Spontaniczny PriceAction

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 10:24

Witam,
W nawiązaniu do wątku powitalnego (http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 68&p=53782) zakładam ten dziennik. Tam też podane jest krótko dlaczego go zakładam więc nie będę powtarzał. Dziennika nigdy nie prowadziłem, miałem kilka lat "odcinki" od FX (acz kilka razy w tygodniu stawiałem na jakimś demo kreski, nie grając, po prostu dumając nad tym co robiłem wcześniej, co robią inni i będąc przez te lata w swoistej kontemplacji nad istotą rzeczy w spekulacji).

Na razie będę pokazywał wejścia, wyjścia, analizą jest sama AT, nie będę komentował bo obrazki wszystko będą pokazywały. Robię to na koncie DEMO. Na konto REAL może przyjdzie czas, może nie. Chcę się podzielić tym, do czego "dojrzałem" przez te wszystkie lata (pierwszy kontakt z FX 2002r.). Wszystko spontaniczne.

Screeny będę wrzucał w miarę możliwości na bieżąco lub z poślizgiem. Chcę publicznie dokumentować moje podejście.
Gram to co widzę, tylko Price Action, nie wróżę z fusów, nie śledzę kwestii makro, nic mnie nie interesuje. Wejścia z M5. Gram na RR minimum 2:1, jeśli jest mniej, to pomniejszam wielkość pozycji. Gram wtedy kiedy mam chwilę czasu, mając po parę minut wchodzę, narysuję coś i albo wchodzę w pozycję albo nie, i tak w ciągu dnia spontanicznie wiele razy, stąd wejście tak późno, ale kreski wcześniej narysowane. Po prostu robię to gdy czas pozwoli.

Od razu wejścia z wczoraj:

Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 10:59

Witam, od 2002 r. powiadaszasz... chylę czoła.

konkretnie: pierwsze wejście rozumiem, sam bym tak zrobił ale drugiego ni w ząb. dlaczego buy? dałbym sella i zaliczyłbym SL ale dlaczego Ty dałeś buy?
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 11:15

Od 2002 ale z przerwami jednak świadomość rynku i zaglądanie nań i przetwarzanie wszystkiego w mózgu trwało...tak, taki gamoń jestem, że dużo czasu potrzebuję na rzeczy ;)

Otóż L ponieważ zaczęły się tworzyć nowe wyższe szczyty i wyższe dołki, dla mnie to jest sygnał "zmiany trendu". Wchodziłem ponieważ SL był niski bo blisko było do poprzedniego dołka (6 pips) i widziałem zasięg 2:1 więc wszedłem. Jednakże zauważ, że podzieliłem pozycję w proporcji 30/70 - to była niepewność. Zamknąłem 0,3 z 1 lota dla kosztów wejścia oraz przestawiłem wtedy na BE.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 11:20

rozumiem. teraz wiem na co patrzyłeś.
w słabej rozdzielczości masz obrazek i cieżko coś więcej zobaczyć.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 11:52

Jako że drażnią mnie dzienniki które pokazują na historii analizy lub grubo po fakcie (nie wiadomo czy wtedy ktoś nie manipuluje), postarałem się wrzucić bieżącą sytuację w której wycięło mi SL ponieważ ustawiłem go owszem technicznie, jednak nieprecyzyjnie to raz, dwa, że wejście nie powinno nastąpić tam gdzie nastąpiło bo nie miałem świecowego sygnału na wejście mimo że technicznie warunki były na UP - gdy tak robię (bo np. za chwilę muszę wyjść czyli chcę otworzyć i zapomnieć) zmniejszam o co najmniej połowę wielkość pozycji, tu nie zmniejszyłem.

Prawidłowe wejście jest tym bieżącym, pokazanym strzałką, tak wygląda wzorowo sygnał na wejście. Jak widać pozycję ponowiłem. Błąd widać jasno i wyraźnie - nie jest to zaklinanie, które dotyczyć może TYLKO tego przypadku i nie będzie miało przełożenia na kolejne trady (zwracam na to uwagę, zawsze się tworzy całą teoryę dookoła błędu, co sytuacja to inne wytłumaczenia a to droga donikąd).

Ps. Obrazki można wstawiać tu w rozmiarze 800x600...znów słabo widać, będę robił mniejsze printscreeny, robię tak daleko na lewo żeby widać było kontekst, ale chyba skrócę o połowę szerokość to będą wyraźniejsze.

Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 12:44

ładuj obrazki jako załącznik a następnie wstaw w tekst

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 12:44

ładuj obrazki jako załącznik a następnie wstaw w tekst

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 24 lis 2015, 18:24

Witaj, fajne kreski. Też gram na niskich interwałach i często posiłkuje się taką analizą.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

środa 25 lis 2015, 10:55

Klasyk, mój wzorzec. Może nie sam moment wejścia bo już szedłem spać nie czekając na retest ale...
3.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

środa 25 lis 2015, 11:56

Scalp z połową pozycji bo mniej niż 2:1 na dojście do najbliższego poziomu wsparcia.
4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

środa 25 lis 2015, 12:52

Kolejna pozycja zajęta: poza rynkiem. Na Edku przekroczono mój limit zasięgu w jednym ruchu tak więc platformę zamykam do jutra. Unikam tradingu przy tak dużych ścianach po lewej. Jakoś wtedy nie czuję się pewnie.
5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 01 gru 2015, 16:13

Klasyka. Po bożemu. PA rox forever. Ile to lat trzeba było żeby zatoczyć koło i wrócić do "podstaw". Eh, jak człowiek jest głupi...
Edek, M5. Minimum 2:1.
Edek.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 01 gru 2015, 18:10

a teraz brak przebicia 1.064...
więc nowa krótka pozycja do 1.061..
zamknięcie pozycji i obserwacją do kolejnych ważnych danych .
wybicie ponad 1.0625.. jako fałszywy sygnał.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 01 gru 2015, 18:26

u mnie to tak wyglądało, wejścia z automatu, czysty rachunek prawdopodobieństwa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
psychart
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 20:29

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 01 gru 2015, 19:15

Irmentruda longi zasadne w zgodzie z przyjacielem trendem jednak ja bym tam nie właził bo R:R...czekałem na pullback żeby dobiło do mojego minimum...2:1. Właśnie statystyka...bez SL wchodzisz? Po DD z myfxbook widzę że tak...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spontaniczny PriceAction

wtorek 01 gru 2015, 20:08

psychart pisze:Irmentruda longi zasadne w zgodzie z przyjacielem trendem jednak ja bym tam nie właził bo R:R...czekałem na pullback żeby dobiło do mojego minimum...2:1. Właśnie statystyka...bez SL wchodzisz? Po DD z myfxbook widzę że tak...
Na myfxboo am.real wszystko bylo z SL ale jak nie umiesz trejdowac to nic nie pomoze.
Te pozycje byly z automata, z palca nie mam ani czasu ani nerwow, zeby tak klikac. SL jest ale oddalony na odleglosc 50 pipsow. TP 22 pipki, kazda nastepna pozycja ma lepsze RR. W sierpniu i wrzesniu taki uklad srednio sie sprawdzal, tzn kiepsko bo byly zbyt duze korekty, w pazdzierniku rewelacyjnie, w listopadzie przecietnie. Poki co leci to na koncie micro a ja przygladam sie jak i kiedy zawiera to pozycje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości