Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

no avatar
rekinb
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 10:36

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 05 lis 2016, 23:03

greg68E

Prowadzicie nadal to konto demo twoich uczniów?

Zarzucisz statement?

Pamiętam, że zaczynało od 10 000 jakoś na początku roku.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 13 gru 2016, 15:27

trejdy z jednej strategii automatycznej na M15 opartej o filtrowanie trendu wg Ichimoku, strategia bardzo ładnie działa ale tylko na audusd i nzdusd, na innych instrumentach daje profit factor rzedu 1,1 do 1,2 i poszarpany wykres profitu. sprawdzalem nzdjpy, usdjpy, eurusd i audcad.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Daro
Posty: 1
Rejestracja: środa 30 gru 2015, 23:36
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 16 gru 2016, 21:55

Dzień dobry
Potrzebuję pomocy w kwesti stawiania SL.
Generalnie nie schodzę z interwałem poniżej H4 i znam zasady stawiania SL typu zamknięcie ceny poniżej lub powyżej Kijun itp , jednak zauważam iż pomimo , że coraz lepiej odczytuje sygnały kupna lub sprzedaży to bardzo często wywala mnie na w pierwszych momentach zagrywki na SL. Ustawiam go fizycznie trzymając się naszych zasad z ichi , bo nie mam też tak często możliwości aby logować się na konto i sprawdzać jak się sprawy mają z moją pozycją . Widzę , że cena często testuje linie kijun i właśnie wtedy mnie wywala a ostatecznie z punktu widzenie H4 wcale się nie zamyka się po przeciwnej stronie Kijun...
I teraz moje pytanie czy możecie mi coś poradzić aby wyeliminować ten problem ?
Może przestawić się z SL fizycznego na SL mentalny , tylko że tu problemem może być moment kiedy nie mam mnie przy komputerze ?
Czy może lepiej ustawiać SL bardzie w oparciu o Price Action ?
Czekam na wasze podpowiedzi , jak wy radzicie sobie z SL
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
bluefeather
Posty: 3
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 10:19
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 05 mar 2017, 10:16

Trochę wątek umarł, traduje ktoś może na ustawieniach 8,17,26?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 06 mar 2017, 08:57

U mnie tylko ustawienia Grega - tylko strategia znacznie uproszczona (komplikacja zwykle kończy się źle) i nie ulega wątpliwości, że Ichimoku daje radę.

Warto jednak grając na walutach wiedzieć co też fundamentalnie w trawie piszczy i nie grać np. przeciwko walucie gdzie mogą być dane świadczące o możliwej podwyżce stóp procentowych.
Ten dodatkowy filtr fundamentalny ratuje wiele konsolidacji i możliwych stratnych pozycji.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 07 mar 2017, 08:10

Ja mam dalej problem z konsolidacjami w ichimoku i nie wiem jak sobie z tym poradzic. Rysowac jak w PA i brac dopiero wybicie z chmury jak cena wyjdzie poza prostokat konsolidacji?

Awatar użytkownika
bluefeather
Posty: 3
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 10:19
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 07 mar 2017, 11:31

irmentruda myśle że tu masz to samo co ja kiedyś, obserwujesz bacznie konsolidacje bo chciałbyś wejść na wybiciu i zgarnąć duży ruch "bo mi ucieknie". Nic nie ucieknie, ja na 8-17-26 widzę konsolę gdy są małe naprzemienne chmurki, zasięg ruchu jest mały, na obrazku masz 150 pips - u mnie sl dochodzi do 100 czasami - wiec tym bardziej tam nie da się grać. No i wiadomo że pora gry ma znaczenie. Nie będę się rozpisywał, zobacz na mój screen. Ja szukam gry na odbiciach Chikou od Kijun + równoczesne potwierdzenie na świecach. Nie umiem/nie widzę jak grać na wybiciach póki co. Po konsoli jak jest wybcie to zazwyczaj muszę obejśc się smakiem, czekam co zrobą po wybiciu - wrócą czy zrobia korekte i będą szli dalej - i zazwyczaj wtedy szukam jakichś odbić bo przez ten okres chmura robi się długa i tyje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 07 mar 2017, 12:43

Płaska chmura - nie gramy. To działa znacznie lepiej. Poza tym Chinkou Span jednak sporo transakcji filtruje. A do tego współczynnik zysku do ryzyka - zasięg ruchu przy konsolidacji zwykle jest niewielki po opór/wsparcie blisko. Dlatego stosując filtr TP na najbliższym oporze/wsparciu > 2,5 x SL odrzuci kolejne transakcje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 07 mar 2017, 20:43

@bluefather - dokladnie, z tym juz zaznajomilem sie, ze jak chmura miesza sie sama ze soba i ma krotkie naprzemienne chmurki to jest to efekt konsolidacji.

@akkh - chodzi mi o takie czeste sytuacje jak rozrysowalem. zrobilem sobie na szybko tabelke z ocena setupow i wychodzi z tego miszmasz, ten setup, ktory wg mojej matematycznej oceny powinien byc najslabszy to realizuje zalozone 100 pipsow. Pozostale mimo niskiej pozytywnej oceny nie realizuja zasiegu 100 pipsow lub zamykaja sie na stracie (powrot do chmury). Wystarczylo wtloczyc ten wykres w forme korekcyjnej flagi i wtedy wynika z tego, ze wybicie 6 jest rowniez wybiciem flagi w dol ale zeby zalozyc flage to wybicie 1 i 2 byloby juz wziete, 4 nie byloby, 3 i 5 byloby wziete jako dalszy ruch korekcyjny ceny zgodny z flaga.

Zmiana ustawien na ustawienia G. Moskwy niewiele daje, zmiana na szybka chmure 9,18,26 praktycznie zmienia czas i kierunek trejdow poza ostatnim najwazniejszym wybiciem nr 6, ktore w kazdej chmurze jest wybiciem z chmury.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 08 mar 2017, 08:05

Widzę, że proponujesz grę na H1 - nie lepiej prezentuje się to na H4?
Bo rzeczywiście widać straszny chaos i raz long, raz short etc.

Pytanie ile z tego wyłapałoby Chinkou Span, a ile niekorzystny stosunek zysku do ryzyka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 08 mar 2017, 19:19

@akkh - na H4 lepiej wyglada aczkolwiek tez nie jest to rewelecja, przy chmurze klasycznej tez mamy fałszywe wybicia z Kumo, przy chmurze wolnej (7-28-119) podobnie. Ot urok korekty.

Moj problem jest taki, ze co chwile chce cos innego trejdowac, co mi akurat wpadnie w oko. Raz to sa wybicia z Kumo na H1 i H4, za chwile stwierdzam, ze jednak lepszym sygnalem jest przeciecie Tenkan na D1, za chwile dogladam, ze na tej parze dobrze dzialaly w zeszlym tygodniu wyjscia Chikou a na koncu dopatruje sie super setupow w oparciu o pullbacki albo ZLki . I tak juz mieszam sie jak g.... w przerebli od 3 lat.

Awatar użytkownika
bluefeather
Posty: 3
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 10:19
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 23 mar 2017, 01:56

@irmentruda ja też od podobnego czasu sie bujam z Ichi - mam okresy gdy wszystko wchodzi jak masło, potem przegrywam seryjnie, potem dochodze do wniosku ze to nie działa i robie sobie przerwe lub myśle nad PA lub innymi strategiami... masakra. Gdybym zauważył chociaż jeden powtarzalny setup to bym go rozgrywał i siedział nad nim aż go opanuje ale bładze jak te dziecko we mgle :swear:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 23 mar 2017, 16:54

Ostatnio sprawdzam rozne strategie i za kazdym razem dochodze do tych samych wnioskow:
1) nie zlapiemy wszystkich pipsow z wykresu,
2) czesto trzeba odczekac na odpowiednia sytuacje na wykresie, moze nawet miesiac,
3) kazda strategia ma swoje warunki rynkowe i trzeba nauczyc sie odczytywac te odpowiednie,
4) bez elementow PA nie ma trejdowania.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 27 mar 2017, 21:21

cos urzezbione
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
whisky369
Posty: 1
Rejestracja: środa 12 kwie 2017, 21:33

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 17 kwie 2017, 19:00

Ma ktoś stare filmy Samczyka gdy grał na ustawieniach 7_28_119 i może udostępnić?

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle EURJPY, NZDCAD, USDJPY

piątek 22 cze 2018, 08:48

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek


EURJPY

Pozycja cały czas znajduje się w okolicach otwarcia. Każdy silny impuls spadkowy jest potem niwelowany przez kolejne świece. W międzyczasie chmura zmieniła kolor na spadkowy, a w poniedziałek zacznie powoli zbliżać się do ceny. Możliwe, że to wywoła impuls spadkowy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Pozycję otworzyłem na koncie Naga Markets, gdzie mam dostęp do ponad 750 instrumentów.
EURJPYH4-2.png
NZDCAD

Otwarta wczoraj pozycja okazała się niestety błędną decyzją. Cena niedługo po otwarciu odwróciła się i weszła wewnątrz chmury, co doprowadziło do zamknięcia ze stratą. Zresztą, nawet z najbardziej ostrożnym Stop Lossem nie udałoby się uratować tej pozycji. Konto pomniejszyło się o kolejne 2%.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-chw ... ad-usdjpy/

USDJPY

Cena ujka wybiła wczoraj dołem z chmury wzrostowej, obecnie ma miejsce retest tego poziomu. W przypadku odbicia można by zastanawiać się nad otwarciem krótkiej pozycji. Niestety na wykresie dziennym widzimy, że cena znajduje się powyżej chmury, więc powinniśmy unikać shortów na tej parze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 04 lip 2018, 08:08

Ichimoku Battle. W poszukiwaniu nowych okazji – EURAUD, NZDCHF, USDCHF

Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

linki i wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-w-p ... hf-usdchf/

EURAUD

Na wykresie H4 widzimy, że doszło do korekty spadkowej, która dotarła w okolice górnej granicy chmury wzrostowej. Jeśli dojdzie do odbicia od niej, będzie można otworzyć longa z celem na kolejny opór z wykresu dziennego. Przy otwieraniu pozycji trzeba jednak się upewnić czy linia Chikou Span będzie znajdować się powyżej ceny. W przeciwnym wypadku należy zrezygnować z wejścia w tę pozycję.

NZDCHF

Cena odreagowała ostatnie spadki i znalazła się w bardzo ciekawej pozycji. Jest obecnie w pobliżu linii Kijun oraz nieco poniżej wsparcia z wykresu dziennego, które teraz powinno pełnić funkcję oporu. W poniedziałek zresztą miał już miejsce pierwszy udany retest tego poziomu. Jeśli cena zejdzie z powrotem poniżej Kijun, będzie to świetna okazja do otwarcia shorta. Pozycję warto otworzyć u brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie ponad 750 instrumentów finansowych.
USDCHF

Wczorajszy sygnał okazał się niestety mylny. Cena zaraz po otwarciu zaczęła spadać i już po paru godzinach pozycja zamknęła się ze stratą. Niestety, zła passa nadal trwa. Ostatnia seria strat doprowadziła do prawie całkowitego zniwelowania ostatnich zysków. Nie można jednak się poddawać, trzeba dalej szukać okazji.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle – bezpłatny webinar już w sobotę, 21 lipca!

wtorek 17 lip 2018, 10:40

Przez ostatni kwartał Marcin Wenus i Przemek Jarząbek inwestowali na kontach rzeczywistych Naga Markets, na których mieli zdeponowane po 5000 euro. Obaj grają techniką Ichimoku, jednak stosują nieco odmienną technikę. Ponadto dzieli ich kilka stref czasowych. Marcin inwestuje z Polski, a Przemek z Tajlandii.

Zmagania dwójki redaktorów można śledzić na bieżąco na portalu. Aktualne wyniki pojedynku możecie sprawdzić na Myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek. Po trzech miesiącach zmagań obaj inwestorzy są w trakcie dwucyfrowego drawdownu. Choć konta nadal są na plusie, to ostatnio skuteczność zagrań poupadła.

W najbliższą sobotę – 9 czerwca – o godzinie 11:00 odbędzie się wspólny webinar Marcina i Przemka, na którym przedstawią swoje spojrzenie na wykresy. Dowiecie się co nieco o Ichimoku, o radzeniu sobie z emocjami, o zarządzaniu kapitałem. Usłyszycie, jak radzić sobie z serią strat, które obaj redaktorzy zaliczyli w ostatnim czasie.


https://comparic.pl/ichimoku-battle-bez ... -21-lipca/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 18 lip 2018, 09:50

Zanim przejdziemy do dzisiejszego przeglądu, chciałbym zaprosić Państwa na webinar, który wspólnie z Marcinem Wenusem poprowadzimy w najbliższą sobotę – 21 lipca – o godzinie 11:00 czasu polskiego. Opowiemy o Ichimoku oraz o ostatnio otwartych pozycjach. Więcej szczegółów w osobnym artykule. Zapraszam do rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ: http://naga.academy/webinars/pl/ichimoku-battle/

Na parach walutowych wakacje w pełni. Ciężko znaleźć jakikolwiek czysty sygnał, większość symboli porusza się bokiem. Z tego powodu często pojawiają się fałszywe sygnały, które doprowadziły do serii spadków na systemie. Wygląda na to, że trzeba na czas wakacji zaostrzyć nieco podejście do tradingu i wchodzić jedynie w jasnych sytuacjach.
CHFJPY

Cena przy drugim podejściu przebiła się przez opór z wykresu dziennego, teraz zbliża się retest tego poziomu jako nowego wsparcia. Jeśli w tym miejscu dojdzie do pojawienia się jakiegoś sygnału wzrostowego, będzie można otworzyć pozycję długą z celem na kolejny opór. Stop Loss będzie można ustawić pod linią Kijun. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje ponad 750 instrumentów handlowych.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-wak ... py-nzdusd/

NZDUSD

Po wczorajszych wzrostach na kiwi już prawie nie ma śladu. Cena wybiła się dołem z chmury wzrostowej, co stanowi słaby sygnał sprzedaży. Nie można jednak wejść w pozycję, ponieważ Chikou Span znajduje się powyżej ceny. Nawet jeśli by tak nie było, prawdopodobnie nie wszedłbym w shorta. Powodem jest właśnie ostatnia stagnacja na parach walutowych. Cena od dłuższego czasu porusza się bez określonego jasno kierunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Potencjalne sygnały – AUDCHF, NZDJPY

poniedziałek 30 lip 2018, 08:24

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

AUDCHF

Cena przed weekendem wróciła w okolice dolnej krawędzi spadkowej chmury Kumo. Obecnie doszło do odbicia od tych poziomów, dodatkowo cena znalazła się poniżej Kijun. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być dobrym miejscem na otwarcie krótkiej pozycji. Niestety linia Chikou znajduje się powyżej ceny, co uniemożliwia nam wejście w shorty. Trzeba zaczekać na kolejne okazje.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-pot ... hf-nzdjpy/

NZDJPY

Cena znalazła się poniżej ważnego wsparcia/oporu w okolicach 75,80. Po udanym reteście doszło do spadków. Obecnie mamy do czynienia z korektą wzrostową, która znalazła się w okolicach Kijun. Jeśli w tym miejscu dojdzie do odbicia, będzie można śmiało wejść w pozycję krótką z celem na kolejne wsparcie z wykresu dziennego. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje ponad 750 instrumentów handlowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości