Zmagania Tadzia

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Zmagania Tadzia

wtorek 20 sie 2013, 19:43

Witam serdecznie!

Postanowiłem założyć dziennik z różnych przyczyn, ale najbardziej istotną jest to aby nie popełniać głupich błędów w grze. Mam cichą nadzieje, iż myśl o krytyce z waszej strony będzie dla mnie hamulcem przed głupotą. Z runkiem FX jestem związany 2-3 lata. Popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy nowicjuszy, przeszedłem przez szereg strategii oraz zaliczyłem MC sam już nie wiem ile razy !zły!

Największym u mnie problemem jest zamykanie stratnych pozycji, bądź ustawianie sl. Po prostu nie mogę tego u siebie zmienić- co wiadomo do czego prowadziło.

Chciałbym przedstawić moją grę na jednym koncie. Brok to FXsalt rachunek w usd.

Swoją grę opieram na założeniach strategii http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=425041. Dzięki Jarek67 za nakierowanie na ową strategie.
Tylko zamiast RSI, używam CCi przy standardowych parametrach , i gram manualnie.
Moje założenia które chciałbym realizować to dzienna stopa zwrotu w wysokości 3%. I utrzymanie się na wodzie.

Na obecną chwile mam pootwieranych kilka słabych pozycji. Nowe zagrania będę umieszczał w dzienniku.

To na razie tyle....do usłyszenia.


https://www.myfxbook.com/portfolio/usd/604688

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmagania Tadzia

wtorek 20 sie 2013, 19:56

Czekamy w takim razie na zagrania.

Pisz jeśli możesz o ile dane zagranie jest zgodne z systemem.


Powodzenia
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

wtorek 20 sie 2013, 21:13


Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 08:17

Witam

na obecna chwile najbardziej ciąży mi para GBP/NZA otwierając pierwsze pozycje nie wiem o czym myślałem !pukpuk!
Dołożyłem teraz pozycję większą od pozostałych z sl 50 pip . Mam nadzieje, na zrealizowanie podwójnego szczytu.

http://charts.mql5.com/2/322/gbpnzd-h4-fxsalt-ltd.png

GBP/CHF zamknąłem z palca na +14 pip aby zwolnić trochę margin

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 08:23

Nie będę Ci mówił, że nigdy tak się robić nie powinno - bo chyba wiesz. Zagranie rozsądną pozycją 1-3% z zamysłem gdzie ją zamknąć wyeliminuje tego typu zagrania.

Czy system przypadkiem nie dawał sygnału do otwarcia longa jakiś czas temu, a Ty zostałeś z shortami?

To bardzo częste błędy i uważam, że wynikają z emocji, które bezpośrednio związane są z chęcią uniknięcia straty.

Rozwiązanie jak dla mnie jest dość proste. Wchodź od razu na rynek ze SL - w żadnym wypadku go nie przesuwaj w kierunku przeciwnym do transakcji (czyli przy shorcie nigdy wyżej).

Jeśli nie miałeś racji zostaniesz wyrzucony z rynku, stracisz te 1-3% kapitału, przeanalizujesz czy wszystko zrobiłeś zgodnie z systemem. Jeśli tak to po prostu strata jest częścią gry, jeśli nie to następnym razem się poprawisz.

Ale nie zagrywaj tak - wiem co czujesz, sam to przeżywałem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 08:33

Zastanawiam się, skąd taki dobór par do gry?

Powodzenia Tadzio!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 08:34

Tadzio pisze:na obecna chwile najbardziej ciąży mi para GBP/NZA otwierając pierwsze pozycje nie wiem o czym myślałem !pukpuk!
Dołożyłem teraz pozycję większą od pozostałych z sl 50 pip . Mam nadzieje, na zrealizowanie podwójnego szczytu
Patrz na SR. Jak jest dynamiczne odbicie nie wchodzi się w shorta bo cena zazwyczaj leci wtedy do kolejnego wyżej (conajmniej).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 08:40

Akhh pisze:Nie będę Ci mówił, że nigdy tak się robić nie powinno - bo chyba wiesz. Zagranie rozsądną pozycją 1-3% z zamysłem gdzie ją zamknąć wyeliminuje tego typu zagrania.

Czy system przypadkiem nie dawał sygnału do otwarcia longa jakiś czas temu, a Ty zostałeś z shortami?

To bardzo częste błędy i uważam, że wynikają z emocji, które bezpośrednio związane są z chęcią uniknięcia straty.

Rozwiązanie jak dla mnie jest dość proste. Wchodź od razu na rynek ze SL - w żadnym wypadku go nie przesuwaj w kierunku przeciwnym do transakcji (czyli przy shorcie nigdy wyżej).

Jeśli nie miałeś racji zostaniesz wyrzucony z rynku, stracisz te 1-3% kapitału, przeanalizujesz czy wszystko zrobiłeś zgodnie z systemem. Jeśli tak to po prostu strata jest częścią gry, jeśli nie to następnym razem się poprawisz.

Ale nie zagrywaj tak - wiem co czujesz, sam to przeżywałem.


Masz 100% racji .

Akurat parę GBP/NZD spieprzyłem na maxa. Oczywiści wcześniej był sygnał na L zagrałem to, lecz zamknąłem na niewielkim plusie. A później opętanie i zlecenia postawione na pałe....

Nowe pozycje stawiam z szerszym sl. Musi mi to wejść w krew.

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 15:18

No i się stało jedno wielki bum!!! Mogłem zamknąć jedna pozycje na GBP/NZD na zero ale zaryzykowałem :( wyszedłem z domu wracam a tam tragi-komedia! zamknąłem wszystkie pozycje zostało na tym rachunku 15 usd. I tak by już nic z tego nie wyszło...

Ok początek nie udany, ale to wyłącznie z mojej winy.
Zaczynamy od początku z niewielkim depo 100 $. Każda pozycja będzie z sl.

Pozycja GPB/CHF zamknięta dziś rano z palca, doszła bez problemu do tp.

Właśnie ja nie chciałem już Cię dobijać, ale zamykanie zarabiającej pozycji po to żeby spiramidować stratną to niezbyt dobry wybór.

Ze 100USD nie da się grać rozsądnie nawet 0,01 lota - chyba, że krótkoterminowy trading.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 15:21

Tadzio pisze:No i się stało jedno wielki bum!!! Mogłem zamknąć jedna pozycje na GBP/NZD na zero ale zaryzykowałem :( wyszedłem z domu wracam a tam tragi-komedia! zamknąłem wszystkie pozycje zostało na tym rachunku 15 usd. I tak by już nic z tego nie wyszło...

Ok początek nie udany, ale to wyłącznie z mojej winy.
Zaczynamy od początku z niewielkim depo 100 $. Każda pozycja będzie z sl.

Pozycja GPB/CHF zamknięta dziś rano z palca, doszła bez problemu do tp.

Właśnie ja nie chciałem już Cię dobijać, ale zamykanie zarabiającej pozycji po to żeby spiramidować stratną to niezbyt dobry wybór.

Ze 100USD nie da się grać rozsądnie nawet 0,01 lota - chyba, że krótkoterminowy trading.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 15:30

Akhh pisze:
Tadzio pisze:No i się stało jedno wielki bum!!! Mogłem zamknąć jedna pozycje na GBP/NZD na zero ale zaryzykowałem :( wyszedłem z domu wracam a tam tragi-komedia! zamknąłem wszystkie pozycje zostało na tym rachunku 15 usd. I tak by już nic z tego nie wyszło...

Ok początek nie udany, ale to wyłącznie z mojej winy.
Zaczynamy od początku z niewielkim depo 100 $. Każda pozycja będzie z sl.

Pozycja GPB/CHF zamknięta dziś rano z palca, doszła bez problemu do tp.

Właśnie ja nie chciałem już Cię dobijać, ale zamykanie zarabiającej pozycji po to żeby spiramidować stratną to niezbyt dobry wybór.

Ze 100USD nie da się grać rozsądnie nawet 0,01 lota - chyba, że krótkoterminowy trading.


Poszedł pstryczek w nos- i oto mi chodzi!!! :gj:

Kapitał nie za duży. Na dniach pewnie przeniosę pewną kwotę od innego broka.

Pierwsza pozycja na nowych zasadach L Eur/Usd . SL na 1,3343. Czekamy...

Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 15:50

100 usd i 0,01 jak najbardziej, średnio to na edku zapas na ok 1000 pips , oczywiscie minus depozyt , więc bez przesady. Co do krótko czy długiego terminu, bardziej jaki sys generuje SL i max DD , tym bym się sugerował a nie terminem. Przy SL 30-50 pips nie widzę problemu gry na 0,01.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 18:53

Myślę podobnie jak Microbi. To nie duże depo robi dobry trading. To dobry trading robi duże depo.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 19:17

Panowie dobrze prawicie!!

Miałem takie wzloty, że z 1000 zł robiłem 50 tys. Ale automatycznie stawałem się Bogiem forex i.... !problem!

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 19:26

To zapraszam do mojego dziennika - Mental Journal :cheers: .
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 19:30

Marcin_N pisze:To zapraszam do mojego dziennika - Mental Journal :cheers: .

Marcinie jestem na bieżąco z Twoimi przemyśleniami i działaniami. Zamieszczane są bardzo wartościowe rzezczy. Tylko nie odważyłem się jeszcze u Ciebie wypowiadać.

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 19:30

Marcin_N pisze:To zapraszam do mojego dziennika - Mental Journal :cheers: .

Marcinie jestem na bieżąco z Twoimi przemyśleniami i działaniami. Zamieszczane są bardzo wartościowe rzezczy. Tylko nie odważyłem się jeszcze u Ciebie wypowiadać.

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

środa 21 sie 2013, 19:43

Tadzio pisze:
Marcin_N pisze:To zapraszam do mojego dziennika - Mental Journal :cheers: .

Marcinie jestem na bieżąco z Twoimi przemyśleniami i działaniami. Zamieszczane są bardzo wartościowe rzezczy. Tylko nie odważyłem się jeszcze u Ciebie wypowiadać.

Pierwsza pozycja L na eur/usd wybita na sl. Ponowiłem wejście lecz pozycja numer dwa na edku zamknięta. Suma dwóch transakcji -1 $ .

Obecny stan konta 110 $ i pozycja S na ujku

http://charts.mql5.com/2/327/usdjpy-h1-fxsalt-ltd-2.png


Generalnie zastanawiam się nad wielkością sl. Generalnie strategii przewiduje dokładanie pozycji w pewnych obrębach czasowych np. min 6 godzin odstępu. Stawiając wąski sl zamykam sobie drogę do tego typu zagrań. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Zmagania Tadzia

czwartek 22 sie 2013, 08:01

Hej,

Wczorajsze wieczorne zagrania wszystkie zamknięte na plus:
Audi + 20 pip
Ujek + 27 pip
Gbp/Nzd + 59 pip

Stan konta 129 $

Obecna pozycja S na Usd/Jpy

Wszystkie wspomniane zlecenia posiadały sl. !Brwoo!

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Zmagania Tadzia

czwartek 22 sie 2013, 09:05

Gratulacje! Tak trzymaj :gj:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości