Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 21:39

Witam, jeżeli chodzi o jakieś sygnały ichi w tym tygodniu, to na razie siedzę w czymś takim na EURUSD jak na obrazku. Cena odbiła się pinbarem od chmury, kj dziennego i poziomu wsparcia. SL jak widać w chmurze, TP gdzieś pod poziomem 1.10970 jak widać, ale trochę daleko, może nie dotrzeć. Jak będą problemy na poziomie ostatniego HH, to pewnie wyjdę. Będzie wtedy jakieś 3,5R. Teraz otwarty jest na poziomie 2R, ale otwartych pozycji nie liczę, one należą jeszcze do rynku.

Pozdrawiam,

Cervantes
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 21:56

ja mam jeszcze longa na eurgbp - wejscie po przebiciu TenkanSen i wybiciu flagi, ChikouSpan sprzyjajace. swieca na D1 dopiero przebija sie przez chmure.
2015-12-08 EURGBPH4 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 gru 2015, 11:50

JAREK67 pisze:Witam.
Ma pomysł na napisanie skanera rynku/EA dla strategii Ichimoku.
Podstawowa koncepcja jest taka.
- automatyczne skanowanie sytuacji na 28 parach walutowych,
- skanowanie jednoczesne 3 tf (H1, H4, D1)
- możliwość gry full auto lub mieszanej. EA oblicza wielkość pozycji zgodnie z zasadami MM, ustawia SL, prowadzi TS itp)
Wyglądałoby to mniej więcej tak.

Obrazek

albo tak:

Obrazek


Akurat te dwa przykłady dotyczą gry w oparciu o wykrywanie dywergencji ceny na bazie wskaźnika MACD.

Jakie są zalety mojego pomysłu?
- skaner bada non stop sytuację na 28 parach walutowych co pozwala na korzystanie z wielu sygnałów handlowych,
- cały proces odbywa się na jednym ekranie (kliknięcie w dowolne okienko powoduje przełączenie wykresu na konkretną parę walutową i TF).
Teraz moje pytania.
Czy to ma sens?
Czy Ichimoku jest na tyle sztywno ujęte w zasady postępowanie, że można śmiało opisać je algorytmem, który będzie generował sygnały handlowe? (otwarcie, zamknięcie pozycji)
Kwestia prowadzenia pozycji jest sprawą oddzielną i tę bym pozostawił do decyzji każdego tradera. Z wyjątkiem zaimplementowania jakiegoś TS.
Mam ostatnio fazę na skanowanie szerokiego rynku i widzę w tym spory potencjał.

Obrazek

Teraz przyszedł czas na Ichimoku. :wink:
Jarku jeśli chodzi o taki skaner to jest to bardzo dobry pomysł. Tak żeby pokazywał sygnały Ichimoku pojawiające się na zadanym przez nas TF (np. H4).

Wydaje mi się jednak, że resztę trzeba robić manualnie. Oczywiście można się bawić, że chmura dająca sygnał musi być grubsza niż X pips. Powiązać to X z jakąś zmiennością etc.

Natomiast samo pokazywanie sygnałów z automatu już ułatwi otwieranie pozycji. Także to jest dobra droga. Pytanie jakie sygnały chcesz uwzględnić? Bo jest ich dużo i według moich obserwacji (a są one prowadzone dość długo) wiele się nie sprawdza, lub mają zbyt małą korzyść zysk " ryzyko żeby w nie wchodzić.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 gru 2015, 12:12

Ja nie znam Ichimoku. Nie wiem jakie sygnały są lepsze od innych.
Wypracujmy jakieś wspólne założenia i zrobię z nich na początek sam wskaźnik generujący sygnały/informację o potencjalnych setupach. Zakładam, że bierzemy pod uwagę jednocześnie sytuację na D1 i H4 ?
Obrazek

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 gru 2015, 15:20

Kopyrta pisze:
Greg68E pisze:Zapraszam do analizy pierwszych dwoch tygodni na wspolnym koncie "demo" (narazie) grupy ze skypa. Sygnaly na h4 i analiza na d1.
https://www.youtube.com/watch?v=PglkOtqbYSw
Hej Greg68 :)
Obejrzałem całość i mam kilka pytań.
Analiza na D1 robiona jest na oryginalnych ustawieniach Hosody?
Czy dobrze pamiętam, że świeczka musi zamknąć się nad/pod linią kijun na D1, żeby móc szukać sygnału wejścia na H4?
A na H4 ustawienia 7,28,119?

Czy najczęściej w grupie gracie "sygnał trzech linii"?

Pozdrawiam

Od kiedy wprowadzilem teorie fal, zasiegu fal i cykli wg Hosody na d1 uzywam ustawien oryginalnych czyli 9,26,52 poniewaz takie podejscie pozwala uniknac wejsc "pomylonych". Natomiast na h4 zdecydowanie "moje" ustawienia sa lepsze, pozwalaja filtrowac mase falszywych sygnalow.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 09 gru 2015, 21:11

JAREK67 pisze:Ja nie znam Ichimoku. Nie wiem jakie sygnały są lepsze od innych.
Wypracujmy jakieś wspólne założenia i zrobię z nich na początek sam wskaźnik generujący sygnały/informację o potencjalnych setupach. Zakładam, że bierzemy pod uwagę jednocześnie sytuację na D1 i H4 ?
Czemu nie wziąć gotowego wskaźnika? Znalazłem ten na FF. Pokazuje:
PA= Wybicie ceny z chmury
P/K= Przebicie kijuna ceną
T/K= Krzyż tenkan sen/kijun sen
CS= Chikou Span i Cena
C/K= Chikou Span z Kijun Sen
C/C= Chikou Span z Kumo

Ma alerty, można ustawić max. 3TF monitorowane, dla wszystkich par. Nie trzeba go dodawać do każdego wykresu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 17:01

ktos mial jeszcze jakies ciekawe wejscia na podstawie Ichi H4?
Marek, jak skonczyly sie Twoje ostatnie trejdy?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 19:01

Mialem ale bardziej na podstawie H1, choc czasem tez sie sugerowalem H4 i D1.
Wejscia masz ponizej, zeby nie bylo tak pieknie, to na USDJPY jest porazka tygodnia. Czyli weekendowy hedge i po niedzieli bede dalej myslal co z tym fantem zrobic. Jest szansa na odbicie od chmury z D1 i powrot do szczytow.
GBPJPY tez zepsulem, moglem zamknac po spadku jedna pozycje, nie dokladac i nie czekac bezsensownie az "zawroci". Niektore pozycje byly dosyc szybko zamykane po wystrzale w pozytywnym kierunku, moze zgarnalem maly odcinek ale na plus.

Pomimo tego bagienka na UJ rach przez ten tydzien sporo przybral na masie w equity.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 19:03

Jeden screen sie nie zmiescil wyzej. Wszystkie transakcje zawarte w ciagu jednego tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 20:19

nooo, na €crossach fajny sygnal byl, nic z niego nie wzialem niestety. rozumiem, ze na usdjpy jestes utopiony w longach?

na tym geju widze, ze tez nie miales szczescie podobnie jak u mnie.

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 20:36

Marek jak Ty to robisz, ja w tym tygodniu ledwo na siłe z 5 transkacji otworzyłem, moze dlatego, że mam jeszcze robote i nie mam zbyt duzo czasu na analizowanie. Zostawiasz pozycje otwarte na wolny czas?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 12 gru 2015, 22:00

Tak dokladnie, tam sa longi ktore powinienem zamknac jak cena weszla do chmury na H1, albo odwrocic pozycje jak cena wyszla z chmury na tym TF.

Robek - co masz nam mysli na "wolny czas"?
-widzisz ze wolalem nie ryzykowac i na tym UJ jest hedge paskudny na stracie.
Natomiast ja wejscia robilem glownie na wyjscie z chmury i zamkniecie sie swiecy na TF H1.

Na H4 czasem cena juz za daleko odleci zanim sie pojawi wejscie. Polecam stosowac jakis jeden sygnal wejscia+wyjscia i sie tego trzymac. Gdybym zamknal tam gdzie trzeba te pozycje tez bym mial sporo wiekszy zysk, a tak probowalem to hedgowac i kasowalem jakies male zyski ktore w sumie niewiele zmienily moja sytuacje bo zwalnialem shorty a trzymalem dalej longi.
polecam: http://www.youtube.com/watch?v=HDfHITjQJZo

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 13 gru 2015, 00:14

Marek wolny czas to sobota i niedziela, nie nazywam czegoś na siłe po angielsku. A po co hedgowałeś? Skoro był sygnał na ichimoku i zarabiałes to mogłeś trzymać, masz materiały Grega? Polecam, tanio, a mądre http://b-trader.com/pl/shop-pl

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 13 gru 2015, 13:43

Witam wszystkich entuzjastów Ichimoku,
W nawiązaniu do mojego posta z początku tygodnia, EURUSD nie dotarł co prawda do planowanych targetów, ale zamknąłem go w piątek na +5R. Pozostałe trejdy zakończyłem w miarę pomyślnie. Z USDJPY wyciągnąłem w tym tygodniu +3R. Na GBPCAD moje wejście to bardziej Price Action niż ichi, ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że cena odbiła się od tenkana i byliśmy w silnym trendzie (średnie tk i kj odprowadzają cenę). Żałuję tylko tych rajdów na WTI, USDCAD i CADJPY. Duże ruchy, ale nie widziałem ładnego wejścia do „pociągu”. Ogólnie tydzień w porządku, popełniłem piętnaście trejdów, 6 stratnych, 9 zyskownych. Wynik tygodnia również na +15R, czyli w tym tygodniu wartość oczekiwana=ryzyko. Od andrzejek konto DEMO urosło o 63%. Piszę nie po to by się chwalić, ale żeby zmotywować osoby wątpiące w ichi, bo sam kiedyś mocno sceptycznie podchodziłem do strategii Ichimoku. W załącznikach wybrane trejdy z komentarzami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 13 gru 2015, 21:31

cervantes pisze:Żałuję tylko tych rajdów na WTI, USDCAD i CADJPY. Duże ruchy, ale nie widziałem ładnego wejścia do „pociągu”.
Witam, mam podobne odczucia. Ale u mnie wina jest po stronie psychiki - nie jestem w stanie otworzyc pozycji na instrumencie, ktory konsolidowal sie przez iles tam czasu albo cena błakała sie po wykresie przez mnostwo dni lub cena szoruje po samym dnie jak ropa.

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 13 gru 2015, 22:01

Cervantes-piszesz że monitoruje cały rynek -a u mnie pokazuje tylko 32 pary -nie znzlazłem innych ustawień do zmiany- można pary jakoś przesuwać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 13 gru 2015, 22:20

Arg,

mistrzem kodu mql4 nie jestem, ale w edytorze w liniach 148-180 można pozamieniać symbole. W załączniku obrazek: podmieniłem dwa ostatnie USDNOK i USDSEK na ropę (WTI) i złoto (wiadomo GOLD).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 14 gru 2015, 12:04

Ok pytam bo na programowaniu całkowicie się nie znam. Czyli skanuje wg zadanych konkretnych par/surowców a nie wszystkie instrumenty z platformy. Hm dobre i to chociaż biorąc pod uwagę tf tylko d1 h4 to za dużo nie będzie a przeoczy się ruchy na np. pszenicy czy akcjach. Czyli to dalej trzeba robić z ręki. A może ktoś z kolegów programistów da radę zmienić na skanowanie całego rynku?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 14 gru 2015, 15:02

Strasznie muli platformę przy takiej liczbie obsługiwanych instrumentów.

https://www.dropbox.com/s/j5g8c8pd7597f ... j.ex4?dl=0

Obrazek

Trochę to trwa zanim się wszystko załaduje.

Jeśli ograniczyć możliwość analizy do tf >=H1 to wtedy w zasadzie ładują się wszystkie dostępne na platformie instrumenty.
Obrazek
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 15 gru 2015, 10:03

Jak odczytujecie tego skanera?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości