Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 24 paź 2012, 12:06

MaRCHeW pisze:
Kolejny dzień na minus? Trzeba się gdzieś wyładować? :lol:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Czekaj luknę w historię zleceń, tak ostatnią stratną transakcję miałem 2012.10.15 sell o 11:50 na audi :/ -5pips.

Normalnie jak bym zic.... słyszał, te same odzywki, to samo odwracanie uwagi od meritum, czyli twojego fałszu, mamienia, manipulowania,
nawet zic... się na ciebie powoływał on też się dał nabrać, pokonałeś miszcza.

A czas mam bo czekam na poziom :D od którego cena odbije i da mi kosić pipsiory :) tak że moim złym dniem się nie zasłaniaj bo jest bardzo dobry.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 07 lut 2013, 20:49

Ktoś może się czymś pochwalić? Ktoś zgłębiał temat? Pytania?

no avatar
leszczu
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 13:05

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 04 mar 2013, 20:50

Marchew - zaglądasz tu jeszcze?
Może warto by reaktywować temat?
Na początek wkleję parę screenów z trzyma nałożonymi na siebie TFami.

Wielkość świeczek to 987, 610 i 377 min.
Jakieś przemyślenia?

Pozaznaczałem na screenach miejsca, gdzie zaczęły się silne ruchy - cena w tym momencie znajdowała się powyżej open (dla wzrostów) każdej ze świec, albo poniżej open (dla spadków).

Jakoś super nie jestem przekonany co do tego stwierdzenia, ale może Marchew trochę mnie naprowadzi. :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 04 mar 2013, 21:06

Witam.

Co się stało Leszczu, że ten temat odkopałeś?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

PS. Sorry, że Ci dzisiaj na PW nie odpisałem ale mam urwanie ..... przy CROSS TRADE.

no avatar
leszczu
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 13:05

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 04 mar 2013, 21:09

A co źle?
Eksperymenty i chęci nauki. Poza tym tak jak pisałem już kiedyś w tym wątku - coś w tym musi być - bo nie widzę żadnego logicznego wyjaśnienia, żeby jeden TF był ważniejszy od drugiego - cena to cena.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 07:39

To ja także odkopię. Nie wiem co się stało, że wątek zamarł w marcu br. - jestem dopiero na 3 podstronie. Ciekawy temat.

EDIT: O widzę, że pod koniec awantury były :/ Zobaczymy co było 5. Przeanalizuje wszystko. Mam nadzieję, że nie nastąpił w tym wątku drugi Nawigator :)
EDIT2: Karol Marchewka założył temat, później jakieś zarzuty były. Jestem na 3 podstronie - zobaczę co tam było. Powiem tylko tak: podobnie widzę sprawy jak Karol, jeśli uczepiliście się wyładowując swoje niepowodzenia to pocisnę tu każdego. Jestem Outsider w tym momencie i zobaczę co tu się działo. Jakieś gadki o wciskaniu kitów itd. Dla mnie wątek jest interesujący bo SAMODZIELNIE doszedłem do wniosków, które poruszył Karol w tym wątku stąd poświęcę czas na przeczytanie całości.

Pozdrawiam!
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 09:21

Bo temat został wyczerpany. Nic tu więcej autor nie ma do dodania, co widać. Pociskać to możesz sobie rzutki do tarczy grając w darta.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 09:40

Above pisze:T Dla mnie wątek jest interesujący bo SAMODZIELNIE doszedłem do wniosków, które poruszył Karol w tym wątku stąd poświęcę czas na przeczytanie całości.

Pozdrawiam!
Do wątku mam sentyment, jednakże (moim zdaniem) popsuł się on mocno przez tajemną wiedzę i niedopowiedzenia. Jeśli łopatologicznie wyłożysz swój punkt widzenia to ja chętnie przeczytam. Mam nadzieję, że będzie to wiedza mająca zastosowanie w realnym systemie transakcyjnym a nie (co wytykałem) "maniu racji" post factum.

EDIT: Leszczu, mi często objawiały się 40 pipsowe bloczki: ruch 40 pipsów w górę, konsola 40pipsów w górę, konsola, korekta 40 pipsów itd, zdaje się, że już parę lat temu na navi ktoś to zauważył ale został wyśmiany. Wiele rzeczy świetnie widać na historii. układają się w powtarzalne stany. ale jak trzeba zagrać to cena i tak walnie Ci w SL a potem wróci i zrobi to co zakładałeś że zrobi. "ONI" widzą wszystko... :poser:
Ostatnio zmieniony wtorek 27 sie 2013, 09:48 przez T-REX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 09:40

Temat funkcjonował jakiś czas temu. Pewne sprawy mają ograniczoną merytoryczność, którą natomiast można wałkować później w kółko na różne sposoby. Cena i czas, to dobry temat na początek, zwłaszcza, że mało który początkujący trader zastanawia się nad tym "jakże czywistym" aspektem. Jakiekolwiek napinki tu były, to są już przeszłością i sugeruję żeby do nich nie wracać. Lepiej coś wartościowego wyciągnąć poza nawias.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 09:49

Above pisze:EDIT2: Karol Marchewka założył temat, później jakieś zarzuty były. Jestem na 3 podstronie - zobaczę co tam było. Powiem tylko tak: podobnie widzę sprawy jak Karol, jeśli uczepiliście się wyładowując swoje niepowodzenia to pocisnę tu każdego. Jestem Outsider w tym momencie i zobaczę co tu się działo. Jakieś gadki o wciskaniu kitów itd. Dla mnie wątek jest interesujący bo SAMODZIELNIE doszedłem do wniosków, które poruszył Karol w tym wątku stąd poświęcę czas na przeczytanie całości.
Zapoznaj się najpierw z całością.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 09:54

Marcin_N pisze: Jakiekolwiek napinki tu były, to są już przeszłością i sugeruję żeby do nich nie wracać. Lepiej coś wartościowego wyciągnąć poza nawias.

Podzielam zdanie Marcina, Above może najlepiej założyć nowy temat: Twoje przemyślenia o tej sprawie, może ktoś zechce pokazać co odkrył lub zrozumiał od tamtego czasu, opisać jak ewoluował jego trading. Ja sam spróbuję coś wkleić.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 27 sie 2013, 10:34

T-REX pisze:
Marcin_N pisze: Jakiekolwiek napinki tu były, to są już przeszłością i sugeruję żeby do nich nie wracać. Lepiej coś wartościowego wyciągnąć poza nawias.
Podzielam zdanie Marcina, Above może najlepiej założyć nowy temat: Twoje przemyślenia o tej sprawie, może ktoś zechce pokazać co odkrył lub zrozumiał od tamtego czasu, opisać jak ewoluował jego trading. Ja sam spróbuję coś wkleić.
Dobry pomysł. Jeszcze się nie orientuję na tym forum więc nic nie mówię - uwzględniam wszystkie uwagi. Pozdro
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 08 cze 2014, 01:14

Streściłem trzy pierwsze strony, te ciekawsze kwestie. Mam nadzieje że się spodoba, kto ma ochotę może dalej streszczać... Aha, odnośniki z pierwszej strony nie wszystkie działają.

Edit: Strony 4 - 10 również streszczone. :joy:

Uwagi.
Mile widziane.
Podgląd wydruku odpadł, bo za dużo postów nic nie wnoszących jest.

Oprogramowanie:
Darmowy OpenOffice 3.1.0 i eksport jako pdf, wyjściowe ustawienia.
Jak by coś tam nie stykało odpowiednio, jest wersja surowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
fibo-oscylator
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 17:05
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 11 cze 2014, 08:02

Jeżeli przyjąć, że forex jest "boczniakiem" i nie ma trendów to wydaje się że odpowiedniejsze będą do zobrazowania tego zjawiska oscylatory niż średnie np Stochastic


odnośnie niestandardowych tf-ów to przecież w mt4 da się je ustawić stosując "Period_Converter"

Awatar użytkownika
naydah
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 06 paź 2014, 20:58

nie ma trendów ? to powiedz to ludziom którzy w 2007 roku kupili funta po 2.11 - zycia braknie na takie podejscie, dla mnie to jakies brednie i szukanie jakiegos mistycyzmu i kółek coraz bardziej okrągłych :facep:
tak, oglądam PodziemnaTV

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 07 paź 2014, 07:26

No to jest skrajny pogląd, bo jak polecimy odpowiednio daleko to i ziemi nie zobaczymy. Więc nadmierne oddalanie wykresu nie pomoże nam zacząć zarabiać. Zamiast wiecznie kontrować trend i tłumaczyć sobie, że rynek jest w wiecznej konsoli, polecam poszukać trendów, ich oznak i grać razem z nurtem. Pamiętać trzeba skąd się wzięła spekulacja. Bynajmniej nie z pragnienia posiadania racji, tylko ktoś wpadł na to, że jak na rynku jest urodzaj to ceny spadają, a jak jest niedobór jakiegoś towaru to rosną i postanowił 'DOŁĄCZYĆ' do takiego stanu nierównowagi, a nie na siłę forsować swoje widzimisię co zrobi rynek. Ta bariera jest dość cienka, nic dziwnego, że wiele osób się zapędza i ją przekracza. Sam należałem do takich osób. To bardzo utrudnia sprawę.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 sty 2023, 09:43

Chciałbym Wam polecić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu online z najróżniejszymi torebkami, torbami zakupowymi i akcesoriami z ekoskóry dla kobiet, w tym m.in. torebki duże a4 w bardzo atrakcyjnej cenie. Zakupy w sklepach internetowych to ogromna wygoda i spora oszczędność czasu.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 26 cze 2023, 07:55

Zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy Freetours, która specjalizuje się w organizowaniu wycieczek górskich, szkoleń skitourowych i posiadają rowery elektryczne wisła wypożyczalnia . W razie pytań, wszelkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości