price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 25 cze 2015, 06:48

Wejścia ze środy 24/06:

Tutaj znów mnie funt skopał jak wiejskiego burka.
Cały dzień na demo 0,1 lota to -45,6 pipsa, tj. -38E.

NA gbpusd po duzej swiecy na H1 ustawiłem dwa zlecenia, buy stop nad szczytem świecy i buy limit na zniesieniu 50%. Wszedł buy limit, przyczynił się tylko do ograniczenia straty. Kolejny raz patrzę ślepo na wskaźnik zamiast wykorzystać go do wejścia w odpowiednim momencie w kierunku głównego trendu/sentymentu itp. Ponadto tak samo jak wczoraj to wejścia na buy idealnie pod oporami.

Na usdcad pozycje zawierane były na M15.

Wprawne oko zauważy, że zacząłem rysować sobie strefy S/D - niesamowicie to pomaga. Widzę gdzie cena ma duże szanse zawrócić lub pokotłować się, pomaga postawić TP (na CADzie przeskoczyłem jedną strefę w dół z TP, stąd tylko ten skalperski zysk na shorcie). Oczywiście o niczym to nie przesądza, dalej nie wiadomo czy na pewno tam zawróci, to wie tylko ten co wsadza realna dużą kasę w wymianę pieniądza. Musze jeszcze rozgryźć ten temat głębiej.
Pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 25 cze 2015, 22:18

Dzisiejsze zmagania idioty z innymi idiotami.

Na edku to jakaś porażka totalna. Kiedy nauczę się, że w takie dni nie powinno tykać się tego instrumentu.
2015-06-25 EURUSDM15.png
Wrzucam też screen z takiego egzotyka jak indeks kasowy Spain35 na H1 - widać tu idealnie co potrafi zdziałać dobrze wyrysowana strefa popytu, aż 3 razy popychała cenę w górę. Oczywiście otworzyłem shorta po przejściu ceny przez medianę ale świeca do tego fatalna była, po pierwsze prawie całym ciałem była już poniżej mediany, po drugie, close padło idealnie na strefę popytu.
2015-06-24 SPAIN35CashH1.png
Jeszcze taki trejd na Daily na audusd pod strefę popytu z buy limita. Tutaj jednak trzeba mieć jaja albo dużą kieszeń z pipsami, żeby czekać aż się coś z tego urodzi. Zamknięte na zysku +50 pipsów z palca.
2015-06-25 AUDUSDDaily.png
Z wyznaczonych na początku tygodnia buy/sell limitach wszedł tylko ten jeden.

Ile dziś w plecy nie wiem. Dużo. Jedynie na czym "zarobiłem" to Germany 30 na M1 - dużo trejdów ale nic szczególnego.
Pozdrawiam czytających.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 30 cze 2015, 21:57

Witam czytających.

Pozycje z 2015-06-29:

EURUSD M5, oczywiście demo póki co, pozycje na domykanie greckiej luki:
+22,50 E, +32,70 pipsa - całkiem udane pozycje. Zamykane z palca jak coś zaczynało śmierdzieć.
2015-06-29 EURUSDM5.png
GER30Cash M1 - tu poszalałem, -200E, bez sensu. Wykresu nie wklejam bo i tak nie widać nic w tym gąszczu. Na 12 pozycji tylko 2 na +. Reszta to SLe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 30 cze 2015, 22:11

Pozycje z 2015-06-30:

EURUSD M5: tutaj nie popisałem się, na poczatku zignorowałem strefy SD i a cena nie potrafiła obrać kierunku. Dwie pozycje pozostawione bez nadzoru zostawiły zysk i trafiły SL. Bilans dnia to -26E oraz -30 pips.
2015-06-30 EURUSDM5.png
GER30Cash (DAX30) oraz UK100: tutaj bajka, zmiana interwału na M5 i sztywne trzymanie się zasad a raczej dyscypliny i porządku.
Efekt to +137E, pkt. ok 12000.
2015-06-30 GER30CashM5.png
2015-06-30 UK100CashM5.png

SPAIN35Cash H1 - tutaj puściły zwieracze i zamknąłem z palca na +1E zysku. Na samej szpilce można było zgarnąć 100E. Strefa SD zadziałała idealnie.
2015-06-30 SPAIN35CashH1.png
Jeśli macie jakieś wrażenia, uwagi, sugestie to bardzo proszę o podzielenie się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 02 lip 2015, 06:58

Pozycje z 2015-07-01:

GER30 Cash - rano dax nie potrafił obrać kierunku więc same straty (muszę zwrócić uwagę na płaską medianę i to obserwować), następnie przyszła zmienność i zyski, jedno wejście z buystopa do piramidy, zamknięte pod high z poprzedniego dnia (na wykresie widać, że ukryły się tam zlecenia short ale zostały pokonane tworząc bazę popytową, z której następnie skorzystałem na ostatnim trejdzie - czy dobrze rozumię istnienie bazy SD?). Bilans +47,05E.
2015-07-01 GER30CashM5.png
UK100 Cash - tutaj same błędy, porażki, wycinki SL lub zignorowania sygnałów z mediany. W jednym przypadku cena dosłownie o spreada minęła moje zlecenie limit. Bilans -43,41E.
2015-07-01 UK100CashM5 missed.png
2015-07-01 UK100CashM5.png
Spain35 Cash - rezygnuję póki co z tego, na H1 nie potrafię dobrać ryzyka do konta real, gdybym chciał tego spróbować na prawdziwych pieniądzach. Bilans -54E.
2015-07-01 SPAIN35CashH1.png
Razem bilans na indeksach = -50E.

EURUSD - ten istrument wreszcie obrał jakiś konkretny kierunek ale na ten ruch już nie załapałem się (zignorowałem sygnał z mediany). Bilans to -6,80E (-7,6 pipsa).
2015-07-01 EURUSDM5.png
Jakieś sugestie lub uwagi?

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

czwartek 02 lip 2015, 12:00

Dywergencja którą narysowałeś na ostatnim wykresie była wyznaczona już po tym ruchu w górę około 11:45? Domyślam się, że tak, więc po co?

Średnia na wykresie moim zdaniem powinna być ledwo widoczna. U Ciebie jest na pierwszym planie. Jaki w tym cel?

Czym mniej na tych wykresach tym lepiej, no chyba że system ma bardzo mało dozę uznaniowości i wszystko to co na nim masz jest kluczowe w podejmowaniu decyzji. Jest tak?

Uważam, że nie jest najważniejsze dlaczego otworzyłem pozycję a to jak się zachowałem po wejściu, jak się zachowałem gdy zaczęła zyskiwać a jak gdy zaczęła tracić. Jaki wykonałem kolejny krok bo zamknięciu straty, a jaki po zamknięciu zysku. Tzn. czy stałem się chciwy czy raczej kierował mną strach. Najlepiej gdy przy kolejnym ruchu towarzyszy rozsądek wypracowany na podstawie ustalonych z góry założeń. Dlatego ja zachęcam do szlifowania tych aspektów. Jeśli nie będą doszlifowane to nawet najlepsze sygnały do zajęcia pozycje nie będą przynosiły oczekiwanych rezultatów. Proces jest długi, mozolny i trudny. Czym wcześniej się zacznie tym lepiej. Odpowiednie czytanie rynku przychodzi z czasem, jednak bez powyższych czynników na nic się ono zda.

Powodzenia.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 02 lip 2015, 21:44

Witam,

Dywergencja zostala narysowana wczesniej. Nie wykorzystałem jej bo oczekiwalem dalszych spadkow.

Srednia nie ma zadnego znaczenia, moge ja w sumie wyrzucic. Po prostu patrze, czy mimo zgodnego przebiegu z mediana Donchiana daje rownie dobre sygnaly ale juz wiem, ze nie daje.

Moj aktualny system, ktory badam i trenuje wymaga jedynie kanalu Donchiana, stref SD oraz high/low/close z poprzedniego dnia. RSI jedynie w celu wskazania dywergencji co moze oznaczac nadchodzaca korekte lub zmiane kierunku.

Dzis duze straty na indexach: -77E, wszystko przez FTSE bo na daxie strata bardzo mala, ledwie 10E.

na fx (tylko eurusd m5) -18E.

Pozdrawiam.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 05 lip 2015, 19:36

Dwa wejscia na wysokich interwalach na podstawie stref SD - trening i obserwacja na demo:

1) AUDUSD D1 - strefa juz zuzyta i wejscie przeciwko trendowi, wywalone na SL - przyklad jak tego nie robic.
2015-07-01 AUDUSDDaily.png
2) GBPAUD H4 - tutaj piekna idealna nietykana strefa popytu, wejscie ok, wywalone na BE - za wczesnie przesunalem zlecenie obronne.
2015-06-30 GBPAUDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 07 lip 2015, 06:18

To co straciłem wirtualnie wczoraj na DAXie na M1 to pozwoliły "zarobić" dwa inne trejdy:

1) EURUSD M5 - wejście z buy limita na strefie popytu - co prawda "walnąłem się o jedną strefę w górę ale przezornie ustawiłem SL pod tą strefą niżej. Wyłączyłem z palca bo musiałem zająć się czymś innym ale wystarczyło przestawić na BE i czekać na rozwój wydarzeń, zwłascza, że cena przeszła przez średnią sma20 i medianę Donchiana.
2015-07-06 EURUSDM5.png
2) FTSE100 - na pierwszej strefie cena minęła moje zlecenie o spreada (coś poknociłem), na drugiej strefie zlecenie weszło zgodnie z założeniami i przyniosło 54E profitu.
2015-07-06 UK100CashM5.png
Widzę, że wejścia ze zleceń oczekujących zdecydowanie dodatnio wpływają na moją psychikę i zachowanie na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
MPapiez
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 10:46

Re: price action próby spekulacji

wtorek 07 lip 2015, 08:50

Siemka, widzę że prowadzisz swój dzienniczek na comparicu :)...
To co grasz, to jest konto real czy demo ?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 07 lip 2015, 12:04

Cześć:-) po chwili słabości z końca kwietnia i początku maja wróciłem do demo. Badam co mi najlepiej pasuje i gdzie jestem zdolny zdobyć przewagę.
Generalnie im mniej pozycji otwieram to większą szansę na zysk mam. Moim największym wrogiem jest overtrading i brak rozeznania tego co dzieje się na wykresie.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 07 lip 2015, 19:16

FTSE/UK100 nie chciał dziś ze mną gadać - zawsze było badanie SLi trochę dalej:
2015-07-07 UK100CashM5.png
Na DAXie nie potrafiłem określić kierunku, zresztą jak i sam DAX do godz. 10:00.


Na EDku jedno wejście, całkiem zyskowne, podobało mi się, +32 pipsy.
2015-07-07 EURUSDM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 08 lip 2015, 06:38

Jeszcze jedno wejście z sell limita na ED wczoraj po jakiś tam plotkach w temacie Grecji.
Niestety impet ceny przeorał całą strefę, strefa zadziałała ale SL został wycięty.
2015-07-07 EURUSDM5 cz.2.png
Podobne wejście na funcie dalej w grze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 09 lip 2015, 06:40

Funt:
2015-07-08 GBPUSDM15.png
Euro:
2015-07-08 EURUSDM5.png
Pierwszą pozycję zbyt szybko przestawiłem na BE. Dwie następne pozwoliłem sobie spiramidować.

Dax30:
Złapałem sell limit w strefie podaży, cena poszła w dół, przestawiłem SLa nad otwierającego pinbara, cena wróciła i go wywaliła.
2015-07-08 GER30CashM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 09 lip 2015, 19:41

Witam.
Dziś kilka wejść, wszystkie zyskowne i wszystkie na koncie real. Stan konta zwiększył się o 15,93%, tj. do przodu 43 pipsy.
Po kolei:

AUDUSD H1 - 60 pipsów było mi mało, chciałem więcęj, musiałem zadowolić się 20 pipsami na zlecenie obronnym, za dużo razy przestawialem TP.
2015-07-09 AUDUSDH1.png
EURUSD M5 - tu wszystko zgodnie z planem, TP na poziomie 20 pipsów. Wejście było w oparciu o tą strefę wyżej, następnie narysowałem tą strefę niżej po zrealizowaniu pierwszego trejda. Miałem kolejnego sell limita ale cena na tym pierwszym niebieskim młotku nie doszła do mojego zlecenia, po tym zlecenie usunąłem przed danymi z rynku pracy USA. Jak widać można było walnąć jeszcze dwa fajne trejdy w oparciu o tą samą strefę.
2015-07-09 EURUSDM5.png
EURJPY M15 - pierwszy trejd zamknięty z palca na BE na widok tej dupnej czerwonej świecy, która aktywowała zlecenie na wsparciu. Było też zlecenie sell limit na pierwszej strefie. Drugie zlecenie na dolnej strefie świeżo utworzonej, jak widać cena ostro buszowała w strefie, dlatego też szybko przestawiłem na BE, dzięki temu wziąłem tylko 2 pipsy a nie TP.
2015-07-09 EURJPYM15.png
Tak czy siak nowe próby na koncie real uważam za wyjątkowo udane. TYLKO 4 trejdy, wszystkie pozytywne.

Widzę też, że jak z momentem wejścia w pewnym stopniu radzę sobie to mam problem z określeniem punktu wyjścia.

Pozdrawiam czytających.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 10 lip 2015, 18:37

Tak jak wczoraj określenie stref nie stwarzało problemów to dziś na siłę je tworzyłem i właściwie za każdym razem mnie pokarało.

AUDUSD M15 - jak wczoraj była fajna pozycja z H1 to dziś postanowiłem ostrzej i poszukać czegoś na M15 zgodnie z szybką korektą ze wczoraj. Strefa na siłę stworzona, zamknąłem na minimalnej stracie jak cena przestała się ruszać w strefie. Post factum widzę, że na H1 i H4 sytuacja rozwijała się w dół do kolejnego brania shorta ze strefy podażowej. Przemknęła mi taka myśl wcześniej ale zrezygnowałem z tej koncepcji z powodu każdego HH w tej strefie widocznej na H1 i H4.
2015-07-10 AUDUSDM15.png

EURJPY M15 - kolejny przykład, żeby nie brać na siłę na niższym interwale, miałem jakąś tam strefę, na którą cena średnio zareagowała i wymyśliłem, że teraz będzie poziom swap i cena przerżnie strefę (której defacto nie było), zrobi pullbacka i pójdzie w górę. Wszystko tak się stało (chociaż to była idealna sytuacja pod strategię S/R ala FX-Kris) ale miałem zbyt małego SL lub za wcześnie wchodziłem w Longa.
2015-07-10 EURJPY M15 H1.png
GBPUSD M15 - strefa była, cena zatrzymała się, zaczęłą wychodzić w dół, chwyciło BE na które przestawiłem w obliczu dużego impetu ceny w górę. I słusznie.
2015-07-10 GBPUSDM15.png
EURUSD H1 - strefa wyznaczona na H1 ale prowadzenie pozycji na M15 i dosyć szybko ją zamknąłem aby mieć spokojny weekend. Nie sądziłem, że przy tym impecie ceny pójdzie to jeszcze tak fajnie w dół. Lepszy tu był interwał H1 na to.
2015-07-10 EURUSDH1.png
Bilans dnia to utrata 26 pipsów i zjazd konta o 6,46%. Tylko 5 trejdów. Troszkę dużo, myślę, że powinny byc 2-3, maks. 4.

Postanowienia na przyszły tydzień:
1) większą uwagę zwracać na interwał H1;
2) na M5 i M15 precyzować wejścia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 14 lip 2015, 07:06

Wczoraj zjazd konta o 5.60%. Dwie malozyskowne pozycję i jedna duzostratna.
Dziś 11 pozycji oczekujących. Wszystkie w oparciu o H1 lub H4.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 15 lip 2015, 18:30

Wczoraj kicha, wtopa na -24% i 95 pipsow. GBPAUD i wedrowka funta rozwalila mnie. W dodatku zlamanie zasad i przesuniecie SLa na gorszy poziom:(
2015-07-14 GBPAUDH1.png
Na EURUSD na M15 troche zapetlilem sie. Jedynie, ze swiece na M15 przed danymi ladnie pokazywaly co sie stanie.
2015-07-14 EURUSDM15.png
Dzis duzo lepiej +31% konta i +66 pipsy. Tylko EURUSD i tylko trzy pozycje, wszystkie na zielono:)
pierwsza pozycja wg strefy SD wyznaczone na H1/H4. Dwie nastepne na M5 juz po danych. Druga z palca, trzecia z sell limita po przebiciu lokalnego wsparcia i pullbacku.
Kazda zaliczylaby wyznaczony jej zasieg nap podstawie stref z H1 ale pierwsza zamknalem przed danymi a na dwie nastepne zabraklo mi nerwow (po wczorajszych stratach wolalem zrealizowac zyski).
2015-07-15 EURUSDH1.png
2015-07-15 EURUSDM5.png
Mam tez takie przypadki, ze cena realizuje to co przewidzialem (jak np. AUDUSD up na H1 w nocy do poprzedniej strefy supply, byloby TP ale cena doslownie o pol spreada minela zlecenie oczekujace).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
zenon22
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 09:58

Re: price action próby spekulacji

sobota 18 lip 2015, 15:05

Witam
proszę o pomoc ; szukam dobrych działajacych wskaznikow do PA na mt4 ( pinbar , engulfing , pivot i poziomy wsparc i oporów )
jezeli ktos moze doradzic gdzie i za ile .... będę wdzięczny .

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 19 lip 2015, 07:29

prosze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości