaa: :aaaa: :aaaa:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 cze 2014, 08:49

Zapomniałem wrzucić typ z bloku, AUD/NZD long:
forum audnzd.PNG
Odczyty PKB z Australii sporo lepsze od oczekiwań, stąd też AUD się umacnia. Sądzę jednak, że na AUD/NZD będzie jeszcze okazja zagrania longa przy tym wsparciu. Bo tak jak piszesz o okazji na NZD - bo nie będzie nieustannie spadać i w końcu musi przyjść jakieś odreagowanie.
EUR/NZD też ciekawy typ może być pod rozegranie EBC. Jesteśmy przy strefie oporu właśnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 cze 2014, 09:07

Też bym chciał wejść w długą na AUDNZD, ale czekam na powrót do 1,09 tylko nie wiem czy będą chcieli.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 cze 2014, 09:32

Podejrzewam, że tak. NZD osłabia się już od bardzo dawna i powoli dociera do kluczowych miejsc na kilku parach. Choć to oczywiście nic nie znaczy.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 cze 2014, 10:07

Póki co podejmę ryzyko na USDCAD i wezmę shorta.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 04 cze 2014, 20:28

Witam.
Ten usd/cad takim złym pomysłem na shorta nie jest w mojej ocenie- ale poczekam do zamknięcia świecy dziennej.
Ja dzisiaj się ubawiłem strasznie na cad/jpy. Na 1h i 4h wykresie widać czyszczenie stop losów:D
Bankstery na przyciski nacisnęły:) hehehe.
Z ciekawszych sytuacji to nzd/jpy- pin i linia trendu.
Oraz gpb/usd- pin + coś w rodzaju podwójnego dna.
Gpb/chf- pin + linia trendu
Takze jest w co grać. Euraka sobie odpuszcze- nie sobie do gradeł jutro skaczą bezemnie:D
Pozdrawiam
Ps.
Dzis w nocy dane z chin i z australii.
Jestem bardzo zaskoczny brakiem reakcji na kangurze po świetnych danych pkb.... :wtf:

Pozdr

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 05 cze 2014, 06:21

No jakoś kadilac nie chce spadać i chyba tego nie zrobi. Pomyślę jeszcze i chyba zamknę z palca nie czekając na SL.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości