Testujemy bankowe rekomendacje

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Testujemy bankowe rekomendacje

środa 04 sty 2017, 11:39

Witam traderów!

Na forum miała już miejsce przymiarka do takiego testu, jednak umarła śmiercią naturalną :facep: Powracam jednak do tego pomysłu z nowymi chęciami i planem na Dziennik!

Jak dobrze wiecie (a może i nie?) prowadzę na Comparic dział poświęcony pozycjom dużych graczy - w skrócie PDG. Dzięki usłudze FxWatcher mamy dostęp do dziesiątek komentarzy, rekomendacji czy setupów technicznych publikowanych przez analityków dużych banków.

Co weekend podsumowuje mijający tydzień i sprawdzam jak poradzilibyśmy sobie na rynku inwestując wyłącznie na podstawie publikowanych na Comparic rekomendacji. Natchniony całkiem ciekawymi wynikami założyłem wczoraj rachunek demo i przeprowadziłem już pierwszą transakcję.

Na podstawie wczorajszej rekomendacji Morgan Stanley sprzedałem GBP/SEK w nadziei, że za kilka dni cena uderzy w mój poziom TP. Jak na razie... jesteśmy na zysku (w trakcie tworzenia tego tematu, około 130 pips). Zapraszam więc do śledzenia wątku - zobaczymy czy jest sens próbować na realnych środkach :bigsmile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

czwartek 05 sty 2017, 09:26

Krótka aktualizacja.

Może nie bez problemów, ale pozycja na GBP/SEK idzie w dobrą stronę. Sprzedaż odbyła się z poziomu 11,21404, stop loss ustawiony na 11,45863 natomiast TP na 10,70586. Wczorajsza świeca D1, choć bycza miała dość miałki wydźwięk. Mimo wszystko, cena pozostaje poniżej średnich. Dziś natomiast obserwujemy większą wyprzedaż crossa i liczę, że do końca tygodnia dotrzemy przynajmniej do lokalnego poziomu wsparcia w okolicy 11,0450 (zielona linia).

Raczej nie będę przejmował się jakimś zarządzaniem gotówką - sprawdźmy na początku skuteczność tych rekomendacji. Później będziemy maksymalizować zyski :gj:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

sobota 07 sty 2017, 16:39

Kolejna aktualizacja, tym razem po zakończeniu tygodnia na rynkach.

Pozycja zarabia - to cieszy. Jak zaznaczyłem w poprzednim wpisie - nie przykładam wagi do zarządzania kapitałem, więc piątkowe zamknięcie daje jedynie 6,93 USD. Ale równoznaczne 655 pips też cieszy. Dwie ostatnie świece bardzo ładne, niedźwiedzie. Cena respektuje moje średnie, więc nie widzę powodu do obaw. Gdy spadniemy poniżej ostatniego dołka (okolice 11,05) przesunę SL na BE. Liczę na więcej okazji w nadchodzącym tygodniu :homie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

poniedziałek 09 sty 2017, 10:59

W sobotę pojawiło się nowe podsumowanie tygodnia (https://comparic.pl/podsumowanie-tygodn ... 2-01-6-01/) ale najważniejsze pojawiło się dopiero dzisiaj :bigsmile:

Luka oraz spora świeca podażowa na GBP/SEK powodują, że w momencie pisania posta jestem około 19 USD do przodu. Eksperyment zapowiada się ciekawie :great:

SL przesunięty, jeśli dzienna świeca zamknie się poniżej ostatniego dołka wówczas przesunę na BE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 10 sty 2017, 14:03

W końcu nowa pozycja!

Na portalu pojawiła się pierwsza w tym roku propozycja analityków Citi ( https://comparic.pl/citi-nowym-zleceniem-oczekujacym/ ) namawiająca do krókiej sprzedaży GBP/USD.
Para od dwóch dni mocno zniżkuje, być może to jest powodem dla którego bank rekomenduje zlecenie oczekujące i sprzedaż dopiero z poziomu 1,2200. Jako wnikliwy obserwator ( :joy: ) ustawiam więc zlecenie nieco poniżej rekomendowanej ceny (1,2195) w nadziei, że powtórzymy sukces z GBP/SEK.

Co do GBP/SEK - pozycja zabezpieczona została dziś na BE. Wydaje mi się, że możemy mieć dziś do czynienia z korektą. Rynek już dość mocno spadł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

środa 11 sty 2017, 09:03

Ale wtopa !ops!

GBP/SEK zgodnie z prognozami skorygowało ostatnie spadki. Korekta była moim zdaniem potrzebna, trzy dni zauważalnie dużych spadków, luka weekendowa - księgowanie zysków na pierwszym wsparciu. Mimo wszystko, zgodnie z rekomendacją Morgan Stanley utrzymujemy pozycję (nie zauważyłem żadnych nowych publikacji banku dotyczących tej pary).

Mocno zawaliłem w przypadku GBP/USD i polecanej wczoraj przez Citi sprzedaży pary. Pamiętacie, jak stwierdziłem, że ustawię zlecenie nieco niżej, aby mieć pewność, że zostanie aktywowane? Cóż, okazało się, że po zrobieniu screena potrzebnego do artykułu nie przestawiłem tej pozycji i nadal wisi na 1,22.
Tymczasem, kabel przetestował okolice 1,2197 i w momencie pisania tego postu znajduje się jakieś 40 pips niżej !problem!

Nie wiem co teraz robić - doświadczenie podpowiada mi, że ponowny test tych okolic raczej nie wróży nic dobrego dla shortów. Z drugiej strony, stop loss jest tak daleko... :facep:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

piątek 13 sty 2017, 15:37

Się porobiło na tym kablu :aaaa: Gdybym wszedł w tą pozycję proponowaną przez Citi, całość zakończyłaby się prawdopodobnie BE lub zyskiem rzędu 90 pips. W pewnym momencie wchodząc po 1,2195 w krókie pozycje, niezrealizowany zysk przekroczyłby 155 pips. Nieźle.

Jednak dane makro mocno namieszały i cały wykres przypomina teraz kolejkę górską. Może więcej przemyśleń zamieszczę w cotygodniowym podsumowaniu.

GBP/SEK natomiast idzie jak burza, obecnie zysk przekracza już 40 USD, co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że:
- wszedłem mikrolotem
- nie przejmuję się MM
- na analizę pary nie poświęciłem nawet minuty.
Wydaje mi się, że dzisiaj jeszcze nie zamkniemy pozycji na zysku, ale przesunąć SL powyżej ostatniego lokalnego szczytu możemy :gj:

PS Trochę martwi mnie posucha jeśli chodzi o twarde rekomendacje posiadające poziom wejścia, wyjścia, stop loss... Mam nadzieję, że w kolejnym tygodniu pojawi się ich trochę więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

poniedziałek 16 sty 2017, 09:59

Kolejne podsumowanie tygodnia zostało opublikowane już wczoraj, gdyby ktoś jeszcze nie przeczytał: https://comparic.pl/podsumowanie-tygodn ... -01-13-01/ ;)

Weekendowa luka na funcie (https://comparic.pl/hard-brexit-powodem ... azy-funta/) bardzo pomogła naszej pozycji na GBP/SEK, które dziś około 9:15 dotarło do rekomendowanego przez Morgan Stanley poziomu take profit. Problem w tym, że spread na tym crossie jest całkiem spory, więc koniec końców pozycja wciąż jest aktywna.

Wydaje mi się, że obecna słabość GBP doprowadzi w końcu do zamknięcia tej pozycji, niedawno przetestowaliśmy zeszłotygodniowy dołek... Trzymam dalej tę pozycję, przesuwając zlecenie zabezpieczające w okolice 10,93. Jak na razie 45 USD na plusie przy ekspozycji 0,01 lota. Robi wrażenie :gj:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

poniedziałek 16 sty 2017, 12:29

GBP/SEK jak na razie konsoliduje w okolicy 10,79/82 - wymiana zleceń?

Mamy kolejną pozycję w portfelu! Po raz kolejny jest to trade zainspirowany rekomendacją analityków Morgan Stanley. Patrząc na wynik GBP/SEK jestem dobrej myśli, choć liczę na to, że Morgan Stanley nie będzie jedynym bankiem, który pomoże w tym eksperymencie ;)

Link do publikacji MS: https://comparic.pl/morgan-stanley-brex ... -the-week/

Screen pozycji w załączniku. Czas potrzebny na analizę sytuacji na AUD/USD: 0 :tongue:

PS Myślę, że w marcu możemy startować z wprowadzeniem odpowiedniej MM, a potem - z realnym kontem. Zanim to jednak nastąpi - testy, testy, testy. Jak najwięcej pozycji :gj:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 17 sty 2017, 12:17

Trump niszczy moją pozycję! :aaaa:

Dość szybko poszło - AUD/USD wybiło SL po tym jak prezydent-elekt Donald Trump przyznał w wywiadzie, że jego zdaniem podatek graniczny planowany przez Republikanów jest zbyt skomplikowany (sic!)
Ciężar kampanii oparty na tym, że to oni zapłacą (chodzi o importerów i pobudzenie amerykańskiego eksportu) a na kilka dni przed zaprzysiężeniem dość drastyczna zmiana retoryki? Myślę, że facet nas jeszcze kilkukrotnie zaskoczy :tongue:

Dolar dziś słaby, wyprzedaż rozpoczęła się jeszcze w trakcie mało płynnej sesji azjatyckiej co wywindowało kursy w górę. AUD/USD obecnie znajduje się tuż powyżej 0,7540. Pierwsza strata na rachunku testowym forumowicze! Na szczęście zabezpieczony zysk na GBP/SEK kilkukrotnie przewyższa dzisiejszą stratę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 17 sty 2017, 15:40

Nie sądziłem, że będę tu tak często pisał :tongue:

GBP/SEK zamknięte z zyskiem 31,99 USD wraz z dzisiejszą stratą na AUD/USD w wysokości 6,62 USD jesteśmy na plusie 24,63 USD. Nieźle.

Dodatkowo, na portalu pojawiła się kolejna rekomendacja - tym razem Credit Suisse. Analitycy banku zalecają ostrożne kupno USD/CHF oraz USD/JPY. Obie pary znajdują się już w portfelu, choć zysku na nich jak na razie nie ma. USD/CHF już blisko SL, USD/JPY nieco dalej. Na obu pozycjach tracę aktualnie około 4 USD. Sam bym tych pozycji nie otworzył, ale skoro testujemy rekomendacje...

Link do rekomendacji: https://comparic.pl/credit-suisse-rekom ... no-usdchf/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

środa 18 sty 2017, 21:51

Krótka aktualizacja - dziś pojawiły się bardziej rekomendacyjne teksty w dziale, ale trzymając się zasad nie otwierałem pozycji według własnego widzimisie.

Otworzone niedawno pozycje na USDCHF oraz USDJPY już fajnie zarabiają. W obu przypadkach zabezpieczam pozycje na BE :gj:

Jeśli popyt na dolara się utrzyma, to być może już jutro przesunę SL na plus. Trzymamy kciuki? :tongue:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

czwartek 19 sty 2017, 19:13

Mogę chyba powiedzieć, że eksperyment idzie bardzo dobrze. Obie pozycje - zarówno na USD/JPY jak i USD/CHF - zabezpieczone na zysku. W przypadku ujka jest to sto pips, w przypadku USD/CHF jedynie 30. Nieźle.

Zastanawiam się co zrobić z pozycjami przed zbliżającym się weekendem. Zostawiać? Zamykać? :wtf:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

piątek 20 sty 2017, 12:41

AKTUALIZACJA

Być może za szybko przesunąłem SL na USDCHF, ponieważ pozycja została zamknięta automatycznie dziś w nocy. Mimo wszystko - jest zysk, należy się cieszyć :gj:

USD/JPY wciąż aktywne, w tym momencie (po korekcie USD) 200 pips niezrealizowanego zysku. Stop loss na ujku sto pips niżej.

Pod koniec tygodnia obudzili się analitycy Citi i w swojej nowej rekomendacji ( https://comparic.pl/citi-nowym-zleceniem-oczekujacym-2/) zalecają krótką sprzedaż EUR/USD z poziomu 1,07. Nauczony przykładem GBP/USD ustawiłem zlecenie oczekujące na 1,0695 i czekam co się wydarzy. Myślicie, że przetestujemy raz jeszcze okolice 1,07?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

poniedziałek 23 sty 2017, 09:58

Nieco dłuższa aktualizacja.

W weekend odpoczywałem (choć nie tylko ja :tongue: ), dlatego nie pojawiło się podsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy na portalu. Pokrótce zrobię je tutaj.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale o co chodzi?

Ten dziennik ma na celu sprawdzenie skuteczności bankowych rekomendacji publikowanych na comparic.pl. Opisywane pozycje nie cechują się żadnymi zasadami MM (otwieram stałą pozycję 0,01 lota) i mają na celu procentowe sprawdzenie w ilu przypadkach bezmyślne (o tym poniżej) skopiowanie rekomendacji pozwoli zaksięgować zysk.

Dlaczego bezmyślne?

Ponieważ wchodzę dokładnie na poziomach wskazanych przez analityków. Dokładność sięga 10 pips po wpadce na GBP/USD opisywanej w tym wątku. Nie przeprowadzam żadnej analizy, nie interpretuję świec, trendu, zasadności rekomendacji. Jedynym subiektywnym elementem testu jest podciąganie zleceń zabezpieczających. Staram się to robić zgodnie ze sztuką, czyli umiejscawiać je pod/nad przebitymi poziomami oporu/wsparcia.

W kolejnych tygodniach uzupełnię test o zasady money management (zostaną tu opisane) by zmaksymalizować potencjalne zyski. Gdy wyniki testu okażą się pozytywne, nie wykluczam kolejnych testów na realnych środkach.

W razie pytań - zapraszam do dyskusji :wink:
------------------------------------------------------------------------------------------------

W minionym tygodniu zaksięgowaliśmy zysk z pierwszej pozycji otworzonej w ramach tego eksperymentu - short na GBP/SEK przyniósł nam zysk rzędu 284 pips co przełożyło się na 31,99 USD zysku. Jak na razie, jest to najlepsza pozycja w portfelu :gj:

W poniedziałek, 16 stycznia wiedziony kolejną propozycją dużych graczy sprzedałem AUD/USD. Niestety, już na drugi dzień złapał na SL i straciliśmy na pozycji 66 pips (lub 6,62 USD).

Niedosyt pozostawiła długa pozycja na USD/CHF otworzona 17 stycznia - w pewnym momencie papierowy zysk wynosił niemal 100 pips, my wyszliśmy z trzydziestoma, po nocnym wybiciu SL. Wynik 29 pips lub równoznaczne 2,89 USD.

Równolegle do longa na USD/CHF otworzyłem długą pozycję na USD/JPY. Tutaj zarobiliśmy aż 102 pipsy co przełożyło się na 8,95 USD. Niestety (?), w pewnym momencie papierowy zysk był dwukrotnie większy od zaksięgowanego, jednak TP było na tyle daleko, że pozostawienie tych stu pips oddechu dla ceny było moim zdaniem zrozumiałe.

Ostatnią pozycją był sell limit na EUR/USD. Wszedłem 5 pips niżej od rekomendowanego poziomu (1,0695) i jak na razie - pozostajemy na minusie (około 50 pips). SL znajduje się na 1,0810, TP na 1,0450.

Wynik z tego tygodnia to 349 pips! Pod koniec miesiąca udostępnie statement z stycznia wraz z krzywą i statystykami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 24 sty 2017, 13:29

Nowy tydzień rozpoczynamy z lekkim opóźnieniem :weak:

Pojawiła się nowa propozycja od Citi - ponownie long na USD/JPY, choć z niższych poziomów. Przyznam, że trochę nie czaję metod Citi - może próbują wejśc na 38,2 tylko boją się, że ich nie wypełni? :wtf:

Link do najnowszej rekomendacji: https://comparic.pl/citi-rekomenduje-kupno-usdjpy/

Poprzednia propozycja Citi, czyli short na EUR/USD dość kiepsko sobie radzi. Jak na razie jesteśmy 50 pips na minusie. Wydaje się jednak, że wzrostowe momentum powoli się wyczerpuje (krótsze impulsy, głębsze korekty). SL jest na poziomie oddalonym o 115 pips od wejścia, szkoda by było stracić tak dużą część zysku :bambam:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 24 sty 2017, 21:32

Nie chcę zapeszać, ale chyba dolar powraca do łask :homie:

Dopiero teraz znalazłem dłuższą chwilę na wpis, więc aktualizuję dziennik. EUR/USD wyraźnie zawraca, co mnie - jako posiadaczowi krótkich pozycji - niezmiernie cieszy. Fakt, że w momencie pisania tego postu nadal jesteśmy 30 pips na minusie, ale powód mojego zadowolenia opiszę już w następnym akapicie. Zniesienie 78,6 impulsu spadkowego zaczętego 8 grudnia zatrzymało edka? Jeżeli ponownie powrócimy poniżej poziomu 1,07 wydaje mi się, że droga niżej (przynajmniej 1,0550) jest otwarta.

A powód zadowolenia? Choć EUR/USD na minusie, to jednak na platformie jak na razie widnieją papierowe 3 dolary za sprawą otworzonej dziś pozycji wziętej z rekomendacji Credit Suisse. W tym przypadku inni kopiujący musieliby zadowolić się gorszą ceną, bo sam musiałem wchodzić z ręki za sprawą ograniczeń w odległościach zleceń limit na demo XM. Druga propozycja z rekomendacji wciąż czeka na wypełnienie, choć mam wątpliwości co do tej pozycji.

Rekomendację przetłumaczyłem w około 30-45 minut od jej udostępnienia na FxWatcher (ciężko dokładnie określić ile faktycznie to trwało), a mimo to EUR/JPY znajdowało się już wyżej niż wskazywali to analitycy Credit Suisse. Do czego dążę? Może okazać się, że CS zajęło pozycję na EUR/JPY, jednak ze względu na opóźnienia w publikacji rekomendacji ta ukazała się w momencie gdy cena była już hen daleko.

Koniec końców, przetłumaczyłem i tę część, ale warto zdawać sobie sprawę z tych opóźnień. Może okazać się bowiem, że wynik tego testu i tak będzie odbiegał (a jestem pewien, że będzie bo przecież banki nie udostępnią wszystkich swoich pozycji) od wyników osiągniętych przez poszczególne banki. W załącznikach jak zwykle znajdują się wykresy aktywnych pozycji ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

środa 25 sty 2017, 12:19

Skąd ta podaż USD?!

Jak na razie nie jest źle, ale dobrze też nie jest :nie: EUR/USD nagle zawróciło i trudno tu doszukiwać się jednoznacznej odpowiedzi co wywołało tę podaż dolara. Wątpliwym jest, aby to były doniesienia na temat możliwego rozwiązania greckiego problemu (którego z kolei? :tongue: ) na następnym spotkaniu eurogrupy, 20 lutego. Mogło to wpłynąć na wycenę EUR, ale dlaczego rośnie i GBP/USD? :what:

Rano pojawiła się kolejna rekomendacja, co do której (muszę przyznać) jestem dość sceptyczny. Analitycy Citi przekonują, że przyszłe debaty dot. Brexitu i napięcia wewnętrzne nie przysłużą się wycenie GBP, ale ten daleki stop loss... troszkę mnie denerwuje. Być może z powodu tego dobrego początku eksperymentu wyrobiłem sobie już jakieś przekonania dotyczące rekomendacji i teraz liczę, że pociągniemy dalej :tongue:

Zachowując jednak zasady eksperymentu, ustawiłem zlecenie oczekujące na GBP/USD tuż po publikacji rekomendacji (https://comparic.pl/citi-rekomenduje-kr ... az-gbpusd/) i nie musiałem długo czekać na wypełnienie. Obecnie mam otworzone trzy pozycje: dwie stare na EUR/USD oraz USD/JPY oraz dzisiejszą na GBP/USD.

Wszystkie zakładają dalsze umocnienie się dolara - można wprowadzić zatem dodatkową zasadę, która zakładać będzie brak zwiększania zaangażowania w pojedynczy walor gdy jesteśmy na minusie. Na razie wyniki poszczególnych pozycji (na godzinę 12:15):
- USD/JPY +35 pips
- EUR/USD -61 pips
- GBP/USD -41 pips

Na wszystkich pozycjach tracimy zatem 67 pips. :weak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

piątek 27 sty 2017, 09:54

Piątkowa aktualizacja

Mam już pierwsze wnioski płynące z tego eksperymentu. Muszę przyznać, że nie jest to do końca mój styl inwestycji. Rekomendacje bankowe z natury są opóźnione - przyzwyczailiśmy się do tego z rynków kapitałowych, gdzie zachętna do kupna bądź sprzedaży waloru jest albo opóźniona (dołek/szczyt już dawno za nami), albo wybiegająca w przyszłość (rynek dopiero utworzy dołek/szczyt).

Poprzedni wpis, nieco emocjonalny pisany był w momencie gdy na platformie widniał dość pokaźny minus (w wartościach bezwzględnych, bo na demo nadal mam ponad 10 tys. USD). Już wczoraj widziałem oznaki odwrotu, a dziś?

Najlepiej oddają to wykresy. Obecnie (w momencie pisania tego postu) jesteśmy 200 pips do przodu na USD/JPY, 20 pips na plusie na EUR/USD oraz 7 pips na plusie na GBP/USD. Wszystkie pozycje zarabiają niemal 2/3 całości dotychczasowych zarobków.

Problem w tym, że momentami byliśmy naprawdę blisko SL. Jak to się rozkładało na poszczególne pozycje:

- GBP/USD w pewnym momencie około 130 pips na minusie
- EUR/USD w najgorszym momencie 70 pips na minusie
- USD/JPY zaledwie 25 pips pod kreską
Rozwiązaniem możliwych problemów z psychiką w takich momentach jest dobieranie odpowiednio małych pozycji w stosunku do depozytu. To jednak spowoduje, że i zyski będą małe. Dlatego za dwa, trzy tygodnie wprowadzam MM, którego zasady opiszę w któryś z weekendów. Na razie prezentuję wykresy i wycinek z platformy !Tak!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Testujemy bankowe rekomendacje

wtorek 31 sty 2017, 18:28

Powracam po weekendowej przerwie.

Nie miałem weny do wpisu. Dziś jednak wypada coś już skrobnąć, bo sporo się działo. :bambam:

Wszystkie pozycje zamknięte - jedna strata, dwa BE. Dzisiejszy komentarz doradcy pana Trumpa (https://comparic.pl/niemcy-wykorzystuja ... ostow-eur/) dość mocno szarpnął wyceną EUR/USD, niestety ja miałem przeciwną pozycję. Screen w załączniku. Wynik na EUR/USD -115 pips lub ekwiwalentnie -11,5 USD.

Nieco lepiej zachowały się GBP/USD oraz USD/JPY - na obu parach zaliczyłem BE, więc przynajmniej ochroniłem kapitał. Irytującym jest fakt, że obie pozycje były na plusie. W przypadku USD/JPY było to aż 200 pips, co jest całkiem fajnym wynikiem. Zwracałem uwagę, jak nie na forum to w którymś artykule, że okolice 115,25 to dość mocny opór. Nie chcę uchodzić za proroka... :tongue:

Na GBP/USD jest podobnie - pozycja również znajdowała się na plusie, ponad 120 pips poniżej poziomu wejścia. W poprzednim wpisie wskazałem na mocne wsparcie w okolicy 1,2417. Ponownie - cena dotarła i zawróciła.

Pytaniem, które sobie zadanie brzmi: w jaki sposób nie oddawać tak dużych zysków? Może Wy macie swoje propozycje? :help:

Publikuję również wyniki za styczeń. Otworzyłem 8 pozycji, 5 z nich zakończyło się zyskiem, 3 stratą.
Średni zysk wyniósł 8,81 USD, średnia strata 6,08 USD.
Skuteczność w styczniu wyniosła 62,5% a miesiąc kończymy z zyskiem w wysokości 25,81 USD! :gj:

PS Wyniki są nieco zafałszowane na naszą niekorzyść z racji przypadkowego otworzenia pozycji na EUR/USD wieczorem 9 stycznia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości