Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 17 gru 2013, 06:40

Greg68E pisze:Witam
opis na obrazkach wiec nie bede sie rozpisywal, podobna sytuacje opisalem na 27 stronie mojego ebooka, ostroznie zawsze jesli mamy do czynienia z silnymi trendami na d1.
Jak zwykle pierwszy obrazek na samym dole
Dziękuje Grzegorz za odpowiedź. Faktycznie sytuacja analogiczna do tej przedstawionej w Twoim ebooku :sceptic:

Ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy zwracasz uwagę wchodząc w pozycję na pary skorelowane z walutą rozgrywaną. Np.: to nasze GBP/NZD-NSD/USD ?

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 17 gru 2013, 08:55

Tadzio pisze:
Ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy zwracasz uwagę wchodząc w pozycję na pary skorelowane z walutą rozgrywaną. Np.: to nasze GBP/NZD-NSD/USD ?
W odpowiedzi pozwole sobie wkleic link do ichitipsa:
http://b-trader.com/pl/ichi-tips/82-sys ... cowac.html

tu pisze o profilach i jak ja posluguje sie tym narzedziem.
Pozdrawiam
Greg

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 29 gru 2013, 17:10

Szukam kogoś kto gra systemem Ichi i zna dobrze Mql. Szczegóły na PW.
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

no avatar
Garwenoks
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 11:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 18 sty 2014, 11:55

Proponuję dodać jeszcze zwykłe średnie 100 i 300 okresowe Może drobny dodatek ale z pewnością się przydaje :) Ze wskaźników polecam CCI 50,RSI 14 oraz FX5 Divergence v3 - wszystko na jednym wykresie w odzielnym oknie. Jednocześnie na cenie można dodać pivots line w danym dniu oraz zaznaczyć strefy popytu i podaży. Zamierzam grać na m30 oraz obserwować sytuację na h1. Pozdrawiam i życzę konsekwencji w działaniu :)

no avatar
yetonek
Posty: 1
Rejestracja: piątek 21 lut 2014, 19:01

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 21 lut 2014, 19:15

mam pytanie do tego Ebooka Grega, czy dalej jest szansa go nabyć i czy jedyną formą płatności jest Paypal?

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 21 lut 2014, 20:32

witam
oczywiscie ebooka mozna nabyc ale niestety posiadam konta tylko we Wloszech i Szwajcarii, oplata za taki przelew jest wieksza anizeli cena ebooka.
Pozdrawiam
Greg

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 kwie 2014, 21:00

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam za wszelkie ewentualne niedociągnięcia techniczne.

To moje pierwsze kroki z techniką Ichimoku, dlatego mam ogromną prośbę o ewentualne podpowiedzi i sugestie.
Taka sytuacja z Eurnzd z dzisiaj - czy po tym pinbarze można już otwierać pozycję?

Obrazek

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 kwie 2014, 21:06

I jeszcze sytuacja z dziennego Audchf - czy gdy na koniec dnia będzie świeczka wzrostowa to też można wchodzić? Gdzie w takie sytuacji postawić sl?

Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 kwie 2014, 21:21

Co do pierwszej sytuacji to jak najbardziej wygląda to prawidłowo. Martwić może chmura, która wzrasta - i cena może do niej dążyć.

Jeśli są wątpliwości stosunek zysku do ryzyka pomoże. Jeśli jest duży to można grać, jeśli standardowe 2:1 i złe warunki lepiej się powstrzymać.

Co do drugiej sytuacji to jest to D1 - ja osobiście gram na H4, ale w tym wypadku SL poniżej minimum świecy z wczoraj.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 kwie 2014, 21:35

Dzięki wielkie za odpowiedź!
Właśnie na Eurnzd mam kłopot z sensownym określeniem tp. Gdybyś wchodził, to gdzie byś go ustawił?
Sory za upierdliwość :joy:

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 kwie 2014, 08:58

Witam Wszystkich
lobotom swietne wejscie na eurnzd tez tam jestem na sell problem polega w tym konkretnym przypadku na okresleniu sensownego SL, chmura leci w gore wiec SL mentalny typu "zamkniecie sie swiecy w chmurze" nie ma specjalnie sensu. Choc zdecydowanie jestem za przyporzadkowaniem dawcy sygnalu wejscia do dawcy sygnalu wyjscia w tym przypadku zrobilem wyjatek SL ponad Kijun.
Jesli nie wszystko jest jasne to piszcie niech watek pociagnie sie zdrowo.
Pozdrawiam Greg

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 kwie 2014, 09:04

U mnie dwa wejścia, oba dodatnie na AUD pod trend fundamentalno-techniczny, kierunek z Ichi, wejścia z PA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 kwie 2014, 11:19

Dzięki za dobre słowo :)
Dopiero zaczynam, więc każda uwaga na wagę złota.

Tu kolejne wejście, wydawało mi się, że się trochę spóźniłem, ale pozycja już zabezpieczona na dobrym plusie.

Obrazek

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 10 kwie 2014, 18:20

Zagranie z dziś. Brakuje spadkowej chmury, ale podwójny test był.

Obrazek

no avatar
rajp1972
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 20:47

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 23 kwie 2014, 11:27

W tym wątku wiele już zostało powiedziane na ichimoku - ale ja chciałbym spojrzeć na nie trochę
inaczej niż mówią o grze typowe strategie a tj wybicie z chmury czy przecięcia się tenkansen i kjun sen
Każda z tych strategi działa ale nie uwzględnia jednego elementu tj tego że często pojawiają się krótkotrwałe
korekty a wtedy zamykamy pozycję.
Myślę że gra na ichimoku niekoniecznie musi iść wg podstawowej zasady że gramy tylko w chmurze czy na przecięcia
w ten sposób omijamy wiele sygnałów i długich trendów
Mam do zaproponowania strategię, która pozwoli grać w dłuższych trendach i mam prośbę żeby znalazł się
ktoś kto będzie miał czas żeby to podejście przetestować

W tej strategii najważniejsza jest linia opóźniona chikou span.
Zasady Wejścia w pozycję długą

1. Linia chikouspan jest nad ceną i nad tenkan sen i kijun sen oraz tenkan sen jest nad kijun sen
2. Zamknięcie pozycji długiej : linia chikouspan wchodzi pomiędzy tenkan sen i kijun sen

Zadady wejścia w pozycję krótką

1. Linia chikousan jest pod ceną i pod tenkan sen i kijun sen oraz kijun sen jest nad tenkan sen
2. Zamknięcie pozycji krótkiej : linia chikouspan wchodzi pomiędzy tenkan sen i kijun sen

Gramy jak wynika z tej startegii także w chmurze łapiemy sam początek trendu. Niejednokrotnie grając
na wybicie z chmury nie udaje się a w tym wypadku łapiąc początek trendu jesteśmy na większej ilości
pipsów nawet gdy by cena zwróciła po wybiciu z chmury

Proszę szczególnie o kometarz do takiej gry w konsoli - wiadomo że w konsoli gra się ciężko chciałbym
wiedzieć bo tak mi wychodzi z danych historycznych czy zamknięcia w konsoli będą na mniejszej ilości
pipsów stratnych ponieważ każdy powrót ceny po sygnale wejścia zamyka się zazwyczaj po ponownym
wejści chikou spna w strefę kijun sen i tenkan sen

Proszę o komentarz do testów tego podejścia - Gram w ten sposób od M30 ale nie mam za bardzo
czasu żeby śledzić wykresy więc gram bardzo nieregularnie jak znajdzie się ktoś kto to przetestuje
chętnie nawiążę kontakt z tą osobą

W tej strategii zawsze czekamy i nie gramy gdy linia chikou span jest w strefie pomiędzy tenkan sen i kijun sen
otwieramy pozycję po wyjściu powyżej lub poniżej tych lini czerwonej i niebieskiej

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 23 kwie 2014, 14:45

Wrzuć jakieś przykładowe scriny, na pewno takie osoby się znajdą . Do tego kwestia SL, czekanie na zamknięcie swiecy nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

pozdrawiam
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
rajp1972
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 20:47

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 23 kwie 2014, 17:39

Tu jest przykładowe wejście na prostokącie u góry w krótką pozycję
pozycja może być zamknięta mniej więcej w połowie chikouspan wchodzi między niebieską i czerwoną
lub na dole na drugim prostokącie gdzie chikousoan wchodzi wyrażnie pomiędzy czerwoną i niebieską
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rajp1972
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 20:47

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 23 kwie 2014, 18:42

oczywiście chodziło mi o to że można to rozegrać dwiema pozycjami

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 24 kwie 2014, 10:02

Wygląda to całkiem ciekawie tylko tak naprawdę korzystasz tylko z linii Chinkou, Tenkan i Kijun.
Jednym słowem otwierasz pozycję w momencie przecięcia się tych linii (niezależnie od pozycji ceny względem chmury) pod warunkiem, że filtr Chinkou jest pod ceną w przypadku shorta i nad ceną w przypadku longa.

Zamykasz jeśli Chinkou (czyli przesunięty 26 okresów wstecz obraz liniowego wykresu obecnej ceny) przebije, którąś z linii.

Wyrzuć chmury - będzie bardziej przejrzyście, natomiast jest to dość ciekawa koncepcja.

To co mu się nasuwa od razu to początkowy stop loss, oraz analiza potencjalnego zasięgu pozycji w stosunku do niego. Bo często przecięcie linii następuje w trakcie ruchu co mocno zwiększa logiczny poziom obrony.

Do tego w trakcie konsolidacji będzie sporo pozycji (oczywiście połowę odrzuci filtr w postaci Chinkou), ale i tak może zaliczyć sporo.

Czy trzymanie się zasad Ichimoku i gra wyłącznie nad chmurą longów i pod chmurą shortów nie zwiększy skuteczności tego systemu?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
rajp1972
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 20:47

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 24 kwie 2014, 11:50

Ja gram ichimoku od dłuższego czasu na wyjąścia z chmury i właśnie zauważyłem że nie ma znaczenia czy jesteś pod czy nad chmurą ważne złapać początek trendu
a grając w ten sposób właśnie go łapiesz. I druga rzecz to jest to co zauważyłeś w trakcie konsolidacji będzie pozycji sporo a właśnie w konsoli cena lubi zawracać bardzo
szybko więc praktycznie zamkniesz pozycję nie na stopie ale na wejściu w strefe tenkansen i kijun sen a często jest to tylko kilka pipsów na minusie lub nawet na 0 ale wiesz że jest konsola i nie warto trzymać pozycji zamykasz na niewielkiej stracie. Ja zauważyłem że konsola lubiała mi wycinać najwięcej strat ale tym systemem dokładnie
widzisz że konsola jest jak pozycja na powrocie ceny zamyka się w strefie czerwonej i niebieskiej lini - nigdy nie przewidzisz kiedy będzie większe wybicie ale jak już ono jest znów widzisz jego "życie" które trwa do momentu odwrócenia a takim momentem niezdecydowania jest wejście lini chikouspan pomiędzy kijunsen i tenkansen
Co do stopów trudno mi przewidzieć jak je ustawiać ja gram z MM 2% czasem 1% a stopa ustawiam dla M30 na sztywno 30 pips

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości