Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 03 lis 2013, 14:02

Sokratgc trafnie wspomniał ostatnio o pin barze na MN, W1 i D1, problemem chyba jakieś wsparcie zbliżające się będzie.

Michosz, a tutaj powiększałeś pozycję - http://comparic.pl/listings/audusd-zmie ... o-miejsca/ ??
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 03 lis 2013, 16:56

Nie. Ja tylko tę jedną otworzyłem i nic z tym nie robiłem :)

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 04 lis 2013, 10:19

Czy obserwując parę AUD/USD patrzycie równolegle co pokazuje USD/CAD?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 04 lis 2013, 13:26

Nie specjalnie, a dlaczego pytasz ? Nie są ze sobą mocno skorelowane. Ostatnio sporo słychać zarówno o osłabianiu się AUD i CAD w dłuższym terminie.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 04 lis 2013, 14:22

Pytam bo swego czasu te pary były dosyć mocno ujemnie skorelowane coś jak EUR/USD oraz USD/CHF. Jeśli chodzi o to co gdzie słychać to tak jak wspomniałem, nie lubię się tym sugerować. Mój plan tego nie przewiduje w analizach. Gram czysto technicznie.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 04 lis 2013, 18:52

Sprawdzałem korelacje i jest słaba, ale rzeczywiście kiedyś była mocniejsza, ujemna. Im mniejszy okres sprawdzam tym jest bliżej 0.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 06 lis 2013, 19:01

"7 globalnych banków oskarżonych o manipulację kursami na rynkach walutowych!":
http://comparic.pl/listings/7-globalnyc ... alutowych/

Ciekawe czy za przekrętami stoją pracownicy, którzy działali za plecami szefostwa, czy przekręty robiły całe instytucje. Niezależnie od tego, wydaje mi się, że manipulować kursem może grupa osób będąca w zmowie, ale na jaką skalę taka manipulacja może mieć miejsce ? Czy takie trendy jak np. 3000 pipsów od kwietnia na GBP/AUD to też manipulacja, czy jednak realna polityka Banków Centralnych i największych graczy ?
Zresztą mniejsza o to, ale wydaje mi się jednak, że jako gracze długoterminowi jesteśmy chyba bezpieczniejsi na wpływ fałszywych wahań kursów wywołanych manipulacją.

Może jestem w błędzie, ale moim zdaniem artykuł jest pochwałą gry "long", i choć bezpośrednio nic nie ma w nim na ten temat, to jednak warto być inwestorem również na rynku walutowym.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 07 lis 2013, 10:39

Ciekawa sytuacja na NZDUSD. Na miesięcznym spadkowy pinbar, na W1 objęcie, na D1 spadkowy pinbar. Nie wrzucam screenów, bo każdy ma platformę i widzi. Przy wejściu w połowie pina na D1 ok 30 pips na sl i 130 pips na tp, ale jak patrze na miesięczny to może być o wiele więcej jak dobrze pójdzie.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 07 lis 2013, 12:37

d1.JPG
Pewnie chodzi Ci o spadek do tej TL ? Z miesięcznego punktu widzenia nie jest wcale daleko.
Przyglądałem się tej parze, nawet analizę robiłem, brakuje mi jedynie mocnego SR, bo na D1 ciekawym poziomem jest jedynie poziom lewego ramienia (potencjalnego na razie), chociaż nie lubię formacji RGR, to jednak tutaj rzuciło mi się właśnie to w oczy.

Dzięki, że przypomniałeś o świetnych formacjach na MN i W1, bo z nadmiaru pracy nie zwracałem na to ostatnio uwagi. Dobry potencjalny RR.

sokratgc - to co wchodzimy ? :joy: Czy czekamy do 14:30 ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 07 lis 2013, 13:15

No nie bardzo chcę wchodzić z palca. Ustawiłem zlecenie oczekujące w połowie pina z D1. Na H4 i H1 widać, że zjechali delikatnie pod tego pina i nie odpaliły się jakieś mega zlecenia sprzedaży. Sądzę, że będą chcieli wejść po wyższej cenie. Formacji RGR nawet nie zauważyłem, bo jakoś nie leży mi ona. Najlepszym tp będzie chyba środkowy gdzie jest 200 pips jeżeli cena tam dojdzie. Potem czekać na reakcję ewentualnego przebicia lub odbicia.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 07 lis 2013, 13:21

Miałem na myśli oczekujące epod pinem lub właśnie w korekcie, nigdy z palca. W połowie pina to już chyba Cię złapało ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 07 lis 2013, 13:31

No patrz, nie przyłożyłem fibo tylko na oko i nie złapało mnie bo dałem za wysoko. Wejście pod pinem jakoś nie bardzo mi pasuje ze względu na większy sl. Trochę się sfrajerowałem :).Zaraz coś wymyślę.
No i jeszcze raz podbili cenę i zlecenie się odpaliło. Zauważyłem przy okazji jakieś mega problemy ze zmianą sl i tp. Nie wiem czy to u mnie czy w armadzie...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 09 lis 2013, 08:40

michosz - jak AUD, nie dałeś się wyrzucić na korekcie?

sokratgc - Dzięki za sygnał, ostatnio jestem z braku czasu poza rynkiem i bez Twojej analizy nie przyjrzałbym się tej parze.
1.JPG
W dwóch ratach udało się wejść, jedną zamknął TP, zazwyczaj nie używam TP, ale w takim miejscu (niebieska linia) spodziewana jest jakaś korekta, a jeszcze długi weekend dochodzi, który wolę mieć spokojny. Druga część została z dość szerokim SL, zyski zabezpieczone, mam nadzieję, że jakiejś giga luki nie będzie po niedzieli.

Teraz na tym poziomie będzie ciekawie, jeżeli spadnie niżej to zrealizuje się klasyczny RGR z fajnym zasięgiem. Fajnie to wygląda na wysokich TF tzn. ja zawsze czekam na korekty sygnałów, tym bardziej dużych sygnałów ponad 100 pipsowych - wg. mojego nazewnictwa mogę powiedzieć, że na MN pina bar został znacznie "skorektowany" (chyba powyżej 50%), a na W1 objęcie bessy prawie w 50% "skorektowane", jeszcze na W1 piękny pina bar powstał w tym tygodniu, teraz jemu należy się korekta.

Dzięki za sygnał i udanego długiego weekendu życzę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

sobota 09 lis 2013, 22:11

Aud cały czas w grze. obecnie +223 pipsy.
Ja nie przestawiałem SL z obawy właśnie przed tym, że na korekcie mogę wylecieć. SL mam ustawione na +7. Tak na oko ustawiałem blisko poziomu wejścia.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 12 lis 2013, 17:34

Coś nie bardzo chce się przebić przez to wsparcie. Zastanawiam się czy nie zamknąć już teraz pozycji i poczekać na dalsze sygnały czy żyć nadzieją, że dojdzie do 0,813. Mowie o NZDUSD jakby co :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 12 lis 2013, 19:47

Rzeczywiście są problemy z głębszym spadkiem, ale siły popytu też nie widać. Mój system zakłada wiarę w trend do samego końca, więc trzymam SL i czekam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 12 lis 2013, 20:26

Ja zamknąłem. Kasa zebrana ze stołu. Co będzie dalej zobaczymy. Cena może wrócić do boksu pomiędzy 0,824-0,839. Mój system odrzuca wszelką wiarę, a zakłada czytanie ceny.
Jak oddalisz sobie troszkę wykres dzienny to jaki widzisz trend? Nie pytam o kilka ostatnich dni tylko to wszystko co widać.
Wrzucę screen z moimi przemyśleniami :)
nzdusdD1.jpg
Widać 2 pinbary i po nich 2 spadki. Obydwa spadki zatrzymane w tym samym miejscu. Aktualnie cena zjechała niżej niż po pierwszym pinbarze, ale patrzę na to ile było fałszywych zejść i powrotów do boxu. Jedynie co teraz dla mnie przemawia za spadkami to ten pinbar z W1 i MN jednak poczekam na reakcję ceny na tego boksa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 13 lis 2013, 04:10

Na dłuższy termin trend jest boczny (brak wyraźnego układu dołków i szczytów) jedynie od dołu działa linia hossy.

Generalnie zgadzam się z Tobą, ale dla mnie to wszystko o czym piszesz miała znaczenie kiedy otwierałem pozycję, teraz gdy mam już zysk, jestem bezpieczny, chce więcej, nie mam nic do stracenia - jeżeli zamknę, a cena spadnie mocniej, będę musiał od nowa szukać miejsca i znowu ryzykować depozyt. Teraz ryzykuję tylko częścią zysku i zgadzam się na takie ryzyko- mogę mniej zarobić gdy złapie mnie SL, ale mogę znacznie więcej zarobić gdy cena zacznie spadać. Dla mnie to jest gra darmowa już teraz. Komfortowa sytuacja. Taka filozofia moja :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 13 lis 2013, 16:21

Polecam artykuł:
http://comparic.pl/listings/duzy-broker ... -klientow/

"Duży broker opcji binarnych ogłasza upadłość! Co z pieniędzmi klientów?"

- Swoją drogą, dobrze to świadczy o Comparic, że takie artykuły się u nas pokazują. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, żeby jakakolwiek strona internetowa czy blog o tematyce inwestycyjnej publikowała artykuły trochę niejako przeciwko sobie. Takie treści nie pokazują się na stronach osób, którym zależy tylko na sprzedaniu czegoś.

Tydzień temu opublikowany został artykuł "7 globalnych banków oskarżonych o manipulację kursami na rynkach walutowych!":http://comparic.pl/listings/7-globalnyc ... alutowych/

Jak ktoś zupełnie początkujący, zacznie przygodę z rynkiem akurat w tym okresie i trafi na takie dwa teksty, to jest szansa, że przynajmniej odrobinę się zastanowi nad forexem.

Od siebie jeszcze dodam bo część osób mnie pyta e-mailowo o to, że wybór brokera jest ważny, ale o tym, że dany broker jest dobry nie świadczą tylko niskie spreedy i swapy, brak opłat.
Czasami warto mieć odrobinę wyższe prowizje, ale mieć pewność, że dany broker istnieje naprawdę i ma jakąś renomę, można mu do pewnego stopnia zaufać, szczególnie jeżeli zamierzamy powierzyć mu większe pieniądze - wtedy zaufanie cenniejsze od najniższych spreedów i swapów.
11.JPG
Dzisiaj otworzyłem krótką pozycję na EUR/GBP, nie publikuję na stronie głównej bo zagranie trochę niezgodne z analizą i przedwczesne wejście, z drugiej strony uczestnicy forum powinni mieć coś więcej niż niezarejestrowani. Zresztą już niedługo powinno przybyć "coś extra" dla forumowiczów :)

Zagranie nieprawidłowe bo zbyt blisko danych i nie pod żadną konkretną świecę minimum z H1, ale przy niewielkim ryzyku i przekonaniu do siły Funta od dawna, a do słabości Euro od zeszłego tygodnia. Planowałem wejście po wybiciu wsparcia i opuszczeniu "małego kanału" bo dopiero to otworzy drogę do głębokich spadków. No ale już jest, może na koniec dnia będzie duża formacja objęcia bessy, chyba coś podobnego kroi się na GBP/CAD. Aczkolwiek jutro jakieś dane z Kanady więc poczekam. Na kablu chyba też objęcie może być na D1, a przy odrobinie wzrostów na W1 fałszywe wybicie (cieniem potencjalnego pin bara tygodniowego) z szerszej konsoli 1.59 - 1.62. Zobaczymy jak będzie. Póki co trzymam sell na EUR/GBP i NZD/USD (dzisiaj 22:45 dane z Nowej Zelandii i o 1 w nocy Bernanke - to zadecyduje czy spadnie głębiej czy nie. To co sokratgc pisał, że cena ma problem z zejściem niżej, ale siły popytu też nie widać, czyli inwestorzy czekają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 14 lis 2013, 08:18

Poszukuję kilku osób do współpracy, które interesują się forexem i mają trochę wolnego czasu (ok. 1 godziny dziennie od poniedziałku do piątku), mogą być osoby uczące się, studenci itp.
Jeżeli Ktoś z Was byłby wstępnie zainteresowany lub zna kogoś takiego, proszę o kontakt PW.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości