Strategia Capitana Jacka

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 14:23

brawo Michasz! Stop hunt, stop grabber, pin - zwia przeroznie. Na screenie idealnie widac o co chodzi.

Co do wejsc to nie musisz idealnie kopiowac CJ. Wchodz tak jak sam sie czujesz z tym dobrze. Wiesz jak to jest z tymi M i W - tak naprawde wiesz, ze wyrysowali dopiero jak wyrysuja :)

pzdr

:cheers:
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 14:54

Dzięki Tomasz. No idealnie tak jak CJ to niekoniecznie. Tak jak pisał CJ ważne, aby wejść i płynąć z ruchem ceny. Pipsy nieważne, tylko to , aby złapać jakikolwiek ruch i na tym zarobić. Nie muszę mieć idealnego wejścia. A faktycznie to M i W to widać po fakcie, czasami wejdzie się przed wyrysowaniem, a czasami po.
Szykowałem się na edka i zaspałem :/ ktoś to wziął ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 15:02

ja zamiast edka bralem eurcad - spojrz na h4 jak pieknie wyrysowali W :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 18:48

No ładne W. Ja dzisiaj jeszcze edka na sell dałem :)
Na H4 fajne RRT widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 19:35

nie dawaj zlecen w piatki po poludniu. Zawsze jest mozliwosc jakiejs draki i otwarcia z luka przeciw tobie. Dzis juz za wiele sue nie zdarzy i za duzo nie zarobisz. Dlatego tez lepiej otworzyc dopiero w niedziele. Dodatkowo jeszcze fundujesz sobie niepotrzebny stres na weekend. Daz do tego zeby spedzac przy wykresach jsk najmniej czasu i jak najmniej o nich myslec. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 21:34

Dzięki za czujność Tomasz. Zlecenie otworzyłem z zamiarem zamknięcia go jeszcze dzisiaj, nie chciałem zostawiać na weekend. Ale w sumie masz rację . Lepiej odpuścić już. Teraz i tak nie mam zbyt dużo czasu, więc nie siedzę przed wykresem długo. Nigdy długo nie siedziałem, bo daytrading mnie męczy. Czasami jakieś zlecenie daytradingowe odpale.

I mam pytanie co do tworzenia map ? Czy ktoś z was robi mapy ? Czy tylko patrzycie na M i W na 3 levelu ?
Mapy takie jak zrobił Dagu, gdzie podałem linka. z naszego forum jeszcze Piter80 też wrzucał fajne mapy.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 22:47

Widzę że nie tylko ja się dzisiaj nachapałem !Dobrze! Zostawiłem 2 pozycje otwarte na srebrze i złocie. Zobaczę co będą robic w przyszłym tygodniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 02 paź 2015, 23:36

Bfx pisze:Widzę że nie tylko ja się dzisiaj nachapałem !Dobrze! Zostawiłem 2 pozycje otwarte na srebrze i złocie. Zobaczę co będą robic w przyszłym tygodniu.

Ładnie .. niemal jakbym patrzył na swoje wykresy ale jak Ty to zrobiłeś na EA z tym drugim wejściem to za nic w świecie nie kumam... :joy: wchodziłeś na M15 ?


edit:

a już chyba wiem, wykorzystaleś momo z wczoraj czy pina z 25 września ? jak możesz to objaśnij bo spać nie mogę :wink:

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 03 paź 2015, 08:00

drulak pisze:
Bfx pisze:Widzę że nie tylko ja się dzisiaj nachapałem !Dobrze! Zostawiłem 2 pozycje otwarte na srebrze i złocie. Zobaczę co będą robic w przyszłym tygodniu.

Ładnie .. niemal jakbym patrzył na swoje wykresy ale jak Ty to zrobiłeś na EA z tym drugim wejściem to za nic w świecie nie kumam... :joy: wchodziłeś na M15 ?


edit:

a już chyba wiem, wykorzystaleś momo z wczoraj czy pina z 25 września ? jak możesz to objaśnij bo spać nie mogę :wink:
Tak, wejście było z M15. Zrobiłem screena z M5 bo lepiej widac levele i W.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 03 paź 2015, 11:39

Bfx pisze:
drulak pisze:
Bfx pisze:Widzę że nie tylko ja się dzisiaj nachapałem !Dobrze! Zostawiłem 2 pozycje otwarte na srebrze i złocie. Zobaczę co będą robic w przyszłym tygodniu.

Ładnie .. niemal jakbym patrzył na swoje wykresy ale jak Ty to zrobiłeś na EA z tym drugim wejściem to za nic w świecie nie kumam... :joy: wchodziłeś na M15 ?


edit:

a już chyba wiem, wykorzystaleś momo z wczoraj czy pina z 25 września ? jak możesz to objaśnij bo spać nie mogę :wink:
Tak, wejście było z M15. Zrobiłem screena z M5 bo lepiej widac levele i W.
No to gratuluje bo ja tam widziałem tylko SH z M15 , faktycznie teraz wszytko jasne , to bardzo dobre wejście.
Jak widać patterny powtarzają się na wszystkich TF'ach, trzeba doświadczenia i praktyki by wybrać te właściwe.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 06 paź 2015, 11:38

Chłopaki.. jakieś sukcesy ? porażki ?

Macie jakąś koncepcję wykraczającą po za liczenie leveli ? Zapewne śledzicie wątek CJ'a i posty Sympathy.
Jakieś teorie jak on to robi ?

Samo liczeni leveli sprowadza mnie na manowce.. raz trafiam idealnie a potem 3 razy w plecy, wiem ze to i tak niezle bo RR jest wysokie ale jak poprawić skuteczność ?

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 06 paź 2015, 22:04

Sukcesy:

AC i AN - w miarę poprawnie
ac.png
an.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 06 paź 2015, 22:08

Porażki:

CJ, z tego może jeszcze będzie chleb
cj.png
NJ: no totalna głupota
nj.png

edit:

oczywiście po fakcie wszystko wygląda lepiej :bambam:

Należało oznaczyć poziomy wg koloru zielonego wtedy Shorta szukałbym jutro rano, ale mam z tym problem i wyznaczyłem po kolorze pomarańczowym - dlatego wtopa :conf:
nj2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 06 paź 2015, 22:35

Dzięki BFX vel "Kolo" za M-candles :-) odpadło mi ciągłe przełączanie pomiędzy TF'ami - zaoszczędziłem jeden monitor :joy:

Muszę tu dodać że "ciąganie" SL'a w tryb ALR'a (hedgowania) jest pewnym dupochronem ale nerwica zwiększa się z każdym poziomem na którym robot zwiększa pozycje, tego nie da się robić jeśli gramy kilka par lub zaczynamy od wejścia w tzw. "pewny setup" duża pozycją.. reasumując: projekt z ALR'em uważam za zamknięty, szkoda aby margin malał a my siedzimy obgryzając paznokcie bo boimy się otworzyć nową pozycję na innej parze. Lepiej przyjąć małego SLa i iść polować dalej. Technicznie może i ALR się sprawdza ale psychicznie dla mnie się NIE nadaje. :facep:

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 07 paź 2015, 07:16

drulak pisze:Chłopaki.. jakieś sukcesy ? porażki ?

Macie jakąś koncepcję wykraczającą po za liczenie leveli ? Zapewne śledzicie wątek CJ'a i posty Sympathy.
Jakieś teorie jak on to robi ?

Samo liczeni leveli sprowadza mnie na manowce.. raz trafiam idealnie a potem 3 razy w plecy, wiem ze to i tak niezle bo RR jest wysokie ale jak poprawić skuteczność ?
Bo tu nie chodzi o samo liczenie leveli. To dopiero początek. Levele są zazwyczaj 3 ale mogą byc 4 , 5 albo 2... Dlatego po powstaniu leveli szukamy aktywności lisa, żeby wiedziec czy jest to ostatni level czy jeszcze nie. Jakie są oznaki aktywnosci lisa?
-akumulacja na ostatnim levelu,
-wycinanie stopów
-3 pchnięcia ceny w przeciwnym kier na niższym TF
-M/W, RTT, piny
-powiększanie spreadu
-zachęcanie do otwarcia pozycji w złym kierunku
Ja dodatkowo używam:
-ATR- np. jest wiekszą szansa na odwrót jak mamy środę a cena przekroczyła już tygodniowe ATR(np NZDUSD dzisiaj)
-FBO, ZL czyli poziomy na jakich zatrzymał się ostatni level
-potwierdzenie na innych parach

Mam mniej czasu w tym tygodniu na pisanie..

Ten ALR sobie odpuśc. Ona działa do puki raz nie zadziała a wtedy zabiera wszystko..

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 07 paź 2015, 10:04

Bfx - swietne streszczenie! Dodac jeszcze szczypte doswiadczenia, obserwacji i wyczucia i pipsy czekaja :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 07 paź 2015, 16:45

Z dzisiaj edek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 08 paź 2015, 14:10

Dzisiaj również EU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
fonics
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 11:30

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 08 paź 2015, 21:02

Widzę, że graliśmy to samo :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
fonics
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 11:30

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 08 paź 2015, 21:02

Widzę, że graliśmy to samo :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości