Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 20:06

Jest taka strona o ichimoku dla zainteresowanych, którą znam - no co najmniej - dwa lata http://www.technikaichimoku.pl/, ale od jakiegoś czasu już nie przeglądam, bo jakoś tak mi się wydaje że Marek w komerche poszedł ostatnimi czasy. Tym nie mniej czyta się i słucha :D go dobrze. Byłem raz na darmowych jego mini seminariu w Sopocie i złego słowa o nim nie powiem. Dobra nie przerywam już.

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 23 sie 2012, 08:18

Hej,
W celu uzupełnienia literatury w temacie i ja dorzucę jedną pozycję.

BTW Wojtku: pozycje, które zamieściłeś: Manesh Patel - Trading with Ichimoku Clouds 2010 (trzecia od góry) oraz Trading+with+Ichimoku+Clouds (druga od dołu) po pobieżnym przejrzeniu wyglądają identycznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

no avatar
adapi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 19:34

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 21 wrz 2012, 08:55

Filmy ze szkoleń w języku rosyjskim na stronie http://ichimoku.zxq.net/

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 09 lis 2012, 19:09

Witam
ichimoku zajmuje sie od marca 2007 roku i uwazam ta strategie za najlepsza. Jak widze, podawane sa tu linki pozwole wiec sobie podac linka do mojej strony na ktorej mozna poczytac troche o ichimoku:
http://b-trader.com/pl/ichi-tips.html
znajdziesz tam artykuly o tym jak uzywam ichimoku.
A teraz o ichimoku wejscia z dzisiaj para gbpjpy 4H ustawienia moje czyli 7,28,119

na stronie ktora wam podalem jest tez link do myfxbook, operacje otwarte tylko na podstawie ichimoku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 09 lis 2012, 19:24

Witamy serdecznie, świetna publikacja jeśli idzie o ebook :-)

pozdrawiam
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 09 lis 2012, 19:52

Greg68E skoro jestes autorem ebooka to podaj jakies info o tym:
- jakis spis tresci
- ilosc stron
- pi razy drzwi ile jest obrazkow (czy sa na nich naniesione konkretne transakcje z opisem czemu tu wszedles a tam wyszedles itd)

40 dychy to nie majatek ale wiecej danych by sie przydalo ;)

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 09 lis 2012, 20:37

Microbi pisze:Witamy serdecznie, świetna publikacja jeśli idzie o ebook :-)

pozdrawiam
Bardzo dziekuje

Szulcas w zalacznikach znajdziesz spis tresci, tu mozesz zobaczyc opis ebooka na mojej stronie:
http://www.b-trader.com/pl/shop.html
112 stron, 165 obrazkow,
obok opisu zasad wejsc i wyjsc przez miesiac handlowalem na koncie demo uzywajac tylko sygnalow ichimoku. Jako ze bylo to konto demo pozwolilem sobie troche poszalec i zarobilem okolo 1000% ( wszystkie wejscia i wyjscia na obrazkach).
Osoby, ktore kupily ebooka maja dostep do dalszych artykulow prowadzonych w tym samym stylu z opisami wejsc i wyjsc. Artykul ktory znajdzie sie na mojej stronie dzis wieczorem pokazuje na czym polega roznica w ustawieniach indykatora, czyli ile nerwow kosztowalo mnie handlowanie na oryginalnych ustawieniach.
Dla potrzeb mojej strony otworzylem nastepne konto demo na ktorym opisuje i wykonuje wejscia, od 17.10.12 do dzis wg Ciebie ile procent juz zarobilem????
http://www.myfxbook.com/members/Ichimok ... der/420446
Pozdrawiam Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
wojtek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 06:49

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 03:29

Greg, mam pytanie co do Twojego trejdu: gdzie był SL, i czy się zmieniał w czasie otwartej pozycji (BE, TS, itp.)?
bo TP - na S/R dla H4, jak rozumiem...

i ogólnie, jaki (mniej więcej) masz statystycznie R:R, np. dla konta na potrzeby eBooka?

(( może czas wracać na większe TFy?... !smail! ))

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 07:35

wojtek pisze:Greg, mam pytanie co do Twojego trejdu: gdzie był SL, i czy się zmieniał w czasie otwartej pozycji (BE, TS, itp.)?
bo TP - na S/R dla H4, jak rozumiem...

i ogólnie, jaki (mniej więcej) masz statystycznie R:R, np. dla konta na potrzeby eBooka?

(( może czas wracać na większe TFy?... !smail! ))
Otoz ichimoku dobrze zinterpretowane na dwoch przedzialach czasowych daje niesamowite rezultaty, ja uzywam H4 i D1. Sa pewne mechanizmy, ktorych trzeba sie trzymac, w ichimoku sygnal jest kompletny dopiero po zamknieciu swiecy, dlatego gdy obliczam jaki kapital moge zaangazowac w ta operacje nie moge co do pipa ustalic gdzie bedzi moj SL. Moze sie to wydawac troche naciagane, ale tak nie jest. Ponizej znajdziesz dwa obrazki, jeden to gbpjpy H4, na ktory nanioslem linie wsparcia (blu – wyznaczona na tygodniowym TF – osoby, ktore przeczytaly ebooka wiedza o czym pisze), jako punkt odniesienia do tego co mozesz zobaczyc na TF D1. Zobacz teraz na grafiku D1 otwarcie operacji gdy swieca sie zamyka pod niebieska linia, TP pierwsza linia ichimoku ( w tym przypadku zewnetrzna linia chmury – czerwona strzalka), lub pierwsze wieksze wsparcie. Operacja zostala zamknieta dokladnie w srodku pomiedzy tymi dwoma liniami. Jako ze sygnal zostal precyzyjnie potwierdzony na H4 mozna bylo otworzyc nastepne operacje sell i zarobic jeszcze wiecej ale to juz inna historia. SL? Po zamknieciu sie swiecy PONAD niebieska linia czyli sygnal przestal istniec na grafiku D1.
Uwazam za bardzo wazny element calej strategi dobry R:R nigdy nie mniejszyniz 1:1,2. Malo? nie zupelnie, operacja ktora tu przedstawilem byla przeciw trendowi (na grafiku D1 jest to ewidentne), gdy otwieram operacje z trendem, moj SL przesowam wraz ze srednimi ichimoku a wtedy to juz jest zupelnie inny zarobek.

Dorzucilem jeszcze jeden obrazek, ktory tlumaczy jeszcze dlaczego TP wlasnie tam a nie gdzie indziej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
wojtek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 06:49

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 09:23

dzięki za szczegółową odpowiedź!

chyba faktycznie czas żeby się temu Ichimoku przyjrzeć bliżej :-)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 09:57

Greg, albo mi się wydaje ale z obserwacji chyba nie, umiejętne połączenie nawet H4 z H1 daje bardzo dobre wyniki. Czasami z H4 sygnał może być dużo później a po przejściu na H4 przez cene lini Tenkan i Kijun na H1 mamy świetny sygnał.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 12:03

Microbi pisze:Greg, albo mi się wydaje ale z obserwacji chyba nie, umiejętne połączenie nawet H4 z H1 daje bardzo dobre wyniki. Czasami z H4 sygnał może być dużo później a po przejściu na H4 przez cene lini Tenkan i Kijun na H1 mamy świetny sygnał.
Witam Microbi
jest dokladnie tak jak piszesz, w opisie: http://b-trader.com/pl/ichi-tips/82-sys ... to-1h.html przeprowadzilem operacje na zlocie na H1 i ichimoku swietnie sie spisywal, oczywiscie zagladalem caly cas na 4H, na h1 mialem wyjscie z chmury a na 4H odbicie od lini tenkan.
Oczywiscie wszystko zalezy od Twojej psychiki i podejscia do tradingu, w opisie ktory wrzucilem wczoraj wieczorem pokazalem jaka jest roznica pomiedzy ustawieniami oryginalnymi 9,26,52, a moimi 7,28,119 pierwsze daja wiecej sygnalow, ale sa tez i te stratne. Sygnaly powstaja gdy jeszcze trend nie jest mocny, co daje duzo emocji by nie powiedziec nerwow i wymaga ciaglego zagladania do monitora. Wazne jest dopasowanie ustawien i TF do wlasnych potrzeb, ja jak szukam emocji to se ide polatac na paralotni, w tradingu staram sie oszczedzac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 14:13

Lol, paralotnie powiadasz, no to piękna pasja, motolotnie mnie nie kręcą ale paralotnie to już coś innego, piękny sport.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 16:59

A ta transakcja na złocie na H1, nie była przypadkiem przedwczesna ? Cena była jeszcze w chmurze, no chyba, że grałeś na sygnał przecięcia niebieskiej średniej przez cenę.
Greg68E pisze: pokazalem jaka jest roznica pomiedzy ustawieniami oryginalnymi 9,26,52, a moimi 7,28,119 pierwsze daja wiecej sygnalow, ale sa tez i te stratne.
Pewnie to źle odczytuję, ale takie stwierdzenie, sugerowało by, że Twoje ustawienia nie są stratne, a tak na pewno nie jest !smail!

Jednak rzeczywiście temat ciekawy, ja już po tym tygodniu się z ichimoku opatrzyłem, część sygnałów pokrywa się z moją poprzednią, również opartą o średnie.

p.s. na jakich interwałach grałeś na koncie demo z tym 1000% ? Również h1/h4 czy mniejsze ? Wiem, że pewnie odpowiedź jest w ebook'u, ale jeszcze go nie nabyłem, choć jestem już blisko zakupu.
Obrazek

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 10 lis 2012, 21:05

malsehen pisze:A ta transakcja na złocie na H1, nie była przypadkiem przedwczesna ? Cena była jeszcze w chmurze, no chyba, że grałeś na sygnał przecięcia niebieskiej średniej przez cenę.

Pewnie to źle odczytuję, ale takie stwierdzenie, sugerowało by, że Twoje ustawienia nie są stratne, a tak na pewno nie jest !smail!

Jednak rzeczywiście temat ciekawy, ja już po tym tygodniu się z ichimoku opatrzyłem, część sygnałów pokrywa się z moją poprzednią, również opartą o średnie.

p.s. na jakich interwałach grałeś na koncie demo z tym 1000% ? Również h1/h4 czy mniejsze ? Wiem, że pewnie odpowiedź jest w ebook'u, ale jeszcze go nie nabyłem, choć jestem już blisko zakupu.
Witam, rzeczywiscie druga operacja moze wydawac sie otwarta troche za wczesnie, ale na 4H cena przebila linie tenkan (obrazek na dole).
Bynajmniej nie o starannosc mi chodzilo jesli chodzi o parametry, a o dopasowanie parametrow do Twojej psychiki i mozliwosci, o co mi chodzi? Po kolei
Pierwszy obrazek na parze eurjpy 4H ustawienia 9,26,53 (ponumerowalem bo nigdy nie potrafilem porawnie powkladac) , balagan jak cholera, pierwsze dwie operacje stratne, potem przebicie wsparc wydaje sie ze zacznie spadac, znow do gory, przebija zielona chmure i wraca -slowem mowiac masz wiecej wejsc ale jest o wiele bardziej nerwowo, na szczescie na koniec cena spadla tak jak powinna, ale wymeczony taka sytuacja, gdy przez wieksza czesc dnia bylem na pieknym minusie, gdy tylko bylem na plusie pozamykalem i ne moge niczym zamkniecie usprawiedliwic jak tylko strachem. Gdybym byl robocop operacje zostawilbym otwarte do sygnalu wyjscia. Koncowy wynik tego nieszczesnego dnia na obrazku numer 2.
Robocop nie jestem zdrowia na forexie nie chce zostawic, uzywam wiec ustawien "grubszych", ktore generuja sygnaly gdy trend jest bardziej zdecydowany - uformowany, zobacz na obrazku numer 3 poprawne wejscie sell zamkniecie swiecy pod chmura, pierwszy TP, gdzie zamykam czesc operacji (dlatego otwieram duzo malych lotow a nie jedna operacje z 10 lotami) i po przebiciu ponownie lini tenkan i lini wsparcia (czerwonej) dodaje operacje sell. Sygnal duzo pozniej ale praca o wiele spokojniejsza. Rowniez dwie nieszczesliwe operacje zamkniete na minusie, na moich ustawieniah, bylaby tylko jedna ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 12 lis 2012, 11:36

Nie chcialbym byc namolny lub posadzony o jaks kryptoreklame, ale prosze zauwazyc z jaka precyzja cena respektuje nasze wsparcia i linie trendu, obrazek ponizej odnosi sie do postu z soboty rano i pierwszego obrazka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 12 lis 2012, 11:49

Greg68E pisze:Nie chcialbym byc namolny lub posadzony o jaks kryptoreklame, ale prosze zauwazyc z jaka precyzja cena respektuje nasze wsparcia i linie trendu, obrazek ponizej odnosi sie do postu z soboty rano i pierwszego obrazka.
Możesz pisać każdą reklamę i udowadniać, że Ichimoku działa.

Każdy, którego uda się Tobie przekonać do Ichimoku ma szansę zostać zarabiającym Traderem znacznie większą jak w innych systemach - Ja Ciebie popieram, bo Ichimoku, to też podstawa mojej pracy.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 12 lis 2012, 12:26

Chyba muszę sobie kupić tego Twojego e-booka Greg ;)

Jak działa połączenie Ichimoku z PA? Bo tak sobie wyobrażam, że w średnim terminie opory/wsparcia wynikająca z Ichimoku potwierdzone dodatkowo linią trendu +wsparcie/opór lub strefa wsparcia/oporu mogą dodatkowo poprawiać skuteczność takich setupów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 12 lis 2012, 17:28

wojtek_ea pisze: Możesz pisać każdą reklamę i udowadniać, że Ichimoku działa.

Każdy, którego uda się Tobie przekonać do Ichimoku ma szansę zostać zarabiającym Traderem znacznie większą jak w innych systemach - Ja Ciebie popieram, bo Ichimoku, to też podstawa mojej pracy.

Pozdrawiam
Wojtek

Wielkie dzieki
Akhh pisze:Chyba muszę sobie kupić tego Twojego e-booka Greg ;)

Jak działa połączenie Ichimoku z PA? Bo tak sobie wyobrażam, że w średnim terminie opory/wsparcia wynikająca z Ichimoku potwierdzone dodatkowo linią trendu +wsparcie/opór lub strefa wsparcia/oporu mogą dodatkowo poprawiać skuteczność takich setupów.
Jak juz kiedys pisalem, ichimoku jest swietna strategia gdyz moze sie nia poslugiwac osoba nie majaca specjalnie pojecia o tradingu, ktorej wytlumaczysz ze jak czerwona kreseczka przetnie niebieska kreseczke, a zielony zygzaczek wraz cena pojdzie na spacer pod chmurke to…. Jak i osoby ktore na tradingu zeby zjadly. Znajomosc formacji swiecowych i PA z cala pewnoscia polepszy jakosc Twoich operacji.
Pozdrawiam Greg

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości