Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Możliwa okazja na CHFJPY

czwartek 02 sie 2018, 08:28

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

https://comparic.pl/ichimoku-battle-moz ... na-chfjpy/

Od dobrych dwóch tygodni nie otworzyłem żadnej pozycji. Staram się znaleźć cokolwiek ciekawego, ale większość sygnałów jest słaba. Do tego widać, że pojawiają się podczas konsolidacji. Taki urok wakacji. Do powrotu większej zmienności będziemy chyba musieli poczekać do września. W każdym razie na CHFJPY może powstać potencjalny sygnał.

Cena odbiła się od oporu z wykresu dziennego, obecnie znajduje się na górnej granicy chmury spadkowej Kumo. Jeśli w tym miejscu dojdzie do odbicia, będzie można otworzyć longa z celem na opór nieco poniżej 113,00. Stop Lossa w takim przypadku ustawię poniżej linii Kijun.
C9rnEoJi.png
Wszystko zależy od osiągnięcia odpowiedniego stosunku zyska do ryzyka, jeśli będzie zbyt niski (poniżej 3:1), to odpuszczę ten sygnał. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje bardzo korzystne spready na większości popularnych par walutowych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Potencjalne sygnały na jenie – CADJPY, EURJPY

środa 08 sie 2018, 12:58

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

CADJPY

Na wykresie H4 widzimy, że cena powróciła poniżej oporu z wykresu dziennego, a impuls spadkowy sprawił, że znalazła się poniżej chmury wzrostowej. Byłoby to dobre miejsce do otwarcia shorta. Staram się jednak w okresie wakacyjnym unikać pozycji otwieranych ze słabych sygnałów, bo niższa zmienność osłabia trafność pozycji. Poza tym na innej parze z jenem sytuacja jest ciekawsza.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-pot ... py-eurjpy/

EURJPY

Niedługo na tej parze dojdzie do retestu przebitego wsparcia z wykresu dziennego. Sprawdzimy, czy zadziała jako nowy opór. Dodatkowo w tym samym miejscu przebiega linia Kijun, co będzie dodatkowym wzmocnieniem. Ewentualne spadki mogą dotrzeć nawet w okolice 125,50. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe dla wszystkich inwestorów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. EURJPY ruszyło zgodnie z oczekiwaniami

czwartek 09 sie 2018, 09:13

EURJPY

Tak jak przewidywałem wczoraj, połączenie wsparcia/oporu z wykresu dziennego oraz Kijun dało silny impuls do spadków na EURJPY. Niestety, sam nie dałem rady zagrać tej pozycji, przegapiłem dynamiczną deprecjację, potem było już za późno. Mam nadzieję, że komuś z Was się udało wejść w tę pozycję i zarobić już nieco pipsów.

Jeśli ktoś podobnie jak ja się spóźnił, można zaczekać na niewielkie wzrosty. Jeśli cena znajdzie się w okolicach Kijun, a Chikou Span będzie nadal poniżej ceny, będzie to dobra okazja do wejścia w krótką pozycję z celem na wsparcie w okolicach 125,50. Do otwarcia shorta polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 różnych instrumentów finansowych.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-eur ... kiwaniami/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. AUDCAD wybija z chmury spadkowej

czwartek 23 sie 2018, 08:36

Nocne spadki dolara australijskiego sprawiły, że na parze z Kanadyjczykiem doszło do dynamicznego przebicia chmury spadkowej. W tym samym momencie linia Tenkan znalazła się pod Kijun. Nie gram wprawdzie za pośrednictwem tego sygnału, ale w połączeniu z innymi stanowi dodatkowe potwierdzenie.

Niestety, jak widać na załączonym wykresie, ledwo 50 pipsów niżej znajduje się wsparcie z wykresu dziennego. Ciężko będzie otworzyć pozycję z korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka, Stop Loss musiałby mieć maksymalnie 15 pipsów. Zdarzają się sytuacje, w których można znaleźć tak wąski SL, ale ta do nich nie należy.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-aud ... spadkowej/

Jeśli chcecie zaryzykować, możecie ustawić go tuż nad dolną granicą chmury spadkowej, być może będzie dało się uzyskać odpowiedni RR. Ja jednak pozostanę z boku. W razie czego, do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. AUDNZD nadal w grze 30/08/18

czwartek 30 sie 2018, 08:38

Jak mogą przeczytać Państwo w naszym porannym przeglądzie rynków, nocna sesja była ciekawa zarówno dla dolara australijskiego, jak i nowozelandzkiego. Obie waluty straciły na wartości, choć NZD był pierwszy i tutaj deprecjacja była mocniejsza.

Odbiło się to oczywiście na kondycji mojego longa na AUDNZD. Wczoraj przesunąłem SL w okolice Break Even, a dziś wskutek osłabienia dolara nowozelandzkiego prawie doszło do zamknięcia na zero. Byłoby szkoda, bo wczoraj już niewiele pipsów brakowało do zamknięcia pozycji na Take Profit.

Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie podczas dzisiejszej sesji, na razie jest unormowana, cena oscyluje niecałe 20 pipsów od poziomu wejścia. Pozycję otwierałem u brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie ponad 750 instrumentów handlowych.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-aud ... al-w-grze/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Trochę pecha – AUDNZD, NZDCAD

poniedziałek 03 wrz 2018, 08:54

AUDNZD

W zeszłym tygodniu otworzyłem shorta na AUDNZD. Pisałem o tym, że już mocno oddalił się od punktu wejścia. Zdecydowałem się zabezpieczyć pozycję na Break Even, żeby w razie odwrócenia sytuacji na wykresie w najgorszym wypadku wyjść na zero. No i tak się stało.
wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-tro ... zd-nzdcad/

W piątek doszło do drastycznej aprecjacji pary, zawróciła kilka pipsów przed zamknięciem. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, doszło do jeszcze jednego impulsu wzrostowego i pozycja zamknęła się na zero. Szkoda, jak widać na poniższym wykresie doszłoby ostatecznie do osiągnięcia Take Profit i powiększenia konta o ponad 8%. Szkoda, ale taki jest urok asekuracyjnego systemu.

NZDCAD

Na innych parach na razie nie widać jasnych sygnałów, ale na NZDCAD sytuacja jest dosyć ciekawa. Cena zeszła poniżej chmury wzrostowej i odbiła się od niej. Teraz jest poniżej Kijun, ale delikatnie rośnie. Jeśli dojdzie do odbicia od tej linii, to otworzę shorta z celem na 0,84, gdzie znajduje się wsparcie z wykresu dziennego i tygodniowego, liczące już parę lat. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets z ofertą liczącą ponad 750 instrumentów handlowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Ciekawa okazja – EURAUD, EURNZD

piątek 07 wrz 2018, 08:17

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek
EURAUD

https://comparic.pl/ichimoku-battle-cie ... ud-eurnzd/

Para ta znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. Obecnie jest najwyżej od kilku miesięcy, a ma szanse wspiąć się w okolice, gdzie nie była widziana od lat. Po szczegóły zapraszam do osobnej analizy.

Wykres Ichimoku również potwierdza wzrostowy sentyment na EURAUD. W nocy doszło do odbicia ze wsparcia z wykresu dziennego oraz linii Kijun. Można pokusić się o otwarcie longa z celem na 1,65 (patrz wspomniany artykuł). Niestety, cena już trochę uciekła w górę, przez co straciliśmy możliwość osiągnięcia świetnego stosunku zysku do ryzyka, ale nadal będzie się opłacać.

Ja już mam otwartego longa na innej parze z euro, więc tę pozycję muszę odpuścić. Do wejścia w nią polecam brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie aż 750 instrumentów handlowych.
EURNZD

Pozycja jest nadal otwarta, obecnie oscyluje na delikatnym plusie. Dobrze, że zdecydowałem się na bardzo ostrożny Stop Loss, ponieważ wczoraj mogłoby dojść do zamknięcia ze stratą. Obecnie nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Otwarta pozycja dobrze zarabia, a w sobotę darmowy webinar!

wtorek 11 wrz 2018, 08:14

Zanim zerkniemy na dzisiejszy wykres, chciałbym zaprosić na darmowy webinar, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września, o godzinie 11:00 polskiego czasu. Przez ostatnie kilka miesięcy razem z Marcinem Wenusem uczestniczyliśmy w pojedynku Ichimoku. Podczas webinaru omówię otwarte od czasu ostatniego spotkania pozycje oraz przedstawię technikę inwestowania za pomocą Ichimoku. Będzie też okazja do zadawania pytań i dyskusji. Zapraszam serdecznie!

rejestracja na webinar: https://comparic.pl/ichimoku-battle-otw ... y-webinar/

Na wykresach nie znalazłem żadnych nowych sygnałów, ale za to otwarta pozycja powoli wędruje na północ w kierunku Take Profit. Znajduje się już prawie w połowie drogi, do pokonania zostało jeszcze 140 pipsów. Nie pozostało nic innego jak śledzić dalszy rozwój sytuacji.

Być może nieco później przesunę Stop Loss na Break Even, ponieważ cena oddaliła się już znacząco od poziomu wejścia. Do otwarcia pozycji wykorzystałem rachunek u brokera Naga Markets, który jest regulowanym i bezpiecznym wyborem.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Przegapiona okazja na 150 pipsów zysku na GBPUSD

piątek 21 wrz 2018, 08:17

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-prz ... na-gbpusd/

Wczoraj pisałem o sygnale kupna na GBPUSD. Postanowiłem otworzyć tę pozycję. Niestety, nieco się spóźniłem żeby dołączyć do wzrostów. Gdy odpaliłem platformę, cena zdążyła już odjechać od Kijun. W normalnych sytuacjach byłoby to silniejsze potwierdzenie sygnału kupna i jeszcze lepsza okazja do wejścia w pozycję.

Jeśli jednak spojrzymy na wykres, to zobaczymy, że niedaleko znajduje się opór z interwału dziennego. Z tego powodu nie było możliwości wejścia w pozycję z osiągnięciem odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka. A szkoda, bo cena już by dotarła do Take Profit. Właściwie co do pipsa – opór idealnie zadziałał!

Mam nadzieję, że ktoś z Państwa zdecydował się zająć pozycję zaraz po publikacji wczorajszego artykułu, bo dało się zarobić blisko 150 pipsów. Pozycje polecam otwierać u brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe dla wszystkich par walutowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. AUDCHF zarabia, long na CADJPY

środa 26 wrz 2018, 08:49

AUDCHF

Otwarta w poniedziałek pozycja na razie radzi sobie dobrze, choć do osiągnięcia Take Profit jeszcze daleka droga. Cena wciąż respektuje linię Kijun, wczorajsze przełamanie jej trwało jedynie jedną sesję. Dzisiejsza noc przyniosła dalsze wzrosty, pozycja zarabia obecnie 100 EUR, czyli tyle, ile wyniosło ryzyko zakładane przy ustawianiu Stop Lossa. Na razie nie pozostało nic innego, jak dalej śledzić jej losy.
WYKRESY: https://comparic.pl/ichimoku-battle-aud ... na-cadjpy/

CADJPY

W poniedziałek wspominałem o tym, że można zastanowić się nad otwarciem longa na tej parze. Postanowiłem zaczekać na przybycie wzmocnienia w postaci respektowanej od dłuższego czasu linii Kijun. Dziś w końcu linia ta znalazła się nad wsparciem na 87,00, zdecydowałem się otworzyć długą pozycję.

Celem dla wzrostów jest kolejny opór z wykresu dziennego znajdujący się na 88,10. Niestety, jego bliskość sprawiła, że musiałem postawić dosyć odważnego Stop Lossa. Znajduje się on minimalnie pod wsparciem, ledwo jeden pips pod ostatnim dołkiem. Tylko w taki sposób udało się uzyskać zadowalający RR na poziomie 3:1. Pozycję otworzyłem u brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie ponad 750 instrumentów handlowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Podsumowanie pozycji – AUDCHF, CADJPY

piątek 28 wrz 2018, 08:08

AUDCHF

Otwarta w poniedziałek pozycja nadal nieźle sobie radzi, wczoraj zyskała kilkadziesiąt pipsów. Do Take Profit jeszcze daleka droga, ale cena odskoczyła już od wejścia o wysokość odpowiadającą dwóm Stop Lossom. Trzeba nadal czekać na rozwój sytuacji. Pozycję otworzyłem na koncie Naga Markets – brokera regulowanego przez cypryjski CySEC.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-pod ... hf-cadjpy/

CADJPY

Tutejszy long zakończył się niestety stratą. Pojawił się silny szok spadkowy, który bez problemu pokonał Kijun oraz wsparcie, w rezultacie pozycja zamknęła się ze stratą w wysokości 2%. Jak widać na wykresie, dosyć wąski SL nie zawinił, nawet w przypadku ostrożniejszego dobrania parametrów pozycji zakończyłaby się ona stratą.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Okazje z frankiem – AUDCHF, NZDCHF

środa 03 paź 2018, 07:54

Ichimoku Battle. Okazje z frankiem – AUDCHF, NZDCHF

AUDCHF

Otwarta pozycja straciła niestety dużą część zysków podczas wczorajszej sesji. Na szczęście linia Kijun jest nadal całkiem dobrze respektowana i w jej okolicy doszło do zatrzymania spadków. Obecnie do osiągnięcia Take Profit brakuje jeszcze około 75 pipsów. Odbicie od Kijun można potraktować jako sygnał wzrostowy do wejścia w pozycję. Wydaje mi się jednak, że ciężko będzie osiągnąć odpowiedni stosunek zysku do ryzyka. Przy zastosowaniu odważnego SL zaraz pod Kijun byłoby to jednak osiągalne.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-oka ... hf-nzdchf/

NZDCHF

Cena w ostatnim czasie świetnie respektuje Kijun, idzie w górę jak po sznurku. Teraz mieliśmy do czynienia z kolejnym odbicie od tej linii, normalnie byłaby to okazja do wejścia w longa. Trzeba jednak zwrócić uwagę na znajdujący się niewiele wyżej opór z wykresu dziennego. Dopóki nie dojdzie do jego przebicia, nie można mówić o wzrostach.
Jeśli spojrzymy na szerszy horyzont, to kolejny mocny opór znajduje się w okolicach 0,6670. W przypadku przebicia przez opór na 0,6500 to tam powinien znajdować się kolejny cel dla byków. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe dla wszystkich traderów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Sygnał sprzedaży na GBPJPY – czy warto go wykorzystać?

czwartek 18 paź 2018, 06:12

Gdy spojrzymy na wykres GBPJPY, to z punktu widzenia Ichimoku widzimy czysty sygnał sprzedaży. Cena niedawno odbiła się od linii Kijun, do tego znajduje się poniżej ważnego wsparcia/oporu z wykresu dziennego, co teoretycznie otwiera drogę na południe.

Spójrzmy jednak na wspomniany opór na 148,00. Jak dobrze widać, w ciągu ostatniego miesiąca poziom ten był naruszany wielokrotnie, ciężko uznać go za prawidłową barierę. Ponadto, cena od dłuższego czasu porusza się w trendzie bocznym, dlatego aktualny sygnał może być fałszywy. Z tego powodu wolę pozostać z boku na tej parze, przynajmniej do czasu jakiegoś czystego wybicia.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-syg ... korzystac/

W razie pojawienia się silniejszej reakcji spadkowej, można otworzyć krótką pozycję z celem na kolejne wsparcie z wykresu dziennego na 144,00. Ewentualnego shorta polecam otworzyć w Naga Markets – brokera ze świetnymi warunkami handlowymi dla wszystkich inwestorów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Nowe okazje na crossach – AUDCAD, NZDCHF

piątek 19 paź 2018, 08:58

Ichimoku Battle. Nowe okazje na crossach – AUDCAD, NZDCHF

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

AUDCAD

Na wykresie AUDCAD widzimy, że cena niedawno wybiła górą ze spadkowej chmury Kumo, co samo w sobie jest słabym sygnałem kupna. Wczoraj miała miejsce niewielka korekta spadkowa, która zatrzymała się idealnie na linii Kijun. Wygląda na to, że jest to dobry moment do wejścia w longa.
Jeśli jednak spojrzymy na wykres dzienny, to widać, że szerszy sentyment na tej parze jest spadkowy. Cena znajduje się mocno pod chmurą spadkową, a obecne wzrosty wyglądają na typową korektę. Dodatkowo właśnie miało miejsce odbicie spadkowe od linii Kijun, która będzie teraz stanowiła dodatkowy opór. Z tego powodu nie zdecyduję się na wejście w tę pozycję.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-now ... ad-nzdchf/

NZDCHF

Cena przebiła się bez większych problemów przez opór z wykresu dziennego na 0,6500, a jego retest od góry zakończył się powodzeniem. Niedaleko znajduje się również linia Kijun, która będzie stanowiła dodatkowe wsparcie. Wszystko to sprawia, że mamy do czynieni ze świetnym momentem do wejścia w długą pozycję.

Postanowiłem otworzyć longa na NZDCHF z celem na kolejny opór z wykresu dziennego, który znajduje się w okolicach 0,6700. Poziom wejścia ustawiłem na 0,6530, aby uzyskać odpowiedni stosunek zysku do ryzyka. Daje to nieco ponad 160 pipsów zysku. Pozycję otworzyłem u regulowanego brokera Naga Markets, który poza klasycznymi rozwiązaniami oferuje również świetną platformę do tradingu społecznościowego.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Oczekiwanie na odbicie od Kijun na GBPAUD

wtorek 23 paź 2018, 10:51

Ichimoku Battle. Oczekiwanie na odbicie od Kijun na GBPAUD

Cena GBPAUD od jakiegoś czasu zaczęła spadać. Bez większych problemów przebiła się przez wsparcie z wykresu dziennego, a także wzrostową chmurę Kumo. W ostatnich dniach miało miejsce jedno odbicie od linii Kijun, teraz być może dojdzie do drugiego.

Jeśli w najbliższym czasie cena odbije się od Kijun, to będzie to świetna okazja do wejścia w short z celem na kolejne wsparcie na 1,7955. Jeśli stosunek zysku do ryzyka będzie odpowiedni, to ostrożniejszym wyborem będą okolice nad okrągłym poziomem 1,80. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres GBPAUD H4 23.10.2018 - https://comparic.pl/ichimoku-battle-ocz ... na-gbpaud/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Kontynuacja sytuacji na GBPAUD

środa 24 paź 2018, 08:50

Ichimoku Battle. Kontynuacja sytuacji na GBPAUD

Wczoraj pisałem o możliwości pojawienia się sygnału sprzedaży na GBPAUD. Korekta wzrostowa okazała się jednak silniejsza niż się spodziewałem. Cena bez problemu przebiła linię Kijun i nawet mocno naruszyła opór, ale potem doszło do spadków.

https://comparic.pl/ichimoku-battle-kon ... na-gbpaud/

Jeśli ktoś miał refleks, to mógł wejść w shorta po pierwszej spadkowej świecy. Mnie się to niestety nie udało. Obecnie mogę jedynie czekać na kolejną korektę wzrostową i wtedy wejść w krótką pozycję. Bez tego nie uda się osiągnąć odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetną platformę do tradingu społecznościowego.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Re: Ichimoku Trading - bezpłatny webinar już w sobotę 3 listopada o 10:00!

poniedziałek 29 paź 2018, 14:48

Przez ostatnie pół roku Marcin Wenus i Przemek Jarząbek inwestowali na kontach rzeczywistych Naga Markets, na których mają zdeponowane po 5000 euro. Obaj grają techniką Ichimoku, jednak stosują nieco odmienną technikę. Ponadto dzieli ich kilka stref czasowych. Marcin inwestuje z Polski, a Przemek z Tajlandii.

Zmagania dwójki redaktorów można śledzić na bieżąco na portalu. Aktualne wyniki pojedynku możecie sprawdzić na Myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek. Na razie oba konta notują niewielką stratę, ale do końca pojedynku jeszcze dużo czasu i wystarczy jedna dobra pozycja, żeby powrócić na plus.

https://comparic.pl/ichimoku-battle-bez ... da-o-1000/

W sobotę 3 listopada o 10:00 Przemek opowie o swoich zmaganiach. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać podstawy systemu Ichimoku oraz sposoby rozgrywania pozycji. Omówione zostaną otwarte w ostatnim czasie pozycje oraz bieżąca sytuacja na wykresach. Przemek udzieli również odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników spotkania.

Wprawdzie webinar odbędzie się w długi weekend, do tego o wczesnej porze, ale to dlatego, żeby nie zabierać Państwu całego dnia. Lepiej do porannej kawy obejrzeć szkolenie i mieć resztę dnia wolną na swoje sprawy i dla rodziny. Liczymy na dużą obecność!

Partnerem spotkania będzie broker Naga Markets, na którego koncie rozgrywał się Ichimoku Battle. Naga Markets ma w ofercie ponad 750 instrumentów. Jest brokerem regulowanym na Cyprze, a jego spółka matka jest notowana na niemieckiej giełdzie.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Szansa na shorta na EURAUD

wtorek 06 lis 2018, 09:41

6 listopada 2018 06:22

Cena EURAUD w zeszłym tygodniu znalazła się poniżej wsparcia na 1,5840 i od piątku mamy do czynienia z retestem tego poziomu od spodu. Na razie sprawdza się jako nowy opór. Jest to dobre miejsce do wejścia w krótką pozycję, ale warto jeszcze zaczekać na rozwój sytuacji. Niedługo linia Kijun znajdzie się bliżej ceny, dzięki czemu presja spadkowa zwiększy się.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-sza ... na-euraud/

Celem dla niedźwiedzi są okolice kolejnego wsparcia z wykresu dziennego na 1,5645. Daje to około 150 pipsów przestrzeni na spadki. Trzeba pamiętać o konieczności uzyskania odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka, powinien wynieść minimum 3:1. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Przegapiona sytuacja na EURAUD

czwartek 08 lis 2018, 08:26

Ichimoku Battle. Przegapiona sytuacja na EURAUD

We wtorek pisałem o możliwości pojawienia się sygnału na EURAUD. Cena przebiła się poniżej wsparcia na 1,5840 i zaczęła testować ten poziom jako nowy opór. Nie chciałem wchodzić w pozycję dopóki linia Kijun się bardziej nie zbliży. Liczyłem, że konsolidacja pod nowym oporem jeszcze trochę potrwa, a może nawet dojdzie do jakiegoś krótkotrwałego wybicia, które mogłoby zahaczyć o potencjalnego Stop Lossa.

wykresy: https://comparic.pl/ichimoku-battle-prz ... na-euraud/

Tak się jednak nie stało i cena zaczęła powoli wędrować na południe. Gdybym zdecydował się na otwarcie opisywanego shorta, to już byłby w 2/3 drogi do Take Profit. No cóż, nie zawsze się udaje. Pozycję otwieram w Naga Markets, brokera licencjonowanego przez CySEC.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ichimoku Battle. Korekta na Aussie szansą na longa

piątek 09 lis 2018, 10:10

Ichimoku Battle. Korekta na Aussie szansą na longa

Na wykresie czterogodzinnym widzimy, że na AUDUSD miała miejsce korekta spadkowa, która dotarła do linii Kijun. Korekty po tak silnych wzrostach to nic dziwnego, sentyment na parze jest nadal wzrostowy. W okolicach 0,7240, gdzie teraz znajduje się cena, jest również ostatni szczyt, gdzie miała miejsce poprzednia korekta. Wzmacnia to jeszcze bardziej siłę tego poziomu.

wykres: https://comparic.pl/ichimoku-battle-kor ... -na-longa/

Jeśli dojdzie do wzrostów, będzie można wejść w długą pozycję. Celem dla byków są okolice oporu z wykresu dziennego na 0,7340. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że w rejonie 0,7300 cena też lubi ostatnio reagować. Aktualne odbicie rozpoczęło się właśnie tam, podobna sytuacja miała miejsce pod koniec września. Popytowi brakuje siły do pokonania tego poziomu. Jeśli otworzę pozycję, to skorzystam z konta w Naga Markets, które oferuje mi dostęp do ponad 750 instrumentów finansowych.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości