K.I.S.S moje proste setupy

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

USDCHF – klin na ważnym wsparciu, możliwa korekta – 01.09.2020

środa 02 wrz 2020, 19:33

USDCHF – klin na ważnym wsparciu, możliwa korekta – 01.09.2020

Wybicie z klina może być sygnałem do korekty.
Ostatnie pół roku nie należało do udanych dla amerykańskiego dolara. Od połowy marca dolar systematycznie tracił do szwajcarskiego franka (USDCHF), tracąc od maksimum tego roku (0.9900) ponad 900p sięgając “dna” w ostatni dzień sierpnia 0.8995.

Wrzesień rozpoczął się od re-testu tegorocznego minimum i cena pary zaczęła rosnąć.
Aktualnie, w chwili pisania tej analizy, dzisiejsza wzrostowa świeca wraz z wczorajszą tworzą formację objęcia hossy.

wykresy D1 i H4 https://comparic.pl/usdchf-klin-na-wazn ... 1-09-2020/

Na wykresie D1 zaznaczono formacje czerwonym prostokątem. Zakres formacji to 0.0996-0.9106. Pomiędzy wykresem ceny i wskaźnikiem MACD powstała dywergencja wzrostowa.

Gdy spojrzymy na wykres H4 zamieszczony powyżej, zauważymy, że przez cały sierpień cena poruszała się w konsolidacji w kształcie zniżkującego klina. Zazwyczaj gdy taka formacja tworzy się na dole trendu spadkowego możemy spodziewać się korekty wzrostowej.

Sygnałem do rozpoczęcia takiej korekty może być pokonanie oporu klina, co będzie równocześnie wybiciem z objęcia bessy z wykresu dziennego. Tu również trwa dywergencja wzrostowa na MACD.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: K.I.S.S moje proste setupy

poniedziałek 07 wrz 2020, 14:14

GBPUSD - para po intensywnych wzrostach trwających od końca marca dotarła do 1.3480. Po ustanowieniu maksimum tego roku cena zaczęła spadać i dzienna świeca z 01.09 przybrała kształt spadkowego pinbara. Kolejne trzy dni to kontynuacja spadków.

wykresy: https://comparic.pl/gbpusd-minorowe-nas ... 7-09-2020/

GBPUSD Daily - spadkowy pinbar zapoczątkował korektę

Gdy spojrzymy na wykres dzienny zauważymy, że maksimum z 2019 i 2020 są na zbliżonym poziomie, co może stanowić początek formacji podwójnego szczytu. Jednak żeby doszło do jej realizacji cena musiała by dotrzeć do 1.28. Na MACD trzeci dzień dywergencji spadkowej.

Na wykresie H4 możemy jednak określić bliższy cel sprzedających - jest to silna strefa popytu zaczynająca się od 1.3080. Dopiero jej pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków.



GBPUSD H4 - celem podaży może być strefa popytu zaczynająca się na 1.3080

Na notowania pary GBPUSD w tym tygodniu będą miały wpływ wiadomości płynące z rozpoczynających się jutro rozmów UE-UK dotyczących traktatu handlowego jaki ma obowiązywać od 01.01.2021. Należy więc zachować ostrożność i zabezpieczyć otwarte zlecenia SL i TP na wypadek nagłych zmian nastrojów na tej parze.

Polecam

- Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej


--analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: K.I.S.S moje proste setupy

wtorek 15 wrz 2020, 16:52

GOLD – Złoty trójkąt czeka na FED? – 15.09.2020

W górę czy w dół?
GOLD – Złoto porusza się od 5 tygodni w konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta symetrycznego. Formacja trójkąta symetrycznego jest bilateralna, co oznacza że prawdopodobieństwo wybicia w którąkolwiek stronę jest takie samo.Aktualnie cena dotarła do oporu trójkąta i lekko zawróciła na południe.Czy jest to sygnał do spadków?

Patrząc na wykres M30 zauważymy, że cena złota spadła poniżej lokalnej linii trendu. Na oscylatorze MACD pojawiła się dywergencja spadkowa.

wykres H4 i M30 - https://comparic.pl/gold-zloty-trojkat-czeka-na-fed/

Dywergencje na M30 nie są mocnym sygnałem do spadków, ale przez najbliższe kilka kolejnych świec 30 min możemy spodziewać się niedźwiedziego sentymentu, zwłaszcza, że na H1 oscylator też jest w fazie spadkowej.

Najlepszym potwierdzeniem tego scenariusza byłoby pojawienie się maksimum na MACD na TF H4. Jeśli taki sygnał się pojawi, można rozpatrzyć krótką sprzedaż. Celem mogłaby by być strefa popytu 1940 $/oz

Nie można też wykluczyć scenariusza wzrostowego, który nastąpiłby po pokonaniu oporu trójkąta. Wtedy celem była by strefa podaży 1985 $/oz

Jutro odbędzie się posiedzenie FOMC. Decyzje jakie tam zapadną mogą mieć duży wpływ na instrumenty finansowe , w tym na ceny złota. Należy więc wziąć to wydarzenie pod uwagę planując otwarcie zlecenia.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

GBPNZD i GBPJPY – wspólny kierunek w tym tygodniu – 21.09.2020

poniedziałek 21 wrz 2020, 08:46

GBPNZD i GBPJPY – wspólny kierunek w tym tygodniu – 21.09.2020

RGR i Outside Bar - czekamy na wybicie

GBP – funt brytyjski wydaje się być ostatnio pod presją nieuchronnie zbliżającego się terminu zawarcia umowy handlowej z EU. Umowa ta ma regulować zasady na jakich będzie odbywać się handel pomiędzy dwiema odrębnymi strefami gospodarczymi jakimi staną się EU i UK po 1 stycznia 2021.

Jak silny wpływ na kurs funta maja aktualnie wieści z toczących się rozmów handlowych, zasygnalizowała w czwartek nagła zwyżka kursu pary GBPUSD (prawie o 100p w ciągu kilku minut) po ukazaniu się wiadomości, że szefowa Komisji Europejskiej- Ursula von der Leyen- wciąż widzi szanse na podpisanie umowy handlowej EU-UK.

Jednak czas nieubłaganie się kończy, zostało zaledwie kilka tygodni do podpisania umowy, termin został wyznaczony na 15.10.2020 i Boris Johnson nie zamierza tego terminu przesuwać.

W związku z tak silną zależnością kursu GBP od zawarcia tej umowy handlowej i ewentualnych skutków jej nie zawarcia… postanowiłem przeanalizować jedynie od strony technicznej, dwie pary walutowe z udziałem funta: GBPNZD i GBPJPY, pozostawiając fundamenty na boku.
GBPNZD – Nie dokończony RGR ?

Patrząc na wykres dzienny (D1) pary GBPNZD, zauważymy budowaną od przeszło roku formację RGR. Do jej ukończenia brakuje około 200p.
Cena znajduje się w formacji objęcia bessy ( niedźwiedzi outside bar). Wybicie dołem może doprowadzić cenę do linii szyi wspomnianego RGR co byłoby dobrą okazja do zleceń sell.Ten niedźwiedzi scenariusz może zanegować wybicie w górę i zmiana sentymentu na MACD na wzrostowy ( zielony). Warto więc poczekać na potwierdzenie wybicia z OB by uniknąć pułapki dla niedźwiedzi.
https://comparic.pl/gbpnzd-i-gbpjpy-wsp ... 1-09-2020/

GBPJPY – Inside bar i dwie możliwości.

W przypadku tej pary walutowej, popularnej wśród amatorów silnych wrażeń ze względu na duże zasięgi dzienne , skłaniał bym się do kontynuacji spadków zapoczątkowanych 1 września br. Warunkiem dalszych spadków jest pokonanie dolnego limitu Inside bara znajdującego się na 134.25.

I tu podobnie jak przy parze GBPNZD – tylko wybicie na północ i zmiana kierunku MACD na wzrostowy odwoła scenariusz spadkowy. Warto też zwrócić uwagę, że cena niedawno opuściła kanał wzrostowy i jego wsparcie może stanowić teraz opór dla ewentualnych wzrostów.

WEBINAR DLA SCALPERÓW
BIORĘ UDZIAŁ http://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Skalpowanie na wykresie Range Barowym”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (22.09.2020 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Wykres Range Barowy (RB) to specyficzny wykres zależny od zmiany ceny, a niezależny od czasu w jakim ta zmiana następuje, ponieważ kolejne świeczki zwane w tym wypadku range barami mają tę samą wielkość w pipsach (ustalaną w parametrach skryptu generującego taki wykres).

w czasie wykładu poznasz strategię opartą na range barach i wskaźniku Bolinger Bands.
strategia jest bardzo dynamiczna i skierowana głównie do osób lubiących skalpować
przy odpowiednim dobraniu wielkości RB można też ją wykorzystać w tradycyjnym tradingu
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

EURAUD – próby wybicia z Inside Bara – 30.09.2020

środa 30 wrz 2020, 20:11

Ciekawa sytuacja techniczna pojawiła się na wykresie pary EURAUD. Zakres świecy dziennej od 24.09 nie został pokonany przez kolejne dwa dni i powstała formacja świecowa Inside Bar. Dzisiaj obserwujemy próby przełamania dolnego zakresu formacji znajdującego się na 1.6457.

wykres: https://comparic.pl/euraud-proby-wybici ... 0-09-2020/

Jeśli przełamanie zostanie potwierdzone, a MACD przejdzie w fazę spadkową ( zmieni kolor na czerwony) – może to być wiarygodny sygnał do przyłączenia się do niedźwiedzi i otwarcia zlecenia sprzedaży.

Musimy wziąć pod uwagę, że poziom 1.6350 jest dość wyraźnym poziomem wsparcia/oporu i jeśli cena osiągnie tą wartość, możemy spodziewać się reakcji popytu, dlatego w tamtej okolicy umieściłbym Take Profit.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: K.I.S.S moje proste setupy

poniedziałek 05 paź 2020, 12:30

USDCAD – czy metoda Over Balance prawidłowo wskaże kierunek? – 05.10.2020

Czy znowu większość nie będzie miała racji?
Przeglądając dzisiaj wykresy rożnych instrumentów nie znalazłem żadnego, który spełniałby założenia mojej strategii (PA+MACD) i jednoznacznie wskazywał w jakim kierunku będzie się poruszał w nadchodzących sesjach.
Postanowiłem zerknąć na sentyment na rynku i wśród wielu par walutowych, na jednej z nich – USDCAD okazał się być niezrównoważony popyt z podażą – tzn. jest 33% shortów i 67% longów. A jak wiemy z doświadczenia że na CDF-ach zazwyczaj większość (67%) nie ma racji… czyli obstawiający pozycje long będą tracić.
Postanowiłem przyjrzeć się bliżej tej parze i sprawdzić czy od strony technicznej uda się potwierdzić to na co wskazuje sentyment.Ponieważ jak wspomniałem na początku, żadna z par nie spełniała założeń mojej strategii… postanowiłem spojrzeć na wykresy oceniając je według reguł metody Overbalance (OB).

W skrócie polega ona na mierzeniu największej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym i dopóki jej zakres nie zostanie pokonany uważamy trend za obowiązujący. wykresyUSDCAD 05.10 - https://comparic.pl/usdcad-czy-metoda-o ... 5-10-2020/
Patrząc na powyżej znajdujący się wykres dzienny USDCAD widzimy, że od połowy marca br. cena porusza się w trendzie spadkowym.
Zielonymi prostokątami zaznaczyłem największa jak dotychczas korektę wzrostową = 412p. Ostatnia korekta była nieznacznie większa (8p) od dotychczas zmierzonej. Jednak 5 dni z rzędu cena nie była w stanie utrzymać się powyżej krawędzi prostokąta co może sygnalizować słabnący popyt i kontynuację spadków.Warto też spojrzeć na wykres dzienny od strony typowej Price Action. Ostatnia świeca września objęła swoim zasięgiem poprzedzające tworząc formację objęcia bessy. Już w następnym dniu cena wybija dołem z formacji powodując zmianę kierunku na MACD na spadkowy. To też może być potwierdzeniem zakończenia korekty i powrotu do trendu głównego i kontynuacji spadków. Aby spadki przybrały większy rozmiar, cena musi pokonać lokalną linie trendu (niebieska przerywana).
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

GBPUSD – objęcie bessy na wykresie dziennym – 07.10.2020

piątek 09 paź 2020, 02:35

GBPUSD – objęcie bessy na wykresie dziennym – 07.10.2020

Funt może stracić do USD

Wczorajszy wieczorny tweet prezydenta Trumpa w którym ogłosił, że wstrzymuje rozmowy z Demokratami nt. pakietu stymulacyjnego, spowodował dużą zmienność na rynkach finansowych. Większość instrumentów finansowych straciła w stosunku do dolara. Ofiarą tej zmienności stał się również funt brytyjski.

Wczorajsza dzienna świeca zamknęła się na poziomie 1.2870 i swoim zasięgiem objęła poniedziałkową. Utworzyła się formacja objęcia bessy.

wykresy: https://comparic.pl/gbpusd-objecie-bess ... 7-10-2020/

Na interwale dziennym oscylator MACD nadal jest w fazie wzrostowej. Jeśli cena wybije dołem z formacji i MACD przejdzie w fazę spadkową – może to być sygnał do zajęcia pozycji sell.

Gdyby scenariusz spadkowy miał się sprawdzić, to celem podaży może być widoczny na wykresie H4 poziom 1.2780, który we wrześniu br. był silnym poziomem oporu, pokonanym dopiero w pierwszych października.

Należy pamiętać, że czekają nas dwa ważne wydarzenia makro mogące mieć wpływ na kurs funta. Pierwsze to dzisiejsza wieczorna publikacja protokołu z posiedzenia FED – godz. 20:00 , a drugie to jutrzejsza (czwartkowa) konferencja z udziałem prezesa BoE – A.Baileysa.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

USDJPY – klin to czy nie klin? – 12.10.2020

poniedziałek 12 paź 2020, 19:41

Para USDJPY przez ostatnie trzy tygodnie poruszała się w trendzie wzrostowym i od 21.09 (104.00) do 08.10 (106.10) notowania wzrosły o 210p.

Ostatnie maksimum wyznaczyło trzeci punkt styczny z linią trendu poprowadzona po szczytach z lipca i sierpnia. Gdy połączymy minimum tego roku z minimum z września br. – pojawi się nam na wykresie znajoma formacja – klina zniżkującego.
wykresy: https://comparic.pl/usdjpy-klin-to-czy- ... 2-10-2020/

Świeca dzienna 07.10 wraz z kolejną utworzyły formację Inside Bar. Dzisiejsze (poniedziałek) notowania wskazują na chęć wybicia dołem z tej formacji.
Jeśli notowania USDJPY zamkną się poniżej formacji IB i MACD wejdzie w fazę spadkową – istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków.
Na wykresie H4 zaznaczyłem formację klina z jej punktami zwrotnymi. Na MACD trwa dywergencja spadkowa. Gdyby scenariusz spadkowy miał się sprawdzić to pierwszym celem podaży może być lokalny poziom S/R – 105.20, a jego pokonanie może być sygnałem do dalszych spadków, nawet w okolice wsparcia formacji klina – linia niebieska przerywana. Pokonanie oporu klina zaneguje scenariusz spadkowy.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

NZDCAD – objęcie hossy i dywergencja wspierają wzrosty – 14.10.2020

środa 14 paź 2020, 18:45

NZDCAD – objęcie hossy i dywergencja wspierają wzrosty – 14.10.2020

Bieżący tydzień będzie stał pod znakiem szczytu UE i decyzji dotyczących umowy handlowej pomiędzy UE i Wielką Brytanią po jej ostatecznym wyjściu z Unii. Próba przewidzenia ruchów tych walut analizą techniczną mając na uwadze nadchodzące wydarzenia polityczno-ekonomiczne może się nie udać.

W konfrontacji z newsami każda analiza jest na straconej pozycji, przykładem choćby niedawny, opublikowany tuż po wyjściu ze szpitala, tweet prezydenta Trumpa.

wykresy D1, H4 https://comparic.pl/nzdcad-objecie-hoss ... 4-10-2020/

Mając na względzie wyżej opisane czynniki, postanowiłem przyjrzeć się bliżej walutom z poza Europy. Mój wybór padł na NZDCAD. Do analizy tego instrumentu zachęciła mnie dość klarowna sytuacja na wykresie tak dziennym jak i czterogodzinnym H4.
Na wykresie dziennym ostatnia świeca minionego tygodnia wraz z poprzedzającą utworzyły formację outside bara ( objęcie hossy). Dzisiejsze zachowanie ceny sygnalizuje próbę wybicia z tej formacji w górę. MACD zaczyna “zawracać” czyli wchodzi w fazę wzrostową.Na wykresie H4 zaznaczyłem znaną formacje PA – trójkąt symetryczny, jest to formacja bilateralna z której wybicie może nastąpić z tym samym prawdopodobieństwem w obie strony. Trwa dywergencja wzrostowa na MACD, co może sugerować wybicie górą. Gdyby pokusić się o wskazanie celu popytu, to może to być najbliższa strefa podaży 0.8830.

https://comparic.pl/nzdcad-objecie-hoss ... 4-10-2020/
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

EURAUD – 4 miesiące w konsolidacji – 19.10.2020

wtorek 20 paź 2020, 11:21

EURAUD – 4 miesiące w konsolidacji – 19.10.2020

Czy RBA planuje ujemne stopy procentowe?
W poniedziałki zazwyczaj zaczynam analizy od wykresów tygodniowych i jeśli coś przykuje moją uwagę, przechodzę do niższych interwałów czasowych szukając okazji do otwarcia zlecenia. W tym tygodniu sytuacja na parze EURAUD wskazuje na możliwe wybicie z ponad 4 miesięcznej konsolidacji.

Na wykresie tygodniowym widzimy, że od czasu pojawienia się dużej spadkowej świecy w pierwszych dniach czerwca cena do dzisiaj nie pokonała żadnego z ekstremów tamtego tygodnia( 1.67-1.60). Inside bar jaki dzięki temu powstał nadal nie został “wyłamany” i cena krąży to w dół to w górę. MACD znajduje się aktualnie w fazie wzrostowej.

https://comparic.pl/euraud-4-miesiace-w ... 9-10-2020/

W nocy, a w zasadzie wczesnym rankiem we wtorek 20.10 poznamy treść protokołów z posiedzenia RBA (australijski bank rezerw). Protokoły z posiedzeń Reserve Bank of Australia są publikowane dwa tygodnie po podjęciu decyzji o wysokości oprocentowania. Dokumenty zawierają pełny opis dyskusji na temat polityki, w tym i różnice poglądów. W protokołach zapisuje się również głosy poszczególnych członków Komitetu.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli RBA jest jastrzębia co do perspektyw inflacyjnych dla gospodarki, to rynki widzą większą możliwość wzrostu stóp procentowych, jest to pozytywne dla AUD i odwrotnie – jeśli polityka jest gołębia i istnieje ryzyko obniżenia stóp procentowych AUD straci na wartości. I właśnie tego drugiego możemy się spodziewać, gdyż od jakiegoś czasu dochodzą informacje z antypodów wskazujące na już niedalekie wprowadzenie stóp ujemnych. Miałoby to się stać na posiedzeniu w listopadzie.

Przyjrzawszy się wykresowi godzinnemu – H1 – możemy w zakresie IB z tygodniowego wyznaczyć mniejszą konsolidację, której górny zakres to poziom 1.6590. Cena aktualnie zbliża się do górnej krawędzi i jej pokonanie może być sygnałem do dalszych wzrostów w kierunku 1.6700.

Impulsem do takiego wybicia może być wyżej wspomniane wydarzenie jak również wystąpienie C.Kenta na godz. przed publikacja protokołów. Christopher Kent jest zastępcą gubernatora (ekonomicznego) w Reserve Bank of Australia i na tym stanowisku jest odpowiedzialny za Departament Analiz Ekonomicznych i Badań Ekonomicznych RBA oraz jest głównym doradcą ekonomicznym gubernatora i Zarządu RBA.

Jeśli w wystąpieniu pojawi się wzmianka o stopach % – rynek zapewne na to zareaguje, a przy niewielkiej płynności w tych godzinach – mogą to być kilkudziesięcio-pipsowe ruchy. Może zatem warto poświęcić tę noc i posiedzieć przy wykresach…?
Przy okazji zapraszam na webinar:

Podstawowe pytanie jakie sobie zadajemy handlując na rynku Forex to – czy dany instrument finansowy będzie rósł czy może będzie spadać? i w zasadzie odpowiedź na to pytanie to wszystko co nam potrzeba. Price Action w połączeniu z MACD w niektórych sytuacjach może pomóc nam tą odpowiedź znaleźć. W trakcie wykładu pokażę dwa sposoby wykorzystania tego oscylatora i przedstawię strategię opartą na zasadach Price Action i tym wskaźniku.

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar nt. Strategii Price Action . Spotkanie odbędzie się we wtorek (20 października 2020 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona kompletna strategia oparta na formacjach świecowych Price Action i wskaźnika MACD:
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

AUDUSD – objęcie hossy na H4 – 21.10.2020

środa 21 paź 2020, 21:36

AUDUSD – objęcie hossy na H4 – 21.10.2020

Czy AUD wstanie z kolan?

Australijski dolar był już w tym tygodniu przedmiotem mojej analizy-” EURAUD – 4 miesiące w konsolidacji – 19.10.2020″ , już wtedy wspomniałem o mozliwości wybicia z konsolidacji i osłabienia tej waluty. Przewidywania sprawdziły się już w ten sam dzień, wybicie znacznie przekroczyło spodziewany zakres i wyniosło 330p.

Przez ostatnie 7 dni australijski dolar systematycznie tracił do dolara amerykańskiego. Od maksimum br. miesiąca spadki wyniosły 220p. Niewątpliwie na taki przebieg notowań mają wpływ nieoficjalne informacje o planowanej obniżce stóp procentowych w czasie najbliższego posiedzenia RBA 3 listopada 2020.

wykresy: https://comparic.pl/audusd-objecie-hoss ... 1-10-2020/

Wczoraj -20.10.- cena dotarła do strefy popytu utworzonej przez kupujących pod koniec września (25.09). Wtedy popyt zdołał przerwać serię spadków i pchnął cenę w górę o 230p
Na wykresie H4 pojawiła się duża świeca wzrostowa, która utworzyła formację objęcie hossy.

Na wykresie zakres formacji (0.7023-63) to wielkość świecy obejmującej (świeca matka) został zaznaczony czerwonym prostokątem.
Dzisiaj cena skutecznie wybiła z tej formacji a na oscylatorze MACD pojawiła sie dywergencja wzrostowa.

Celem popytu może być najbliższa strefa podaży zaczynająca się na poziomie 0.7100.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

EURAUD – powrót do spadków? – 26.10.2020

poniedziałek 26 paź 2020, 15:51

Czy RGR i Inside Bar wystarczą do spadków na EURAUD ?

Tydzień temu (20.10) cena pary EURAUD ustanowiła maksimum br. miesiąca na poziomie 1.6828. Notowania w kolejnym dniu zawierały się w obszarze poprzedzającej świecy tworząc formacje dwuświecową – inside bar.

Notowania kolejnego dnia doprowadziły do wybicia dołem z formacji i po kilku próbach retestu pokonanego dolnego poziomu formacji, cena zmierza na południe.

wykresy: https://comparic.pl/euraud-powrot-do-sp ... 6-10-2020/

Na wykresie H4 zauważymy charakterystyczna sylwetkę formacji RGR (Head&Shoulders). Linia poprowadzona po ostatnich dwóch minimach tworzy linię szyi. RGR jest formacją odwrócenia trendu, a pokonanie linii szyi jest często sygnałem do spadków.

Przebieg dzisiejszych notowań wskazuje na duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków zapoczątkowanych w czasie sesji azjatyckiej. Najdogodniejszym miejscem do zajęcia pozycji sell byłby retest pokonanej linii szyi… o ile do niego dojdzie.

Pierwszym celem podaży może być strefa popytu na poziomie 1.6500. Należy wziąć pod uwagę zmniejszenie wolumenu zlecenia, gdyż jest to para o dużej zmienności i ruchy przekraczające 200p dziennie nie należą do rzadkości.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

EURAUD – objęcie hossy może wskazywać na zmianę nastrojów – 28.10.2020

czwartek 29 paź 2020, 13:27

Czwartkowe posiedzenie ECB może wszystko zmienić...

W październiku para walutowa EURAUD była już 3 razy przedmiotem moich analiz. Ostatnią można przeczytać tu: EURAUD – powrót do spadków? – 26.10.2020
Mówi się do trzech razy sztuka… w tym wypadku prowadzę z rynkiem 3:0… bo wszystkie dość dobrze się sprawdziły, teraz kolej na czwartą analizę, bo sytuacja na wykresie wręcz prosi się o to by jej poświęcić trochę czasu.

Zaczniemy od wykresu dziennego. Tu widzimy powstałą dzisiaj formację dwu świecową – Objęcie Hossy, czy jak kto woli Bullish Outside Bar. Takie formacje zazwyczaj pojawiają się na końcu trendu ( może to być zarazem długo, średnio i krótko terminowy trend).

wykresy: https://comparic.pl/euraud-objecie-hoss ... 8-10-2020/

Siłę tej formacji zwiększa fakt, że minimum byczej świecy znalazło się na wsparciu kanału wzrostowego. Wskaźnik MACD w fazie wzrostowej.

Na wykresie H4 możemy przyjrzeć się bliżej możliwym scenariuszom. Moim zdaniem prawdopodobieństwo wybicia górą z formacji jest większe niż dołem. Wskazuje na to objęcie hossy na D1 i równocześnie na H4 ( mały zielony prostokąt).

MACD wzrostowy na obu interwałach czasowych H4 i D1.
Możliwy cel popytu to najbliższa strefa podaży i opór kanału, aktualnie – 1.6850.

Musimy pamiętać również o fundamentach, czyli jutrzejszym posiedzeniem banku centralnego.

ECB jutro podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych i w czasie konferencji dowiemy się jakie narzędzia polityki monetarnej będą wykorzystywane w najbliższym czasie. Zmienność na EUR i parach walutowych z nim związanych może być duża, więc może lepiej poczekać do zakończenia konferencji Pani Lagarde – aktualnej Prezes ECB.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

AUDCAD – objęcia hossy sypią się jak z rękawa – 04.11.2020

piątek 06 lis 2020, 01:07

Wybory w USA jeszcze nierozstrzygnięte
AUDCAD – Jak w tytule: pierwsze objęcie hossy ( byczy outside bar) pojawiło się 21.10. Wybicie z tej dwu-świecowej formacji zostało potwierdzone przez MACD, który wszedł w fazę wzrostową. Kolejne objęcie hossy pojawiło się wczoraj. Na pewno musimy podejść do tej drugiej formacji z pewną rezerwą, gdyż niewątpliwie wczorajsza noc wyborcza w USA może trochę wypaczać obraz rynku.

wykresy: https://comparic.pl/audcad-objecia-hoss ... 4-11-2020/

Zmienność jaką wczoraj obserwowaliśmy nie zdarza się często, ale zakładam, że w przypadku tak zwanych krossów, czyli par bez udziału dolara USD- te anomalie nie są aż tak znaczące.

Aktualnie na 3 godziny przed zamknięciem rynku cena znajduje się 10p ponad górną krawędzią formacji. Jeśli taki stan utrzyma się do końca sesji, będziemy mogli uznać że wybicie jest potwierdzone. MACD świeci na “zielono”.
Na wykresie H4 możemy wstępnie określić cel popytu. Strefa podaży 0.9490 może okazać się pierwszą przeszkodą do dalszych wzrostów. Jej pokonanie może dać impuls do dalszych wzrostów do kolejnej znajdującej się w okolicach 0.9530.
Tu MACD też znajduje się w fazie wzrostowej.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

USDCAD – możliwa korekta wzrostowa – 11.11.2020

czwartek 12 lis 2020, 11:53

Szczepionka to nie wszystko...

W poniedziałek pojawiła się informacja o skutecznej szczepionce na covid-19. Firma Pfizer poinformowała, że przeprowadzone testy nowej szczepionki wskazują na jej skuteczność w 90% i nie powoduje ona skutków ubocznych. Ta wiadomość została przyjęta przez rynki w sposób wręcz euforyczny, indexy wystrzeliły w górę, SP500 ustanowił maksimum wszech czasów.

Większość walut zyskała do USD. Minęły dwa dni od tej pozytywnej wiadomości i rynki już nie są tak zmienne, a dokładniejsza analiza wpływu szczepionki na rozwój pandemii spowodowanej koronawirusem wskazuje, że potrwa ona jeszcze kilka miesięcy.

Pfizer jest w stanie wyprodukować w tym roku 50 mln szczepionek co wystarczy dla 25mln osób, gdyż aby zyskać odporność, która pojawia się po 28 dniach, należy przyjąć dwie dawki w odstępie 7 dni. Szczepionka musi być transportowana w temp -70C co stanowi dodatkowe utrudnienie w jej dystrybucji i powszechnym dostępie. Takie a nie inne uwarunkowania powodują, że zanim opanujemy pandemię, upłynie jeszcze sporo czasu.

wykresy: https://comparic.pl/usdcad-mozliwa-kore ... 1-11-2020/

Przy takim napływie wiadomości trudno analizować jakikolwiek instrument, kolejne wydarzenia fundamentalne powodują, że rynek porusza się całkowicie nieprzewidywalnie.

Jednak będąc zwolennikiem analizy technicznej, pomijam wiadomości na które i tak nie mamy wpływu, przyjrzałem się dzisiaj parze USDCAD widząc okazję do ciekawego setupu.

Na wykresie dziennym po spadkach trwających od początku miesiąca, pojawiła się formacja Inside Bar. Dzisiejsze próby wybicia górą z formacji wskazują na zmianę nastrojów i pojawienie się korekty wzrostowej.

Warunkiem korekty będzie dla mnie zamkniecie świecy dziennej powyżej 1.3050 i wejście MACD w fazę wzrostową.
Gdyby te warunki zostały spełnione- pojawi się dywergencja wzrostowa wspierająca ten scenariusz.
Na wykresie H1 możemy w przybliżeniu określić zasięg pierwszego impulsu wzrostowego. Może to być najbliższa strefa podaży zaczynająca się na 1.3090. Jednak jeśli ta granica zostanie pokonana to kolejnym celem może być poziom wsparcia i oporu S/R) – 1.3260. Jednak dopóki nie rozpocznie się wspomniana bycza dywergencja na D1 każdy scenariusz jest możliwy, włącznie z dalszymi spadkami.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

AUDNZD – szansa na odbicie?

wtorek 17 lis 2020, 12:02

AUDNZD – szansa na odbicie?

Dzisiejsza analiza troszkę później niż zwykle – od północy nie działała strona internetowa portalu comparic.pl i comparic.com, co było spowodowane awarią serwera firmy hostingowej.

Firma farmaceutyczna – Moderna – poinformowała o wyprodukowaniu skutecznej szczepionki przeciw covid-19. Testy wykazały, że 94,5 % zaszczepionych uzyskało odporność na covid-19.

Przyjrzawszy się do południa wykresom różnych instrumentów było bardzo trudno znaleźć jakąś strukturę, która by dawała mocny sygnał do zajęcia pozycji. Po otwarciu rynków w USA zwróciłem uwagę na parę AUDNZD.

wykresy: https://comparic.pl/audnzd-czy-kangur-z ... 6-11-2020/

Czwartkowa (12.11) świeca dzienna ma kształt pinbara, którego minimum znajduje się na wsparciu kanału spadkowego, w którym notowania tej pary poruszają się od września br. Kolejna świeca, piątkowa, pokonała maksimum pin bara i zamknęła się powyżej jego zakresu.

Dzisiaj obserwujemy próby kontynuacji wzrostów. W czasie pisania analizy na MACD na wykresie dziennym pojawiła się dywergencja wzrostowa, ale dopóki dzień się nie skończył nie jest to jeszcze przesądzone.

Warto zatem poczekać do końca sesji NY i sprawdzić czy MACD zmienił kierunek i wszedł w fazę wzrostową.

Gdyby byczy scenariusz miał się sprawdzić – celem popytu może być najbliższa strefa podaży 1.0650. Trudno wyrokować co dalej, gdyż ostatnie dni pokazują, że rynkiem rządzą wiadomości o szczepionce i pandemii spowodowane covid-19. Należy więc zachować ostrożność i nie ryzykować zbyt dużego wolumenu i zabezpieczać zlecenia stop lossami.

Przy okazji zapraszam na webinar:

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Strategia EMA144″. Spotkanie odbędzie się we wtorek (17.11.2019 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Jednymi z najczęściej używanych wskaźników przez inwestorów w analizie technicznej są średnie kroczące (ang. moving averages – MA). W zasadzie istnieje nieograniczona ilość kombinacji średnich o różnych okresach i różnej metodzie ich wyliczania. Mamy bowiem 4 podstawowe rodzaje: średnie zwykłe (SMA), wykładnicze (EMA), wygładzone (SMMA), ważone (WMA). Największy problem w budowaniu systemu inwestycyjnego opartego o średnie kroczące (Moving Average – MA), jest dobór odpowiedniego rodzaju i ilości okresów, z których są one wyliczane.

W czasie wykładu przedstawię zasady strategii opartej na średniej wykładniczej EMA144, która okazuje się dość dokładnie odwzorowywać sytuację na wykresie danego instrumentu i potrafi generować skuteczne sygnały transakcyjne.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

GBPNZD – Inside bar na wsparciu trójkąta – 23.11.2021

poniedziałek 23 lis 2020, 22:39

Porozumienie EU-UK coraz bliżej?
W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się zakończenia wielomiesięcznych negocjacji pomiędzy UK i EU mających na celu zawarcie traktatu handlowego, regulującego współpracę tych odrębnych po 01.01.2021 gospodarek , czyli po faktycznym opuszczeniu UE przez Wlk. Brytanię. Od kilku dni wzrasta optymizm obu stron na zawarcie korzystnej dla obu stron umowy, co może mieć pozytywny wpływ na kurs funta i wspierało by poniżej opisany wzrostowy scenariusz dla pary GBPNZD.

UK podpisało umowę handlową z Kanadą
Umowa handlowa UK-UE już w tym tygodniu?

Duża zmienność na crossach z funtem brytyjskim

Para GBPNZD należy do crossów o dużej zmienności. Po ustanowieniu 23.07 minimum tego roku na poziomie 1.9000, w zaledwie 20 sesyjnych dni cena wzrosła o 1250 p, po czym spadła o podobna wartość w kolejnym miesiącu.

Taki cenowy “rolercoaster” wyrysował na wykresie formację trójkąta. W minionym tygodniu trzykrotnie notowania pojawiały się w okolicy wsparcia tego trójkąta, ale go nie pokonały, cena nadal znajduje się wewnątrz trójkąta.

wykresy: https://comparic.pl/gbpnzd-inside-bar-n ... 3-11-2021/

Na wykresie czterogodzinnym H4, zauważymy, ze pojawiła się formacja świecowa – inside bar.
Cena aktualnie znajduje się powyżej górnego limitu formacji co można uznać za potwierdzone wybicie. Oscylator MACD wszedł w fazę wzrostową, co wraz z potwierdzonym wybiciem z inside bara jest mocnym sygnałem do korekty wzrostowej. Jeśli pojawią się informacje o zawarciu umowy handlowej i “no-deal” Brexit przestanie straszyć rynki – wzrosty na tej parze są bardzo prawdopodobne.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

NZDUSD – objęcie bessy sygnalizuje nadchodzącą korektę – 24.11.2020

środa 25 lis 2020, 10:08

Za szybko, za wysoko ? Korekta wisi w powietrzu...

Nowozelandzki dolar w stosunku do dolara amerykańskiego (NZDUSD) ustanowił 15 marca minimum tego roku na poziomie 0.5470. Od tego czasu porusza się w trendzie wzrostowym i po pokonaniu 1500p, para ustanowiła dzisiaj maksimum tego roku na poziomie 0.6966.

objęcie bessy sygnalizuje nadchodzącą korektę
NZDUSD ustanawia maksimum 2020r.

Korekta na “kiwi” nieunikniona?

Po ustanowieniu maksimum 2020 po otwarciu sesji w Nowym Jorku popołudniu, kurs zaczął spadać i dzisiejsza świeca dzienna w całości objęła swoim zasięgiem poprzednią, tworząc formację objęcie bessy – na wykresie czerwony prostokąt zaznacza zasięg formacji.

wykresy: https://comparic.pl/nzdusd-objecie-bess ... 4-11-2020/

Oscylator MACD po 3 tygodniowych zwyżkach ustanowił maksimum i dzisiaj wszedł w fazę spadkową, na histogramie pojawił się niższy słupek.

Na wykresie H4 możemy narysować lokalną linię trendu wzrostowego (niebieska przerywana), której pokonanie może przyspieszyć zapoczątkowane dzisiaj spadki w kierunku dolnego limitu objęcia bessy.
Jeśli nastąpi wybicie dołem z formacji i wartość MACD nadal będzie spadała, to powstała z tego tytułu niedźwiedzia dywergencja potwierdzi rozpoczęcie korekty spadkowej na tej parze walutowej. Celem sprzedających może być najbliższa strefa popytu 0.6830.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

NZDCAD – objęcie bessy na wykresie dziennym – 01.12.2020

wtorek 01 gru 2020, 11:04

Para walutowa NZDCAD (dolar nowozelandzki do dolara kanadyjskiego) od marca br. porusza się w trendzie wzrostowym. W okresie sierpień-październik para znajdowała się w zwężającej się konsolidacji która przyjęła kształt trójkąta.

W listopadzie nastąpiło wybicie z konsolidacji i cena dynamicznie rośnie w kierunku strefy podaży znajdującej się na poziomie 0.9230.

objęcie bessy sygnalizuje nadchodzącą korektę
NZDCAD ustanawia maksimum 2020r.

Dzisiejsza świeca dzienna, będąca ostatnią listopadową, jest spadkowa i obejmując swoim zakresem poprzednią tworzy formacje objęcia bessy. Wybicie dołem z tej formacji byłoby zarazem pokonaniem wsparcia kanału z wykresu H1. Na MACD pojawiło się maksimum i oscylator wszedł w fazę spadkową.

wykresy: https://comparic.pl/nzdcad-objecie-bess ... 1-12-2020/

Na wykresie H1 możemy zauważyć, że cena od połowy mijającego miesiąca porusza się w kanale wzrostowym.
Sugerując się sytuacją na wykresie dziennym, która wskazuje na duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia korekty ostatnich wzrostów, sygnałem potwierdzającym ten scenariusz może być skuteczne wybicie z kanału.

Pokonanie wsparcia kanału, któremu dodatkowo będzie towarzyszyć dywergencja spadkowa będzie mocnym sygnałem do otwarcia sell z najbliższym celem w okolicy 0.9050.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

EURUSD - blisko konfluencji wsparć 10.12.2020

czwartek 10 gru 2020, 12:17

Kurs euro blisko konfluencji wsparć. Analiza techniczna EUR/USD

Para EURUSD po okresie silnych wzrostów zakończonych ustanowieniem maksimum tego roku na poziomie 1.2176 rozpoczęła korektę spadkową, która zawiera się pomiędzy dwoma liniami tworzącymi kanał spadkowy- w tym przypadku możemy go nazwać “flagą”.

konfluencja wsparć na 1.2050
w czwartek decyzje ECB co do dalszej polityki monetarnej
spadkowa dywergencja na wykresie dziennym

wykresy: https://comparic.pl/eurusd-blisko-konfl ... 0-12-2020/

Dzisiejsze notowania po początkowych wzrostach, w czasie sesji amerykańskiej przerodziły się w spadki i cena jest już bardzo blisko wsparcia flagi i strefy popytu.
Takie przecięcie się wspomnianych wyżej dwóch poziomów nazywamy konfluencją wsparć – na wykresie zaznaczono niebieskim okręgiem.
Dlaczego tak ważna jest konfluencja?

Konfluencja dwóch czynników wskazuje, że reakcja ceny w tym obszarze (poziomie) może być punktem zwrotnym dla danego instrumentu i określić kierunek na kolejne sesje. Pokonanie takiej konfluencji zazwyczaj powoduje zwiększony napływ zleceń i zwiększa dotychczasową zmienność i wolumen obrotów na danym instrumencie finansowym.

W czwartek (10.12) dowiemy się jaką politykę monetarna zamierza prowadzić ECB – Europejski Bank Centralny. Po decyzji o wysokości stóp procentowych odbędzie się konferencja prasowa szefowej banku pani Lagarde.
Decyzje podejmowane przez banki centralne zazwyczaj wpływają na zwiększoną aktywność na walutach, których te decyzje dotyczą.

W przypadku analizowanej pary EURUSD – to może być impuls prowadzący do pokonania poziomu 1.2050 lub do silnego odbicia i kontynuacji trendu wzrostowego na tej parze. Dodatkowo niewyjaśniona sytuacja wokół umowy handlowej EU-UK zwiększa szanse na duża zmienność w najbliższych godzinach.
Gdyby spojrzeć na sytuacje na wykresie tylko pod kątem technicznym – spadkowa dywergencja jaka pojawiła się dzisiaj na wykresie dziennym wskazywała by na przełamanie wsparć i spadków do najbliższego poziomu S/R znajdującego się na 1.2000.
Niewątpliwie czeka nas dużo emocji w nadchodzących sesjach, należy zachować umiar i nie ryzykować dużego wolumenu i dobrze zabezpieczyć zlecenia stop lossem.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość