1 procent dziennie na średnich

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 12:00

Tak, Raposo, masz racje, trochę to potrwa, ale.... gdyby tak 10 procent dziennie ujechać....
Zmniejszyłem SL do 3,5 pipsa, kilka precyzyjnych trejdów na maksymalnym lewarze i.......
Jest to chyba w zasięgu, prawda :?: :-P
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 12:05

A gdyby robić tak 100% dziennie? A pomyśl co by było gdyby robić tak 1000%? Miliard w dwa tygodnie... ;)

No tak... Tylko jak nie udaje się przez tydzień robić sukcesywnie tego 1% to o czym mowa? Będę obserwował.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 15:12

Gdybanie ... wszystko koncentruje się wokół chyba.... chyba to ja do końca sierpnia ugram 100 tyś. z 100zł, a nie bo z 102.35zł :P

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 20:45

Witam,
Rano było w miare ok, potem o 16 wdałem sie niepotrzebnie w bijatykę, przy rynku, który stał praktycznie w miejscu, o 20.15 wbiłem się idealnie w szorta, ponad 30 pipsów, trochę za wcześnie zdjałem pozycję, mogło być więcej, ale potem głupota za głupotą, przede wszystkim SL na taka jazdę nie dał rady i w rezultacie kupa SL-i i masakra. Wiem, jakie błędy popełniłem, sam system sprawuje się ok, jedynym problemem jest u mnie dyscyplina, psychika , przykładem może być fakt, że w tym samym czasie razem z Microbim weszliśmy o 15 w S, ja zdjąłem po 3 pipsach, Mikrobi wytrzymal do końca ruchu i nie wiem czy nie załapal się na tą jazdę w dół, jezeli dalej miał otwarta pozycję. Jeszcze jednym błędem, który koniecznie muszę wyeliminować, jest poddawanie się emocjom, muszę to wszystko kalkulować na zimno.
Stan konta jest masakryczny, ale nie poddaje się i walczę dalej :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 21:19

no skromne 50 pips wpadło. Cały czas mówię , trza brać więcej , a jak nerwy ktoś ma to odejść od kompa , włączyć TS czy co kto woli :-P
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 21:42

Jak mozna mowic o nerwach grajac na demo?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 21:45

Niektórzy mają , są nerwowi i nawet na demo nie trzymają się zasad.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 22:20

zicmar... czy Ty poprostu nie zawierasz za duzo transakcji?? po choinke az tyle?? moze sprobuj sie ograniczyc do mnejszej ilosci... bo naparzasz jak z automatu ;) swego czasu "cwiczylem" silna wole chyba do 3-5 dziennie... na poczatku ciezko bo co nie spojrzysz na rynek to "jest okazja".... a tak naprawde to gowno... okazjji bylo ale naprawde nie za wiele... teraz do 5-7 dziennie i styka... a czasmi 1 -2 wystarcza

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 01 sie 2012, 22:47

Szulczas masz całkowitą rację, też próbuje z tym walczyć, ale w głównej mierze wynika to z tego, że wchodze na sygnał, po kilku pipsach robi się mała korekta i trach pozycja zamknięta z małym zyskiem, a cena po korekcie leci dalej więc odruchowo klik i wchodze, czesto się zdarza, że już za pózno i wpadka, tym bardziej, że jest to wejscie na spontan bez żadnego sygnału. Żeby to wyeliminować muszę trzymać dłużej pozycje i zdaję sobie z tego sprawę, tym bardziej, że nie ma zadnych powodów na tak szybkie wyjście. Psychika, psychika i jeszcze raz , jest to jedyna rzecz która powoduje straty. I muszę to zwalczyć. Wiem, gdzie tkwi błąd a jak choroba jest zdiagnozowana to trzeba ją wyleczyc.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 02 sie 2012, 08:04

No właśnie Zicmar - dobre pytanie. Czemu odczuwasz takie emocje na demo i nie wytrzymujesz? Bo ludzie patrzą? A gdyby nie patrzyli to byłoby inaczej? Czy jednak jest tak na każdym demie zawsze? Bo jeśli tak to nie wiem skąd wniosek, że system działa skoro zawsze tak było.
Kolejna wątpliwość - czemu tak szalejesz z wolumenem? W JForex można sobie ustawić max. wolumen, który ma uchronić tradera przed omyłkowym wpisaniem jednego zera za dużo. To duże ułatwienie chociaż może być też utrudnieniem, bo zabierze jedną z wymówek jak się coś nie uda... :P

I ostatnie - wiele transakcji, chyba część nawet na siłę... Miało być codziennie +1%, potem +100% a jest +1%, potem -50%...

Dochodzi do tego, że to potencjalni kursanci uczą potencjalnego szkoleniowca...

Może trochę zbyt napastliwie ale liczę, że to Cię zmotywuje ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
j23
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 09:57

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 02 sie 2012, 09:32

Może czas się udać na szkolenie z psychologii inwestowania?

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 02 sie 2012, 20:25

Wciąż te same błędy, mniej, ale są, mam nadzieje, że w końcu nastąpi przełom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

piątek 03 sie 2012, 18:16

W dalszym ciągu nie jestem zadowolony z siebie, początek dnia fatalny, nie wiem po co pchałem sie na kabla na dane, wystarczyło trzymac L na edku przez cały dzień, tak jak to zrobił Wojtek Ea, a nie pakowac się w jakieś głupoty na dane, licząc, ze bedzie mocny ruch, tym bardziej, że nie było żadnego sygnału. Dzień na małym minusie, co nie pociesza, bo kupa niewykorzystanych sytuacji, a wszystkie wejścia idealnie w tempo zamknięte za szybko, wbrew sygnałom z systemu, nadal psychika rujnuje moje konto :-x
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
xmmm
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 01:14
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 1 procent dziennie na średnich

piątek 03 sie 2012, 22:04

Zicmar piszesz że za wcześnie wychodzisz z transakcji, a jaki zakładasz teoretyczny TP?

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

sobota 04 sie 2012, 08:24

xmmm, to jest trudne do wyjaśnienia, ale coś takiego jak teoretyczny TP nie istnieje, cena tam pojedzie gdzie będzie chciala, powinienem wychodzic z transakcji na odpowiedni układ średnich, a tego nie robie, po prostu przy pierwszej gównianej korekcie zamykam pomimo, że nie ma ustawienia średnich mówiącego, że koniec jazdy. Wczoraj zarówno Akhh jak i Wojtek powyciągali po kilkadziesiąt pipsów znając dopiero podstawy tego systemu a ja tak jak widać...
Zaczynam być coraz bardziej wk... na siebie.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: 1 procent dziennie na średnich

sobota 04 sie 2012, 22:06

zicmar58 pisze: Zaczynam być coraz bardziej wk... na siebie.
hmmm... to moze pobaw sie tym

http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=25&t=1352

cofasz sie o miesiac do tylu... ustawiasz w testerze na 1 wybrany dzien (oczywiscie nie podpatrujac jak szedl wykres)... puszczasz... wrzucasz szblon z wskaznikami i jazda :D

zdecydowanie lepsze niz suche analizowanie wykresu na historii... skoro piszesz ze sys dziala tylko z Toba jest problem ;) to poprostu cwicz ile wlezie :D

Ja narazie przerobilem kilka dni... jak sie wczujesz to doslownie jak bys jechal na livie... fajna zabawa

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

sobota 04 sie 2012, 23:58

szulczas pisze:
zicmar58 pisze: Zaczynam być coraz bardziej wk... na siebie.
skoro piszesz ze sys dziala
hehe raz pewnie działa a raz nie... NAPRAWDĘ najśmieszniejsze jest to że niby działa (teraz okazało się niby, że nie jest tak uznaniowy bo układ średnich więc da radę to zaprogramować...) a Zicmar na tym nie potrafi zarobić...a szkolił desperatów...

ps. podpowiedziałbym Ci rozwiązanie na taki problem ale szczerze pisząc sądzę, że problem Twoich NIBY emocji(o czym mówisz na DEMO? WTF?) to niejedyny problem z tą strategią więc nic nie napisze wiecęj poza tym, że mam nadzieję, iż nikogo więcej nie naciągniesz poza tymi desperatami którym pewnie już byś w oczy spojrzeć nie mógł... tak wiem kwestia sumienia..

ps. a wynik... mistrzostwo... a taki "kozak" byłeś na nawi... wszyscy to demowicze bez pojęcia - jedynie Ty to real... widać... :lol:

no avatar
xmmm
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 01:14
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 1 procent dziennie na średnich

niedziela 05 sie 2012, 00:41

zicmar58 pisze:xmmm, to jest trudne do wyjaśnienia, ale coś takiego jak teoretyczny TP nie istnieje, cena tam pojedzie gdzie będzie chciala, powinienem wychodzic z transakcji na odpowiedni układ średnich, a tego nie robie, po prostu przy pierwszej gównianej korekcie zamykam pomimo, że nie ma ustawienia średnich mówiącego, że koniec jazdy. Wczoraj zarówno Akhh jak i Wojtek powyciągali po kilkadziesiąt pipsów znając dopiero podstawy tego systemu a ja tak jak widać...
Zaczynam być coraz bardziej wk... na siebie.
Tak zdaje sobie sprawę że TP masz zmienny i zależny od układu średnich, więc zapytam inaczej: gdybyś przeanalizował pokazane w tym wątku zestawienia transakcji w następujący sposób:
wszystkie wygrane transakcje przeanalizował na historii zapisując w tabelce TP uzyskany i TP teoretyczny wynikający z układu średnich dla każdej poszczególnej pozycji a następnie policz średnią dla TP teoretycznego i uzyskanego.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

niedziela 05 sie 2012, 07:55

xmmm, ja taką analize codziennie robię, każda pozycja zyskowna jest zamknięta za wcześnie, wbrew zasadom, po prostu mam jakikolwiek + i klik, a teoretyczne TP powinno dawać dzień w dzień 100-150 pipsów na + .
Ciekawy, aż tu Cie przyniosło za mną, a co Ty wiesz o moich szkoleniach, byłeś na nim, Twoje wypowiedzi są po prostu żenujące, dałem się sprowokować na navi, tutaj co najwyżej poproszę o usunięcie Twoich wypocin.

---------------------------

A swoją drogą fajna sprawa, cała śmietanka z navi ciągnie na to Forum, bo Zicmar założył dziennik i ma straty, ciekawe co będzie jak zacznie mieć zyski......
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
xmmm
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 01:14
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 1 procent dziennie na średnich

niedziela 05 sie 2012, 19:58

TP powinno dawać dzień w dzień 100-150 pipsów na + .
rozumiem że wszystkich transakcji, a jaka średnia ilość pipsów przypada mniej więcej na pojedyńczą transakcję, 10, 20, 40 pipsów?

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości