Dziennik Tesii

ODPOWIEDZ
no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Dziennik Tesii

poniedziałek 06 cze 2016, 13:14

Witam serdecznie :joy:

Ten post będzie moim dziennikiem transakcyjnym. Moją skarbnicą sukcesów i porażek. Jeżeli chcesz dodać tutaj swój komentarz to proszę zrób to w miły i kulturalny sposób, szerokich stop lossów :wink:

Rynek: Główne pary walutowe oraz ich crossy.
Interwał: Dzienny, otwieranie pozycji rano przed godziną 8.
Wejście: Sygnał Price Action w okolicach wsparcia/oporu.
Wielkość pozycji: Każda transakcja 2-6% depozytu.
Poziom stoploss: Pod zakresem świecy sygnalnej.
Technika takeprofit: Przed najbliższym znaczącym wsparciu/oporze.
Zarządzanie pozycją: Zamknięcie części zysków po osiągnięciu zadowalającego poziomu (przynajmniej 2:1) i przesunięcie SL na BE.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

poniedziałek 06 cze 2016, 13:29

Data: 06.06.2016

#001
Para: AUDNZD
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Mamy tutaj trend spadkowy, ale w przeszłości to wsparcie wielokrotnie było utrzymane dlatego po sygnalnej świecy pinbar z długim nosem otwieram pozycję długą. Screen dzisiaj wyjątkowo z godzin popołudniowych. Cena zgodnie z oczekiwaniami idzie w górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

wtorek 07 cze 2016, 08:14

Data: 07.06.2016

#002
Para: GBPJPY
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Dzisiaj rano cena wykonała już spory ruch. Mam złe przeczucia co do otwierania pozycji, ale wsparcie jest silne i potencjalny zysk wart jest ryzyka. Ze względu na oddalenie się ceny od świecy sygnalnej stosuję zlecenie kupna z limitem. Jeżeli nie zostanie aktywowane do wieczora to zostanie usunięte.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

środa 08 cze 2016, 09:28

Data: 08.06.2016

#001 nie zostało zamknięte, czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, jeżeli się zamknie na SL to pomyślę nad wprowadzeniem zmian w strategii.
#002 zostało anulowane.

#003
Para: GBPAUD
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Potężna świeca Pinbar odbijająca precyzyjnie od oporu jest dobrym sygnałem sprzedaży. Ze względu na stosunek zysku do ryzyka poczekam na cofnięcie się ceny, chociaż prawdopodobnie do niego nie dojdzie. Zlecenie zostawiam do końca tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

czwartek 09 cze 2016, 09:43

Data: 09.06.2016

#001 zaskakująco świeca otwarła się z luką i wystrzeliła w dół, więc zlecenie zamknięte na SL.

#004
Para: EURJPY
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 4%
Komentarz: Czekam z otwarciem tej pozycji do godziny 10:00 ze względu na przemowę Draghiego, które ma teraz miejsce. Kalendarz uratował mnie przed kolejną stratą. Czekamy na lepsze czasy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

piątek 10 cze 2016, 09:00

Data: 10.06.2016

#005
Para: USDJPY
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Zlecenie otwarte po cenie rynkowej. Świeca sygnalna, mimo że nie dotyka swoim zakresem linii wsparcia to moim zdaniem znajduje się w jego strefie. Dlatego otwieram pozycję długą, zobaczymy jak długą...

#006
Para: AUDUSD
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Cena odbija od znaczącego poziomu. Niestety moje wejście może być spóźnione, bo cena oddaliła się już od zakresu świecy sygnalnej. Postawię zlecenie zlecenie sell limit i będę czekać na dalsze ruchy na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

poniedziałek 13 cze 2016, 08:00

Data: 13.06.2016
#003 anulowana zgodnie z założeniem.
#006 anulowana zgodnie z założeniem.
#005 zamknięta na SL, być może pojawi się kolejny sygnał to ponowię wejście.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Tesii

wtorek 14 cze 2016, 16:47

Data: 14.06.2016

#008
Para: AUDJPY
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Dzisiaj sprawozdanie wieczorem ze względu na brak czasu rano, ale pozycje zostały otwarte i screeny zrobione. Kolejny ważny poziom "oszukał mnie". Nie był to najlepszy sygnał, ale według strategii wszystko było prawidłowo.

#009
Para: EURAUD
Sygnał: Pinbar
Wielkość pozycji: 2%
Komentarz: Ze względu na wcześniejszy Insidebar nie wiem czy to był prawidłowy sygnał. Początkowo pozycja przynosiła zyski, ale po wybiciu z Insidebar cena poszybowała w dół zamykając to zlecenie. Wynik od początku gry to -8%. Trzeba się chyba więcej wyedukować, bo to kolejna przygoda na Forex z serią strat, chociaż miało być na poważnie. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Transakcje oraz wpisy w dzienniku wstrzymane do czasu, aż wróci mi wiara w siebie. Do zobaczenia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości