Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 00:04

Znam traderów którym i bez średnich idzie super, ba korzystają tylko z okularów mt4 a ich skuteczność to 40% przy rr 1:15, generalnie o to chodzi że średnie nie muszą być do niczego potrzebne, tym bardziej dziwne(nie ogólnodostępne w mt4) tfy. Nie chodzi mi o żadną strategię nie interesuje mnie ona, po prostu dałem się złapać na wzniosłe gadki o niczym, co nie zmienia faktu że sam zyskałem na tym dzienniku i nie chodzi tu o średnie czy dziwne tfy, można było normalnie rozmawiać i się aż tak nie wymądrzać, niektóre osoby zostały potraktowane jak zostały, niesłusznie. Nawet zicmar w rozmowie ze mną powoływał się na marchew to teraz przynajmniej wiem o czym rozmawialiśmy.

Mimo wszystko powodzenia :) rozwalcie tfy w drobny mak :) jak się popracuje to i z niczego powstanie coś :)
Ostatnio zmieniony wtorek 25 wrz 2012, 00:13 przez Picker, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

no avatar
bulldog
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 22:23
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: LDZ

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 00:13

Mam pytanie do autora: Co możesz powiedzieć o forex trading mastermind?
pytam bo jakoś znajomo mi to wygląda

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 07:10

Witam.
bulldog pisze:Mam pytanie do autora: Co możesz powiedzieć o forex trading mastermind?
pytam bo jakoś znajomo mi to wygląda
Możesz wyjaśnić co to takiego? Rozumiem, że to jakiś system? Jeżeli tak to, niestety nic nie mogę powiedzieć, bo nie miałem przyjemności się z nim zapozać.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
bulldog
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 22:23
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: LDZ

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 08:18

jeżeli masz czas, to przejrzyj filmiki z ich strony, analogicznie wyglądają propozycje wpatrywania się w ukryte obrazy, kształtowania tf w danym okresie czasu, podkreślanie sinusoidalnego, fraktalnego charakteru rynku, wykorzystywanie wiązki CCI lub ich pochodnych, wiele jeszcze podobieństw w ich kursach jest;
muszę niestety załatwić trochę spraw więc nie będę się rozpisywał, pisz a odpiszę; pozdr.

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 09:38

lolito22 zamiast walic glupie posty w czyims dzienniku wez zaloz wlasny dziennik i tam sobie smiec. Pokaz co umiesz. Pojawiles sie z nikad i nawalasz bezsensowne posty w kazdym temacie. Krytykujesz innych a sam jeszcze nic nie pokazales.
Wogole to jak mamy sie do ciebie zwracac? Wielki trejder czy gimnazjalista?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 09:55

Witam.
mah1y pisze:lolito22 zamiast walic glupie posty w czyims dzienniku wez zaloz wlasny dziennik i tam sobie smiec. Pokaz co umiesz. Pojawiles sie z nikad i nawalasz bezsensowne posty w kazdym temacie. Krytykujesz innych a sam jeszcze nic nie pokazales.
Wogole to jak mamy sie do ciebie zwracac? Wielki trejder czy gimnazjalista?
Kolegi Lolito22 nie ma teraz - ma klasówkę w szkole :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 10:04

Nie chce Tobie smiecic tutaj ale naprawde drazni mnie juz ten koles...
Pisze jakies glupoty a inni go sluchaja i jeszcze jakis uposledzony dziekuje za glupiego posta.

jak dla mnie to Twoj myfxbook wyglada bardzo przyzwoicie, a jak koles nie rozumie co oznacza srednia wygrana i srednia przegrana to naprawde nie wiem czego on tutaj szuka. Banowac takich glupkow odrazu :evil: :evil:

dajcie mi uprawnienia moda to ja zrobie porzadek :evil: :evil:


edit: czekaj...to Ty mu podziekowales za tego glupiego posta... to ja juz sam nie wiem co wy tutaj za cyrki robicie... zakreciles mnie...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 10:14

Witam.
mah1y pisze:edit: czekaj...to Ty mu podziekowales za tego glupiego posta... to ja juz sam nie wiem co wy tutaj za cyrki robicie... zakreciles mnie...
To był mały wypadek przy pracy. Przypadkiem mi się klikło, a usunąć już nie moża :mrgreen: Ale niech ma! :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:07

MaRCHeW jakie instrumenty trejdujesz?

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:28

mah1y pisze:MaRCHeW jakie instrumenty trejdujesz?
Proponuje zacząć od początku, a nie od końca. Przeczytaj sobie cały wątek "cena i czas" to będziesz wiedział i przy okazji w dzienniku nie będą się pojawiać tego typu pytania od osób początkujących(tak moja osobista sugestia), ale myślę, że autor dziennika się z nią zgodzi w jakimś stopniu.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:30

Witam.
mah1y pisze:MaRCHeW jakie instrumenty trejdujesz?
Skupiam się na edwardzie. Trade na kablu to był wypadek przy pracy :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:41

brother pisze:
mah1y pisze:MaRCHeW jakie instrumenty trejdujesz?
Proponuje zacząć od początku, a nie od końca. Przeczytaj sobie cały wątek "cena i czas" to będziesz wiedział i przy okazji w dzienniku nie będą się pojawiać tego typu pytania od osób początkujących(tak moja osobista sugestia), ale myślę, że autor dziennika się z nią zgodzi w jakimś stopniu.
Przeciez tamtego tematu nie da sie czytac wogole w tej formie w jakiej pozostal. Wczoraj mialem podejscie do tego tematu ale na samym poczatku juz widze ze posty byly pokasowane bo ktos focha strzelil...
Czytalem tylko do wypowiedzi Cyba a pozniej patrzylem czy ktos ogarniety wypowiada sie w tamtym temacie i trafilem na wypowiedz Microbiego. Ogolnie temat to straszny flejm (do wypowiedzi Cyba bo dalej nie jestem pewny czy czegos ciekawego nie pisaliscie ale watpie)

pozdrawiam.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:51

mah1y pisze:
brother pisze:
mah1y pisze:MaRCHeW jakie instrumenty trejdujesz?
Proponuje zacząć od początku, a nie od końca. Przeczytaj sobie cały wątek "cena i czas" to będziesz wiedział i przy okazji w dzienniku nie będą się pojawiać tego typu pytania od osób początkujących(tak moja osobista sugestia), ale myślę, że autor dziennika się z nią zgodzi w jakimś stopniu.
Przeciez tamtego tematu nie da sie czytac wogole w tej formie w jakiej pozostal. Wczoraj mialem podejscie do tego tematu ale na samym poczatku juz widze ze posty byly pokasowane bo ktos focha strzelil...
Czytalem tylko do wypowiedzi Cyba a pozniej patrzylem czy ktos ogarniety wypowiada sie w tamtym temacie i trafilem na wypowiedz Microbiego. Ogolnie temat to straszny flejm (do wypowiedzi Cyba bo dalej nie jestem pewny czy czegos ciekawego nie pisaliscie ale watpie)

pozdrawiam.
Wątek powstawał przez 3 miesiące, nie ma tylko kilku moich pierwszych postów, które traktowały o podstawach, zresztą w cytatach nie zostały skasowane. Zwyczajnie nie chce ci się tego czytać, bo jest dużo niewyjaśnionych wątków i nie ma gotowca.

ps. Karol sorry za OT, ale nie lubię jak ktoś krytykuje drugą osobę(Lolito), a sam nawet nie przeczytał tematu.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 12:55

Witam.
mah1y pisze:Przeciez tamtego tematu nie da sie czytac wogole w tej formie w jakiej pozostal.
To po co śledzisz jurnal? Jurnal jest związany z tym tematem.
Bez sensu. Nie wiem czy nie zrobić tak jak Kerimb i przenieść jurnal do zamkniętego subforum.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 13:13

Temat jak wazna jest cena i czas jest tematem ktory sam drazylem i draze dalej.
Sledzac jurnal mialem nadzieje na podpatrzenie czy mamy podobne zdania czy nie.

Wole popatrzec na trejdy i porownac z moimi niz czytac watek 21 stronicowy moim zdaniem niezbyt ciekawie napisany, bo nie ma tam nic konkretnego.

W swoich trejdach Ty bedziesz widzial swoje srednie, ja zobacze przebic SRa, ktos inny zobaczy LT, ale najciekawsze bedzie zobaczyc ogolna zaleznosc pomiedzy tymi trejdami czyli cene i czas.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 15:01

MaRCHeW, jesli chesz oczyscic swoj dziennik z tego OT co go zrobilem to zamiast usuwac, przenies te posty i odpowiedzi do mojego dziennika, niech wrzucaja mi tam ze czegos nie przeczytalem.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

wtorek 25 wrz 2012, 17:50

mah1y pisze:lolito22 zamiast walic glupie posty w czyims dzienniku wez zaloz wlasny dziennik i tam sobie smiec. Pokaz co umiesz. Pojawiles sie z nikad i nawalasz bezsensowne posty w kazdym temacie. Krytykujesz innych a sam jeszcze nic nie pokazales.
Wogole to jak mamy sie do ciebie zwracac? Wielki trejder czy gimnazjalista?
mah1y powiem ci tak wielki trejder na początku swojej drogi, a może już za połową bądź na ostatniej prostej kto wie progres ciągły progres. Z tego co mi się o uszy obiło to jest to forum publiczne i pisać może kto chce byle na temat i regulaminu nie łamać. Sam się zbanuj jak nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem i tutaj chyba wiemy o co chodzi :lol: Ludzie z wątku kerimba pewnie też wiedzą :) Co ty chciałeś żebym każdemu i na każdym kroku przytakiwał? Chcesz mieć kółko wzajemnej adoracji to sobie załóż do Ciebie zaglądał nie będę spokojna twoja rozczochrana. Kto pisze głupie posty ten pisze mam na myśli ciebie, ja przynajmniej znam temat od początku już nawet tematyczne jak na moje oko posty zamieściłem. Za to ty zachowujesz się jak zapyziały szczeniak, atakując mnie nie wiem z jakiego powodu bez podstaw, sorry ale ja lubię mieć swoje zdanie, a ty możesz sobie myśleć że deszcz pada jak Ci plują w twarz. W każdym wątku dobre przeleć każdy dziennik zobaczymy ile to procent jest w każdym wątku. Ty też mnie drażnisz w takim razie zrób tak jak ja z tobą, będę Cię ignorował bo szkoda mi słów. Zamiast bana strzel sobie reset, tępa strzało.

Z brakiem wyrazów szacunku co do ciebie lolito22
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości