Gridowanie na maksa

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

piątek 30 wrz 2016, 10:25

Tydzień bardzo udany. Ale z tyłu głowy siedzi świadomość, że SL prędzej czy później przyjdzie.
Pytanie tylko na jakim poziomie go ustawić?
BTW. Tak mi się spodobała koncepcja kalendarza, że jeszcze jeden test ruszył. Handel wg stref S/D z zarządzaniem poprzez kalendarz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

piątek 30 wrz 2016, 18:26

rowne dwa miesiace na EurUsd, delikatny martyngal ale z agresywnym pozycjonowaniem (dokladanie co 5 pipsow), w zwiazku z tym rowno po 2 miesiacach wylaczam to i przechodze na podobny (hipotetycznie) zysk ale z innym prowadzeniem szeregu pozycji co teoretycznie powinno zapewnic szanse utrzymania konta przy silnych trendach (przetestowane na rajdach w pazdzierniku i listopadzie 2015).
Dwumiesieczny zysk to +42,6%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

niedziela 02 paź 2016, 09:39

irmentruda pisze:rowne dwa miesiace na EurUsd, delikatny martyngal ale z agresywnym pozycjonowaniem (dokladanie co 5 pipsow), w zwiazku z tym rowno po 2 miesiacach wylaczam to i przechodze na podobny (hipotetycznie) zysk ale z innym prowadzeniem szeregu pozycji co teoretycznie powinno zapewnic szanse utrzymania konta przy silnych trendach (przetestowane na rajdach w pazdzierniku i listopadzie 2015).
Dwumiesieczny zysk to +42,6%.
Jaki DD?
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

niedziela 02 paź 2016, 20:52

myfxbook podaje mi 4,62% ale wydaje mi sie, ze to jest DD przy zamykaniu pozycji. Jak siegam pamiecia to chwilowy DD nie przekroczyl 23% depozytu inicjalnego i zdarzylo sie to moze ze 2 razy.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 03 paź 2016, 06:16

irmentruda pisze:myfxbook podaje mi 4,62% ale wydaje mi sie, ze to jest DD przy zamykaniu pozycji. Jak siegam pamiecia to chwilowy DD nie przekroczyl 23% depozytu inicjalnego i zdarzylo sie to moze ze 2 razy.
Jakiś SL zakładasz?
BTW. Pepperstone zamknął rachunek demo. Koniec testu w związku z tym.
Ponieważ był to EA handlujący odmiennie od pozostałych (pierwsze wejścia na poszczególnych parach otwierane były w kierunku ruchu) postanowiłem dalej kontynuować ten sposób tradingu.
Tym razem boker HFT. Ciekawe czy duże spready nie pogrzebią na starcie pomysłu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 03 paź 2016, 09:20

JAREK67 pisze:
irmentruda pisze:myfxbook podaje mi 4,62% ale wydaje mi sie, ze to jest DD przy zamykaniu pozycji. Jak siegam pamiecia to chwilowy DD nie przekroczyl 23% depozytu inicjalnego i zdarzylo sie to moze ze 2 razy.
Jakiś SL zakładasz?
B
Nie. Mam możliwość ale nie mam pewności, czy dobrze działa. Jeśli sytuacja jest podbramkowa to interweniuję - albo dorzucam kapitału albo zamykam z palca wybrane pozycje. Ale przy tym ea i tym koncie przez 2 miesiące na e/u nie miałem takiej konieczności.
Musialem tak zrobić na innym koncie z eur/aud w sierpniu (dorzucalem) oraz z aud/usd i eur/usd w maju (usuwałem część pozycji). W maju to była wina raz źle podanych parametrów wejściowych (testy na żywca heheh) a raz to zaimplementowanie nowego ea na istniejące już pozycje i efekt lekko przerósł mnie jak i moje konto ale wyprowadziłem z zyskami sytuację.
Podobnie miałem w lutym na eur/usd i usd/cad ale wtedy niestety musiałem pozamykać ze stratą wszystko, dokształcić się i napisać własne ea.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 03 paź 2016, 11:39

To trochę szarpaniny jest.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 03 paź 2016, 18:01

JAREK67 pisze:To trochę szarpaniny jest.
Minimalnie. Jade na malych wolumenach bo cenie sobie swiety spokoj i stabilnosc systemu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 03 paź 2016, 18:01

JAREK67 pisze:To trochę szarpaniny jest.
Minimalnie. Jade na malych wolumenach bo cenie sobie swiety spokoj i stabilnosc systemu.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 05 paź 2016, 08:28

Niezłe jaja. Rachunek jest w mForex, a MyFxBook pokazuje XTB ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

środa 05 paź 2016, 21:50

Bollinger Bands na M1, szkoda, ze spread wysoki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

piątek 07 paź 2016, 11:59

EA działa jak widać na obrazku.
Prawdopodobnie tylko dzięki nieoczekiwanemu wyłączeniu na kilka godzin vps-a, nie został zaliczony SL.
Trudno też powiedzieć jak by się zamykanie pozycji zrealizowało przy takiej dynamice ruchu na parach funtowych.
Na ten moment nie mam innego pomysłu jak sobie pomóc w unikaniu takich strzałów jak ten w nocy.
Chyba tylko poprzez okresową eliminację z EA walut będących w danym czasie pod obstrzałem. :sceptic:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

piątek 07 paź 2016, 13:12

JAREK67 pisze: Trudno też powiedzieć jak by się zamykanie pozycji zrealizowało przy takiej dynamice ruchu na parach funtowych.
Na ten moment nie mam innego pomysłu jak sobie pomóc w unikaniu takich strzałów jak ten w nocy.
Z takimi strzałami nic nie zrobisz, ja chwyciłem przez to jednego stop outa ale na malej pozycji z palca, wrecz prosilem sie o to no ale trudno.

W moim najnowszym EA zamykanie pozycji odbywa się przez EA, po stronie serwera nie ma TP. I juz widze problem z realizacją. Czysta informatyka i poslizgi - to co stwierdzi algorytm i kaze zrobic to przy szybkim ruchu zanim algo zrobi i przesle przez neta na serwer to cena juz jest gdzies indziej, w dodatku jeszcze broker wtraci swoje przeszkadzajki tzw. "warunki rynkowe".

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

piątek 07 paź 2016, 17:58

irmentruda pisze:
JAREK67 pisze: Trudno też powiedzieć jak by się zamykanie pozycji zrealizowało przy takiej dynamice ruchu na parach funtowych.
Na ten moment nie mam innego pomysłu jak sobie pomóc w unikaniu takich strzałów jak ten w nocy.
Z takimi strzałami nic nie zrobisz, ja chwyciłem przez to jednego stop outa ale na malej pozycji z palca, wrecz prosilem sie o to no ale trudno.

W moim najnowszym EA zamykanie pozycji odbywa się przez EA, po stronie serwera nie ma TP. I juz widze problem z realizacją. Czysta informatyka i poslizgi - to co stwierdzi algorytm i kaze zrobic to przy szybkim ruchu zanim algo zrobi i przesle przez neta na serwer to cena juz jest gdzies indziej, w dodatku jeszcze broker wtraci swoje przeszkadzajki tzw. "warunki rynkowe".
U mnie zamykanie jest tylko poprzez EA. Ma to swoje plusy, ponieważ przy wielu pozycjach i dynamicznych ruchach zdarza się, że poszczególne z nich są zamykane w lepszych cenach.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

piątek 07 paź 2016, 22:08

fajny tydzien
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

piątek 14 paź 2016, 12:48

Po kilku tygodniach nudy postanowiłem zmniejszyć SL do 5% i akurat się zdarzył. ;)
Teraz już będzie na takim SL chodził.
Jest jeszcze nowy test ze SL = 1%. EA ma często łapać SL, ale za to małe wartości. Zobaczymy, czy to jest dobry pomysł? Zrezygnowałem z par z GBP ze względu na "strzały znikąd", które ostatnio zaburzają obraz rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

piątek 14 paź 2016, 13:24

ciężki tydzień na edku, jeszcze jestem ujajony ale póki co trzymam się. część pozycji pozamykałem i jeszcze kombinuję.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gridowanie na maksa

niedziela 16 paź 2016, 21:14

I jak idzie grid ? Jakieś postępy ?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 17 paź 2016, 06:03

tyler_durden pisze:I jak idzie grid ? Jakieś postępy ?
Hej. Postepy zrobilem ogromne ale pewnie drugie tyle jeszcze mnie czeka. Mam dwie strategie gridujace. Roznia sie miescem otwierania i zamykania pozycji. Jedna ma zmienne TP a druga wg Bollingera. Zarzadzanie grupa pozycji jest podobne czyli martyngal. Wvprzygotowaniu trzecie EA realizujace zyski wg trailing stopa plus reczne interwencje wg uznania na osieroconych pozycjach.
Ale najpierw musze wyjsc z szamba na edku. Przegapilem korekte i nie pokasowalem sie ani nie zabezpieczylem odpowiednio. Caly czas muszecwalczyc z chciwoscia.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 17 paź 2016, 06:03

tyler_durden pisze:I jak idzie grid ? Jakieś postępy ?
Hej. Postepy zrobilem ogromne ale pewnie drugie tyle jeszcze mnie czeka. Mam dwie strategie gridujace. Roznia sie miescem otwierania i zamykania pozycji. Jedna ma zmienne TP a druga wg Bollingera. Zarzadzanie grupa pozycji jest podobne czyli martyngal. Wvprzygotowaniu trzecie EA realizujace zyski wg trailing stopa plus reczne interwencje wg uznania na osieroconych pozycjach.
Ale najpierw musze wyjsc z szamba na edku. Przegapilem korekte i nie pokasowalem sie ani nie zabezpieczylem odpowiednio. Caly czas muszecwalczyc z chciwoscia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości