Piramidowanie blokowe - uczę się

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

piątek 19 wrz 2014, 22:38

Spekulant pisze: BE wypada na 2 zleceniu? Ustawiłeś SL tylko dla 2 pierwszych pozycji, a nie dla całości? Potencjał jest, ale co zrobisz jak się cofnie o figurę, a Ty zostaniesz z 1 tracącą pozycją? Jaka strategia?
1) Przy 3 zleceniach otwartych - tak
2) Ustawiłem SL dla 2 zleceń, ponieważ zapomniałem ustawić dla 3-ciej pozycji która jest otwarta. Reszta nie ustawiona ponieważ otwarcie nowego zlecenia przesunie BE na drugą pozycję.
3) Ustawię SL w niedzielę wieczorem - po prostu zapomniałem :(
4) PIVOT, MACD

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

niedziela 21 wrz 2014, 22:43

Ładna luka na otwarciu ale bardzo szybko ją zamknęli.

Niech spada aż do TP :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 08:43

Wczoraj piękna konsola. Dzisiaj coś się ruszyli. Obecnie ~400 pips. Do celu jeszcze trochę :)

Edit: kolejna pozycja otwarta. ~600 pips.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 10:38

Robią małą cofkę i jest to próba cierpliwości dla mnie. Mam margines ~100 pips do BE. CEL to ponad 1000 pipsów i zostały do pokonania tylko 2 odcinki.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 14:00

Ostatnie 2 piramidy przepadły... Na 1 miałem max zysk 600 pips, na drugiej 700 pips. Pierwsze zakończona na małym -, a druga na małym plusie.
Teraz nasuwa się pytanie, czy to jest chciwość czy też trzymanie się zasad.

Oczywiście zagrania były na REAL. Psycha na MINUS, niestety.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 14:09

tez czekam na odp Szwajcara. Zadalem mu pytanie w jego blogu jak to rozgrywac. Wszystko jest ladnie pieknie gdy idzie po naszemu a my tylko dokladamy jednak kazda korekta przy wielu aktywnych szczeblach i patrzac na topniejace depo ma ochote sie zwiazac sznur :D Ja poki co wybralem opcje zgarniania ze stolu i ustawianie ewentualnie kolejnej piramidy w razie korzystnego rozwoju wydarzen. Z drugiej jednak strony Szwajcar wspominal, ze wiekszosc drabin poprostu nie wypala ale wystarczy ta jedna, ktora zawiezie nas do raju.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 14:22

Dokładnie. Pipsy rosną jak szalone ale jak jest cofka, tak jak u mnie to wszystko leci na łeb na szyje. Tak z 700 pipsów nic nie zostało. Trudno, walczę dalej :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 14:26

chyba kazdy musi sam odkryc to w sobie i dopasowac sam do siebie. Wczesniej nie wykorzystywalem mocy drabin co wytknal mi Jarek67 (i chwala mu za to!!!). Pozniej doszly eksperymenty ze stawkowaniem bo z kolei nie czulem sie najlepiej z tym co proponuje Szwajcar. W tym momencie wszystko wyglada naprawde dobrze ale to tez zweryfikuje rynek (eh ilez to juz mielismy gotowych strategii przynoszacych miliony co?).Kombinuj i glowkuj jak ubrac tego gada pod siebie samego. Pzdr i pwdz
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 15:58

lucek
Popatrz sam na wykresy. Od razu rzuca się w oczy, że ładnie pozycje wchodziły bez żadnej korekty w kierunku jaki obrałeś a pierwsza świeca przeciwna wszystko popsuła. Także inaczej mówiąc, te ruchy to impulsy i jak kończą się to trzeba zamykać i ewentualnie budować od nowa.

Zaznaczyłem poziomy, o które chodzi. No i moja piramida na GBPUSD w tym samym czasie z jakiegoś małego konta, bo ciągle zagranicą jestem i nie mam Neta całą dobę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 23 wrz 2014, 17:11

Dziękuje :)

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 17:10

MC...

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 17:31

dokladales do strat?
MC na realu?

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 17:33

1) Nie
2) Tak

Kwota bardzo mała bo na starym rachunku, ale jednak

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 19:53

Prosze zobaczyc moja dzisiejsza piramide (+196 pipsow, dzieki temu dzis jestem tylko -17 pipsow w plecy na realu).
Pytania: czy zostala dobrze zrobiona? w dobrym punkcie zamknieta z palca ale to raczej kwestia szczescia.
czy nie za rzadkie wejscia? sugerowalem sie trendem na D1 i H4. rozstaw zlecen wg wybic z chwilowych konsolidacji.

Pzdr.

Obrazek

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 20:01

Cześć.
Nie rozumiem za bardzo dlaczego mnie pytasz ale odpowiem:

1) Jesteś na +, więc tak
2) Może i szczęścia ale patrząc na PIN to wyjście bardzo ładne. Ja właśnie ostatnio straciłem masę pipsów nie wychodząc w takich właśnie momentach
3) Raczej nie. Nie było 2 pozycji w konsoli więc jest ok :)

Powodzenia i pozdrawiam Serdecznie.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 21:15

Lucek glowa do gory - takie MC moze byc dla Cb najcenniejsza lekcja jaka ktokowliek Ci dal. Wyciagnij tylko wnioski. Czy stawka za duza, czy przetrzymales pozycje, czy za duzo - pomysl, odpocznij i wracamy do gry :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

środa 24 wrz 2014, 21:18

Tomasz-20021 pisze:Lucek glowa do gory - takie MC moze byc dla Cb najcenniejsza lekcja jaka ktokowliek Ci dal. Wyciagnij tylko wnioski. Czy stawka za duza, czy przetrzymales pozycje, czy za duzo - pomysl, odpocznij i wracamy do gry :D
Dzięki. Zaczynam od poniedziałku.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 30 wrz 2014, 08:33

Witam.

Po ostatnich porażkach czuję się ŹLE (psychicznie). Czasami tracę motywacje itd... ciężka sprawa.

Wczorajsze wejście i dzisiejsze wyjścia. Mała piramida bo zamknąłem na +61: (+49,+20,-8). Cel był też bardzo blisko ale odbili.

Druga piramida w grze.

Pozdrawiam i proszę o ew. rady :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 30 wrz 2014, 08:51

Może to jak z zakochaniem? Najpierw są pierwsze miłosne wzloty, potem szara rzeczywistość :wink: . Nie da się cały czas utrzymywać doskonałych wyników. Chwilowa wyjątkowo dobra passa może nieco wyblaknąć z czasem. Problem w tym, że umysł nie chce się przestawić, oczekiwania pozostają wysokie i się człowiek wkurza, że mu nie idzie. Może warto chwilę przerwy zrobić, albo pomyśleć sobie, że słabsze momenty to nic strasznego i nie da się ich uniknąć. Potraktować to jako część roboty.

W tym tygodniu ECB, więc im bliżej czwartku tym trading może być coraz mniej emocjonujący i coraz bardziej wkurzający :wink: .
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Piramidowanie blokowe - uczę się

wtorek 30 wrz 2014, 08:59

Marcin_N pisze:Może to jak z zakochaniem? Najpierw są pierwsze miłosne wzloty, potem szara rzeczywistość :wink: . Nie da się cały czas utrzymywać doskonałych wyników. Chwilowa wyjątkowo dobra passa może nieco wyblaknąć z czasem. Problem w tym, że umysł nie chce się przestawić, oczekiwania pozostają wysokie i się człowiek wkurza, że mu nie idzie. Może warto chwilę przerwy zrobić, albo pomyśleć sobie, że słabsze momenty to nic strasznego i nie da się ich uniknąć. Potraktować to jako część roboty.

W tym tygodniu ECB, więc im bliżej czwartku tym trading może być coraz mniej emocjonujący i coraz bardziej wkurzający :wink: .
Raczej jest to bezradność. Siedzę trochę na forexie i nadal jest kiepsko.

Trzeba walczyć aż do skutku, wierzę, że w końcu przełamię tą barierę i zacznę zarabiać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości