Genesis Matrix (klon Symphonie)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 20 lip 2012, 11:43

dzisiejsze wejscia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 20 lip 2012, 11:47

Jeśli chodzi o zmienność to ja osobiście jestem zwolennikiem wykorzystywania sytuacji najczęściej się powtarzających. Czyli systemu nie dopracowywałbym po kontem trafienia raz na jakiś czas super ruchu, ale brania tej małej średnie, ale często. Czyli jeśli średnia wychodzi 150pips, a minimum 60 - 80 (tyle, ze to będą często dni wyczekiwania na coś - wtedy lepiej po prostu nie grać) to będę się starał zamykać pozycję właśnie po tych 60 czy 80pipsach ruchu, a nie czekać, że akurat może dzisiaj zdarzy się coś super.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 20 lip 2012, 22:58

szulczas pisze:Wojtek jak rozwiazujesz taka sytuacje?? Wskazniki pokazuja buy nawet na h4 ale wykres zbliza sie do campiralle H3 short
Co w tym momencie jest dla Ciebie wazniejsze ??
Dziś od 10 rano do wieczora byłem offline

A więc tak:
Jak pokazywałem w pierwszej części Jurnala i napisałem tutaj http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... rt=30#p465
---------
Nie czekam do momentu, aż Symphonie da sygnał zakończenia trendu. (tu jest moja ewidentna strata – nie mam cierpliwości) Wychodzę na lini S/R jaką uznam za moje TP. W około 50% wypadków Symphonie idzie dalej w trendzie do linii wyżej.
--------
Jest to bardzo skuteczne podejście - wejście z Symphonie i tylko do pierwszego ważnego oporu - jednak wtedy z reguły nie było więcej jak 5-20 pips (samo Symphonie daje sygnał opóźniony o około 10-20 pips po rozpoczęciu ruchu) z jednej pozycji, ale było bezpiecznie. Ponieważ praca była na wielu parach zawsze się uskrobało sporo pipsów, ale wymaga siedzenia przed kompem i ciągłej koncentracji.

Jak testowałem V3 to zacząłem kombinować pod kontem by jak najmniej siedzieć przy komputerze i też uskrobać te pipsy i stąd cały czas to potwierdzanie wchodzenie tylko na parach będących w trendzie H4/D1. Resumując otwarcie z Symphonie pary będącej w trendzie zwiększa znacząco szanse zaliczenie dłuższego stabilnego ruch stąd poranna selekcja par do pracy.

Doszedłem do bardzo ciekawych wyników, ale muszę przetrwać przyszył tydzień na realnym rynku by to opisać. 99% już opisałem, tyle że rozrzucone po różnych moich postach w postaci pomysłów i teorii. Przejście na STS miało w tym mniejsze znaczenie, po prostu zbiegło się w czasie z pomysłem na "system-strategie" w której trzeba jak najmniej analizować i mieć statystycznie jak najwyższą szansę na duży ruch z wejściem od Symphonie/STS/Genesis.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

sobota 21 lip 2012, 19:02

A co właściwie pokazuje nam wskaźnik Arrow ? tzn jak on działa ?
Hence, the rise of the Genesis matrix, where all 4 indicators do not repaint once the current candle has closed.
Czy ktoś moze potwierdzic czy rzeczywiscie wszystkie nie repaintują ?
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

sobota 21 lip 2012, 20:42

Witam.
cygi pisze:Czy ktoś moze potwierdzic czy rzeczywiscie wszystkie nie repaintują ?
Cygi, jak chcesz sprawdzić czy wskaźnik repaintuje czy nie to wrzuć go na tester w trybie wizualnym.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 23 lip 2012, 15:55

Testuję sobie dalej ten system i powiem szczerze, że jak na razie sprawuje się bardzo ładnie.

Na pewno jest to kwestia rynku, ale bardzo ciekawe narzędzie. Szczególnie z tym co Wojtek do niego dorzucił - większość logicznych sygnałów (czyli nie za blisko wsparcia/oporu, wchodzenie z trendem po wystarczająco dużej korekcie) daje albo profit, albo przynajmniej ruch na tyle duży (wielkości SL), że można przestawić na BE. Testuję na 5m - SL to około 10pipsów (czasami więcej, ale 2-3pipsy jeśli jakiś dołek/szczyt akurat jest blisko) TP przynajmniej 2 - 2,5raza więcej (jeśli opór jest bliżej to nie otwieram pozycji).

Pary to standard w moim przypadku EUR/JPY, EUR/USD, GBP/JPY oraz GBP/USD. Będę się bawił dalej bo dawno niczym z indykami nie tradowałem, a to jednak spora przyjemność - już nawet zapomniałem jaka duża ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 23 lip 2012, 21:27

Witam.
Akhh pisze:Będę się bawił dalej bo dawno niczym z indykami nie tradowałem, a to jednak spora przyjemność - już nawet zapomniałem jaka duża ;)
Hehe, u mnie najdziwniejsze jest to, że jak patrze na wykres i otwartą pozycję to zaczynam się strestować i kombinować. A jak patrzę tylko na indyki i nie widzę wykresu to stres znika. Dziwne ale działa dobrze :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 24 lip 2012, 07:06

Akhh pisze:większość logicznych sygnałów (czyli nie za blisko wsparcia/oporu, wchodzenie z trendem po wystarczająco dużej korekcie) daje albo profit, albo przynajmniej ruch na tyle duży (wielkości SL), że można przestawić na BE. Testuję na 5m - SL to około 10pipsów (czasami więcej, ale 2-3pipsy jeśli jakiś dołek/szczyt akurat jest blisko) TP przynajmniej 2 - 2,5raza więcej (jeśli opór jest bliżej to nie otwieram pozycji).
W pełni popieram - mnie najlepiej się sprawdza praca do najbliższego oporu jak jest sygnał.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 24 lip 2012, 14:22

Witam
Dzisiaj bez szalenstw na FX... drugi dzien mam troche zajety wiec przed monitorem troche z doskoku

kabel mialem wyjsc w okolicach 1,5488 ale niestety przegapilem i mi uciekli

usdcad byl tam opor camarilla pokazala h3 wiec wyszedlem dlatego cale 10p ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 24 lip 2012, 18:42

A u mnie znowu dzisiaj 2xTP i raz BE. Co prawda gram troszkę z doskoku i bez żadnych nerwów (0,01lota), więc tak na prawdę ciężko do końca powiedzieć czy tak bym się zachował gdyby na stole leżały poważniejsze pieniądze, ale fakt faktem, że 3dzień zabawy i 3dzień na plusie.

Szaleństwa oczywiście nie będzie bo TP zawsze 2,5 - max4 x większe od SL, ale całkiem ładnie pokazuje pewne punkty zwrotu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 11:32

Witam
Dzisiaj wejscia troche na sile poniewaz mialem wchodzic zgodnie z kier. H4 + D1 a tam jeszcze maly burdel na wskaznikch.

Wlazlem wiec zgodnie z M5 + M15 ale chyba troche za wczesnie, albo za maly SL

a tak wogole to niezly sajgon na wykresach od kilku dni... niestety ale cos takiego wszystkie syse trendowe masakruje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 11:37

Dlaczego to ma być system trendowy? Na 5m można wchodzić przeciwnie z trendem - szczególnie licząc, że cena dojdzie do najbliższego logicznego punktu z TP. Właśnie złapałem TP na edku - troszkę małe bo około 30pips - ale zawsze coś. Takie systemy świetnie dają znać o jakiś zwrotach na rynku. I nawet kiedy na wyższych TF widać konsolę to na 5m można łapać po te 20-30pipsów z SL około 10pips.

Wczoraj miałem pierwszy dzień stratny - głównie przez otwarcie w jednym czasie 3 pozycji na 3parach - zamiast na jednej najlepiej wyglądającej, ale to mój błąd nie systemu. A teraz był bardzo ładny sygnał na edku do longa, na chwilę przed wybiciem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 12:11

Akhh, dokładnie, oczywiście z wąskim SL, nie widzę problemu do 15 pips z m5.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 12:32

Microbi pisze:Akhh, dokładnie, oczywiście z wąskim SL, nie widzę problemu do 15 pips z m5.
Nawet przyglądając się systemowi, na dużych TF może dawać dużo gorsze wyniki niż na małych. Dodatkowo na dużych dochodzi spora kwestia zarządzania pozycją - a na małym, przestawić na BE, ewentualnie zamknąć z ręki kiedy pojawi się przeciwny sygnał (raczej złapie BE wcześniej) lub TP i tyle. A wiadomo, że w systemach najczęściej najbardziej niedoskonałą częścią jesteśmy my sami - więc im więcej uda nam się zautomatyzować - tym lepiej dla nas.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 13:30

Akhh pisze:Dlaczego to ma być system trendowy? Na 5m można wchodzić przeciwnie z trendem
przeciwnie z trendem do czego?? H4?? czy D1?? pisze ze jest to sys tendowy poniewaz podlaczamy sie pod jakis ruch jak zaczyna sie rozpeczac w ktoras strone.

Oczywiscie ze mozna grac na m5... pewnie moza na m1 tylko jestesmy narazeni na wieksze bujanie i ewentualnie czestsze SL.. no tu zalezy jaki duzy mamy zamiar ustawiac

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 26 lip 2012, 13:57

szulczas pisze:
Akhh pisze:Dlaczego to ma być system trendowy? Na 5m można wchodzić przeciwnie z trendem
przeciwnie z trendem do czego?? H4?? czy D1?? pisze ze jest to sys tendowy poniewaz podlaczamy sie pod jakis ruch jak zaczyna sie rozpeczac w ktoras strone.

Oczywiscie ze mozna grac na m5... pewnie moza na m1 tylko jestesmy narazeni na wieksze bujanie i ewentualnie czestsze SL.. no tu zalezy jaki duzy mamy zamiar ustawiac
M1 raczej będzie dawać zbyt wiele sygnałów - natomiast na m5 wygląda dość dobrze.

Kluczem oczywiście jest dobór godzin handlu (od 9:00 naszego czasu do jakiejś 15:00 max), otwieranie pozycji z niezbyt dużym, ale logicznym SL(czyli jeśli sygnał mamy po 20pipsowym ruchu, a od dołka mamy 25pips to takiej pozycji nie bierzemy) i oczywiście potencjalne TP musi być dość prawdopodobne (czyli np jeśli do naszego TP musi być wybity jakiś ważny szczyt/dołek to też takiej pozycji bym nie brał) - i w ten sposób można brać większość sygnałów (tylko znowu nie dublować ich - bo long na gbp/usd i long na eur/usd w tym samym czasie to słabość dolara czyli gramy właściwie takie same pozycje). Do tego wystrzegać się danych i nie grać w dni przed super ważnymi danymi - i tym sposobem stawiam, że ten system będzie zarabiał.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 08:05

Witam
Dzisjesze wejscia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 08:17

Super
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 08:39

wojtek_ea pisze:Super
dzieki... ale na tyle dlugo sie juz mecze na FX ze kilkudniowe zyski pod rzad mnie juz nie kreca... caly czas walcze i probuje ogarnac temat jak zaczynaja bujac jak pojeb...ni a przy tym sysie to zawsze konczy sie nieciekawie ;)

Tak jak gadalismy... patrzenie na wyzsze TF i wchodzenie zgodnie z kier. oczywiscie daje wieksze prawdopodobienstwo, ale do tego potrzeba jeszcze ogolnego "wyczucia" rynku... a to tak latwo nie przychodzi ;)

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 09:56

szulczas pisze:Tak jak gadalismy... patrzenie na wyzsze TF i wchodzenie zgodnie z kier. oczywiscie daje wieksze prawdopodobienstwo, ale do tego potrzeba jeszcze ogolnego "wyczucia" rynku... a to tak latwo nie przychodzi ;)
W 100% się zgadzam.

Ja niestety poległem na próbach mechanicznego wykorzystywania tego systemu. Wejścia są dość mocno opóźnione średnio o około 20 pips po zmianie kierunku na TF5. Wchodzenie z Trendem znacznie polepsza szanse o ile trend jest silny i poprawnie zidentyfikowany. Nic to jednak nie pomoże (nawet średnie Zicmara :-P ) jak jest taka spekulacja jak w ostatnich dniach.

W efekcie zatoczyłem koło i stwierdzam, że najlepsze efekty mam na czystym TF5 z czystym systemem + normalna analiza spekulacyjna rynku, czyli wyczucie i praca z poziomami. (czyli tak jak na samym początku) Cały czas testuje jeszcze dodatkowe potwierdzanie czym w Genesis jest Stoch i Heinken. Moja koncepcja też się sprawdza i nie mogę się jeszcze zdecydować, który sposób jest lepszy. W każdym razie zakończyłem okres zabawy i jedyne co jeszcze się bawię to TF5 i TF15.

P.S - Waśnie zrealizowałem S (39 pips) na EURUSD, na tym logu powyżej miałem BE - wystarczy na dziś, by zysk nie zamienił się w stratę :lol:
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości