Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 07:46

Sytuacja idealna. Tak to wyglądało, że albo NZD/USD czekają spore wzrosty, albo jeśli spadnie może to zwiastować duże spadki.
Ja nie wchodziłem bo jednak system zupełnie inny, ale gratulacje bo sytuacja idealna i na dobrą sprawę jeszcze z 200pipsów do zrobienia. A na NZD/USD ugrać 300 pipsów to już sporo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 08:21

longtrader pisze:
Wczorajsza analiza sprawdziła się, a cała sytuacja SR i sygnał wyglądają książkowo, nawet RR fajnie na tym przykładzie można pokazać jak się oblicza. Ktoś wszedł ?
Witam

owszem skorzystałem , nie mogłem się oprzeć temu pin barowi na oporze , zabrało mnie również na AUDJPY potencjał jest , zobaczymy co rynek da.

p.s.
Dzięki za wasz wkład w forum i dzielenie się wiedzą , może w końcu ruszy mój trading do przodu oparty na PA i dziennych świeczkach. !Brwoo!

pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 08:38

Mam nadzieję, najważniejsza jest konsekwencja, trend i zarządzanie kapitałem. Jakby coś to pytaj śmiało o wszystko. A długi masz już staż na forex? Jakieś wstrząsające przeżycia za sobą ?

Co do AUD-a, osłabia się do wszystkich walut po dzisiejszym rannym odczycie protokołu z ostatniego posiedzenia australijskiego Banku Centralnego. Są tam słowa m.in. o nie najlepszych perspektywach dla australijskiej gospodarki i o możliwości dalszego obniżania stóp procentowych.
Ładnie rośnie GBP/AUD, a także to o czym wczoraj pisałem, że głupio się czuje bo pokazałem analizę na comparic EUR/AUD, dzisiaj już wszystko wróciło do normy, EUR/AUD też ładnie rośnie :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 08:40

Gratulacje Longtrader :). Piękna robota !Brwoo!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 12:31

longtrader pisze: A długi masz już staż na forex? Jakieś wstrząsające przeżycia za sobą ?
W zeszłym roku dostałem po łapkach :bambam: (niewiele, ale nie zamierzałem tego kontynuować) i stwierdziłem , że najpierw dobrze się wgryzę w temat a potem ruszę ponownie i właśnie nadszedł ten czas, przynajmniej tak myślę.
Od ponad roku obserwuję rynek na demo próbując w międzyczasie gry opartej na Ichimoku potem ZL, SD i wracam do PA, nauczyłem się czekać, mam nadzieję, jak snajper !strzelam! . A trzeba było trzymać się zasad Asmo i Niala a bym był zapewne w innym miejscu, jednak mam nadzieję, że czasu tego nie zmarnowałem a na owoce przyjdzie czas.

pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 12:49

W Ichimoku specjalizuje się Marcin - szef forum, czasem wrzuca jakieś analizy na comparic.

To się tak łatwo mówi, że trzeba było trzymać się zasad Niala i Asmo, a nie jest to takie łatwe. Powiem Ci szczerze, 2 razy zbankrutowałem, może nie całkiem do zera, ale trudno to nazwać inaczej. Powodem nie tylko wyzerowań kont ale także ogólnie dużych strat były błędy, o których doskonale wiedziałem, czytałem masę książek, byłem na kilku szkoleniach, webinarach. Miałem już plan i zasady, ale nie trzymałem się ich, a popełnione błędy - tu nic nowego nie wymyśliłem, standardowe jak każdy, opisane w co drugiej książce o grze.

Powiem Ci jeszcze, że nie żałuję tych porażek. Co innego czytać o cudzych błędach, a co innego samemu je popełnić i wyciągnąć wnioski. Większość ludzi uczy się tylko na własnych błędach i ja do nich należę. Na pocieszenie dodam, że taka nauka jest skuteczniejsza. Jedyna rada to taka, aby nie wchodzić od razu z 20-30 tysiącami, bo się straci to. Statystycznie życie 1 konta na forex w Polsce wynosi chyba 63 dni robocze o ile dobrze pamiętam. Ja świętowałem gdy przetrwałem 63 dni, byłem nawet od samego początku na sporym zysku, choć sam nie wiem dzisiaj jak ten zysk wypracowałem :)
Jak się uczyć to na 1-2 tysiącach, bo straty na początku są chyba nieuniknione dla zwykłych zjadaczy chleba.

Można też zaczynać zamiast demo, tak jak ja czyli od kantoru internetowego. Analiza taka sama, a przy okazji łykniesz trochę giełdy, bo w kantorze jest taki jakby arkusz zleceń i musisz znaleźć stronę przeciwną, przynajmniej tak jest do dzisiaj w tym kantorze, z którego ja korzystałem.

Dzisiaj masz już łatwiej jeżeli chodzi o wiedzę, jest dużo stron, fora, zawsze ktoś pomoże. Mi to aż wstyd się przyznać w jaki sposób musiałem zdobywać wiedzę na samym początku :)

P.S: Asmo zniknął i nikt nie wie co się stało, a miał maksymalnie proste i logiczne filmy, miał dar do nauczania.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 12:57

Co do Ichimoku polecam praktyka, kup sobie eboka Grega http://b-trader.com/pl/ , http://www.youtube.com/watch?v=NS5eXO9vAlQ
Marcin wzoruje się na eboku Grega, więc polecam źródło. Co do demo nigdy nie zmienię zdania, na start ok, poznanie zasad itd, lepsza gra na mikro niż demo. Prawda jest taka że demo nie nauczy Cię niczego, a najgorsze to na demo wrzucać zagrania na grube loty i cieszyć oko jak wpadnie że fajna kasa, a na live takim lotem nie zagrasz, to niszczy psyche i uczy pazerności. Sorki za OT.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
mlody22
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 08:16

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 13:25

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy choć od jakiegoś czasu obserwuje ten wątek. Microbi Nie dokońca się z Tobą zgodze z tym ćwiczeniem na koncie demo. Dużo zależy od psychiki i podejścia do całej sprawy. ja na początku owszem robiłem takie błedy na demo które wymieniłes ale wyczysczenie depo po miesiącu na realu zmieniło moje podejscie do grania na koncie demo gram tak jak bym miał zamiar grać na real ( tyle samo kasy co mógł bym wpłacić na real i te same wielkości lotów a raczej minilotów w moim przypadku). efekt?? odzyskałem 70% strat. i teraz jestem w trakcie szukania nowego brokera. Jeżeli ktoś ma samodyscypline i na powaźnie podchodzi do konta demo tak jak ja, to jest wstanie osiągaćna real to co wcześniej na demo.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 13:46

Takich osób jest mało, forex jest na tyle uroczy że co trader inne zdanie :-) Masz rację , jak umiesz tak podejść do demo, super, spory plus.Natomiast demo zawsze będzie symulacją i nie odda nigdy 100% handlu live.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 15:52

Prawda jest taka że demo nie nauczy Cię niczego
Ja też się nie mogę do końca zgodzić. Zresztą, po dwóch latach real-deal "skoczyłem w bok" na dwa tygodnie skoczyłem na romans z demo i powiem, że pewne rzeczy mi się wyklarowały. Fajne doświadczenie i zluzowanie po nieudanym miesiącu.
najgorsze to na demo wrzucać zagrania na grube loty i cieszyć oko jak wpadnie że fajna kasa
Bardzo celne spostrzeżenie. :gj: Takie podejście może być zabójczą pułapką dla umysłu. Trzeba być ze sobą szczerym - na demo podchodzę do technicznej strony swojego tradingu. Marzenia o szybkim bogactwie zostawiam na wieczorne piwko z kolegami... albo w ogóle innym ludziom.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 16:13

Microbi pisze:Co do Ichimoku polecam praktyka, kup sobie eboka Grega http://b-trader.com/pl/ , http://www.youtube.com/watch?v=NS5eXO9vAlQ
Marcin wzoruje się na eboku Grega, więc polecam źródło. Co do demo nigdy nie zmienię zdania, na start ok, poznanie zasad itd, lepsza gra na mikro niż demo. Prawda jest taka że demo nie nauczy Cię niczego, a najgorsze to na demo wrzucać zagrania na grube loty i cieszyć oko jak wpadnie że fajna kasa, a na live takim lotem nie zagrasz, to niszczy psyche i uczy pazerności. Sorki za OT.

Troszkę się wzoruję, natomiast też poszedłem troszkę dalej i pewnie w nieco inną stronę. Przeanalizowałem dostępną w bardziej zrozumiałych językach literaturę. 2 najważniejsze pozycje dokładnie kilka razy.
Pojawiło się kilka innych aspektów, również staram się patrzeć na inne rynki.

Natomiast jak najbardziej e-book Grega jest godny polecenia.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 16:19

Akh, dlatego wydaje mi się ze lektura Grega dobrze wprowadza w temat Ichimoku, podstawa, potem nawet trzeba iść dalej i rozwijać się w tym kierunku jak ktoś chce inwestować za pomocą Ichi.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 16:20

Microbi pisze:Akh, dlatego wydaje mi się ze lektura Grega dobrze wprowadza w temat Ichimoku, podstawa, potem nawet trzeba iść dalej i rozwijać się w tym kierunku jak ktoś chce inwestować za pomocą Ichi.

Jak najbardziej - w sumie nawet w zupełności wystarczy do tradingu zgodnie z jego zaleceniami.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
maryo
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 09:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 16:43

Słyszeliście o Marku Marcinowskim, który prowadzi szkolenia z Ichimoku, może ktoś był na tym szkoleniu? Co o tym myślicie?
link do bloga:
http://www.technikaichimoku.pl/o-mnie/

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 16:46

Nie słyszałem , na blogu byłem po spamie jaki poszedł na navi :-) Więc to już dla mnie minus, dwa, koszt szkolenia, hm, lepiej wydać te kilka złotych symboliczne na eboka Grega niż kilka tys :-) Wiedza ta sama .
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

wtorek 20 sie 2013, 18:06

Dzięki za uwagi i wskazówki, e-book Grega mam i z czasem może dołożę Ichi do tradingu, póki co jak dla mnie sygnały są za późno (H4) a może to mój brak zrozumienia techniki. Przeczytałem chyba cały wątek na FF "Ichimoku forever" i jestem pewien, że technika warta jest uwagi i stosowania jednak dla mnie obecnie PA a potem zobaczymy.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 21 sie 2013, 15:59

Akhh pisze:Sytuacja idealna. Tak to wyglądało, że albo NZD/USD czekają spore wzrosty, albo jeśli spadnie może to zwiastować duże spadki.
Ja nie wchodziłem bo jednak system zupełnie inny, ale gratulacje bo sytuacja idealna i na dobrą sprawę jeszcze z 200pipsów do zrobienia. A na NZD/USD ugrać 300 pipsów to już sporo.
Masz racje kiwi pokazało klase .Rzadko grywam na tej parze ale w poniedziałek sie skusiłem
Mój bardzo prosty system dal wyrażny sygnał na S więc wszedłem w poniedziałek na engulfie na h1 na oporze. Zamykam na +235pips !Dobrze! mimo ze technicznie nie widzę przeszkód w dojsciu do wyznaczonego tp na 0,7750 jednak wieczorne miutki mogą sporo namieszać dlatego wole nie rydzykować
Pozdrawiam
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 21 sie 2013, 18:22

Dokładnie, o 20 nowe wieści ze Stanów :)

Możesz coś więcej napisać o tym prostym systemie ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 22 sie 2013, 10:48

No i niby nic takiego przełomowego z USA nie przyszło. Co do GBP/AUD - wzrosty powodowane chyba dobrymi danymi z Chin, bo te gospodarki są mocno powiązane. Na razie trwam, jutro dużo danych z W.Brytanii, zobaczymy co się będzie działo.
gbp.JPG
Jeżeli po jutrzejszych danych z GBP cena ruszy (pod warunkiem, że do tego czasu mnie nie wystopuje), nawet skłonny byłbym pozostawić część pozycji na czas urlopu, chociaż nadal się waham.
Na razie na H4 widać jakąś tam reakcję na wsparcie (wsparcie to ładnie widać na wykresie liniowym).

P.S: W dziale mental trading chyba Microbi napisał świetną rzecz- sprawdzanie platformy co 4 h, po każdej świeczce H4 - też tak robię, bardzo rzadko poniżej H4 otwieram pozycję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 25 sie 2013, 22:45

co myślicie w tej chwili o EJKU ?
Trzyma się jakoś kupy to co zrobiłem ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości