Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

wtorek 30 lip 2013, 14:47

Terminator pisze:Możesz, bo tutaj to tak jakoś nie pasuje... a gdzie? Hmm.. może wydziel robiąc z tego osobny wątek, ale nie dziennik przypadkiem :D
To nie rozumiem czemu nie dziennik - wolisz luźne trady Terminatora. Czy może do DayTradingu wrzucić?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 30 lip 2013, 19:27

Wrzuć tam, tak będzie najlepiej.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 31 lip 2013, 03:47

Mi nie przeszkadzają żadne wpisy, ale tempo wpisywania zawrotne :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 01 sie 2013, 12:42

Zamieściłem dzisiaj dwie analizy, które były już poruszane na forum, w obu przypadkach cena jest w kluczowym momencie:

http://comparic.pl/listings/eurgbp-cena ... o-miejsca/
http://comparic.pl/listings/analiza-audjpy/

Marcin_N - komentowałeś wcześniej AUD/JPY, jakie jest teraz Twoje spojrzenie ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

czwartek 01 sie 2013, 23:05

Witaj!

AUD zamknąłem niestety na stracie... na szczęście na małej. Okazało się, że podwójne dno, które grałem, zrobiło się w podwójny szczyt. Fundamenty podobnie nie przemawiają za kupnem póki co - gubernator Stevens z RBA rozpowiada na prawo i lewo ileż to mają miejsca do cięcia.

http://comparic.pl/listings/beda-ciecia ... 6-07-2013/
Nomura widzi jeszcze jedno cięcie, a Goldman jeszcze dwa. Stąd postanowiłem szukać lepszej ceny do wejścia. Poziom 86.00 jest moim zdaniem wciąż aktualny, choć jen wydaje się nadmiernie mocny póki co. Drugą walutą, którą warto rozważyć w celu finansowania carry, to Frank Szwajcarski i tam sytuacja przedstawia się dużo lepiej.

Jednak z uwagi na fakt cięć i deterioracji danych ekonomicznych w Australii swoją uwagę przerzuciłem na NZD - stabilne stopy procentowe i silny trend na AUD NZD. Jednak wciąż czekam na bardziej przychylną PA.

EDIT: W załączniku strategia dla konta konkursowego... Niestety horyzont to tylko miesiąc, więc albo wypalą pozycje wyżej, albo nici z konkursu. Te niższe pozycje natomiast dobrze wyglądałyby także na koncie rzeczywistym, gdyż uważam, że jest duża szansa na powrót w tamte obszary.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 05 sie 2013, 10:20

Dzięki za analizę, konkurs jak najbardziej aktualnym - choć jego rozstrzygnięcie będzie za naprawdę wiele, wiele dni. A nagrodą jedynie prestiż.

Niedługo ruszy 1 lub 2 konkursy na forum z nagrodami, oczywiście nie będzie to milion dolarów ale nagroda materialna, a przy tym świetna zabawa. Szczegóły wkrótce na forum i Comparic.pl :)

Poniżej wrzucam spojrzenie na główną (bo pierwszą poruszaną w tym temacie) parę mojego dziennika. Nie ukrywam, że chciałbym pokazać Wam na bieżąco sposób gry long, tzn, analiza a potem prowadzenie pozycji z codziennym wpisem na forum - co jak i dlaczego. Nie wiem czy uda się to akurat na tej parze, zobaczymy.
FORUM.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 05 sie 2013, 11:17

Cena przebiła przed chwilą wsparcie, dynamiczny ruch spadkowy powstał dzięki świetnemu odczytowi wskaźnika "Usługowy PMI" dla Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną wydaje się, że scenariusz z 1 wpisu na tym dzienniku sprawdza się. Pozostaje szukać okazji na sprzedaż, przy czym należny pamiętać, że do głębszych spadków niezbędne będzie pokonanie TL wzrostowej, więc zalecam ostrożność i nie denerwować się, jeżeli Komuś nie udało się teraz wejść, okazji będzie jeszcze co nie miara, a gracze zbyt szybcy często zostają ukarani.
gsg.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 07 sie 2013, 09:08

Dziś ważne dane o 11.30 - raport o inflacji, dane, które mogą wyznaczyć trend na najbliższy czas.
ergb.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 sie 2013, 09:29

Spadki były niezłe :) Problem w tym pierwszym, fałszywym wybiciu w górę, dlatego nie lubię grać pod dane. Lepiej poczekać 30-40 minut aż się uspokoi. Było to chyba dopiero druga okazja do zajęcia pozycji krótkiej. Sam jeszcze nie wszedłem, najważniejsze to przebicie TL wzrostowej, to jest warunek niezbędny żeby cena stworzyła długoterminowy trend spadkowy.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 sie 2013, 12:12

Witam "długoterminowców"
Po długim okresie prób doszedłem do wniosku,że gra długoterminowa i prosty wykres to jest to co najbardziej odpowiada mi na forex. Przerobiłem scalp, sporo różnych wskażników i doszedłem do wniosku że czyste PA i wysokie TF dają przyzwoity zarobek w połączeniu z fundamentami.
Zdadzam się z przedmówcą jest to ciekawa sytuacja do zajęcia pozycji ale na dzieńdzisiejszy myślę że ciekawsze są pary bez euro i dolara. Na chwilę obecną to jest mój typ: http://prntscr.com/1k2es1 głównie z uwagi na fundamenty.Chiny słabną a za nimi aud dobre dane z GB umacniają funta a więc złożenie tych dwóch zdażeń powinno dać ciekawy efekt. Co dodatkowo potwierdza technika.Wyrażny trend wzrostowy i drugie odbicie od strefy więc przyzwiota L-ka jest prawdopodobna
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 sie 2013, 12:25

Adam45 pisze:Witam "długoterminowców"
Po długim okresie prób doszedłem do wniosku,że gra długoterminowa i prosty wykres to jest to co najbardziej odpowiada mi na forex. Przerobiłem scalp, sporo różnych wskażników i doszedłem do wniosku że czyste PA i wysokie TF dają przyzwoity zarobek w połączeniu z fundamentami.
Zdadzam się z przedmówcą jest to ciekawa sytuacja do zajęcia pozycji ale na dzieńdzisiejszy myślę że ciekawsze są pary bez euro i dolara. Na chwilę obecną to jest mój typ: http://prntscr.com/1k2es1 głównie z uwagi na fundamenty.Chiny słabną a za nimi aud dobre dane z GB umacniają funta a więc złożenie tych dwóch zdażeń powinno dać ciekawy efekt. Co dodatkowo potwierdza technika.Wyrażny trend wzrostowy i drugie odbicie od strefy więc przyzwiota L-ka jest prawdopodobna
Też obserwuję tą parę, chociaż powiem szczerze, że widać pewne zwiastuny mocniejszego odbicia na AUD/USD. Jeśli podejdzie wyżej to może przejdzie 100% projekcji fali A, czyli typowy cel fali C. A to co się dzieje wygląda mi właśnie na korektę ABC. Dodatkowo zaraz obok jest 50% zniesienia ostatnich wzrostów. Przy przebiciu kolejny cel to 161,8% projkecji fali A, a to dość daleko.

Z GBP też na dwoje babka wróżyła ;)


Obrazek
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 08 sie 2013, 13:16

Zgadzam się taki scenariusz jest mozliwy, ale mam tu pewne obiekcje. Na D1 widać wyrażny trend spadkowy cena jest dość blisko górnego ograniczenia kanału i teoretycznie powinna go respektować.L-ka w takim układzie będzie krótka i niebezpieczna http://prntscr.com/1k2nm4 raczej spodziewam się że w ciągu kilku dni aud zacznie spadać oczywiście ważne są jeszcze fundamenty które taki scenariusz by potwierdzały. Redukcja QE3 umocni dolara a złe dane z Chin osłabią australijczyka .Bardzo dobrze gdy technika potwierdza fundamenty a tutaj to tak wygląda trochę wyżej w okolicach górnego ograniczenia kanału szukałbym S-ek dlatego teraz odpuszczam tą parę.
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 09 sie 2013, 05:34

Adam45 - witam na pokładzie okrętu zwanego "Długoterminowe podążanie za trendem metodami PA". Okręt ten potrzebuje nowych ludzi, którzy będą dzielnie dzierżyli ster i nadal będą przemierzać morza i oceany handlu walutami :)

Szczerze uważam, bo też przeszedłem różne etapy w tradingu, że nie ma nic lepszego od takiej gry.

a GBP/AUD jak najbardziej long, tylko poczekajmy na koniec korekty i sygnał. Dziwnie narysowałeś linię trendu na swoim wykresie, moim zdaniem na D1 wygląda ona lepiej (http://comparic.pl/listings/gbpaud-trend-wzrostowy/)
bez tytułu.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 09 sie 2013, 05:36

A co do pomijania eur i zwłaszcza dolara, wstawię niedługo artykuł o tym. Bo taki sposób ma pewne zalety.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

piątek 09 sie 2013, 06:40

Pokrywa mi się to ze wzrostem AUD/USD, który widzę o jakieś 170 pipsów:

Obrazek
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

środa 14 sie 2013, 08:52

Witam.

Tutaj mam ciekawą prognozę long term. Polityka monetarna w UK zyskuje nowy wymiar, a instrukcje wyprzedzające nową jakość.
http://comparic.pl/listings/bank-of-eng ... ezrobocia/

Natomiast na Euro ciągle wszyscy narzekają.
http://comparic.pl/listings/morgan-stan ... je-eurusd/
http://comparic.pl/listings/co-dalej-z- ... noza-bofa/

A tymczasem na EUR GBP kolejne odrzucenie ważnego poziomu 0.8700-.8750 i prajsakcja wskazująca początek spadków. SL mam 75 pips, TP1 = 110 pips, TP2 = 450 pips. Wejście pod figurą 0.8600, jednak może być jeszcze powrót 100 pip do góry po drugie ramię. Wtedy ponowię wejście.

Co sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 sie 2013, 10:47

Spadki na EUR/GBP coraz bardziej prawdopodobne, częściej docierają lepsze dane z Wielkiej Brytanii.

Co sądzicie o GBP/AUD na wzrosty po poniedziałkowym pin barze i jednocześnie wybiciu fałszywym z IB, tak jak to pisał doskonale Nial Fuller: http://comparic.pl/listings/formacje-pr ... e-wybicie/
bez tytułu.JPG
Identyczna sytuacja na EUR/AUD, którą analizę przedstawiłem na comparic, ale porównując EUR i GBP w relacji do dolara, euro wypada dość blado. GBP po dzisiejszych dobrych danych rośnie, a EUR się męczy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

EUR/GBP jeżeli spadki przyspieszyłyby, a już przebiły TL wzrostową, będziemy w trendzie spadkowym od samego początku, ale GBP/AUD mimo, że rośnie od dawna, wystarczy spojrzeć na szerszy wykres, aby zobaczyć jak duży potencjał do wzrostu wciąż ma.
Chciałbym jeszcze żeby EUR/USD odrobinę podskoczyło i przebiło poprzedni szczyt, poszukałbym wejścia techniką 2B.

Co sądzicie o formacji i miejscu z rysunku (nie zaznaczone wsparcie i TL, bo tak na szybko to wkleiłem). Wszedł Ktoś z Was w tym miejscu, pod tę formację ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 sie 2013, 10:50

Marcin_N - co sądzicie? - z kierunkiem się zgadzam, ale rzeczywiście może być mała korekta teraz do góry, choć nie aż tak wysoka, "polujesz" na RGR ? Wtedy by Cię na SL złapało ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
maryo
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 09:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 sie 2013, 10:53

fałszywy wybicie wsparcia to się zgodzę, ale trudno uznać świecę niedzielną za IB :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 15 sie 2013, 10:57

No tak to jedyny problem, ale reszta pasuje. Niestety mój broker nie chce włączać świec niedzielnych do poniedziałku.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości