Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Gra długoterminowa

niedziela 14 lip 2013, 08:09

Cześć,

Na imię mi Łukasz, od niedawna współpracuję z portalem Comparic, gdzie piszę o grze, którą sam preferuję czyli grę typu "long". Na Comparic zamieszczam teksty poświęcone takiej grze, a także raz na jakiś czas wrzucę analizę, o której będziemy mogli tutaj porozmawiać.

Generalnie mój system to Price Action długoterminowe, uważam, że najważniejszy jest trend, zarządzanie kapitałem (ucinanie strat i pozwalanie zyskom rosnąć) i przestrzeganie zasad (własnych).
Szczegóły wyjdą w praniu, a także będą ujawniane na Comparic.pl.

Na dziś pierwsza analiza długoterminowa czyli EUR/GBP - http://comparic.pl/listings/eurgbp-5-le ... -spadkowy/

Chciałbym dorzucić wykres z zaznaczonymi miejscami, gdzie należy być ostrożnym:
eurgbp.JPG
W najgorszych wypadkach mamy 200 pipsów, więc będzie można spokojnie ustawić dość szeroki SL.
Nie jest to może jakaś rewelacyjna perspektywa ok 500 pipsów, ale zawsze :)

pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

niedziela 14 lip 2013, 08:37

Osobiście bardzo nie lubię EUR/GBP. Nigdy nie mam tej pary u siebie, mimo obecności takich par jak EUR/NOK, USD/ZAR, EUR/SEK etc ;)

Czy zagrasz takiego shorta, które trzeba by przytrzymać pewnie około roku, żeby dotarł do celu? Tym bardziej, że swap na shorta jest ujemny niestety... A może na długoterminową grę, szukasz kont islamskich? Bo trzymając tyle pozycję, zysk w dużej mierze może zostać jednak zjedzony przez swap...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 14 lip 2013, 12:27

Fajna ironia, ale niestety nie podparta faktami :)

Swap na bossa bo tam w Polskim banku mam konto wynosi na pozycję krótką na tej parze: -0,134 zł za dzień.

Ostatni spadek, po dotknięciu górnej krawędzi trwał prawie dokładnie 1 rok, czyli 365 dni x 0,134 = -48,91 zł

Trend trwał 365 dni i w tym czasie cena spadła o ok. 1250 pipsów.
1 pis na tej parze wynosi ok. 50 groszy.

Grając za 0,01 lota - straciłbym na swapach niecałe 50 zł, a zyskałbym 625 zł.
Tak więc swap wyniósłby niecałe 8% zysku.

W tym czasie otwierając pozycję kilkanaście/kilkadziesiąt razy w ciągu tego roku, straciłbym o wiele więcej na prowizje.

Średnia zmienność na tej parze wynosi więcej niż 50 pipsów na dzień - 1 dnia za 0,01 lota zgarniając 50 pipsów zyskam 25 zł, jeżeli przetrzymam ją przez północ zapłacę swap 0,134 zł co stanowi 0,5% zysku.

Tak więc polecam grę długoterminową bo płacenie swapu jest tańsze niż płacenie prowizji, a zastanówcie się ile otwieracie średnio pozycji rocznie i obliczcie sobie ile za to płacicie i ile to stanowi % waszego rocznego dochodu z forex.

Ostatni trend spadkowy na tej parze, który trwał 1250 pipsów miał korekty nie większe niż 300 pipsów, dla kogoś kto nie gra tak długo, to dużo, ale wchodząc na poprzednim odbiciu od TL, na starcie mamy 200 pipsów bezstresowego (bezkorektowego) zysku, cena nigdy nie powróciła do punkt wejścia, w najgorszym momencie, podczas pierwszej korekty mielibyście na koncie +200 pipsów. Zobaczcie na poprzednie dotknięcie górnej krawędzi kanału, gdzie po odbiciu ustawilibyście SL - idealnie pasuje, nad pierwszą korektą i .... cena nigdy tego poziomu nie przebiła, a spadła ponad 1000 pipsów w dół.

Jeszcze raz polecam grę typu long.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

niedziela 14 lip 2013, 18:49

Wcale nie chciałem, żeby to była ironia. Ja jestem bardzo ciekawy takiej gry i oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie opłaca się wskakiwać i wyskakiwać. Natomiast 8% to wcale nie mało i szukając skorelowanych dodatnio par działałoby to na naszą korzyść. A grają ujemne może w takim razie konta Islamic.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 16 lip 2013, 06:14

Spoko, ale konta islamskie, trochę nie mam zaufania. Ponadto słyszałem o problemach z późniejszym rozliczeniem się z naszym Urzędem Skarbowym. Może powstałby na comparic poradnik podatkowy, jak rozliczać podatek z polskiego brokera, a jak z zagranicznego? O tym jak to zrobić przez internet?

Poniżej analiza AUD/JPY na wykresie W1. Cena po wybiciu z kilkuletniego boxa, powraca i teraz albo jest to retest, korekta trendu wzrostowego - odbicie przypada dokładnie w 50% FIBO oraz na wsparciu/oprze tego prostokąta. Póki co wygląda to na odbicie, ale byłbym mocno ostrożny.
AUDJPY-W1.bmp
Ostatni ruch na W1 to jednak ruch na południe, co spowodowane jest powszechnie znaną słabością AUD, obniżką stóp procentowych, pogarszającą się sytuacją gospodarczą w Australii, a także ze spowolnieniem w mocno powiązanych z gospodarką australijską Chinach.
Obawiam się, że ten ruch może być po lekkim odbiciu kontynuowany, mimo że gram raczej technicznie na razie nie zagram na dłuższe odbicie od TL, mimo że jest to 3 odbicie, uznawane przez wielu za najmocniejsze.

Na razie poczekam, wolałbym scenariusz spadkowy i wejście po przebiciu wsparcia na reteście tego poziomu, który wtedy będzie już oporem.

Oczywiście zarówno dla scenariusz wzrostowego jak i spadkowego- poczekajmy na wyraźny sygnał, nie spieszmy się, trendy trwają wystarczająco długo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

wtorek 16 lip 2013, 07:43

Witam :)
longtrader pisze:Spoko, ale konta islamskie, trochę nie mam zaufania. Ponadto słyszałem o problemach z późniejszym rozliczeniem się z naszym Urzędem Skarbowym. Może powstałby na comparic poradnik podatkowy, jak rozliczać podatek z polskiego brokera, a jak z zagranicznego? O tym jak to zrobić przez internet?
O tym już też myśleliśmy, a także o wielu innych rzeczach. Tylko czasu brakuje by to wszystko przygotować. Z czasem będą dodawane do Comparica kolejne nowe działy. Cierpliwości ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 17 lip 2013, 20:04

Spoko, oczywiście mogę pomóc po to tu jestem - chętnie zrobię artykuł o tym jak złożyć PIT przez internet od polskiego brokera, bo sam to robiłem... oczywiście z problemami :)

P.S: Widzę, że grubo ponad 100 osób wchodzi na mój dziennik. Powiem szczerze jeżeli grasz długookresowo lub grasz z niskich TF-ów ale zgodnie z kierunkiem z wysokich TF-ów (co ma duży sens) - proszę zamieszczajcie swoje analizy, nawet niedoskonałe, to co się Wam wydaje, tutaj nikt nikogo nie wyśmieje, a kto wie... może zauważyłeś coś czego jeszcze nikt nie zauważył - jeżyli tak, to obiecuję takiej osobie bardzo prestiżową nagrodę.
W całym "polskim" internecie bardzo mało jest miejsc i osób, którzy grają "long" - jest nas niewielu, tym bardziej nie wstydźcie się tutaj dodawać własne analizy. Nagroda super prestiżowa czeka :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

środa 17 lip 2013, 20:16

Witam :)

Napisz co to za nagroda? :)

Powiem szczerze, że jesteś jedyną osobą, którą poznałem, a która traduje w taki sposób. Podziwiam za cierpliwość !Brwoo!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 17 lip 2013, 20:35

cześć.
ja kiedyś grałem tylko z D1. Wzorowałem się na James16 i Asmodeusie.
Jeżeli będę miał u siebie jakąś analizę to chętnie wrzucę.
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 18 lip 2013, 10:42

To, że analizuję wysokie Tf-y. niestety nie oznacza, że zawsze udaje się przetrwać cały trend, niestety czasem mnie wyrzuca, czasem szukam ponownego wejścia ale czasem trend się zmienia.
A wejść można pod sygnał np. z H4.
Lubię taką grę, bo wg. mnie dzięki niej maleją szanse na popełnienie jakiegoś błędu.

P.S: Wiecie co się stało z Assmodeusem, bo od bardzo dawna zniknął ??

Nagroda, nie mogę teraz powiedzieć, to nic materialnego - żadna kasa, tylko mały prestiż - który że tak powiem uwieczni jednego z Was :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

czwartek 18 lip 2013, 10:58

Witam :)
longtrader pisze:Lubię taką grę, bo wg. mnie dzięki niej maleją szanse na popełnienie jakiegoś błędu.
O jakim błędzie mówisz? Pytam bo nie widzę specjalnej różnicy między daytradingiem, a long termem. Różnicą jest jedynie długi czas oczekiwania na wejście i wyjście oraz wielkość depozytu.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Gra długoterminowa

czwartek 18 lip 2013, 11:23

Screenshot_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

czwartek 18 lip 2013, 12:58

Chętnie spróbuję swojego szczęścia w konkursie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 03:21

Pisząc o tym, że grając longterm maleje ryzyko popełniania błędów, miałem na myśli błędy ogólnie razem wzięte, ale także rodzaj błędów tzn. jeżeli zliczymy wszystkie błędy, które nam się przytrafiają i wyjdzie nam, że wychodzi np. 5, to otwierając 10 transakcji rocznie mogę popełnić ich 50, a Ktoś kto otwiera ich 5 na dzień, ma szansę na więcej popełnionych błędów.

Błędy są bardzo subiektywne, każdy ma swoje, innego typu - obserwując siebie, gdy grałem na innych TF-ach, zauważyłem, że tam popełniałem więcej błędów, gdyż dla mnie najczęściej błędy popełnia się:
1. Podczas otwierania nowej pozycji (wejście za szybko, za późno, pod wpływem jakiegoś impulsu)
2. W czasie gdy pozycja wach się między SL a 0, wtedy można też zbyt wcześnie przestawić na BE lub zamknąć bo cena zbliża się do SL.

Ogólnie mówiąc dla mnie czysta sytuacja pod względem psychologicznym jest gdy mam przynajmniej SL na BE (0) - wtedy cała psychologia odchodzi, spokój zaczyna działać na moją korzyść. Dlatego lubię tak grać, że jak już jestem na BE to nie szukam nowego otwarcia, tylko prowadzę pozycję tak długo jak to tylko możliwe. Zbyt częste otwieranie pozycji, skakanie - powoduje że psychologicznie dużo więcej czasu spędzam "w strefie" gdzie możliwość popełnienia błędu prze zemnie wzrasta, gdy nie mam zabezpieczonej pozycji nie czuję się komfortowo, po prostu nie lubię ryzykować pieniędzy :)
Jeżeli dla mnie strefa napięcia to strefa między SL a punktem 0, a strefa komfortu psychologicznego gdy cena jest już na BE lub nawet z jakimś zyskiem - staram się aby jak najczęściej przebywać w strefie komfortowej, a unikać napięcia, dlatego jak mam zyskowną pozycję, to "trzymam byka za rogi" ,aż mnie nie zrzuci :)

Trochę to skomplikowane, ale wiecie jak zmienić Waszą grę na longterm ?- Grajcie to samo co teraz, tylko zrezygnujcie ze zleceń TP (take profit) - po prostu gdy wasza pozycja będzie już na plusie, zabezpieczcie ją, a gdy dotrze do tego waszego planowanego miejsca gdzie miał być TP - zamknijcie zamiast całej, tylko np. 75% pozycji, a reszcie dajcie czas, być może zysk jeszcze wzrośnie, a stracić już nie można.

Dzięki za analizy- DAGU- nie widzę, kierunku jaki "obstawiasz" ?
Marcin_N - fajna analiza, ta para jest w kluczowym momencie, albo wróci do konsolidacji kilkuletniej, albo jest to ładna korekta 50% fibo.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 07:29

ta para jest w kluczowym momencie, albo wróci do konsolidacji kilkuletniej, albo jest to ładna korekta 50% fibo.
Duże prawdopodobieństwo, że para zareaguje w tym miejscu górą ponieważ rzadko się zdarza taka pojedyncza szpila u góry i nic. Może być retest połowy tej szpili lub drugi szczyt. Oczywiście zanegowanie mojego rozumowania też jest możliwe i powrócimy w okolice 80.00-85.00, dzięki że zwróciłeś mi na to uwagę. Ponieważ kupuję z lewarem 1:2 - 1:3 w takich sytuacjach, tym co mnie najbardziej interesuje, to ruch boczny z miejscem do góry. 30% spadku, czyli w okolice 60.00 wytrzymam spokojnie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 08:09

longtrader
Kierunek jest oczywisty

Odbicie od fibo co do pipsa
czerwone wsparcie
pinbar
2 swieczki wzrostowe zawierajace sie w cieniach spadkowej to tez jest wazne

konkludujac
UP
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 11:24

No tak, teraz widzę. Wszystko przez to, że ja trochę inaczej patrzę na to np. FIBO zaznaczyłbym od ostatniego szczytu do ostatniego dołka (ten ostatni ruch w górę). Nawet by wyszło trochę lepiej bo gdzieś ok 50%.
1.JPG
Przedostatnią świecę nie uznałbym za pin bar, ale ma długi cień od dołu, na niższych TF-ach z pewnością jakaś formacja się znajdzie.

Dorysowałem taką białą linię, tak mi się rzuciło w oczy, że była często respektowana i teraz cena odbiła się od niej znowu.

Co to za średnia ta czerwona ?
Nie rozumiem "2 swieczki wzrostowe zawierajace sie w cieniach spadkowej to tez jest ważne", nie wiem czy na dobrą świecę patrzę, chodzi Ci o te 3 ostatnie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 12:34

Nie lubie LT
ale faktycznie nie zauwazylem jej
Plus dla ciebie

Srednia czerwona nie ma zdnego znaczenia, jest dla ozdoby i oreintacji
co do zawierania sie swieczek, teraz musze leciec ale kolo polnocy postaram sie to wyjasnic
pozdrawiam i sukcesow
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 19 lip 2013, 15:25

ZŁOTO

50 % FIBO
OPÓR
LT
Trend spadkowy
nie wiem czy nie za późno na ten setup, ale cena cały czas w ważnym miejscu się znajduje.
2 dni temu ładnie się cena odbiła, ale mało spadła. Ciekawe czy spadnie znowu ??

a co z Asmo się stało to nikt nie wie. napisałem na jego kanale na YT, zobacze czy odpisze.
Rok temu napisał, że nagrywanie znudziło mu się , bo to zajmuje dużo czasu.

Bardzo fajnie, ze powstał taki dziennik na tym forum. mam nadzieje, że będzie dużo osób się wypowiadało. Od czasu do czasu sobie coś wrzucę jak autor nie ma nic przeciwko
pozdrawiam :)
Michał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 20 lip 2013, 08:39

Pewnie, że nie mam. Osób, które grają na wyższych TF-ach nie jest tak wielu, starczy dla nas miejsca, a sam chętnie zobaczę Wasze analizy, zawsze można się czymś zainspirować.

Co do złota, to już chyba będzie któreś z kolei odbicie od tej TL ?

Dobrze, że się Asmo odezwał, bo myślałem że się coś złego stało. Nagrywanie trochę czasu zajmuje, ale też zrezygnował z działalności na forum navigator, ciekawe czy z tych samych powodów co ja.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości