Dziennik sygnałowy

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 15:18

Transakcja 6
Zlecenie Buy EUR/JPY po 130,69
Przewidywane ryzyko SL 30 ok 9,68 zł
Przewidywany zysk TP 240 ok 77,47 zł
RR 8

Odbicie od Kijun-sen (rys. 1.), a także odbicie ze wsparcia (rys. 2.). Można było trochę korzystniej wejść. SL poniżej w dolnej strefie wsparcia, możliwe jest więc przebicie fałszywym sygnałem PA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 15:38

Mam wrażenie że, wszystkie moje transakcje są jakby pod prąd, staram się złapać sensowny ruch. Nie wiem, o co chodzi, ale taki ED Seykota powiedział by mi że podświadomie pragnę przegranej..

Choć świadomie pragnę, sukcesu na rynku. Znam metody, łączę je żeby mieć jeszcze lepszy efekt, a guzik wychodzi. Obsunięcie kapitału to u mnie standard, odbicie w stronę ochronny kapitału również się zdarza, ale kto by tu myślał o większych zyskach...

Niby łatwo powiedzieć jaka grupa dominowała niedawno na rynku. Lecz trudniej wejść w pozycję kontynuacyjną ze SL rzędu 50-70 pipsów. W teorii RR powinno być jak największe, ale naprawdę ciężko uzyskać dobry przelicznik ze SL 70-pipsowym.

Coś mi się zdaję, że zaczynam widzieć swoje błędy.... Co Wy o tym sądzicie ?

no avatar
pawcom67
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 20:32
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 19:58

Yigrashill, a może tak spróbuj nie całkiem sugerować się wskaźnikami i wierzyć im a trochę tak na chłopski rozum ?

Obrazek

Ktoś parę dni temu na dziesiątym wcisnął guzik windy na dół. Oczywiście na 50 % czyli na 5 piętrze winda zabrała trochę ludzi ale może tylko twoim życzeniem jest aby znów wróciła na 10 te ?
Może ona jedzie na parter !pytanie!

A może na 61.8 czy niżej z bardzo malutkim sl starać się wrócić choćby na 50 ?


EDIT :

Pewnie się okaże, że uczył Marcin, Marcina !problem!
Ale gdzieś w mojej pustej głowie narysował mi się Gartley :mrgreen: , aby tak było cena musi dojść do niebieskiej kreski czyli minimum 38.2 ostatniego spadku.
To jest troche chore grać na tak krótką falę, takie zawracanie kijem Wisły , ale co tam, kto nie ryzykuje ten ....
Obrazek

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 22:07

Podoba mi się Twój przykład paw, na chłopski rozum, czasem w windzie ktoś obcina przewód-awaria i buhh a potem przyjeżdżają monterzy i próbują tą windę poskładać do kupy. Ale czasem mają za małą wiedzę i winda dwa dni później dalej robi bum, albo im się nie udaję i muszą zamówić inną windę a to wiadomo trwa... Lub mają dobre śrubokręty i winda jedzie, działa jak ta lala... haha :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 22:38

Ale to wsparcie było ręcznie wyrysowanie, nawet widać jak cena 10 godzin męczyła się z tym poziomem, dodatkowo ok. 6 razy nie przebiła tego poziomu. A Ichimuku ma dużo w sobie z analizy wykresów, tam nie liczę się tylko przecięcia, to bardziej wsparcia i opory, na podstawie najwyższych poziomów.

Zaznaczasz 100 na początku ruchu, a 0 na jego końcu, ja rysuję fibo zawszę odwrotnie. Czyli 100% to cały ruch, dlatego tam gdzie u Ciebie jest 61,8 u mnie jest 38,2 (100-61,8=38,2) :D

Kto kontroluję tą windę !szok! chętnie bym z nim wsiadał i jeździł. Bo równie dobrze może on jechać na parking -2, a później to już na dach !Dobrypost!

A co sądzicie żeby bardziej chodzić po schodach, niż jeździć windą :?: Mówiąc Forexowo: skupić się na systemach, w których RR jest poniżej 1, a skuteczność większa niż 50%.
100 Transakcji +1 pips może być ładna dniówka. Bloker też szczęśliwy, ma 3 razy tyle co ja, no chyba, że siedzi na przeciwstawnym zleceniu ;D (Oczywiście +1 to takie uproszczenie)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 06 sie 2013, 10:37

Jeśli chcesz grać systemem z R:R mniejszym od jeden to przyjrzyj się Opcjom Binarnym. Tam masz 0,85 R:R, ale nie musisz stawiać SL, wystarczy zmiana o 0,01 pipsa w Twoją stronę żeby zarobić, możesz pozwolić sobie na grę w wąskich konsolidacjach itp.

Opcje Binarne są do tego po prostu idealne. A nie trzeba się brać, że nagłe wydarzenie poruszy tak rynkiem, że poślizg rzędu 20-30pipsów zlikwiduje zysk z kilku transakcji. Na OB po prostu stracisz zaryzykowaną stawkę niezależnie od wielkości ruchu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 06 sie 2013, 16:05

Mam kilka pytań,
Jaki minimalny wkład real ?
Gdzie można potrenować demo? U jednego blokera próbowałem mailowo uzyskać konto demo, lecz zero odpowiedzi z ich strony.
Czy jest jakiś bloker z Mt4?
Czy jest jakiś polski, lub złotówkowy bloker ?
Jakie typy opcji, tzn. na jakim interwale polecasz, kiedyś robiłem małe obliczenia i mię więcej podobnie wychodziło, chodź najlepiej wychodziły te ze średnim przedziałem czasowym.

I jeszcze prośba daj linka, po podstawowe informacje :D może to dla mnie będzie dobre :D

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 06 sie 2013, 16:38

Najlepszych opisałem na forum:
viewforum.php?f=83

TopOption ma złotówki. Minimalna wpłata równowartość 100USD. Minimalna transakcja 10zł
85% zwrotu na EUR/USD i EUR/JPY, 81% na AUD/USD i GBP/USD
Grasz co 15minut, minimalnie chyba 6 minut od wygaśniecię.

Czyli jest np 10:22 możesz zagrać opcję wygasającą o 10:30. Ale o 10.25 już tą wygasającą o 10:45

24Option - tutaj już jest wyższy próg. 250USD minimalna transakcja 24USD

Zwroty EU, GE, GU 85% (można zwiększyć nawet do 91% poprzez większe depozyty). 83% GJ.

Opcje wygasają co 5 minut, można je zawierać na więcej niż 5minut przed wygaśnięciem. Czyli 10:22 możemy zagrać opcję wygasającą o 10:30, 35 itd, ale o 10:25 już nie.

Minusy: dopiero od startu Londynu są takie zwroty, wcześniej są mniejsze.


Opteck - tutaj właściwie jedynie godne polecenia są opcje wygasające godzinę od zawarcia bo mają po 85% zwrotu i to na 12 parach.

Brokerzy są opisani na forum.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 12 sie 2013, 11:59

Ogólnie, raczej przeczytałem danego nam PDFa od oświeconego !Dobrze!

Dziś wieczorem zrobię podsumowanie poprzedniego tygodnia, który również wyszedł marnie, ale nie przejmuję się, teraz mam wiele otwartych pozycji, które już teraz odrabiają mi wszelkie straty :lol:
A opcjami się jeszcze nie zainteresowałem, wybrałem parę pijackich imprez !pukpuk! Wóda zryła banię !ops!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 12 sie 2013, 12:10

Yigrashill pisze:Ogólnie, raczej przeczytałem danego nam PDFa od oświeconego !Dobrze!

Dziś wieczorem zrobię podsumowanie poprzedniego tygodnia, który również wyszedł marnie, ale nie przejmuję się, teraz mam wiele otwartych pozycji, które już teraz odrabiają mi wszelkie straty :lol:
A opcjami się jeszcze nie zainteresowałem, wybrałem parę pijackich imprez !pukpuk! Wóda zryła banię !ops!
Opcje nie zając nie uciekną ;) Imprezy lepsze chociaż niezbyt zdrowe.

Natomiast naprawdę wszystkim polecam spróbować opcji do skalpingu, otwiera to zupełnie inne możliwości.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 13 sie 2013, 21:16

Podsumowanie Tygodnia 2
W ubiegłym tygodniu przeprowadziłem 12 transakcji, w tym:
- 5 transakcji zakończyło się SL,
- 1 transakcja zakończyła się na BE
- 6 transakcji zakończyło się na TP.

Pod koniec tygodnia postawiłem wiele oczekujących krótkich pozycji. Dokładnie 6, które wypracowały mi zysk, a także pokryły poprzednie straty. Owe transakcje (shorty na EUR/USD), zamknęły się dzisiaj na poziomie 1,3270. Lecz ja uwzględniam datę, według otwarcia pozycji. Błędem, lub raczej nieprawidłowością, jest fakt, że pokazuję je dopiero po zamknięciu, a nie same sygnały przed wejściem. !ops!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek 13 sie 2013, 21:24 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 13 sie 2013, 21:23

Teraz mam otwarte pozycje long:
Transakcja 18 Zlecenie Buy EUR/USD po 1,3278 (0,01 lota)
Transakcja 19 Zlecenie Buy EUR/USD po 1,3270 (0,03 lota)
Transakcja 20 Zlecenie Buy EUR/USD po 1,3270 (0,03 lota)
Transakcja 21 Zlecenie Buy EUR/USD po 1,3250 (0,03 lota)
Transakcja 22 Zlecenie oczekujące Buy stop EUR/USD po 1,3278 (0,02 lota)

Poziomem docelowym dla tych 5 transakcji jest 1,3465, czyli powyżej zakładanego przez innych 1,3420. Celem jest wycięcie SL uczestników, którzy postawili na krótkie pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

piątek 16 sie 2013, 02:52

Chwal się ! !smail!

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

piątek 16 sie 2013, 07:37

Jeszcze nie ma czym, włączyłem zabezpieczenie transakcji, więc na razie nie zarabiam, ani nie tracę. Bez zabezpieczenia było by to ok. 450 zł plus.

Niestety wczoraj, o 16 jak spadało do 1,3200 włączyłem zabezpieczenie w postaci sell Eur/Usd na 0.12 lota. Wyszedłem z domu, po 3 godzinach było totalne odwrócenie !szok!. Niby dobrze, ale to zabezpieczenie daje mi również dużą stratę. !ops!

Poczekam jeszcze, być może znowu zanurkujemy do 1,3200, ogólnie widać że strasznie buja !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

piątek 16 sie 2013, 07:40

Edek coś śmierdzi. Wczoraj przebicie poprzednich minimów wyglądające na czyszczenie stopów i podbitka. Pojawiają się pierwsze informacje o zamykaniu shortów przez większych na rynku. Może być atak na szczyty i nawet ruch pod 1.3500. To wszystko jest dość dziwne ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

piątek 16 sie 2013, 07:49

Paniczne ruchy :mrgreen: Ciekawe czy dziś dadzą longa odpalić i kiedyż to będzie.

No i narysowałem biedną linie trendu i czekam na prezenty. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
pawcom67
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 20:32
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Dziennik sygnałowy

sobota 17 sie 2013, 14:05

No i gdyby nie ta próba pukania w sufit linia działa cały czas.
Ale osobiście nie grałbym na shorta, bo równie dobrze może nam się teraz wyrysować np. taki Gartley i pozostaniemy w na tej huśtawce, aż nie wyjdzie jakiś "łysy bolek" i nie palnie czegoś z ambony :joy:
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 03 wrz 2013, 15:00

Yigrashill jakiś urlop? Strasznie się obijasz - to już 2 tygodnie ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 09 wrz 2013, 07:37

Tydzień temu miałem urodziny, jeszcze do siebie dochodzę :aaaa:
Powiem szczerze że moje zabezpieczenie było dla mnie zabójcze, Wygenerowany zysk został zmieciony o -789,51 zł. Obwiniam za to swojego blokera :swear: , mój mm fałszywie podaje, że mc to 30% depozytu, w praktyce okazuje się że jest to jakieś 10 %. :fffuuuu:

kwota którą obecnie dysponuję to niecałe 90 zł :facep:

Obecnie mam jedno zlecenie (bez SL i zabezpieczenia) Buy Eur/Usd, 1,3171 za 0,01 lota.

Na rynek zaglądam rzadko. Według nowej zasady powinno to być raz w tygodniu, jest to zazwyczaj piątek godz 20:00. Pożucam spekulację dla długo terminowych inwestycji. Planowane zamknięcie transakcji za jakieś 8-10 tygodni.


0.01 na 10 tygodni :arrow: Pełna ekscytacja :homie:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 09 wrz 2013, 08:18

Za dużą pozycję otworzyłeś jeśli aż tak Ci konto zmasakrowało.

Z tą analizą raz w tygodniu to niegłupia rzecz. Chociaż grając na dziennych świecach raczej raz dziennie powinno się sprawdzać, przesuwać SL etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości