Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 21 lip 2016, 09:50

PS potencjał na pewno jest - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 29 lip 2016, 21:26

Był to na pewno przełomowy miesiąc. Wiele się działo najważniejsze, że nadal nie wyzerowałem konta. Mimo 7 miesiąca na Forex jakoś rynek nie potrafi wyczyścić mi konta. Emocji było sporo, bo jednak ciężko jest przekonać się do własnego skutecznego systemu, a szczególnie jeżeli przez 5 miesięcy grało się tak beztrosko i bez wyciągania całości wniosków.
Wiem jedno, ostatnie 3 miesiące - maj, czerwiec, lipiec - to byłby dobry początek. Różnica między GPW, a Forex jest ogromna, a mój brak przygotowania i odpowiedniego treningu w nowym środowisku mocno wypłukał mnie z kasy. Ale nie ma co pisać o tym co było, skupmy się na tym co jest.
Miesiąc zakończyłem na plusie i z dwiema ciekawymi pozycjami, oraz 2 zagraniami, którymi można się chwalić Obrazek
Zagrania z lipca prezentują się następująco Obrazek
Natomiast krzywa kapitału rysuje spodek ;-) Obrazek
W lipcu dokonałem 128 zagrań (2 nadal aktywne), natomiast wprowadziłem pewną modyfikację, że zajmując pozycje otwieram od razu 2 - stąd faktyczna liczba zagrań to 72, z czego 12 zgodnie z systemem. Nada dysproporcja jest dość duża, jednak mam nadzieje, że obniżając liczbę zagrań poprawi się ich jakość. Skuteczność wyniosła zaledwie 8% i wpisuje się w to co pisałem wcześniej - poprawić jakość.
Zostało mi 4 dni i urlop, przyda się odpoczynek przed wspinaczką do góry ;-).

Pracuję również, nad tym by zainteresować kilka osób w to co robię, bo odczuwam skutki samotnej walki, a przydało by się wsparcie. Jeden uczeń się zgłosił, więc może coś z tego będzie.
Wczoraj przydarzyła się ciekawa sytuacja, bo akurat podczas grania był ktoś ze mną i o wiele luźniej mi się grało, emocje były mniejsze - muszę to zbadać.
Wprawdzie jest slack comparic ale po za 2 - 3 osobami, które coś piszą, jakoś cisza jest. Może warto by było coś stworzyć na Zello?!?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 03 sie 2016, 12:31

Jako, że teraz mogę normalnie dokonywać wpisów, będzie ich więcej. Chociaż zostało mi w sumie kilka godzin przed monitorem - jeszcze się zastanawiam, czy w piątek usiądę by coś zagrać - może tylko ok 20:00.

Dzisiaj dwa zagrania:
1. systemowe(100) BE Obrazek
2. sytuacyjne - brakło zimnej krwi i kilku minut (osobisty rekord świata aktywacja SL (strata) w ciągu ok. 5 sekund ;-)) Obrazek


Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 04 sie 2016, 13:04

Dzisiaj zagranie znośnie, ale jednak za szybko zagrane - Obrazek brakło niewiele by było BE.
Na razie też skupię się na EJ, bo próby dodania kolejnej pary(próby grania dwoma) jakoś mnie rozpraszają. Obserwuje sobie US30 jest wolniejszy i na razie mi nie przeszkadza.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 23 sie 2016, 13:05

Dzisiaj 4 zagrania, 3 wtopy (jedna systemowa) - jedna pozycja na BE czeka na rozwój wydarzeń Obrazek
Pierwsze zamknąłem z ręki za długo się bujał kurs. 2 i 3 za szybko otwarte, zlekceważyłem, że kurs idzie na otwarcie. Zresztą było widać jak później chwila była by dobrze zająć.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 24 sie 2016, 12:57

Dzisiaj 1 niepotrzebne zagranie - Obrazek
Dwie poprzednie H1 miały spore dolne cienie myślałem i liczyłem na nowy max H1 (11 - 13). Wyciąganie nie nastąpiło jednak z żadnego ważnego poziomu, a sam moment zajęcia był sporo spóźniony.
Rynek dał dzisiaj dwa ciekawe zagrania na S i jedno L - wszystkie byłby na BE.

25.08.2016
Zagranie zmniejszające straty z 23 - 24.08 do mniej niż 10zł Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 30 sie 2016, 08:07

Po piątkowych i wczorajszych wyczynach, postanowiłem trochę zmienić w EA, by ograniczyć emocje.
Z mojego punktu widzenia najprostszą metodą ograniczenia emocji jest obniżenie wielkości pozycji. Dzięki temu mogę mieć również większy SL.
Kolejną moją przypadłością było ślęczenie nad wykresami, by to wyleczyć postanowiłem grać tylko z H1. To już kolejny tekst iż porzucam minutówki, ale mam nadzieje iż ostatni. Po powrocie nadal zmagałem się ze słabą skutecznością stąd zmiany, a trzeba też chronić kapitał, który się skrupulatnie odrabia.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 01 wrz 2016, 09:01

Sierpień za nami a u mnie strata 18,35 zł. Czyli nie wiele się działo, co nie było by prawdą, bo jednak ostatnie dni dały mi mocno w kość. Muszę odpocząć emocjonalnie (obniżyć emocje) i poprawić jakość sygnałów, bo od 4 miesięcy tkwię w miejscu, chociaż mógłbym być znacznie wyżej.
Trochę to absurdalne, bo nie było mnie prawie 15 dni i samym tym powinienem czuć się świeżo.
Najciekawsze zagrania - Obrazek
Kapitał - Obrazek
Raport zagrań - Obrazek
Zagrałem 31 razy z tego 12 systemowo, nadal nisko. Jak nie poprawie się, to w dłuższym terminie nie wiele osiągnę.
Jak widać na po analizie krzywej, fajne jest to, że okręt nadal płynie - nie wyzerowałem konta, co na pewno mnie cieszy. Wkurza mnie to, że nie mogę ruszyć z miejsca.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 21 wrz 2016, 13:41

U mnie znowu zmiany ;-), ach taki zmienny człowiek jestem. Teraz z perspektywy już prawie 9 miesięcy gry na foreks wiem, że zmiany te był konieczne, chociaż każda z nich zawierała szereg błędów!
Obrazek
By zrozumieć ten upór grania S należy spojrzeć na to z H1 Obrazek a dokładniej na błąd który zawarłem w EA. Mój system opiera się na prostej zasadzie, jeżeli Cena > od Otwarcia H1 to S, a jeżeli Cena < od Otwarcia H1 to B.
To założenia ma sens jeżeli czekam na tzw. 2 - 3 odbicie cena np. dochodzi do 100 pkt., później schodzi niżej i podchodzi drugi raz pod 100 pkt. Natomiast na tym wykresie dla H1 nie było jakiegoś ważnego poziomu by takie coś grać, dodatkowo H1 o 6:00, 8:00 i 10:00 (ich minima) wskazywały, że mamy raczej 3 odbicia od poziomu ok. 1.31500, a ja jak ćma próbowałem grać pod tego pina z 9:00, gdzie taki pin w tym miejscu ma mniejsza wymowę (żeby nie powiedzieć nie ma żadnej), niż na szczycie jak chociażby z 9:00 15.09. A potem to już EA skutecznie utrudniło mi sprawę.
Na szczęście gdzieś w ferworze grania S, grałem też S na EJ, co pomogło mi zniwelować stratę o ponad 50%. Mimo, że strata była mała, to mój mózg nie dawał mi spokoju, gdzie jest ten cholerny błąd, który powtarzam od kilku miesięcy i nie potrafię go wyeliminować.

No ale coś udało się osiągnąć, bo i głowę mam lżejszą - usnąłem wszystkie dziwne ograniczenia z EA (max. liczba transakcji, możliwości otwierania B/S przy pewnych warunkach), odchodziłem trochę kodu i od razy jest lepiej.
Zszedłem z H1 na M15 i na 11 transakcji, 6 zostało odpowiedni zabezpieczonych (początkowy SL przesunął się na wartość ciut większą od spreedu dla wartości zajętej pozycji - czyli takie prawie BE) mimo, że kilka z nich było otwartym w złym miejscu.
Wiem też, że to nie interwał jest głównym czynnikiem od tego jak gram, bo o ile na M1 może było by mi bardzo trudno to o tyle na innych interwałach spokojnie dałbym radę. Tutaj kluczem jest odpowiednie zarządzanie pozycją i SL w stosunku do interwału, oraz naszego sposobu gry. Tym niższy interwał i większa pozycja tym SL uważam powinien być węższy.

Kolejną sprawą jest to, iż jeżeli czuje się za duże emocje, to dlatego, że posiadamy za dużą pozycję, albo że coś sknociliśmy. Długo nie potrafiłem odczytać moich reakcji organizmu, a to proste jeśli czujesz za duże emocje, źle sypiasz, masz sraczki i inne niedogodności to oznacza to nic innego, że posiadasz błąd w systemie o którym nie zdajesz sobie sprawy.

Może by rzec, iż mój licznik na razie się zatrzymał po dość wielu błędach z pierwszej połowy roku - Obrazek ale jakoś nie mogę wyzerować konta ;-).
Nie wygląda to za dobrze, ale zmieniając perspektywę jest dobrze, by nie powiedzieć bardzo dobrze! Więc, trochę gdzieś wracają do korzeni(a raczej zaczynając od nowa) jest szansa na odrobienie strat.
Obrazek

Chciałem by EA za mnie zrobiło wszystko, niestety wpadłem w swoją pułapkę. Na robota spad mojej ręki będzie trzeba jeszcze poczekać, a szkoda, bo gdybym się tylko na tym skupił nie musiałbym tyle ze sobą walczyć.

PS raz działa mi zamieszczanie postów przez Aero2 bez proxy, a razi nie - taka lipa dla mnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 30 wrz 2016, 13:03

No i zaczęła się jesień, oraz właśnie skończył się kolejny miesiąc. Udało mi się zarobić 87% wartości z sierpnia było 533 zł, jest 996,7 zł. Mimo tak można by rzec dobrego rezultatu, pozostaje niesmak.
1. Zamknąłem wczoraj pozycję, którą zająłem 21 lipca - niestety dzisiaj jest 100 pip niżej (trudno powiedzieć jak będzie w poniedziałek). Zastanawiałem się 5 sierpnia czy sprzedać, co dało by mi lepsza cenę. Niestety potem woziłem się z pozycją aż do wczoraj, a mogłem dłużej Obrazek
2. Praktycznie od sierpnia, nie udaje mi się wyrobić dobrego nawyku grania, wynika to oczywiście z braku jasnych kryteriów zajęcia pozycji, co powoduje dużo zmian - cały czas coś zmieniam. Wniosek jest prosty nie mam systemu.

Jednak jest pewne światło w tunelu, chociaż za wcześnie na wyciąganie jakiś konkretnych wniosków. Przez te wszystkie zmiany wprowadziłem do EA, taki prosty mechanizm, który miał mnie informować poprzez dźwięk, że właśnie osiągnięto nowy max/min dla H1. Gdzieś w ferworze walki, nie zwróciłem uwagi, że ten prosty mechanizm często daje znać w dobrym momencie co do zajęcia pozycji.
Sam mechanizm jest prosty

Kod: Zaznacz cały

void DajGlos(){
   //  Dodanie modułu do informacji dzwiękowej, że osiągnięto nowy max - min -----------------------
  if(MaxH1 < Ask && InfoDzwiek != iBars(NULL, PERIOD_M1)){      
      if(InfoDzwiek != 0 && Symbol() != "US30")
         PlaySound("sowa.wav");
      InfoDzwiek = iBars(NULL, PERIOD_M1);
      Semafor = iBars(NULL, PERIOD_M1);
      MaxH1 = NormalizeDouble(Ask + 91*Point,Digits); //by co minutę nie informował mnie gdy tylko o kilka punktów zmieni się
                                                      // max
      MinH1 = iLow(NULL, PERIOD_H1, 1);  // chodzi o to by np. min się przesuwału wraz ze wzrostem ceny
      Print("Max; Ask - ", Ask, "     T MaxH1 - ", MaxH1, "     T MinH1 - ", MinH1);
  }else if(MinH1 > Bid && InfoDzwiek != iBars(NULL, PERIOD_M1)){
      if(InfoDzwiek != 0 && Symbol() != "US30")
         PlaySound("krowa.wav");
      InfoDzwiek = iBars(NULL, PERIOD_M1);
      Semafor = iBars(NULL, PERIOD_M1);
      MinH1 = NormalizeDouble(Bid - 101*Point,Digits); // podobnie jak wyżej by co chwilę nie informował
      MaxH1 = iHigh(NULL, PERIOD_H1, 1); //przesuwanie max wraz z kolejnymi spadkami
      Print("Min; Bid - ", Bid, "     T MaxH1 - ", MaxH1, "     T MinH1 - ", MinH1); //); //, "   Max - ", MaxH1);
   }   
}   
I tak dzisiaj właśnie otwarłem 4 pozycje. Wprawdzie pierwsza z nich była za szybko zajęta, ale to jest kwestia do dogrania Obrazek

Rzut oka jak się prezentuje po 9 miesiącach Obrazek
Co dalej? Ostatni kwartał tego roku.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 03 paź 2016, 13:12

Jeszcze wrzucam krzywą uwzględniającą rachunek z 2 lat - Obrazek czyli jakby od 1 Maja nic się nie działo - ponad 350 zagrań nic nie wnoszących.

Dzisiaj nudy, 3 zagrania SL -> B.
Obrazek i jedno zamknięte z ręki Obrazek jak ktoś zagrał dobrze między 7:30 - 10:30 to mógł iść na wypoczynek.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 04 paź 2016, 13:24

Dzisiaj nie udało się wykorzystać fajnych ruchów - Obrazek Obrazek
Jutro dzień przerwy.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 06 paź 2016, 13:09

Trochę błędów się namnożyło - Obrazek Obrazek dobrze widać nad czym należy pracować i czego słuchać (a raczej w co się wsłuchiwać).
Fajny ruch spadkowy na GU.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 07 paź 2016, 13:29

Fajny ruch spadkowy GU przerodził się w niezłe pęknięcie zwieracza, trudno się dzisiaj analizuje wykres M15.
Obrazek Obrazek Obrazek Dzisiaj dołożyłem jedno B, oraz jeszcze jedno wczorajsze zagranie.

Co do pękających zwieraczy to na tygodniówce widać, iż jest jeszcze sporo placu do spadku - Obrazek pozostaje obserwować, co dalej.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 11 paź 2016, 11:30

Wczoraj jeden błąd, a dzisiaj czekam czy coś się trafi.
Obrazek Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 13 paź 2016, 13:08

Dzisiaj mi się nie udało, ale było blisko Obrazek trzech zagrań B. Testuje sobie proste zagrania by wykreować swoje żelazna reguły. Miałem też problemy z netem - wczoraj zająłem pozycje, a nim się otwarły (otwieram po dwie) minęło prawie 2 min, szczęście, że wskoczyły mi na B.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 17 paź 2016, 13:48

3 błędy - jeden z większymi konsekwencjami punktowymi Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 20 paź 2016, 12:00

Należało by do poprzedniego wrzucić jeszcze pełny obraz tej nieudanej bitwy Obrazek
Następnie wziąłem łopatę (stoch 7,3,2) od Rafała Zaorskiego i zacząłem nią kopać.
Na rezultaty nie trzeba było długo czekać Obrazek
Zagranie demo Obrazek to było wczoraj, mega zmagania z sobą ile ma mam grać tych par. Wczoraj Real + Demo obserwowałem 9 walorów, ale po różnych przemyśleniach pozostawiłem 2 pary EJ i GB, oraz egzotyczny PL20.
No i dzisiaj jedno B - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 21 paź 2016, 12:18

Dzisiaj 2 udane transakcje i zamknięcie 1 sprzed kilku dni - tak kończy się moja zabawa z HFT
Obrazek
Ostatecznie bilans nie jest zbyt korzystny Obrazek Obrazek nie udało się odzyskać środków. Pozycje może było jeszcze potrzymać, ale zmęczony jestem, a też nie chcę dłużej trzymać pozycji chociaż bardzo fajnie obie pary wyglądają.

Założyłem konto w XTB.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 25 paź 2016, 13:58

Dzisiaj 2 błędy i 2 B - Obrazek
Muszę się przyzwyczaić do nowych spreedów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości