1 procent dziennie na średnich

Zablokowany
no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 08 sie 2012, 19:50

zicmar58 pisze:Dedykuje dzisiejszy dzień Ciekawemu :lol:
Gdybym jeszcze nie widział tego z 01.08 i 07.08 bo aż oczy bolą w porównaniu do zysków... zrób tak jeszcze z 60 razy(nie mając dni gdzie tracisz 70% wszystkiego) i uznam, że wyciągnąłeś wnioski a strategia może być potencjalnie zyskowna...(choć to będzie zależało od wielu czynników - SKUTECZNOŚCI, DRAWDOWN, SR STRATY i ZYSKU, ILOŚCI TRANSAKCJI ITP). Pozostaje życzyć powodzenia.

Pozdrawiam

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 08 sie 2012, 19:59

przepraszam wszystkich, których dzisiaj obraziłem, ale jak się czyta takie posty jak Ciekawego trudno nie wyjść z siebie i nie stanąć obok. Ciekawy jutro i pojutrze i pojutrze też będe swój trading dedykował tobie a potem prawdopodobnie zostanę zbanowany............ :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

środa 08 sie 2012, 20:41

zicmar58 pisze:ale jak się czyta takie posty jak Ciekawego trudno nie wyjść z siebie i nie stanąć obok
Zicmar ale co Ja takiego napisałem, że się unosisz? To, że piszę o PODSTAWACH które są NIEZBĘDNE aby uznać strategię za ZYSKOWNĄ i w miarę pewną? bo to, że jakaś strategia jest załóżmy zyskowna jeszcze o niczym nie świadczy bo wszystko zależy od tego JAK to robi... wiesz w swoim archiwum też mam perełki które niby piękne świecą ale według mojej opinii są bliższe hazardowi niż poważnym strategiom i po prostu nimi nie gram bo JESTEM ŚWIADOMY ZAGROŻEŃ KTÓRE NIOSĄ DLA MOJEGO DEPO... a musisz chyba przyznać, że jeden dzień to taki trochę mało miarodajny jest biorąc pod uwagę wcześniejsze wyniki... ale NAPRAWDĘ życzę powodzenia.

ps. za dedykację dziękuję ale nie trzeba - zrób to dla siebie a nie dla mnie....

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 05:44

Witam.

Bardzo podoba mi się post Tannisa. Merytoryczny i konkretny. Szczególnie to zdanie oddaje sedno sprawy.
tannis pisze:Zastanówcie się, tyle lat przed ekranem a konto demo czyści w kilka dni i wciąż opowiada że ten "system" zarabia. Skąd miałby to wiedzieć? Przecież to paranoja.
Prawda jest taka, że koncepcja Zicmara na trading jest fajna i na pewno jest warta tego 1.000 zł, jeżeli ktoś ma doświadczenie w handlu, to będzie potrafił ją wykorzystać.

Sam system Zicmara jest IMHO do bani. Gdyby było inaczej to już dawno by nim zarabiał bez zasłaniania się tym, że nie wytrzymuje ciśnienia, jest słabym traderem i inne tego typu usprawiedliwienia.

Dlatego nie dziwię się, że ludzie są tak wk....ni na Zicmara. Jeżeli oczekiwali systemu, którym mogliby zarabiać, to na pewno się rozczarowali.
Jeżeli chcieli poznać koncepcję używania średnich oraz tego jak zachowuje się rynek, to na pewno dużo z tego co przedstawił Zicmar mogli wyciągnąć dla siebie i zastosować to z sukcesem.
Mi się ona przydała, Microbi, Astra (z Navi), Cyb też nie narzekają, ponieważ mają już doświadczenie i potrafili tę koncepcję wykorzystać.
Śmiem nawet twierdzić, że gdyby nie koncepcja Zicmara to GWH i Vinci dalej tkwili by w przysłowiowej "czarnej dupie". Jednak potafili ją wykorzystać by stworzyć coś swojego - abstrahując od formy w jakiej to zrobili, która IMHO jest poniżej poziomu.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 06:45

Przepraszam Wszystkich, których wczoraj obraziłem, poza trejdingiem nad tym też musze popracować

Pozdrawiam

i wybaczcie za ten mój popaprany charakter
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 07:15

Ponieważ Zicmar przeprosił za swoje zachowanie, zamykam zgłoszenie na temat ostrzeżenia dla niego przez jednego z użytkowników. Zicmar, pamiętaj że masz już dwa ostrzeżenia.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 12:14

Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 12:18

a ja tylko caly czas czekalem na jedno, jak zauważyłem , że GWH się zrejestrowal i się doczekałem. Sprostuje grzecznie, żeby bana nie dostać, tak dokladnie tak jak pisze Karol, chciałeś sobie przywłaszczyć ten system, nie chce mi się już szukać tego wszystkiego na skype, faktem jest, że robiłeś dziennie po 100 lub więcej pipsów+ i byłes tym faktem zachwycony, i wtedy Ci podszedl ten pomysł z dziennikiem i o ile sie nie myle z wlasnym blogiem. Ale nie bijmy piany, czy Ty, czy Vinci, czy inni zakonczyli edukację u mnie na pewnym poziomie, ja cały czas pracowałem nad tymi nieszczęsnymi srednimi i w chwili obecnej to co Wy piszecie. a to co jest rzeczywistością nijak ma się do Waszej wiedzy, bo jest to juz zupełnie inna bajka. I teraz tak, poza Tobą GWH, Vincim i kilkoma innymi osobami z Ciekawym na czele, składam taką propozycję, jeżeli ktoś czuje sie pokrzywdzony, oszukany przeze mnie, to gratisowo przekazuję tym osobom swoje dalsze spostrzeżenia na temat średnich, i zamknijmy w tym miejscu wszelkie przepychanki i prowokacje


------------------------------------------------------------
mnie się juz naprawdę nie chce, ani prowadzic tego dziennika, ani walczyc dzień w dzień ze swoimi przeciwnikami, wrogami, czy jak ich tam zwał, jak widzicie przeprosiłem jednych to się natychmiast inni znależli i prowokują do moich nieokiełzanych wypowiedzi, czy ja muszę caly czas udowadniać, że słoń nie jest wielbłądem , chyba nie i nie zależy mi na tym w chwili obecnej
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
VTEC
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 09:46

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 12:57

MaRCHeW pisze:Witam.

Bardzo podoba mi się post Tannisa. Merytoryczny i konkretny. Szczególnie to zdanie oddaje sedno sprawy.
tannis pisze:Zastanówcie się, tyle lat przed ekranem a konto demo czyści w kilka dni i wciąż opowiada że ten "system" zarabia. Skąd miałby to wiedzieć? Przecież to paranoja.
Prawda jest taka, że koncepcja Zicmara na trading jest fajna i na pewno jest warta tego 1.000 zł, jeżeli ktoś ma doświadczenie w handlu, to będzie potrafił ją wykorzystać.

Sam system Zicmara jest IMHO do bani. Gdyby było inaczej to już dawno by nim zarabiał bez zasłaniania się tym, że nie wytrzymuje ciśnienia, jest słabym traderem i inne tego typu usprawiedliwienia.

Dlatego nie dziwię się, że ludzie są tak wk....ni na Zicmara. Jeżeli oczekiwali systemu, którym mogliby zarabiać, to na pewno się rozczarowali.
Jeżeli chcieli poznać koncepcję używania średnich oraz tego jak zachowuje się rynek, to na pewno dużo z tego co przedstawił Zicmar mogli wyciągnąć dla siebie i zastosować to z sukcesem.
Mi się ona przydała, Microbi, Astra (z Navi), Cyb też nie narzekają, ponieważ mają już doświadczenie i potrafili tę koncepcję wykorzystać.
Śmiem nawet twierdzić, że gdyby nie koncepcja Zicmara to GWH i Vinci dalej tkwili by w przysłowiowej "czarnej dupie". Jednak potafili ją wykorzystać by stworzyć coś swojego - abstrahując od formy w jakiej to zrobili, która IMHO jest poniżej poziomu.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

W końcu mamy zwycięzce :mrgreen: ufff, ktoś napisał wreszcie jak sprawy się mają...

Było mi dane poznać ten system jakiś rok temu....

Sam fenomen Zicmar'a jest prosty jak budowa cepa, sprzedaje ludziom marzenia, koncepcje i 'nowatorskie' spojrzenie na rynek... ten pseudo system bez jasno określonych zasad, nie różni się od wszystkich innych darmowych i dostępnych za kasę. Ludzię chcą mieć wille z basenem i corvette na podjezdzie, a Zicmar w swój charakterystyczny sposób sprzedaje im te marzenia.

Co do zarabiania samymi średnimi, jest dokładnie jak napisał K. Marchewka, jeśli ktoś zarabia na rynku, jest obeznany z wieloma zagadnieniami, bądź jest naprawdę blisko przełamania tej bariery między break even a zarabianiem, system może być wartościowy, może akurat trafić w 'gust' osoby go stosującej, bo jak sami wiecie, trzeba dobrać system pod siebie i wtedy może to być strzał w dziesiątkę. Jeśli ktoś jest ewidentnie pod kreską i nie zanosi się na zmiany, to ani system Zicmar'a mu nie pomoże, ani tysiące innych płatnych/bezpłatnych dostępnych w necie w liczbie XX tysięcy.

Co do osoby Zicmar'a, myślę że każdy nawet półinteligentny człowiek już zdążył wyrobić opinię.... a kultura, hahaha.... powiedzmy że Pan Z. nie miał tego pojęcia w swoim słowniku :mrgreen:

Nie wątpię że robiąc zadymę gdzie sie da, złapią jeszcze wielu 'leszczy'. Zobaczcie sobie wątek na FF w dziale commercial, gdzie Vinci sam wpychał ten system ludziom przez bite kilka miesięcy, ilu złapali i jaką prowizję Zicmar mu odpalił, to wiedzą już tylko oni.

Smutne jest to, że takie akcje są tylko u nas, dlatego już dawno przestałem siedzieć na PL forach, bo liczba ludzi z którymi można rzeczowo pogadać stale maleje. Najlepsi gracze nie chcą się dzielić wiedzą i wcale się nie dziwie, po atmosferze i niektórych wybitnych 'polaczkowych' osobowościach odechciewa się tu wszystkiego.

Dziwi mnie tylko że zadymiarze tacy jak Zicmar w ogóle są dopuszczani do głosu, przecież to się skończy tak jak zawsze, niczego was nie nauczył navigator, a może jeszcze za mało tu nabluzgał? Ogarnijcie się i pamiętajcie co zawsze powtarzała babcia: 'tnij wnuczuś chwasty przy samej ziemi'.

Z pozdrowieniami dla nielicznych normalnych.

P.

no avatar
Good Will Hunting
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:36

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 14:05

. Sprostuje grzecznie, żeby bana nie dostać, tak dokladnie tak jak pisze Karol, chciałeś sobie przywłaszczyć ten system
To kłamstwo. nigdy w życiu nie wyraziłem nawet chęci przywłaszczenia sobie tego systemu. Zaproponowałem założenie journala i zaprezentowanie go w szerszej wersji niż dotychczas. A zanim jeszcze to zrobiłem, zgłosiłem się do Ciebie żeby zapytać co o tym sądzisz.

Nic ponad to.

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 15:36

zicmar58 pisze:składam taką propozycję, jeżeli ktoś czuje sie pokrzywdzony, oszukany przeze mnie, to gratisowo przekazuję tym osobom swoje dalsze spostrzeżenia na temat średnich
jakiś Ty szczodry... :lol: Co dasz im kolejny zestaw nowych "mądrych inaczej" rad? Depo które przewalili przez wdrożenie Twojego złotego "systemu" też oddasz? Zicmar rok czy dwa temu byłeś pewny tego swojego "systemu max" jako perełki a wszyscy niewierni ze mną na czele to byli głąby, wyłudzacze systemów, słabi traderzy itp... okazuje się, po czasie, że jednak nawet w Twojej opinii nie był to dobry system bo sam piszesz, że zmieniłeś zasady o 180 stopni...teraz jest to samo...bo wiesz - powinieneś zaakceptować to co widać bardziej doświadczeni piszą - spojrzenie na rynek to nie wszystko - liczy się statystyka, twarde dane opisujące KAŻDĄ strategię a nie "widzi mi się". Inaczej nie można mówić o JAKIEJKOLWIEK strategii.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 16:04

dedykacja dla Ciekawego i mocno pokrzywdzonego VTEC


----------------------------------------------------------

łapcie takie trejdy bracia obojętnie na co :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 16:32

:?: Ciekawy, oczywiście ta oferta Ciebie nie dotyczy, więc się nie podniecaj tak mocno. Dla Ciebie mam inną ciekawą propozycję, ja sie codziennie chwalę swoim a Ty swoim, no to jak to było u Ciebie dzisiaj :?: :lol:

---------------------------------------

inne orły też mogą dołączyć :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 16:53

zicmar58 pisze:ja sie codziennie chwalę swoim a Ty swoim, no to jak to było u Ciebie dzisiaj :?:
A dziękuję ale nawet nie otworzyłem pozycji... bo wiesz jest takie powiedzenie - ważne aby grać dobrze a nie często... (a przymusu nie mam bo jak spojrzysz na tamte kwoty... 8-) )

ps. a może jakaś merytoryczna odpowiedź np "wiesz Ciekawy teraz mam skuteczność na poziomie X% RR przeważnie X, średnia strata to... a zysk to... itp..." :?:

Dla mnie ogólnie to EOT bo widzę NIC się nie zmieniło... dalej próbujesz się promować szukając "leszczy"

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 17:33

:lol: Ciekawy, to mam rozumieć, że otwieerasz pozycje raz na pół roku, a reszte czsu spamujesz, czlowieku skup sie, przy mnie tak łatwo nie bedzie, no to przyznaj sie , jak dzisiaj było + czy -, miszczu :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 18:42

zicmar58 pomimo, że nie muszę to łaskawie Ci odpowiem... gdybyś zadał sobie MINIMALNY trud spojrzenia na zrzut który wkleiłem to nie zadawałbyś takiego pytania... jeśli tak samo podchodzisz do swojego "losowego systemu" to się nie dziwię, że ciągle zmieniasz zasady...

ps. wchodzę w trade raz na kilka dni a czasami co tydzień a czasami 3 razy dziennie... zależy kiedy mam setup - nie gram dla klikania jak Ty.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 18:59

czyli dzisiaj nie klikałeś :lol: , a jutro bedziesz klikał :?: : , rozumiem nie było rynku dla miszcza , bede pytał teraz codziennie o Twoje klikanie, masz poważne wyzwanie teraz :lol

------------------------------

oczywiście nic nie musisz, ale......... skoro podjąleś walke ze mną, to udowodnij na co Cię ,ja się przyznałem na początku, ze jestem kiepskim trejderem, a jak u Ciebie z emocjami :?: , wytrzymasz tą presję :?: mam nadzieje, że tak, bo sie straszliwie zblamujesz :lol: , no to jak dzisiaj było z tym rynkiem miszczu
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2012, 19:13 przez zicmar58, łącznie zmieniany 1 raz.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 19:06

Istotna różnica która jest taką że użytkownik Ciekawy nie szkoli więc nie musi w zasadzi niczego udowadniać.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
Ciekawy
Posty: 35
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 23:16

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 19:15

zicmar58 pisze:rozumiem nie było rynku dla miszcza :lol:
tak dokładnie bo ja w przeciwieństwie do Ciebie wchodzę wtedy kiedy mam setup a nie kiedy "widzi mi się" :lol:
zicmar58 pisze:bede pytał teraz codziennie o Twoje klikanie
Bardzo proszę pytaj... odpowiem jak: 1.założę journal (może kiedyś... jak będę miał potrzebę...) 2. będę miał KAPRYS... a swoją drogą wtedy obiecaj mi, że będziesz PIERWSZĄ osobą która poprosi mnie o statement...

Dobra na dziś dość OFFTOPA bo to już naprawdę nudne...

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: 1 procent dziennie na średnich

czwartek 09 sie 2012, 19:24

Ciekawy, załóż ten żurnal, proszę, miej ten kaprys, wierz mi, że bedziesz miał duże grono czytelników od początku :lol:
ja bedę wierny od początku do Twojego końca :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości