Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 26 paź 2016, 13:20

Dzisiaj kilka umiarkowanych zagrania niektóre przeciw obecnym ruchom Obrazek Obrazek Obrazek
Szkoda, że dopiero po 12 ogarnąłem platformę, bo większość ciekawych ruchów mi uciekła i próbowałem zadowolić się ochłapami. Trochę nie potrzebnie, ale jakoś ćwiczyć trzeba.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 28 paź 2016, 12:30

Dzisiaj obserwacja, spory ruch up na EUR - jedno zagranie B Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 02 lis 2016, 13:40

Dzisiaj 2 błędy (jeden stary) a jeden taki sobie i 2 zagrania na + Obrazek Obrazek Obrazek
Październik był ujemny Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 04 lis 2016, 13:43

Bez rewelacji Ej i GU Obrazek Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 08 lis 2016, 14:10

Dzisiaj jedno dobre zagranie - Obrazek
Jedno złe wraz z kilkoma nic nie wnoszącymi stratnymi - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 09 lis 2016, 14:17

Zaczęło się od błędu, a później było dość dobrze, niestety końcówka z 2 błędami i trzeba poczekać do kolejnego dnia Obrazek Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 14 lis 2016, 14:15

Dzisiaj nic szczególnego jeden błąd - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 15 lis 2016, 14:05

Dość ładnie dzisiaj poszło, niestety miałem awarię łącza i późno się zorientowałem, że wystarczy tylko restart kompa by przywrócić łączność. Błąd się pojawił, ale został zniwelowany, szkoda bo brakło jednej M5 by wszystko było cacy Obrazek Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 16 lis 2016, 12:05

Dzisiaj popłynąłem wpław - Obrazek Obrazek
Kurde musiałbym otwierać delikatnie większe pozycje przeciw temu co gram, a zacząłbym odrabiać lub dryfować w okolicy zera.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 17 lis 2016, 13:51

Już miałem pisać, że dzisiaj spokojnie, to sobie na koniec pokpiłem sprawę Obrazek Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 21 lis 2016, 14:01

Dzisiaj zamknięta pozycja 75 pips GU z piątku - Obrazek
Dzisiaj na parze może nastąpić odbicie od wsparcia.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 22 lis 2016, 13:45

Dzisiaj strata 5,6 pips EJ Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 01 gru 2016, 14:33

Należało by podsumować listopad - Obrazek Niestety z przykrością muszę stwierdzić, iż po 11 miesiącach osiągnąłem nowe minimum moje krzywej. Co nasuwa dość oczywisty wniosek, iż Traderem Doskonałym raczej nie zostanę. Dokonałem ponad 1016 transakcji, o skuteczności w ostatnim zasie poniżej 10%. Ale to dopiero początek moje zabawy z Fx. Oczywiście zabawy nie jako trader bo raczej nim nie zostaną, tylko jako programista.
Na szczęście krzywa nie oddaje jednej małej transakcji, która zmienia postać rzeczy - Obrazek ale o tym kiedyś może będzie czas opowiedzieć.

Napisałem prosty skrypt - Pies o czym więcej piszę tutaj - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 858#p63858
Po 6 dniach budowy EA, zarobiłem więcej niż w ostatnim miesiącu straciłem - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 03 sty 2017, 09:29

Czas na podsumowanie roku 2016. W grudniu nie doszło do żadnych zmian w portfelu - Obrazek
Krzywa kapitału ładnie pokazuje Obrazek , że od maja właściwie nic się nie działo - jedynie zmagałem się sam ze sobą.
Co dalej? Nie będę jak pisałem grac manualnie, więc pozostaje mi tylko dzielić się doświadczeniami z obsługa i konfiguracji Psów - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 697#p64057

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 18 sty 2017, 08:25

Moje ostatnie zagranie manualne przeniosło mi ponad 800 pipsów zysku - Obrazek
Niestety została z niego jakaś 1/3 - bo popełniłem błąd puszczając psa bez smyczy Obrazek źle oceniłem sytuacje i nie miałem SL. Może ważniejsze nie miałem koncepcji na to zagranie i to mnie zgubiło.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 18 sty 2017, 11:35

Będę tutaj kontynuował pewne przemyślenia i korekty dla Strategii Pies na trend - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 296#p64296
Myślałem, iż może lepiej będzie rozbić ten temat ponieważ nie będzie to już czysta gra manualna. Do konta które mam, otwarłem drugie w Admiral Markets. Zagrałem tam dwa razy S na NZDJPY - widać było pina spadkowego tygodniowego, a ostatnio walor ruszał się w konsoli, ale zamknąłem tą pozycję.

Jestem pod wrażeniem ostatniego TJS z Zbigniewem Wieczorkiem i postanowiłem pójść za jego koncepcją.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 01 lut 2017, 13:58

No i pierwszy miesiąc 2017 za mną. Nie udało się wypracować zysku, kilka błędów określenia w którą stronę idzie rynek i podłączanie się w złym kierunku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedno dobre zagranie na UC przedwcześnie zamknięte Obrazek.
Ponieważ nie wyrobiłem w sobie odpowiednich nawyków dlatego jestem w plecy. Akurat jestem po przeczytaniu kilkudziesięciu artykułów Niala - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 289#p61640 warto jest przeczytać, szczególnie gdy miotamy się na rynku a nasza krzywa kapitału jest <= 0%.
Dokapitalizowałem się o czym pisałem wyżej, obecnie krzywa wygląda tak - Obrazek luka to dopłata do pieca. Obecnie pozostaje mi uczyć się setupów i czekać na wyniki.

Jeśli chodzi o EA, to jednak myliłem się w kilku kwestiach, bo jednak trudno się gra np. bez SL. Mnie taka gra nie daje przewagi. Tak czy inaczej wszystko w moich rękach.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 08 lut 2017, 09:11

No i stało się wyczyściłem rachunek, to mój pierwszy raz. Ponad rok temu zacząłem z 3,2 k, dzisiaj zostało mi 12,43 zł Obrazek

Doszło do tego przez 3 błędy.
Po pierwsze nie dałem szans strategii Pies (http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=27&t=4697) - w początkowej fazie budowy strategii chciałem zastosować koncepcje Run (z TJS) czyli granie bez SL klasycznego stosując tylko SL na kapitale. Niestety było to dla mnie zbyt duże obciążenie i nie dałem rady grzebiąc w EA i dodając ostatecznie SL. W tym wypadku stratę poniosłem na kablu (GBPUSD) Obrazek . Jak widać nie wiele brakło (120 pipsów), by strategia mogła rozwinąć swoje skrzydła. Jednak by tak się stało, ja nie mógłbym śledzić wykresu.

Drugi błąd, który pociągnął od razy za sobą trzeci było zagranie na ropie. Tyle co zacząłem przez TJS ze Zbigniewem Wieczorkiem interesować się przedstawioną koncepcją i propozycją Niala Fullera.
Pojawił się pinbar i postanowiłem na niego zagrać, niestety wcześniej postanowiłem również iż moje EA będzie zajmować pozycję tylko na koniec dnia (jeszcze nim koncepcja gry na koniec dnia została przeze mnie zgłębiona). Otwarłem Sell, a później gdy sprawy przybrały niewłaściwy obrót postanowiłem otworzyć Buy wychodząc z założenia, że jak ruch pójdzie w jedną stronę, to któraś z pozycji da zarobić - niestety rynek i zasada maksymalnej przeciwności dała o sobie znać - Obrazek
By była jasność żadną z tych pozycji nie powinienem otwierać, bo nie było żadnego dobrej jakości sygnału PA. Wiem to dopiero teraz więc mówi się trudno.

Jeżeli chodzi o samą stratę oscylować będzie ona w okolicach 3 k, bo wypłaciłem kilka razy trochę kasy. Ogólnie nie jest to jakaś wielka kwota i nie stanowiła ona ważnej części mojego budżetu - były to wolne środki. Jednak istotniejszy jest fakt iż o wiele więcej wycierpiałem psychicznie, co pociągnęło wręcz ból fizyczny, oraz ogólne pogorszenie nastroju (np. źle sypiałem).
Obecnie nie ma sensu wchodzić w szczegóły jednak mogę jedynie potwierdzić, to co wiem (i o czym pisze wiele ludzi), iż nie mając odpowiedniego przygotowania i solidnego treningu (nie mówiąc o biznes planie) na rynku jest się świnią, a każda rynkowa świnia idzie na rzeź!

Pozostaje mi, albo nauczyć się setupów PA (chociażby Nialla) i dostosować się do natury rynku, albo kolejny raz zginąć przez czyszczenie kolejnych kont, a mam co czyścić o czym pisałem wcześniej. Najlepszym rozwiązaniem byłby trening na demo, ale spróbuję jednak powalczyć na realu.

Szkoda również, że nie zagrałem setupu, o którym mówi ta analiza na EU - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 557#p64557 obecnie było by już 1 R zarobku. Trzeba jednak odpokutować złe nawyki, a to może mi zająć trochę czasu.

A dla Ciebie czytelniku, niech moja historia będzie dobrym przykładem jak być świnią na rynku. Jeżeli Ty również nie zarabiasz to witaj w klubie rynkowych świń.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 06 mar 2017, 11:54

Tak wygląda krzywa kapitału, po lutym i transakcjach o których pisałem - Obrazek
Obecnie pracuję na systemem i I jego filarem.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 01 cze 2017, 12:54

U mnie nic ciekawego na rachunku się nie działo -
KrzywaKapitalu_RZ_062017.png
krzywa kapitału jak poziom horyzontalny. Postanowiłem przenieść Dziennik z forum na portal, który współtworzy Zbigniew W.
Pewnie jak wydarzy się coś ciekawego lub mega ciekawego, to powinienem o tym wspomnieć, a na razie prowadzenie dziennika na forum jak robiłem to wcześniej uważam za etap zamknięty.

Pozdrawiam wszystkie prosiaczki, owieczki, byki i niedźwiedzie, oraz Was ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości