Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 20:32

"Konkurs giełdowy Comparic"

Ogłaszamy mały konkurs, który służyć ma przede wszystkim dobrej zabawie i zwiększeniu zainteresowania naszymi polskimi spółkami giełdowymi. Konkurs ma być również odskocznią od wyczerpującego handlu na rynku forex :joy:

Regulamin:


1. Konkurs trwa od 5 września 2013 do dnia 4 października.
2. W każdy piątek (13, 20 i 27 września) zostaną przyznane wirtualne pieniądze dla osób, które mają na koncie akcje o największym zysku i o największej stopie % zwrotu:
- Największy % zysku danej akcji: +200zł - drugie miejsce: +100 zł
- Największy zysk w zł danej akcji: +100 zł - drugie miejsce +50 zł
(Jeżeli w pierwszy piątek zwycięzca otrzymał za największy wzrost procentowy danych akcji pierwsze miejsce, może te same akcje zaprezentować w każdy następny piątek, aczkolwiek dane akcje mogą stracić na wartości)
3. Pieniądze z podliczania w piątki zostaną doliczone do końcowego wyniku.
4. Do wyniku końcowego doliczone zostaną nagrody za:
- najwyższy wynik procentowy na danej spółce w całym konkursie: +300 zł
-najwyższy zysk w zł na danej spółce: +150 zł
5. Ostateczna lista uczestników wraz z aktualnym rankingiem zostanie zaprezentowana w piątek 13 września, przy pierwszym podliczaniu.
6. Akcje kupować i sprzedawać można od 5 września.
7. Najpóźniej w piątek 13 września, każdy uczestnik musi przedstawić screen swojego wirtualnego konta, na którym musi być widoczne: login, kapitał i daty zakupu akcji. Przykład prawidłowego screen'a poniżej:
bez tytułu.JPG
8. W każdy piątek począwszy od 13 września uczestnik musi zamieścić screen na forum (w tym temacie) najpóźniej do godziny 23.59. Nagrody tygodniowe i ranking będzie ogłaszany w soboty.
9. Zakończenie gry następuje w piątek 4 października o godzinie 23.59 - do tej godziny uczestnik musi zamieścić screen z konta. Ogłoszenie wyników i zwycięzcy nastąpi w sobotę 5 października 2013 roku.
10. Nagrody tygodniowe (piątkowe) przyznawane są za screen nadesłany za ostatni tydzień, jeżeli uczestnik nie prześle screenu nie bierze udziału w przyznawaniu dodatkowych wirtualnych pieniędzy w piątki.
11. Uczestnik, który uważa że już w pierwszym tygodniu zdobył wystarczający wynik do zajęcia pierwszego miejsca, a nie chce ryzykować spadku wartości portfela w dalszych tygodniach, może świadomie nie zamieszczać screenów (choć można np. sprzedać akcje), wtedy nie bierze udziału w konkursach piątkowych, ale bierze udział w rozliczaniu końcowym (liczy się wynik z ostatniego nadesłanego screena).
12. Każdy uczestnik zaczyna z kwotą 10 000 zł w grze giełdowej resell.pl (założenie konta jest bezpłatne i bardzo proste. W grze resell obowiązuje pewne opóźnienie w zakupie akcji (o ile dobrze pamiętam zlecenia kupna bądź sprzedaży realizowane są po północy) - jest to odwzorowanie warunków panujących na GPW, gdzie nie zawsze można "z palca" kupić dane akcje.
13. Zwycięzcą jest uczestnik, który zgromadzi największy kapitał (wartość akcji + pozostała gotówka + doliczone bonusy piątkowe).
14. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci książki, a wyróżnione publicznie na głównej stronie serwisu Comparic.pl zostaną pierwsze trzy osoby z najwyższym kapitałem łącznym oraz pierwsza trójka osób, które uzyskały najwyższy procentowy zysk na danej spółce, a także trójka osób z najwyższym wynikiem finansowym (w zł) na danej spółce.
15. Nagroda główna: książka Michael Covel - "Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków"
trend-jest-twoim-przyjacielem_192332.jpg
*** chętnie odpowiem na wszelkie pytania oraz pomogę z grą resell.pl

Życzę udanej zabawy, ciekawej rywalizacji i relaksującej odskoczni od rynku walutowego :joy:
Niech zwycięży najlepszy !Brwoo!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 20:43

Dzięki za odpowiedź ... : )

grałem kiedyś na resell.pl .. ale niedługo. jeżeli czas pozwoli to może coś skubnę na GPW chociaż wątpię

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 21:14

No, ja już nakupiłem akcji. :facep: Analiza wszystkich spółek zajęła mi 10 min :bigsmile: Teraz czekam na książkę :great:

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 21:42

Swoją drogą chyba ciekawa książka
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 05 wrz 2013, 10:45

Adam45 - jest korekta na NZD/USD, teraz wystarczy poczekać na jakiś sygnał świecowy, może po 14.30 po danych coś się ruszy.

EUR/AUD ładnie zatrzymało póki co wsparcie na 1,44 - 1445, zobaczymy jak dalej się rozegra.

Wczoraj otworzyłem niewielką pozycję na EUR/CAD - wieczorem był już pin bar na D1, na H4 chyba nawet dwa były, widać było że ładnie popyt działa na wsparciu i przyspieszonej TL. Ktoś dociekliwy dopatrzyłby się nawet strefy SD na D1 z poprzednich wzrostów. Póki co pozycja "w pracy".
bez tytułu.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 05 wrz 2013, 10:49

jasonbourne - książka ciekawa, jest to zbiór jakby wywiadów, tyle że autor opisuje swoje rozmowy i sylwetki słynnych graczy, nie są to takie typowe wywiady jak w np. Czarodziejach rynku.

Na pierwszy konkurs to nagroda chyba akurat, muszę sprawdzić czy regulamin się sprawdzi, czy duże będzie zainteresowanie itp. Jak będzie wszytko ok, to następny konkurs (może walutowy albo mieszany - można coś zaproponować jakąś formę konkursu) będzie miał inną nagrodę książkową, może jakąś "słynniejszą" książkę, zobaczymy. Za chwilę dam na główną stronę comparic ogłoszenie o konkursie, żeby Wam trochę konkurencji przybyło :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 08:16

Ciekawy pomysł. Ja też się zapiszę
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 08:38

longtrader pisze:Adam45 - jest korekta na NZD/USD, teraz wystarczy poczekać na jakiś sygnał świecowy, może po 14.30 po danych coś się ruszy.

EUR/AUD ładnie zatrzymało póki co wsparcie na 1,44 - 1445, zobaczymy jak dalej się rozegra.

Wczoraj otworzyłem niewielką pozycję na EUR/CAD - wieczorem był już pin bar na D1, na H4 chyba nawet dwa były, widać było że ładnie popyt działa na wsparciu i przyspieszonej TL. Ktoś dociekliwy dopatrzyłby się nawet strefy SD na D1 z poprzednich wzrostów. Póki co pozycja "w pracy".
bez tytułu.JPG
Witam
Jestem od wczoraj w L na kiwi http://prntscr.com/1pmse5 momo że pozycja niewielka ale to rachunek real i zabezpieczyłem wejście.Moze za wcześnie? Teraz co do prowadzenia otwartej pozycji w tej chwili pokonali ostatnią górke i po reteście mam zamiar dołozyć kolejne 0,2lota czy to jest ok?
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

no avatar
wojtek1976
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 20:32
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 10:43

W idealnym miejscu otworzyłeś.Gratulacje.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 11:34

Adam45 - wejście w dobrym miejscu w korekcie. Wzrosty są na tyle silne, że następna korekta nie powinna zejść poniżej tego dołka nad, którym wszedłeś. Największy problem to teraz payrollsy i bezrobocie o 14.30 w USA, ale otwarłeś pozycję w takim momencie, że ominąłeś wpływ danych na świeżo otwartą pozycję, masz już zysk, jest co zabezpieczyć. Czy SL wytrzyma w tym miejscu - jeżeli dojdzie do większej korekty to może nie wytrzymać, ale masz dwa wyjścia: przestawić go niżej i po ewentualnej korekcie mieć nerwowy weekend, albo jeżeli już dojdzie do tej korekty i złapie SL - to masz jakiś zysk - i to jest chyba lepsze rozwiązanie przed weekendem, ja bym zostawił tak jak jest i czekał (z optymizmem) na dane o 14.30, ewentualnie jak dobrze pójdzie podnieś jeszcze SL do góry wieczorem, ale nie za blisko ceny, żeby jakaś mała np. 30 pipsowa luka Cie nie wywaliła.

Dane spodziewane są raczej dobre, bo ostatnio w USA się polepsza zwłaszcza na rynku pracy ale też np. w nieruchomościach. Powinno być git, ale Ty już nie musisz się martwić danymi, masz darmową pozycję, ciesz się tym i spróbuj wyciągnąć jak najwięcej. Nie dokładaj za dużo (nie więcej niż masz już otwarte - zaryzykuj tylko jakiś % zysku, a nie znowu jakiś % depozytu. Powodzenia.

p.s: jakie masz średnie na wykresie (niebieska i czerwona) ?

Mnie wczoraj wystopowało na EUR/CAD, sygnał technicznie był dobry, zawsze żal, ale zawsze mam sukces w stratnym zagraniu - otworzyłem pozycję na raty, połowa nad świecą i połowa 30 pipsów niżej. Dzięki temu zaoszczędziłem ok. 20% niż gdybym całość umieścił nad świecą. Kiedyś wspominałem w jakimś artykule, że takie oszczędzanie stanowi dość znaczną część dochodu w rozliczeniu rocznym.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 11:54

Dodatkowa uwaga do regulaminu konkursu:

16.Jeżeli zdarzy się tak, że w czasie trwania konkursu, ktoś nabędzie akcje z prawem do dywidendy i dywidenda przed końcem konkursu zostanie wypłacona - to tak samo jak na GPW - do końcowego rozliczenia zostanie doliczona wartość dywidendy pomniejszona o 19% podatek.

Jeżeli dużo osób weźmie udział w konkursie, mogę nie zauważyć tego, dlatego jeżeli Ktoś nabędzie prawo do dywidendy proszę to zaznaczyć przy zamieszczaniu screena w piątki.

17. W związku z trwającym zamieszaniem z OFE i tym samym dużymi spadkami na GPW, nie wiadomo jak długo takie spadki całej giełdy potrwają, żeby nie okazało się, że zwycięży osoba, która nie dokonała żadnej transakcji i przedstawiła tylko początkowy kapitał 10 000 zł na screenie (bo może się tak okazać :joy: , a to jednak wypacza ideę inwestowania) wprowadzam zasadę, że w ciągu całego konkursu należy dokonać przynajmniej 1 transakcji. Wiadomo, że można kupić i od razu sprzedać, ale mam nadzieję, że konkurs nie będzie aż tak strasznie defensywny, na marginesie dodam, że sam jestem "dzieckiem bessy" to i konkurs w czasie bessy :joy:

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału, Adam45 - Ciebie również, tym bardziej, że jesteś w wysokiej formie :)

Udział może wziąć Każdy (nawet osoby tworzące portal i forum) z wyjątkiem mnie jako organizatora. Jeżeli Ktoś już ma taką książkę, może wygrać dla satysfakcji i prestiżu, a książki może się zrzec na osobę, która zajęła drugie miejsce.

P.S: Ciekaw jestem jakie wyniki osiągnie zwycięzca w tak trudnym dla giełdy czasie (zamieszanie z OFE i duże spadki), szczególnie jeżeli te spadki się przedłużą, dobrym wynikiem będzie zapewne jakikolwiek zysk.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 13:49

Adam45 - mówiłem, że jesteś w formie, ładnie poszło, nie zapomnij podnieść SL na weekend odrobinę. Szkoda, że jest piątek i sam nie mogę wejść, no ale zasady są święte.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 wrz 2013, 19:30

Witam
Fakt niezle idzie .Mam pytanie odnośnie prowadzenia otwartych pozycji. gdy zaczeła się świeca spadkowa (widoczna na screenie) postawiłem zlecenie oczekujące licząc na dalsze wzrosty co sie stało i zlecenie i jest otwarte SL pierwszego zlecenia oczywiście przestwiony http://prntscr.com/1ppnde i teraz nie wiem czy przymykać częściowo te pozycje czy trzymać w całości dalej? Na wykresie średnie to ema 8 i 21 oraz sma 200. Poza tym SR i to wszystko. Czytam Nialla Fullera na Comparic i ten sposób tradingu na wysokich TF od h1 najbardziej toleruje moje psyche bo jednak opanowanie siebie to 90% sukcesu na forex. Co do kiwi do chce doprowadzic te pozycje do końca do planowanego tp http://prntscr.com/1pprnd albo wyzej jeżeli kiwi będzie szło dalej ale nie bardzo jeszcze mam praktyke i doświadczenie w prowadzeniu long termów dlatego proszę o wskazówki.
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 07 wrz 2013, 11:40

Otwarcie nowej pozycji było wg. mnie nierozsądne. Głównie dlatego, że otwarłeś zlecenie na krótko przed danymi (bezrobocie i payrollsy w USA).
Drugi powód jest taki, że dokładana pozycja jest zbyt duża, gdyby po danych z 14.30 ruch był na dół, to stopniałaby część zysku z 1 pozycji, a z drugiej miałbyś stratę.
Tym razem się udało, ale nie polecam wchodzenia przed danymi, a polecam aby dokładana pozycja była za każdym razem coraz mniejsza, bo nie wiemy kiedy trend wzrostowy się skończy, ale z każdym wybiciem w górę jesteśmy coraz bliżej końca, każda dokładana pozycja to coraz większe ryzyko. Osobiście dokładam tylko jakiś % wypracowanego wirtualnego zysku.

Mam nadzieję, że oba SL są już na plusie ?

Dobrze, że wszystko robisz z trendem, bo nie ma większej siły na wykresie niż trend.
Analiza dłuższa z tp dobra, gdzieś tam należy spodziewać się (ewentualnego) zakończenia wzrostów, choć cały czas należy podwyższać SL (po każdym wystrzale w górę - SL też w górę - podążanie za trendem). To jest jedyna wskazówka co do prowadzenia pozycji jak najdłużej i wyciągając jak najwięcej - podwyższasz SL wtedy gdy cena idzie w górę, najlepiej ustawić SL pod korektami. Dylemat będziesz miał przy tym oporze gdzie masz TP. Czy zamknąć na szczycie, czy poświęcić część zysków np. ustawiając SL z 50 pipsów i czekać na przebicie oporu. Co będzie korzystniejsze czas pokaże. Podążając za trendem (bez zleceń TP) zawsze jest pewien żal, że nie wyciągnęło się maksymalnie na szczycie, ale gdy trend trwa dłużej jest satysfakcja i jeszcze większe pieniądze. A nie ma oporów nie do pokonania - inaczej wykresy wyglądałyby jak poziome zyg-zaki.

Nie rozumiem tylko dlaczego otworzyłeś (już zostawiając dane makro) nad świecą spadkową. Ja stosuję dokładanie do zyskownej pozycji w korektach np. właśnie do wnętrza tych średnich tak jak Niall pokazuje. Dokładać w głębszych korektach, a nie po jakichś małych spadkach. Zobacz na rysunku, czerwonym kółkiem zaznaczyłem, gdzie spodziewałbym się dokładania do pozycji:
bez tytułu.JPG
Pierwsze wejście miałeś lepsze, wyczekałeś na korektę i ładnie otworzyłeś.
Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Wyraziłem tylko swoja zdanie, jak ja bym to zrobił. Ilu grających tyle opinii, a nikt nie ma zawsze racji.
Powodzenia, daj znać co jakiś czas co z pozycjami na kiwi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

sobota 07 wrz 2013, 17:51

Bardzo dobrze, że piszesz co myślisz o to własnie mi chodzi.Fakt dokładanie przed danymi to zdecydowanie zły pomysł i spore ryzyko . Juz wyjaśniam dlaczego tam dołozylem .Wiem że to troche za póżno na m30 była formacja wzrostowa w miejscu ktore zaznaczyłeś i tam powinienem wejść, albo nie wchodzić w ogóle ale wymyslilem cos takiego w związku z tym ze za chwile dane i ryzyko jest spore w sumie to nie wiadomo czy mimo trendu wzrostowego cena nagle nie zacznie spadać więc gdy zobaczyłem ze po dość silnej swiecy wzrostowej buduje się spadkowa to postawię nad nią zlecenie jeżeli to jest reakcja na dane i będzie duzy spadek niczym nie ryzykuje pierwsze zlecenie zabezpieczone (SL przestawiony na+65) po prostu bedzie koniec wejścia na kiwi a jak pójdzie w góre to na drugim zleceniu też da się zarobic i tak sie stało. wiem ze na danych cena moze ostro bujać góra dół ale tu juz było tylko zaakceptowanie ryzyka.Znam takich co graja tylko na danych. Na forex niestety nie ma wejść bez ryzyka mozna je jedynie minimalizować.Ta sytuacja jest kolejna moją lekcja na forex i prawdopodobnie wiecej tego nie zrobie(wchodzenie przed danymi).
Kolejnym bardzo ryzykownym elementem tego wejścia bylo zostawienie otwartej pozycji na wekend .Nie wiadomo jaka luka będzie nie mam z nimi zbyt duzego doświadczenia. Straty na depozycie nie brdzie SL sa poprzestawiane ale utrata 50pips z wypracowanego zysku również boli.Tyle zostawiłem cenie na ewentualną luke. Coraz bardziej sklaniam sie do dopisania do planu ponktu o bezwarunkowym zamykaniu wszelkich pozycji w piątek przynajmniej do czasu głębszego poznania zagadnienia luk wekendowych.Na Investio był webinar o lukach ale moja wiedz na ten temat jest jeszcze bardzo skromna. W poniedziałek czy we wtorek mozna po prostu poszukać kolejnego wejścia jeżeli trend sie dalej utrzyma.
A co do wielkości pozycji 0,2lota jest to pozycja jaką akceptuje maja psychika zgodnie z MM i posiadanym depozytem mógłbym wchodzić większą pozycją np.1 lotem ale wówczas stres i emocje powoduja jeszcze gorsze zachowania. Doszedłem do tego metodą prób. Z drugiej strony jestem przeciwnikiem gray na demo (właśnie z uwagi na brak emocji) oraz gry mikro pozycjami mimo gry małymi pozycjami trading dla mnie jest dość stresujący i po dwóch latach doszedłem do tego że nie robie tego za często wyczekuję w miarę pewnych wejść i jak już sytuacja rozwija sie po mojej myśli dokładam bo robie to dla pieniedzy nie dla samej satysfakcji wygranej (mimo ze jest ona spora w przypadku sukcesu)
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 wrz 2013, 09:40

Gratuluje postępów w pracy i wyciągania wniosków.
Rzeczywiście są ludzie, którzy grają pod dane makro, każdy ma swój sposób na grę. Każdy ma inny charakter i inna metoda będzie mu odpowiadać.

Wspomniałeś o zamykaniu na weekend. Sam tego nie robię jeżeli mam dość znaczny zysk i jestem w trendzie (a w zasadzie tylko taka gra mnie interesuje). Jeżeli mam przynajmniej 100 pipsów zysku, ustawiam SL tak, żeby nie wyrzuciła mnie luka rzędu 30-50 pipsów. Warto też sprawdzić czy w weekend nic się nie dzieje, czasami są w soboty też jakieś dane np. z Chin, które mocno na AUD-a wpływają, czasami może być jakieś spotkanie, zebranie w weekend ważnych ludzi, czasami przeoczymy, że w jakimś kraju, którego walutę gramy są wybory w niedzielę - takie rzeczy dzieją się rzadko, tak samo jak gigantyczne luki, ale trzeba to kontrolować, a mając na tyle duży zysk żeby zabezpieczyć się przed luką dużym SL, nie zamykam w piątek - pozwalam zyskom rosnąć.

O wielkości pozycji, gdzieś czytałem, że odpowiednia pozycja to taka, przy której spokojnie śpisz gdy zostawiasz ją na noc :joy:

powodzenia na kiwi.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 wrz 2013, 10:15

Niestety nie ma juz tych dwóch wejść. W nocy jakas demencja starcza mnie dopadła i gdy zobaczyłem ze luki nie ma poprzestawialem obydwa SL na 25 pips i wylecialem na SL. Zysk był duzy SL na 50pip trzeba było spać a nie martwic sie o otwarcie rynków.
Wnioski:
1/przy duzym zysku zostawic szeroki margines cenie(to o czy piszesz )
2/Nie trzymać wszystkich SL razem
W sumie powinienem być zadowolony z zrobku 100 i 20 pip, ale jakiś niesmak pozostał. Nie ma co plakać nad rozlanym mlekiem życie toczy się dalej wierzę w ten ruch na kiwi więc piłka dalej w grze http://prntscr.com/1q8m8h Mam nadzieje ze wejscie prawidlowe jest wyczekałem na korekte po engulfie wzrostowym i udalo się wejść na samym dołku.Zwykle stawiam oczekujące nad engulfem ale wierzę w ten ruch i chciałem złapać dolek.
Co do wielkości pozycja to właśnie tak mam przy 0,2 lota nie mysle ciagle o tym często zapominam że wszedłem .Moja psyche łatwiejn trawi 5 wejść w jednym kierunku po 0,2 lota niz jedno jednym lotem na co pozwala MM.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 wrz 2013, 13:11

Tylko uważaj z tym łapaniem dołków i nie przesadzaj z szukaniem sygnałów na zbyt niskich TF, bo engulfing z M30 nie ma aż takiej wartości prognostycznej jak engulfing z H4 albo z D1.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 wrz 2013, 05:33

Koniec mejścia na kiwi :joy: :joy: wszystko pozamykane dzisiaj na TP. Co prawda jeszcze sie muszę sporo nauczyć ale mając ale mając TAKIEGO nauczyciela !Brwoo! jestem pełen optymizmu
Jak widzisz AUD/USD w dłuższym terminie ? Wygląda na to że zostanie dalej w konsoli.W tej chwili prawdopodobny ruch w dół.Na jakim TF szukać formacji na wejscie według Ciebie najlepiej?
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 wrz 2013, 08:56

No wiesz sukces ma wielu ojców, inni też pomagali swoimi wpisami.

Czasem wejście stratne jest zwycięstwem, a wejście zyskowne porażką. Wszystko zależy od gracza, jakie potrafi wyciągnąć wnioski.

AUD/USD tak jak piszesz na razie w tej konsoli powinien zostać. Dzisiaj były słabe dane z rynku pracy z Australii, chyba najwyższe bezrobocie od kilku lat, stąd te dzisiejsze spadki, które pewnie trochę potrwają.

Tak na szybko spojrzałem, to może na H4 fajne miejsce byłoby, gdyby rzeczywiście spadki były większe od dotychczasowych, na D1 możemy mieć po dzisiejszym dniu formację objęcia na często już testowanym oporze.
bez tytułu.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości