Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 sie 2013, 06:02

Longtrader na urlopie przez tydzień.

Moim zdaniem: zniesienie Fibo oczywiście ok.

Linia trendu biorąc pod uwagę, że opiera się na niedawnym szczycie po, którym nie następuje nowy dołek (w stosunku do trendu głównego) nie będzie specjalnie ważna z punktu widzenia tak długiego okresu.

Obrazek
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 sie 2013, 09:06

Do obserwacji GBPCAD.
Statystycznie cena powinna wracać do konsoli i środka kanału.
Na RSI niewiele miejsca zostało + pattern świecowy na D1.

Fundamenty za to sugerują raczej dalsze wzrosty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 sie 2013, 11:56

Akhh pisze:Longtrader na urlopie przez tydzień.

Moim zdaniem: zniesienie Fibo oczywiście ok.

Linia trendu biorąc pod uwagę, że opiera się na niedawnym szczycie po, którym nie następuje nowy dołek (w stosunku do trendu głównego) nie będzie specjalnie ważna z punktu widzenia tak długiego okresu.

Obrazek

Sorry Marcinie, że na Twoim rysunku zaznaczałem, ale coś nie mam siły otwierać platformy. Z punktu widzenia fal ja widzę taki układ. Czyli skończony zigzag w dół i teraz pierwsza piątka w górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 sie 2013, 12:05

Nie ma problemu Piotrze. Cieszę się, że wreszcie zaczynasz znowu działać. Dość tych wakacji - czas odpocząć przy wykresach. Ja nie mogłem się doczekać chociaż tylko 4 dni poza biurem ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 26 sie 2013, 16:06

Oj tam zaraz, zaczynam działać. !smail! Jak kogoś fascynuje to coś to zazdroszczę. Mnie przestało lata temu. Teraz jak mam się zabrać za coś związanego z FX to mam odruch wymiotny. Pewnie będę musiał popracować, ale na pewno nie wcześniej niż za tydzień może dwa. Na waszym screene aż prosiło się o dopisanie oznaczeń, więc to uczyniłem. !smail!

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

sobota 31 sie 2013, 10:23

michosz pisze:AUd JPY
S
opór
Fibo 50%
cena pod średnią 365 i 150 EMA
stoch w strefie wykupienia
poczekamy na zamknięcie świecy D1. jeżeli będzie pin to fajny sygnał

myśle , ze na h4 dobry układ świec jest w tm momencie
pozdrawiam
Zamknąłem trada na +227. Jak widać cena odeszła na jakieś +180 pipsów, po czym zawędrowała w punkt wejścia ( nie wycinając SL całe szczęście). Postanowiłem przetrzymać i okazało się, że robię słusznie. Zatem analiza była poprawna.
Natomiast co do EJKA to nadal go trzymam i obecnie +220. Zostawiłem na weekend. Również analiza okazała się trafna. Na 3 zamieszczone tutaj przeze mnie analizy 2 okazały się trafne. Dały zarobić sporo pipsów :)
pozdrawiam serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra długoterminowa

sobota 31 sie 2013, 10:46

pmleczko pisze: Teraz jak mam się zabrać za coś związanego z FX to mam odruch wymiotny.
Naprawdę aż tak źle?

Mój ulubiony ludek :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 02 wrz 2013, 11:25

EJEK zamknięty przez SL+175....

Jeśli będzie przeszkadzało autorowi dziennika wrzucanie przeze mnie takich screenów to proszę mi napisać i się przestanę... : )
pozdrawiam serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 wrz 2013, 18:24

ponownie AUDJPY
dałem już SELL .. ale można poczekać i zobaczyć jak zamknie się świeczka D1. mam nadzieje, że będzie to pin bar.
za wzięciem tego tradu jak na razie przemawiają:
-cena pod średnią ( prawie się od niej odbiła) 365 EMA
- poziom fibo 61.8
- wyrysowane przeze mnie opór ( nie wiem czy zrobiłem to prawidłowo )
- stoch
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 wrz 2013, 20:36

stoch jest rosnący. Zresztą D1 też. No ale jak dalej pykasz sobie na demo to cokolwiek. W sumie.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 wrz 2013, 20:52

zobaczymy jak sie zamknie ta świeca D1.. ja sobie już zagrałem z mniejszego tfu.. zobaczymy co z tego wyjdzie :)
a stoch 80 ... czyli już strefa wykupienia. Wiem, że za szybko może zagrałem. Zobaczymy w każdym bądź razie

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 wrz 2013, 21:30

MIREK czuwa!

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 05:12

Terminator pisze:MIREK czuwa!
Nie rozumiem za bardzo. To zwykłe PA. Nie system Mirka. Zagrałem , że tak powiem z doskoku. Na szybko... i tyle. Nie wyszło trudno. Nie ma Świętego Graala .

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 06:37

Poniedziałkowa L.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 09:52

Cześć, witam po urlopie na morzem w Mielnie - polecam, piękna miejscowość.

Żeby nadrobić zaległości:

Michosz:

Akhh dobrze napisał, Fibo pasuje, choć sam nie jestem zwolennikiem tego narzędzie (używam tylko 3 poziomów).

Co do linii trendu – początkujący często uważają, że trend i TL to to samo, a tak nie jest. Trend to układ wyższych/niższych dołków i szczytów, jest mniej subiektywny i bardziej trwały od TL, która jest tylko dodatkiem. Przynajmniej ja tak uważam, jak znajdę trochę czasu napiszę artykuł o tym z przykładami.

Opór, o którym wspomina Akhh jest więcej warty od TL, dlatego że wszyscy go widzą. Opór to to samo co TL, tylko że poziomy. Poziomy obszar jest mniej subiektywny, musi łączyć kilka szczytów i to wszystko, a TL można rysować na kilka sposobów, jak zejdziesz na D1 lub H4 też inaczej Ci wyjdzie. Polecam rysować TL jako podwójną linię tam gdzie jest to możliwe- jest to wtedy jakiś obszar, a nie jedna kreska.

Ogólnie analiza prawidłowa na moje oko, skoro używasz Stocha, to polecam spojrzeć na dywergencję (rozbieżność) – zaznaczyłem białymi kreskami na Twoim rysunku, a niżej użyłem wykresu Esco na RSI. Dwie poprzednie się sprawdziły, zobaczymy jak teraz będzie na W1, bo widzę, że udało się zarobić. Obecna dywergencja spadkowa na Stochu jest dodatkiem, który potwierdza Twoją analizę. Wskaźników nie używam już od bardzo dawna, ale na tyle co czytałem (a sporo tego było) wyrobiłem sobie zdanie, że wskaźniki takie jak STS, RSI czy MACD naddają się przede wszystkim jako potwierdzenie klasycznej analizy. Najlepiej sprawdzają się do szukania dywergencji i to właśnie na wysokich TF, przynajmniej na D1 (Zobacz jak ładnie na Twoim rysunku na W1 działały).
dywerg.JPG
rsi.JPG
Co bym zmienił u Ciebie ... kolor wykresu, na początku mojej drogi używałem czarnego tła, bo takie było oryginalne, gdy odkryłem że można tło zmienić i zmieniłem – od razu zobaczyłem więcej. (ale to tylko moja opinia, każdemu co innego pasuje).

Fajnie, że przetrzymałeś na Ejku na H4 te pierwsze po spadkach wzrosty i jeszcze trochę udało Ci się wyciągnąć. Wrzucanie analiz nie przeszkadza mi, zachęcam do wrzucania częściej, tym bardziej, że ostatnio masz tłusty okres !Brawo!!

Poniżej dwa rysunki, mam nadzieję, że się odszukasz, bo trochę bałagan chyba wyszedł:
tp.JPG
ostatni.JPG

Esco – też od dłuższego czasu mam na oku tę parę. Dodałem ostatnio na comparic analizę. Podpisuję się pod Twoimi wnioskami obiema rękoma. Funt coraz mocniejszy, cena odbiła się, ale błyskawicznie powróciła. Tak długo trwający opór nie będzie raczej przełamany „na raz”, trochę się pomieli pewnie, a może całkiem spadnie, choć fajnie byłoby gdyby przebiło i bylibyśmy w trendzie od samego początku.


Pmleczko – odruch wymiotny, aż tak źle ? Ale trochę prawdy jest w stwierdzeniu, że ciekawy i emocjonujący trading to trading ...stratny. Trading zyskowny charakteryzuje się zdyscyplinowaniem, ograniczaniem emocji i bywa nudny, ale za to daje satysfakcję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 11:08

Witam
Przeczytałem Twoj wpis http://comparic.pl/listings/nzdusd-konsolidacja/ ktory bardzo mnie zaciekawil bo własnie na to czekam i obserwuję bacznie kiwi. Mam jedno pytanie czy wejście teraz przed peyrolsami nie jest obarczone zbyt duzym rydzykiem czy na tej parze dolar moze zareagowac na dane w nieprzewidywalny sposób? Dlaczego o to pytam S na kiwi miałem od samego początku (górnej bandy konsoli) i wyszedłem przed "minutkami" własnie z obawy na reakcje na te dane.Okazało się, że całkiem niepotrzebnie kiwi mimo wszystko doszło do dolnego ograniczenia. Dzisiaj znów te same obawy. Co o tym myslisz?
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 11:14

Czekamy na odpowiedź Łukasza, ale ja tak od siebie: im wyższy okres czasowy tym mniej podatni jesteśmy na dane. Mało, które dane tak naprawdę powodują jakąś zmianę trendu. Najczęściej pobuja i tyle.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 13:12

Tzn. rozumiem, że teraz S już zamknąłeś i teraz chciałbyś otworzyć L ?

Jeżeli tak to dzisiaj jest chyba już za późno ponad 1% wzrostu, dużo wyżej już nie pójdzie dzisiaj.
Radziłbym teraz poczekać, może jutro będzie jakaś korekta i dopiero wchodzić w L.

Co do danych, jeżeli wchodzisz pod świece dzienne, lub jeżeli masz SL na 50-70 pipsów, to za bardzo danymi nie trzeba się martwić, jeżeli będą rzeczywiście rewolucyjne, nawet z jakąś luką, to te 50 pipsów do SL raczej pozwoli zamknąć pozycję.

Ja analizuję technicznie, a na dane uważam tylko żeby nie otwierać przed ważnymi danymi np. payrollsy są w piątek o 14.30 to jeżeli chcesz w piątek otworzyć to z samego rana, żeby mieć czas, najgorzej gdy masz pozycję w rejonie 0 lub na lekki minus i czekasz na dane, to taka trochę loteria.

Ja zabezpieczam się przed wpływem danych, tak że nie otwieram przynajmniej z 2 godziny przed ważnymi danymi i z 30 po. Nie gram też w piątki, bo raczej pozycja nie wypracuje tak dużego zysku, żeby było bezpiecznie zostawić to na weekend.

Jutro też są dane z USA o 14.30 ale najważniejsze będą w piątek payrolls i bezrobocie. Piątku nie polecam do otwarcia, dzisiaj jest już za późno na wzrosty, pozostaje Ci czwartek - byle nie po 13, jak już to z rana 9-10 zobaczysz może jakaś korekta będzie na niższych TF np. na H1. Będziesz już mógł być może SL na 0 przestawić przed danymi, albo chociaż do SL będzie z 30-40 pipsów przed danymi. Podsumowując, polecam poczekanie na korektę i otwarcie pozycji jutro, ale do godziny 13 lub po danych (poczekaj chociaż z 20 minut b pierwsza reakcja czasem jest fałszywa)

Na parach z USD ciągle są obawy bo stale są jakieś nowe dane, byle nie grać bezpośrednio pod nie i będzie dobrze.

Nie wiem czy czytałeś w moim artykule: http://comparic.pl/listings/trend-ponad-wszystko/ znajdziesz odnośnik do tekstu z XTB - tam autor ładnie opisał wpływ danych na USD. Raz są dobre, raz złe i to rożne reakcje powoduje, ale najczęściej dane służą trendowi i obronie istotnych poziomów.

To co Marcin powyżej napisał, że "pobuja", chodzi o to żeby tak otworzyć pozycję lub ustawić SL, aby takie pobujanie nas nie wyrzuciło z dobrej pozycji.

Nie wiem czy wystarczająco odpowiedziałem na Twoje pytanie, jakby co to chętnie odpowiem jeszcze raz.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 13:32

Jestem winny ciąg dalszy wejścia z GBP/AUD, które wahałem się zostawić na czas urlopu, w piątek przed wyjazdem na tyle kiepsko to wyglądało, że zamknąłem trochę powyżej ustawionego SL. Normalnie bym zostawił na weekend bo miałem już zysk wypracowany, było z czego zabezpieczyć no i cały czas wsparcie było wtedy utrzymywane. Czas wolny i odpoczynek to też ważna część tradingu, bardzo niedoceniana przez początkujących. Akurat w tamten piątek wieczorem leciał film w telewizji "Pieniądze to nie wszystko" i tak chyba pod wpływem tytułu zamknąłem, wszystkich pipsów się nie zgarnie :joy:
forum.JPG
Zysk to 300 pipsów. Ciężko na tej parze nazwać to trendem, ale tak jak w piosence Seykoty (napisze artykuł w przyszłości o tym), "jeden dobry trend płaci za wszystko", tak to zagranie pokryło z nawiązką drobne straty z ostatnich dwóch miesięcy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 04 wrz 2013, 14:44

longtrader pisze:Tzn. rozumiem, że teraz S już zamknąłeś i teraz chciałbyś otworzyć L ?

Jeżeli tak to dzisiaj jest chyba już za późno ponad 1% wzrostu, dużo wyżej już nie pójdzie dzisiaj.
Radziłbym teraz poczekać, może jutro będzie jakaś korekta i dopiero wchodzić w L.

Co do danych, jeżeli wchodzisz pod świece dzienne, lub jeżeli masz SL na 50-70 pipsów, to za bardzo danymi nie trzeba się martwić, jeżeli będą rzeczywiście rewolucyjne, nawet z jakąś luką, to te 50 pipsów do SL raczej pozwoli zamknąć pozycję.

Ja analizuję technicznie, a na dane uważam tylko żeby nie otwierać przed ważnymi danymi np. payrollsy są w piątek o 14.30 to jeżeli chcesz w piątek otworzyć to z samego rana, żeby mieć czas, najgorzej gdy masz pozycję w rejonie 0 lub na lekki minus i czekasz na dane, to taka trochę loteria.

Ja zabezpieczam się przed wpływem danych, tak że nie otwieram przynajmniej z 2 godziny przed ważnymi danymi i z 30 po. Nie gram też w piątki, bo raczej pozycja nie wypracuje tak dużego zysku, żeby było bezpiecznie zostawić to na weekend.

Jutro też są dane z USA o 14.30 ale najważniejsze będą w piątek payrolls i bezrobocie. Piątku nie polecam do otwarcia, dzisiaj jest już za późno na wzrosty, pozostaje Ci czwartek - byle nie po 13, jak już to z rana 9-10 zobaczysz może jakaś korekta będzie na niższych TF np. na H1. Będziesz już mógł być może SL na 0 przestawić przed danymi, albo chociaż do SL będzie z 30-40 pipsów przed danymi. Podsumowując, polecam poczekanie na korektę i otwarcie pozycji jutro, ale do godziny 13 lub po danych (poczekaj chociaż z 20 minut b pierwsza reakcja czasem jest fałszywa)

Na parach z USD ciągle są obawy bo stale są jakieś nowe dane, byle nie grać bezpośrednio pod nie i będzie dobrze.

Nie wiem czy czytałeś w moim artykule: http://comparic.pl/listings/trend-ponad-wszystko/ znajdziesz odnośnik do tekstu z XTB - tam autor ładnie opisał wpływ danych na USD. Raz są dobre, raz złe i to rożne reakcje powoduje, ale najczęściej dane służą trendowi i obronie istotnych poziomów.

To co Marcin powyżej napisał, że "pobuja", chodzi o to żeby tak otworzyć pozycję lub ustawić SL, aby takie pobujanie nas nie wyrzuciło z dobrej pozycji.

Nie wiem czy wystarczająco odpowiedziałem na Twoje pytanie, jakby co to chętnie odpowiem jeszcze raz.
Dziekuje za odpowiedz Generalnie potwierdzasz moje stanowisko na temat gry i danych.Nie gram pod dane i staram sie nie być na rynku w pierwszy czwartek(Dragi) i piatek(peyrols) miesiaca.Marcin pisze że "pobuja" widziałem w tym czasie bujanie 200-300 pips niestety takiego bujania moje depo nie wytrzyma. Moim priorytetem w grze jest ochrona kapitału i i strata 50 pipsowego SL w czasie danych jest bardzo prawdopodobna ale Twoja uwaga o czasie "bujania" ma sens i spróbuję w tym tygodniu wejscia przed danymi.
Pozdrawiam
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości