Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 05 mar 2014, 09:23

Cały czas jestem :) Niestety mam sporo innej pracy, ale zawsze raz dziennie wejdę na forum i odpiszę.
Ostatnio nic ciekawego się nie działo więc nie pisałem.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 05 mar 2014, 16:10

Dzisiaj koło południa z minutami odpaliło się moje zlecenie oczekujące na NDZUSD. Para chodzi od bandy do bandy. Wejście w połowie pina na D1, ale na H4 pokazałem czemu akurat było trochę wyżej wejście niż dokładnie w połowie. Nie patrzcie na tego pina na H4, który dopiero co powstał, bo go jeszcze nie było jak ustawiałem zlecenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 05 mar 2014, 18:47

Zawsze lepiej grać zgodnie z trendem, nawet w boxie. Przy wsparciu zagranie długie daje nadzieję, na przekształcenie się w większy ruch.

Mam nadzieję, że Ci SL nie złapało o 1 pips, bo często tak bywa, a później zacznie spadać.
Sam już 2 podobne błędy w tym roku zrobiłem, nie w taki sam sposób, ale oba powiązane z tematyką SL (zbyt szybkie zmniejszenie SL, a potem ruch zgodny z analizą np. AUD/NZD i NZD/JPY).

Najgorzej jak analiza jest poprawna, kierunek dobrze prognozuje, a coś nie wyjdzie. W zeszłym roku u mnie przestawianie SL sprawdzało się, teraz widzę po 2 miesiącach, że muszę odrobinę to zmodyfikować.
Cały czas pracuję nad nowym narzędziem, które ma pomóc w prognozowaniu dużych ruchów, wtedy nie będzie przeszkadzał szerszy SL.

Powodzenia na NZD/USD !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 05 mar 2014, 19:50

Jeszcze mnie nie wybiło na SL, ale na chwilę obecną nie wygląda to najlepiej. Jak dzienna zamknie się mocno powyżej oporu to zamknę pozycję zanim trafi SL.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 mar 2014, 19:02

W dzisiejszym bloku wielkopostny rachunek sumienia, podsumowanie największych błędów tego roku.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 mar 2014, 19:17

Hehe, ostatnio wiele osób bije się w klatę. Mój NZDUSD zamknięty na małej stracie. Ciekaw jestem co tam w tym bloku pokażesz za błędy.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 mar 2014, 20:08

Witam.
Ale ten nzd jest mocny. Sądze ze podobnie jak ECB tak i RBNZ nic nie pokarze. Możliwy atak na szczyt z października a potem runiemy w dół.
Ciekawie na parach z Jenem się zrobiło.
Co do moich błędów do tak jak piszecie wyżej stop loss w paru tranzakcjach źle ustawiłem, za blisko- dosłownie o pare pipsów- i to głównie na usd/jpy i przeszło koło nosa...
Jakieś prognozy odnośnie Edka??
W sumie nic ECB dzisiaj nie wniosło nowego a tu takie wzrosty. Coś ten Putin mało się stara:)
pozdrawiam i czekam na dzisiejszy wpis Panie Longtrader.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 mar 2014, 23:20

dzięki Longtrader za "Rachunek sumienia".
Nie traktuję Twojego blogu jak źródła sygnałów, ale przyglądając się Twoim analizom sam lepiej zaczynam "ogarniać" wykres i widzieć sygnały.

Dzięki Twoim uwagom otworzyłem pozycję na AUDJPY (4.03) no i przynajmniej ona ma się dobrze. Dziś przestawiłem SL,, chyba nie za szybko,
nauczyłem się (?) czegoś na Twoim błędzie....
dzięki
audjpy.daily.png
Mam nadzieję, że dalej będziesz prowadził swojego bloga ....

!Brawo!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 mar 2014, 08:48

Dzięki. Do końca roku będę prowadził, a później to już nie tylko ode mnie zależy.

Andrzej1983 - chyba dobrze SL, nawet mało zabezpieczyłeś, bo to już jest pozycja zyskowna. Zobacz na jedną rzecz, parę ostatnich komentarzy a już są dwie niewiadome:
ghost320i pisze:stop loss w paru tranzakcjach źle ustawiłem, za blisko- dosłownie o pare pipsów- i to głównie na usd/jpy i przeszło koło nosa...
Andrzej1983 pisze:SL,, chyba nie za szybko,
- brak zasad dotyczących przestawiania SL i dla pozycji otwartej, stratnej i nawet dla zarabiającej. Wszystko tak trochę na oko. Ja generalnie stosuję dla zarabiających, kiedy mam tylko 1 SL - ustawiam go na poprzednim SR tzn. pod aktualnym kursem jest jakieś wsparcie, to szukam jeszcze jednego najbliższego pod nim i tam ustawiam. Zupełnie lepiej jest jak się ma możliwość kilku SL. Moje błędy zabrały mi dwa znaczące zyski z AUD/NZD i NZD/JPY - bo na oko przesuwałem SL dla pozycji będącej w okolicach zera. Wniosek - potrzeba jasno określonych zasad co robić ze SL w każdej sytuacji.
ghost320i pisze:Sądze ze podobnie jak ECB tak i RBNZ nic nie pokarze
ghost320i pisze:W sumie nic ECB dzisiaj nie wniosło nowego a tu takie wzrosty. Coś ten Putin mało się stara:)
Domysły, co kto powie, znowu wszystko na oko. Doszedłem do wniosku, że także kwestia fundamentów musi być bardziej usystematyzowana, wydaje mi się, że nie ma sensu obserwować wszystkiego tylko kilka odczytów makro i z tego wyciągać wnioski. Pracuję nad czymś takim, może w przyszłym roku będą jakieś efekty, zobaczymy.

Nie miejsce urazy, że wykorzystałem Wasze cytaty. Nie mam do Was żadnych pretensji, czy nie chcę Was pouczać. Skorzystałem z nich, żeby pokazać, że w zaledwie 2-3 komentarzach pojawiają się 2-3 niewiadome. Cytaty są Wasze, ale błędy były moje, inne, prostsze wątpliwości miałem na początku, a inne mam teraz np. odnośnie interpretacji fundamentów.
Wydaje mi się, że nie są ważne dane, ale reakcja na nie. I tą reakcję należy badać.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 mar 2014, 09:32

Broń Boże, jakie pretensje. Dzięki Tobie mogę się czegoś nauczyć.
Rzeczywiście mam problem z dobrym określeniem, gdzie powinien być SL, do tej pory robię to trochę "na wyczucie"
Pracuję nad swoim systemem, ale mimo, że już jakiś czas jestem na rynku nie dopracowałem się jeszcze całościowego systemu. Mam parę zasad, (przede wszystkim otwarcie pozycji i zarządzanie kapitałem) które stosuję, ale brak mi wykończenia (SL, prowadzenie, zamknięcie).

Fajnie, że dzielisz się swoją wiedzą ....

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 09 mar 2014, 00:26

Longtrader,
a to nie jest tak, że audusd już wybiło nowy szczyt? Niby cena zamknęła się poniżej maksimów poprzednich szczytów ale high piątkowej świecy dziennej zdecydowanie wybiło 2 poprzednie szczyty. To chyba jeszcze nie oznacza odwrócenia trendu? Ta świeczka na D1 też nie szczególnie prowzrostowa. Takie coś stworzyłem, co myślicie?
FxFJIT7i.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 09 mar 2014, 01:02

do usunięcia

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 10 mar 2014, 09:03

ktos667 - dla mnie nie oznacza, przebicie oporu tylko cieniem świecy uznaję za naruszenie, ale nie pokonanie. Takie naruszenia są często podstawą fałszywych przebić, ostatnio na EUR/USD coś takiego było, kiedy zostało naruszone wsparcie, wydawało się, że będą spadki, a na koniec dnia cena zamknięcia rosła, następna świeca była podobna - klasyczna pułapka.

Każdy musi sam to ocenić, ja nie lubię grać na wybicia, wolę na korekty i wejdę dopiero po pewnym wybicie i powrocie do wsparcia.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 10 mar 2014, 18:52

Dzięki za odpowiedź !smail!
Wiesz, tak pytam bo błądze... Generalnie jedni rysują linie s/r po ciałach świec, a inni po ich maksimach. Stąd mam rozkminę bo popatrz:
rys. 1
Tutaj opór narysowany po ciałach świec został wybity, ponieważ świeczka dzienna zamknęła się powyżej.
1.png
rys. 2
Tutaj z kolei rysując po maksach przebili go tylko knotem czyli właśnie maksem.
2.png
Czyli jeśli rysujemy po ciałach świec to poziom zostanie wybity jeśli świeczka zamknie się powyżej/poniżej kreski. Z kolei jak bierzemy pod uwagę maksima to teoretycznie powinien wystarczyć sam knot do jego wybicia...
taka moja pokrętna logika :wink:
Jednak tak jak piszesz najlepiej poczekać na korektę/retest przebitego poziomu i wtedy zajmować pozycję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 10 mar 2014, 19:04

S/R nie rysuje się jako linie, tylko jako obszar. Jeżeli uznasz te dwie linie co narysowałeś jako obszar, problem zniknie.

Teraz dopiero zauważyłem, że na poprzednim wykresie masz własnie tak zaznaczone, sorry. Pokonanie jednak takiego obszaru a nie linii jest dobrym wyznacznikiem przebicia oporu/wsparcia.

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 10 mar 2014, 19:13

Dzięki za odzew pmleczko !smail!
w sumie racja, zamiast mieszać z kreskami, lepiej się przestawić na magiczny prostokąt z mt4 to i wykresy mam nadzieję będą bardziej czytelne :joy:

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 10 mar 2014, 23:33

Witam.
cad/jpy zachowuje się bardzo podobnie do usd/jpy. W obu przypadkach była chyba korekta acb. I z tego co patrze na cad/jpy fala c(na d1 od 3.03.14) zakończyła się w piątek atakiem na 94. Co ciekawe tam też wypadała rónosć fali a i fali c. Teraz sądze żę mamy korekte fali c i dzisiejszy pinbar może zapoczątkować datarcie do 95, bo jest popyt + w nocy bank japoni pewnie powie: more,more i wyskoczy z paru mld jenów z kieszenie :rotfl:
Taki scenariusz przyjmuje jako bazowy i pod niego gram. :eager:
Czekam na środe i posiedzenie Rbzn. Co do edka to rynek się waha. to samo było końcem października 2012 roku a potem runęliśmy w dół. Myślałem że złe dane z chin rozpędzą dzisiaj spadki- ale tak sie nie stało.
Wujek putin musi troche się bardziej postarać. I to może być to na co wszytkie niedźwiedzie czekają :aaaa:

Pozdrawiam

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 11 mar 2014, 21:15

A ja dzisiaj spojrzałem sobie na srebro (wiem, wiem, nie forex - ale nie ważne na czym się zarabia :) ) i tk sobie myślę, że może tam coś się szykuje fajnego. jestem ciekaw Waszych opinii.
pzdr
Przemek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 08:07

Technicznie bardzo ładnie to wygląda, może lepiej poczekać teraz na test wsparcia (wcześniejszego oporu) w postaci jakiegoś pina, ale z knotem do dołu. Srebra nie śledzę z kolei złotko chętnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 12:25

ghost320i - na falach się nie wyznaję, bardzo subiektywne wg mnie, chyba że kiedyś potkam kogoś kto mi to dobrze wytłumaczy.

pstaniszewski - też nigdy srebra i metali nie analizowałem, chociaż przymierzam się do rozszerzenia asortymentu o rynki, które w długich okresach czasu są w czytelnych trendach.

HH i LL jest, ostatni ruch to początek trendu wzrostowego, przebicie i retest SR, ale jak szerzej spojrzeć na cały wykres, to jest trend spadkowy. Więcej nie powiem bo naprawdę w tym nie siedzę.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości