Konto real konkursowe

ODPOWIEDZ
no avatar
TRASGUfx
Posty: 15
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 16:27
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Konto real konkursowe

czwartek 07 sie 2014, 10:51

Witam
Konto rzeczywiste konkursowe w XTB prowadzone będzie do zakończenia konkursu XII 2014 (wcześniej możliwość wyzerowania konta)
Nick do podglądu TRASGU http://mistrzowie.xtb.pl/?source=mistrz ... rankingi/1
Dotychczasowe 1800 pkt to punkty lojalnościowe.
Kapitał początkowy - 100PLN (0d 10.07.2014) obecnie 579PLN
Lewar 1:200.
Min transakcja - 0.05 lota.
Min punktowana suma biorąca udział w konkursie to równowartość 100Euro na początku każdego miesiąca, czyli w sierpniu jeszcze nie punktuje.
Strategie wykorzystane: jak na razie dla zbudowania DEPO głównie skalp, małe piramidy, gridu unikam, ciągle poszukuje św. gralaa.
Forum czytam z przyjemnością, nie mam dużo do powiedzenia, ale chciałbym w nim uczestniczyć w sposób aktywny :laugh:
Dziennik jest w celu nauki, uporządkowania i udokumentowania poczynań.
Jeśli chodzi o mnie to o ekonomii nie mam zielonego pojęcia, a z dotychczasowej praktyki do tradingu raczej się nie nadaje ze względu na zbyt emocjonalne podejście do tematu, więc mogę być przykładem jak nie należy inwestować :bambam: .
Pozdrawiam i miłej zabawy.
PS: poszukuję skryptu ARROW zostawiającego ślady po transakcji w MT4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konto real konkursowe

czwartek 07 sie 2014, 12:03

Hej, fajny wstęp. Powodzenia życzę i będę śledził :)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
TRASGUfx
Posty: 15
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 16:27
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Konto real konkursowe

piątek 08 sie 2014, 07:27

Jak stawiam SL? Sl w głowie nie działa i nie mam do niego zaufania :fffuuuu:
Czym mniejsze konto tym SL bardziej rygorystyczny, bo zaangażowany depozyt w pozycję jest większy.
- zajęcie pozycji SL ok. 10% wartości depozytu, warunkiem jest duża średnia skuteczność i precyzja wejść, bo przy byle jakich wejściach takich stopów zaliczam zbyt wiele
- po pokonaniu wartości spreedu przesuwam SL do wartości ok. 50% depo
- na pozycji zyskownej SL na 0
- zarządzanie pozycją: Sl klasycznie pod kolejne wyznaczone dołki
Najczęściej zaliczam SL na minimalnym zysku.
W piramidach SL na BE, ale na razie udało mi się zbudować na tym koncie tylko 2 pozycje na ropie, na razie tylko skalp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
TRASGUfx
Posty: 15
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 16:27
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Konto real konkursowe

piątek 08 sie 2014, 16:06

Indeksy
Brakuje mi impulsu w dół na indeksach. W okolicach 1880 dla SP500, gdzie znajduje się kilka ważnych linii spróbuję piramidy na L. Pewnie koło wtorku wybiorę najmocniejszy indeks. Wydaje mi się, że US100 ma największy potencjał, przynajmniej tak zachowywał się przy wzrostach. Chociaż na DAXie czuję się najlepiej, jednak jest najsłabszy. Wszyscy to widzą, dlatego jak zwykle się nie sprawdzi :facep: (Na razie skalp)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
TRASGUfx
Posty: 15
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 16:27
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Konto real konkursowe

poniedziałek 11 sie 2014, 14:57

Nie udane wejścia na Shorta na US500 i US30 i uszczuplenie konta. Czasami warto spojrzeć na SP500Cash, pomimo że ma luki , Future za to ma więcej szumu. Ogólnie liczenie fal to słabe narzędzie (za dużo interpretacji), ale na indeksach czasami pomaga. Cóż, trzeba walczyć dalej :eager:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: Konto real konkursowe

wtorek 12 sie 2014, 19:14

Cześć. Nie czekałeś na jakieś potwierdzenie?
Gratulacje super wyników! :)

Pozdrawiam

no avatar
TRASGUfx
Posty: 15
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 16:27
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Konto real konkursowe

piątek 22 sie 2014, 10:19

Lucek
US100 nie mógł przebić linii oporu, dlatego ustawiłem S na jeszcze 1 impuls w dół i SL powyżej. Później analizując doszedłem do wniosku, że liczenie fal na indeksach ma dużą, ale przecież nie 100% skuteczność.
Co do wyników, to nie ma czego gratulować, opis wydarzeń poniżej:

ETAP I
Niski depozyt początkowy 100pl, budowanie Depo, koncentracja, AT, niewielkie pozycje, brak grida, duża skuteczność, zabezpieczenia i szczególna uwaga na MM i DD.
- strategia: skalp, bo z tak małym depozytem inaczej się nie da, podgląd na M5 i M15, kierunek zgodny z panującym trendem na M30 i H1.
- wynik od 100 do 970pl - 870%
- nieosiągnięty cel: 1100pl (1000%), w tym momencie miała nastąpić wypłata inwestycji i dalsza gra na zyskach, powyżej budowanie piramid (na 0.5 lota) i założenie nowego konta.
ETAP II (czyli jak wyczyścić konto)
Rozluźnienie... ponieważ: "Jest duży zysk, konto jest konkursowe, a zainwestowane 100 to niewiele... więc jedziemy na całość, co oznacza - hazard"
- strategia: łapanie dołków przeciw trendowych (to nie był dobry pomysł)
- wchodzę w DAX30 (instrument ryzykowny, ale kuszący, niski spred, większe zmiany = większe ryzyko), mam już kapitał na 2x0.05 lota,
- wynik: kilka nieudanych wejść, a raczej wyjść, i jednocześnie zbyt duże pozycje jak na tak małe konto, SL w głowie, 1 Margin Call i zjazd z 970 na 220... mnóstwo błędów, czyli ciąg dalszy jak mam nie handlować!
Etap III
- założenia etapu I: zainwestowałem 100 i do Forexu nie dokładam, muszę zbudować coś z niczego na koncie real, bo to będzie znak, że mogę próbować kontynuować handel. Na pewno z większym kontem i mniejszymi pozycjami, jak pokazuje mi handel na demo, jest łatwiej.
Małe konto czasami mobilizuje mnie, a innym razem dopuszczam się zaniedbań.
- powrót do ETAPU I i dalsze poszukiwania strategii, w której dobrze się czuję, czyli nic na siłę, bo mam się uczyć i zbierać doświadczenia, a fakt, że konto jest konkursowe, tylko daje mi ułudę na nie wiadomo co. Być może pamięć o zajęciu 3 i 7 miejsca premiowanego na koncie demo w innym konkursie dała mi zbyt dużą pewność siebie. Mam nadzieję, że Etap II to dobre doświadczenie.
Podobno jak coś komuś nie wychodzi bo zaczyna kombinować, to wraca do początkowych założeń, tak jest w moim przypadku. Na pewno jestem też na etapie nie komplikowania sobie życia wskaźnikami, tylko handel na czystym wykresie świecowym i na max 5-7 instrumentach na raz.
Nauka piramidowania na demo: z ok 15 postawionych piramid wg zaleceń Szwajcara (no może z ciaśniejszymi odstępami) 2 doszły do pozycji 5 i zamknięte po wygaszeniu impulsu, 8 zamkniętych na BE po 3 pozycjach, reszta straty pływające zwykle z 1 pozycji, czyli rynek sam powiedział, że się pomyliłem co do kierunku. Dla mnie największy minus w piramidach to zostawianie zleceń LIMIT na noc, lub kiedy nie mogę kontrolować. Stan konta - deptanie w miejscu.

Screen 1 moje spojrzenie na US100 i SP500, które pną się w górę na niskich obrotach i hamują DE30 i EU50 przed dalszymi spadkami. VIX znowu poniżej 13. Jest miejsce na nowe szczyty, a USA100 przed spadkami zazwyczaj depta ze 3-4 sesje w miejscu. SP500 pewnie się cofnie w szczycie i znowu zaatakuje. Może się cofnie bo Yellen coś chlapnie :joy:
Screen 2 gdzie mnie dopadł MC
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości