Price Action Nial Fuller

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Price Action Nial Fuller

poniedziałek 16 wrz 2013, 07:34

Witam

Nie wiem czemu do tej pory nie było wątku o strategii Niala Fullera, którego cotygodniowe analizy są publikowane przeze mnie jak również przetłumaczone jest już wiele z jego artykułów edukacyjnych oraz systemowych.

Tutaj opis samej strategii: http://comparic.pl/price-action-nial-fuller/

Artykuły: http://comparic.pl/listing-category/por ... al-fuller/

Cotygodniowe analizy: http://comparic.pl/listing-category/ana ... al-fuller/

Uzupełnię temat o poszczególne składowe systemu wkrótce.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 16 wrz 2013, 09:05

Nial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 16 – 20 września 2013


Przedstawiam tygodniowe spojrzenie na rynki według Niala Fullera.

Nial Fuller to zawodowy trader z Australii, który uważany jest za światowy autorytet w sprawach tradingu Price Action na Forexie. Jego strona oraz materiały edukacyjne są źródłem do nauki dla wszystkich chcących poznać wszystkie aspekty tradingu na rynku Forex za pomocą Price Action Trading.

http://comparic.pl/listings/nial-fuller ... snia-2013/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 17 wrz 2013, 11:55

Hey!
Dobre artykuły zagadnienie wyłożone wręcz łopatologicznie. Zainteresowały mnie setupy, które omawiane są na zamkniętym forum lub na samym kursie. Wie ktoś o jakie setupy chodzi?
The Winner Takes It All

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 17 wrz 2013, 12:24

Problem w tym ze to są setupy na D1 w zasadzie. A tu chodzi o to żeby zarobić fortunę w miesiąc. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 17 wrz 2013, 12:28

JAREK67 pisze:Problem w tym ze to są setupy na D1 w zasadzie. A tu chodzi o to żeby zarobić fortunę w miesiąc. ;)
Dokładnie to chyba cel każdego kto wchodzi na Forex. Co najdziwniejsze nawet tych, którzy siedzą dłużej. 10% miesięcznie co to jest ;) 100% w dzień o tak się gra.

A poważnie to Nial też jednak szuka wejść czasami nawet na H1 zależy od siły ruchu etc. W tej analizie tygodniowej nawet mówi o wejściu w edka po zamknięciu luki nawet na H1 - słusznie zresztą.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 17 wrz 2013, 14:17

Akhh pisze:
JAREK67 pisze:Problem w tym ze to są setupy na D1 w zasadzie. A tu chodzi o to żeby zarobić fortunę w miesiąc. ;)
Dokładnie to chyba cel każdego kto wchodzi na Forex. Co najdziwniejsze nawet tych, którzy siedzą dłużej. 10% miesięcznie co to jest ;) 100% w dzień o tak się gra.
Heh pamiętam jak na początku zaczynałem przeliczać od kiedy rzucam robotę i kiedy będę nieprzyzwoicie bogaty :bigsmile:
Dopiero kiedy pierwsze depo wyczyści ignorancja to dociera a jak nie to może przy następnym :poser:
No i też po dość długim czasie dociera, że przesiadka na większe TF'y jest zasadna.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Stały Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 20:55
skype: Tommy_Boss
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Price Action Nial Fuller

środa 18 wrz 2013, 14:58

Witam,

JA czytam te artykuły !!!

I racja , na większych interwałach jest łatwiej a co za tym idzie i lepiej ( moje wyniki się poprawiły bardzo znacząco )

Także chętnie przeczytam następne :joy:
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO .........

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy !!!

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Nial Fuller

piątek 20 wrz 2013, 10:02

Witam
Kto przetrzyma pierwszy rok - dwa strat na fx ten dochodzi do takich właśnie wniosków !Tak! .Również czytam te wpisy i czytał będę dalej. a odkąd szukam setupów na d1 depo jakby drgneło do góry :joy:
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Price Action Nial Fuller

piątek 20 wrz 2013, 14:29

Akhh...zabawne, nie było do tej pory a to jeden z najlepszych tematów w tym dziale forum :) Co do samego Nial Fullera nie będę się wypowiadał bo mam jak najlepsze zdanie. Jestem gościem po prostu zachwycony. Akhh bardzo ciekawe artykuły etc. Doskonałe wprowadzenie to będzie dla osoby, którą planuję wdrożyć w FX...sam lepiej bym nie ujął tego wszystkiego bo nie mam takich dydaktycznych skilli jak Nial Fuller. Kawał dobrej roboty z tymi tłumaczeniami.

Co do samej strategii...to oczekiwane byłyby jakieś screeny zapewne z zagraniami i merytoryczna dyskusja jak domniemywam tak więc będę coś wrzucał.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

piątek 20 wrz 2013, 14:39

On większość publikuje na płatnym forum, więc tutaj nic się nie pokaże. Wiadomo, że jego intencje są czyste - tłumaczenia na Comparic to większe zainteresowanie i sprzedaż jego kursów ;)


Natomiast we własnym zakresie możemy sobie do woli rozmawiać.


Swoją drogą niedługo możliwe, że ukażą się teksty Ala Brooksa. Co Wy na to? W miarę?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
katbie

Re: Price Action Nial Fuller

sobota 21 wrz 2013, 10:50

Witam wszystkich serdecznie,

W załączonym pliku są pytania, które pojawiły mi się po zapoznaniu się z materiałami Niala Fullera.

Z góry wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości i pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 08:07

1. Przebicie samego wsparcia to jeszcze nie powód do otwierania pozycji. Jeśli w 3 cena odbije w dół z sygnałem z PA to jest to prawidłowe.
Tak cena może zatrzymać się w kółku 3 bo będzie to teraz opór. Oczywiście wcale nie musi. W PA gramy na to jak cena reaguje na ważne poziomy, nie zakładając wcześniej, że np. tam otworzymy shorta. Otworzymy go dopiero jeśli utworzy się na tym poziomie sygnał sprzedaży z PA.

2. Po LL2 mamy trend spadkowy, natomiast akurat taka sytuacja jest specyficzna i powinno się zaczekać do przebicia tego wsparcia. Swoją drogą oczywiście Nial zawsze radzi otwierać pozycje w takim wypadku dopiero po korekcie. Więc jeśli cena cofnie się i da sygnał to niezależnie czy HH3 zostanie przebite w dół czy nie, technicznie mamy już trend spadkowy - natomiast Nial nazwie to zamknięciem miedzy HH3 a LH - które w tym wypadku stanowić będzie opór.

3.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
katbie

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 09:30

Dzięki za odpowiedź.

Coś miało być jeszcze w pkt. 3 -jest punkt a nie ma tekstu :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 09:32

katbie pisze:Dzięki za odpowiedź.

Coś miało być jeszcze w pkt. 3 -jest punkt a nie ma tekstu :)
To pomyłka ;) Bo chyba do wszystkiego się odniosłem czy coś przegapiłem? W sumie możesz też wkleić wcześniejsze pytanie - odpowiedź z maila. Może się komuś przyda.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
katbie

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 09:46

W sumie to jeszcze pytałem się czy przy tym wsparciu w punkcie 2 jeśli pojawi się setup PA na buy to czy jest to bezpieczne buy i można je handlować jeśli wcześniej mieliśmy przebicie wsparcia w punkcie 1 czyli możliwe załamanie trendu wzrostowego?

A wcześniejsze pytanie brzmiało:
Nial Fuller pisze że trend określają mu HH i LL. Ale przy jakiej sekwencji zakłada zmianę trendu? Przy pojawieniu się np. pierwszego LL w trendzie wzrostowym już zakłada zmianę trendu? Czy na jakiej podstawie określa że już pora handlować w drugą stronę?

Odpowiedź kolegi Akhh:
"LL musi być też potwierdzony przez LH po przebiciu poprzedniego LL można mówić o potwierdzeniu."

Co do zacytowanej powyżej odpowiedzi jeszcze jedno pytanie w załączniku.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 wrz 2013, 15:14 przez katbie, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 14:27

Akhh pisze: Swoją drogą niedługo możliwe, że ukażą się teksty Ala Brooksa. Co Wy na to? W miarę?
Chodzi o to szkolenie Noble Markets tak? Zapisałem się z ciekawości. Bardzo ciekawe. Bardzo w miarę :) Gdybym na początku drogi trafił na PA zaoszczędziłbym kope lat :/
Al Brooks w porównaniu do Nial Fullera to "old school PA" :) Gdy Nial mówi o pewnej świecy Pinbar to Al tego nie robi tylko jakimś dłuższym sformułowaniem to określa. Od razu uderza jego doświadczenie i fachowość. Jest ok. SZKODA tylko, że nie ma jego książki po polsku. Chętnie umieściłbym na swojej półce tak zacną pozycję :)
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

no avatar
katbie

Re: Price Action Nial Fuller

poniedziałek 23 wrz 2013, 14:42

Też widziałem szkolenia Brooks'a. Widać, że gość czuje rynek i dlatego jego wiedza jest bardzo wartościowa ale dla ludzi z pewnym doświadczeniem. To co Al przekazuje jest bardziej skomplikowane ponieważ wiąże się z jego "czuciem" rynku które niewątpliwie wynika z jego doświadczenia. Myślę że dla początkujących metody Niala są bardziej dostępne - ale to tylko moje osobiste zdanie :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 24 wrz 2013, 06:11

Jeśli chodzi o Ala to mam na myśli całkiem nową współpracę.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
katbie

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 24 wrz 2013, 13:20

katbie pisze:W sumie to jeszcze pytałem się czy przy tym wsparciu w punkcie 2 jeśli pojawi się setup PA na buy to czy jest to bezpieczne buy i można je handlować jeśli wcześniej mieliśmy przebicie wsparcia w punkcie 1 czyli możliwe załamanie trendu wzrostowego?

A wcześniejsze pytanie brzmiało:
Nial Fuller pisze że trend określają mu HH i LL. Ale przy jakiej sekwencji zakłada zmianę trendu? Przy pojawieniu się np. pierwszego LL w trendzie wzrostowym już zakłada zmianę trendu? Czy na jakiej podstawie określa że już pora handlować w drugą stronę?

Odpowiedź kolegi Akhh:
"LL musi być też potwierdzony przez LH po przebiciu poprzedniego LL można mówić o potwierdzeniu."

Co do zacytowanej powyżej odpowiedzi jeszcze jedno pytanie w załączniku.

Pozdrawiam
Akhh odpowiedziałbyś na ten post ponieważ jakoś nikt się nie wyrywa :) - z góry dzięki.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Nial Fuller

wtorek 24 wrz 2013, 13:30

Katbie gubię się troszkę z tymi pytaniami na screenach.

Jakbyś mógł je w punktach zadawać.

Tzn screen i pytanie
1.
2.
3.
znacznie łatwiej mi się będzie odpowiadać. Zgubiłem się troszkę, więc jakbyś mógł tak zadać to zaraz odpowiem ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości