Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

wtorek 19 kwie 2016, 21:19

Goldeneyes pisze:Kurczę, fajna sprawa te piramidy, zwłaszcza jak się ma taki mikry kapitał jak ja, tylko nie mam pojęcia jak zacząć się tego uczyć. Chłopaki, może mi podpowiecie? :)
Tylko i wylacznie dupogodziny. Nikt Cie tego nie nauczy, musisz sam. Generalnie i tak wszystko sprowadza sie do podzielenia czasu na rynek w trendzie (jednostronny) i rynek w ruchu bocznym (dwustronny).

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 11:03

Goldeneneyes, graj na początku na demo, potem na real mikro lotami. Obserwuj ten dziennik i wyciągaj wnioski.

Dzisiaj strata na DAX. Cena zmieniła swój kierunek. Mogłem redukować, gdy drugie zlecenie zaczyna przynosić stratę, wolałem poczekać i to był mój mały błąd.

Gdybym miał większe doświadczenie to złapał bym ten ruch na Dax od samego początku z dwoma przerwami, bo go zauważyłem, no ale...

-103$
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 11:11

generalnie nie skupiaj sie na jakims super wejsciu. Moge powiedziec nawet - wal na pale - tu nie liczy sie skutecznosc dobrego otwarcia. Mozesz miec wiele zlych zagran, ktore z nawiazka pokryje jedna poprawna piramida (dobrze poprowadzona - bo to najwiekszy bol glowy).
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 11:40

Tomasz-20021 pisze:- wal na pale -
Ale trzeba wyszukać jakieś konsole, impulsy lub kontynuowane ruchy, żeby mniej więcej mieć fundament kierunku? No i pamiętać o tej redukcji. Wyznaczyć sobie w zasadach moment i jak się cofa to nie myśleć, że zaraz zawróci, tylko redukować?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 11:45

kierunek nie ma zadnego znaczenia - otworz takiego kabelka h4 - konsola na 500pps gora dol. Jak idzie w gore lap w gore, jak spada lap w dol. Jak sie nie uda probuj kolejny raz itd itd. Szwajcar zawsze powtarzal - ZDECYDOWANA wiekszosc piramid konczy sie niepowodzeniem.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 14:36

Ok, dzięki za radę Tomasz-20021.

Udana piramida na EURJPY. Wyszedłem ponieważ moje krótkie doświadczenie nauczyło mnie, że zawsze po szybkim wybiciu może (ale nie musi), wystąpić cofka, na większość ruchu + jechałem samochodem i nie mogłem uważnie śledzić ruchu (lapka miałem w bagażniku, ale już widziałem czarną świecie i wolałem wyjść). W sumie głupie posunięcie na DAX odrobione.

To co zrobiłem teraz poprawnie to na drugim zleceniu cena zaczęła się cofać i zgodnie z tym co pisał Szwajcar "nie dokładać do stratnych pozycji", zredukowałem pozycje na drugim zleceniu w połowie drogi do pierwszego zlecenia (widać to na ss). Słyszałem na Zello, że Szwajcar MA33 używał na innych TF, M15, M30, ktoś ma jakieś doświadczenia? Pytam bo na EURJPY wszedłem na M15.

*Jak wstawiam tego posta to widzę, że miałem rację. Cofka jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 kwie 2016, 14:43 przez Urwis, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 21 kwie 2016, 14:39

Urwis pisze:Ok, dzięki za radę Tomasz-2201.
*Jak wstawiam tego posta to widzę, że miałem rację. Cofka jest.
Tak dokładnie jest. To są tzw. 'szybkie piramidy a'la Szwajcar'. Trzeba szybko uciekać i grać dość sporym wolumenem aby zarobić. Jak się przetrzyma 'cofkę' to zamiast zysku możemy skończyć na SO. Osobiście wolę piramidy budowane na H1/H4/D1. Dłużej to trwa ale także zasięgi większe i więcej czasu na decyzję niż takie jazdy intraday...

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

piątek 22 kwie 2016, 19:55

Budowałem piramidy dotychczas na H1/H4, teraz chcę spróbować na mniejszych interwałach M15 z poglądem na H1/H4.

Ktoś mnie ostatnio zapytał o skrypty których używam, wszystkie są tutaj (na otwieranie siatki, zamykanie i zarządzanie nią): https://investio.pl/mql4/skrypty

A tutaj przed chwilą zamknięta piramida na USDJPY. Zysk z niej to 16% poprzedniego depo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

sobota 23 kwie 2016, 18:38

Urwis pisze:Goldeneneyes, graj na początku na demo, potem na real mikro lotami. Obserwuj ten dziennik i wyciągaj wnioski.
Pewnie że na demo najpierw :bigsmile:

Przeczytałam wywiad ze Szwajcarem, opis metody, no i zaczęłam próbować.
Na pierwszy ogień wybrałam chyba dość niefortunnie, gbpjpy, sprawdziłam trend na D1, H4 i na H1 zaczęłam robić wyliczenia.
Wyszła mi średnia z trzech ostatnich konsolidacji na H4 77pipsów ((85+78+70)/3), razy 3, czyli ruch ok 210 pips. Nie wiedziałam tylko co zrobić z ruchem zaznaczonym na żółto i jego nie wzięłam pod uwagę, może to był błąd.
Na H1 wzięłam średnią z trzech ostatnich korekt (45+26+15)/3=28pipsów. Ustawiłam zlecenia i odpaliłam pierwsze.

Niestety prawie od razu zaczął się mocny ruch w przeciwną stronę, spowodowany spekulacjami na temat dalszych kroków BoJ.
Dobrze, że to było na demo... :conf:.
Teraz nie wiem, czy ta piramida już powinna być w całości anulowana, czy czekać jeszcze na odwrócenie
trendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota 23 kwie 2016, 21:45 przez Goldeneyes, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

sobota 23 kwie 2016, 18:55

Goldeneyes pisze:
Urwis pisze:Goldeneneyes, graj na początku na demo, potem na real mikro lotami. Obserwuj ten dziennik i wyciągaj wnioski. -103$

Niestety prawie od razu zaczął się mocny ruch w przeciwną stronę, spowodowany spekulacjami na temat dalszych kroków BoJ.
Dobrze, że to było na demo... :conf:.
Teraz nie wiem, czy ta piramida już powinna być w całości anulowana, czy czekać jeszcze na odwrócenie
trendu.
Piramida idealna... jedyny problem to że zlecenia nie w tą stronę ;-)

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

sobota 23 kwie 2016, 20:33

Trend był spadkowy na wszystkich interwałach, to taką postawiłam.

Pozostaje próbować dalej.
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

niedziela 24 kwie 2016, 08:37

Na pisanie na forach nie mam weny i checi, bo tu wlascicielem postow jest admin forum po 24h. Takze jak chcecie swieze i aktualne info to napiszcie do mnie na FB to po weryfikacji czy umiecie piramidowac zyski to Was zaakceptuje, poniewaz sami grupy nie wyszukacie, bo ma status tajna i nie chce no name'ow na niej.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 02 maja 2016, 12:19

Zamknięta piramida składająca się z 8 zleceń na + zaraz po impulsie. Wcześniej 3 zleceniowa zamknięta z powodu zawahania trendu (domniemanego)- dzisiaj funt ma wolne i braki szerokich trendów mogą wystąpić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 04 maja 2016, 17:55

Żeby nie było dziś tak kolorowo. 3 wpadki.

USDCAD - widziałem jak ruch wali do góry, powinienem wchodzić dopóki sesja się nie skończyła. Później o 19 sesja londyńska zakończona, małe zawahanie i odpuściłem.

GBPUSD - wszedłem wraz z rozpoczęciem sesji UK. Przetrzymana strata wraz z nadzieją na odwrócenie trendu. Gdy cena przebiła średnią powinienem ustawić zlecenia, wolałem czekać i cena zrobiła 750 pipsów beze mnie.

AUDUSD - wejście chyba za póżno. Powinienem zwrócić uwagę na lepszy timing.

Wnioski. Zwrócić uwagę na lepszy timing, czasami lepiej poczekać na to odwrócenie. Wrócę chwilowo do większej ilości pipsów między zleceniami podczas wchodzenia w trakcie trwającego ruchu. Jakieś dodatkowe rady dla mnie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 04 maja 2016, 18:10

Uważaj na odwracanie pozycji jak w przypadku GBPUSD. Często można sporo stracić jeśli cena wejdzie w konsolę, a jednocześnie rynek będzie cały czas wciągał w kolejne transakcje raz w jedną raz w drugą stronę.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 04 maja 2016, 18:59

Tak, dlatego mam zasadę, że wchodzę na odwrócenie jak zmienność to minimum 60 pkt.

Dodatkowo to moich zasad dodaje tu jeszcze raz liczenie zniesień w przypadku weryfikowania czy czy jest to odwrócenie trendu czy korekta. 2 razy liczyłem i mi to wyszło Na tym USDCAD wyszedłem trochę za wcześnie.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

piątek 06 maja 2016, 15:36

Dzisiaj 2 wejścia. AUDUSD, USDCHF i EURUSD.

EURUSD - zamknięte na bardzo małej stracie.
AUDUSD - zamknięte na + po wybiciu z wydarzeń (więc się nie liczy)
USDCHF - Wejście wyznaczyłem z poziomu, który został 2 razy przetestowany + ceny nad ma33 z m30. Obserwując cenę na M5.

Tekst poniżej dla osoób uczących się
Ostatnio miałem trochę strat. Zawsze staram się wyciągać obiektywne wnioski, bo wiem, że forex nigdy nie będzie można zamknąć w jasnych zasadach. a) Uważam, że powinienem większą uwagę przykładać do wyjść na breakeven (na 0). Jeśli dziś mi się nie uda, to jutro też jest dzień- ważne żeby na ten dzień mieć odpowiednią ilość kapitału. b) nie patrzeć w ogóle na zysk, ani na świeczki, a na cenę w czasie. c) dobrze jest łapać ruchy zaraz po przecięciu średniej, (aby w przypadku wychodzenia na BE móc skasować większy zysk, gdy jednak postanowimy zamknąć trade z zyskiem) ale jak wspomniał Dan, w konsolach będziemy tracić więc również musimy na to uważać, więc- timing. d) ostatnio pomimo mniej niż rocznego doświadczenia na FX zacząłem piramidować na M5 z efektem kilku większych % wpadek. To jest OK! bo Szwajcar, również piramiduje na M5 i M1 i czasami też traci, z jednym ale. Muszę zdobyć to samo doświadczenie co on piramidując na większych TFach, przy okazji zdobywając większy kapitał. Dopiero gdy przejdę przez etap świerzaka i będę w posiadaniu większego depo, będę mógł wystawiać się na większe ryzyko na mniejszych tfach. Dlatego od przyszłego tygodnia wrócę grzecznie na H1/H4 i tak będę przez cały miesiąc trejdował, tak jak robiłem to na początku tego dziennika i zobaczymy jakie będą % efekty.
PS. mi nie chodzi o to, że w paru trejdach na małych TFach z małego depo mogę zarobić dużo bo będę miał farta, tylko aby statystycznie piramidując przewaga była po mojej stronie i tak z małego depo na dużym TF , dojść do większego, które będę mógł wystawiać na większe ryzyko na małych TF.
Wiem, ciągnie mnie do małych TF, ale na to jeszcze będzie czas. Trading to nie wyścig, a bardziej maraton.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

piątek 06 maja 2016, 15:55

duze tf przy piramidach wcale nie znacza slimaczacych sie zyskow. Jesli juz jestes po wlasciwej stronie to kilka piramid da ci lekko 100 proc depo - czego chciec wiecej. Pograj troche na h1 / h4 a sam zobaczysz o ile mniej nerwow :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 09 maja 2016, 14:16

Ok, pierwsze efekty H1/H4 jako nowicjusz mamy. Jakieś 1200 pipsów.
Ne wrzucam wykresów bo to były 3 wejścia. 2 po 2 zlecenia i 1 wejście już jako pozycyjne.

Zrobił bym więcej bo ciągnęło dalej i zaczęło być całkiem sympatycznie, ale to był mój dzisiejszy target i nie chce się napalać. Przerwa do jutra i szukamy dalej.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 09 maja 2016, 14:41

Probuj lapac wiecej az do momentum. Musisz zarobic "na przyszlosc" kiedy przyjda gorsze czasy - konsole.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości