Strategia Capitana Jacka

ODPOWIEDZ
no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 15 paź 2015, 19:00

wczorajsze NJ, UJ i EN brane z dziennych swieczek wywalilo na małym SL za to EU na którego najmniej liczyłem zrobił to:
eu.png
Myślę że taka metoda jest dobra do szybkiego skanowania wykresów na D1 potem jednak trzeba się zaangażować i szukać wejść na niższych TF'ach. Walenie na pałę tylko po świeczce dziennej wymaga wpierw zrozumienia co dzieje się na np. na H1 i H4, ale jak ktoś ma mało czasu to wieczorny przegląd D1 filtruje nam pary na warte analizy i te mniej warte. :-)


Będę to testował dalej.

Od poniedziałku urlop więc się zabiorę na poważnie a do tego czasu muszę odpuścić i zakupić nowe krople do oczu :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 15 paź 2015, 19:23

I jeszcze wskaźnik który przerobiłem sobie pod moje potrzeby. Wiem że orginalną wersje tego wskaźnika używa Xrismak z głownego forum. Moja wersja liczy oprócz kwoty także pipsy

edit:

tfu.. na odwrót: moja wersja liczy także kwotę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 15 paź 2015, 21:44

O to mi chodzilo.Dzieki.Trzeba go jakos ustawic?

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 15 paź 2015, 22:38

ja mam tylko takie coś jak wrzucam na templatke "białą":
white.png
nie ma specjalnie co ustawiać, działa bezbłędnie od kiedy pamiętam na każdej parze

A macie jakies przetestowane i sprawdzone skrypty do zarzadzania wiekszą ilością trejdow na raz. Wiem ze w sieci są ale czasu mi brak na testy wszystkiego.

Szukam szczególnie skryptów typu:
1. multi-close (taki mam ale brak mu wyboru par - zamyka wszystko)
2. multi close jeśli zysk jest więcej jak x pisp lub x euro lub x % depo
2. multi-partial_close np z wyborem trejdow które mają już więcej niż x kasy lub x pipsów,
3. move_all_to_be (mam tylko taki prosty) z opcją tylko które mają wiecej niż x>pips lub x kasy
4. itp itd.

Wszelkie skrypty które ułatwiaja zarządzanie kilkunastoma trejdami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
fonics
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 11:30

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 12:28

Witam
mam pytanie do osób które dłużej "siedzą" i mają większe doświadczenie w tej strategi - czy mógł by ktoś dokładniej wytłumaczyć jak liczy się te levele? Niestety mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby dokładnie to zrozumieć w oryginalnym wątku a tłumacząc przy pomocy tłumacza wychodzi jeszcze większe zamieszanie. Raz liczą te levele od samej góry kiedy indziej zaczynają niżej (czasami odnoszę wrażenie, że sobie liczą tak jak im pasuje). Skąd wiedzieć kiedy się kończy dany level i zaczyna następny? Co takiego musi zrobić (narysować) cena na wykresie? Z tego co zrozumiałem to każdy level musi mieć 3 pchnięcia ceny tylko czy pchnięcie to pojedyncza duża świeczka a może kilka świec pod rząd? Jak to liczyć jak jest dłuższy trend?Z tego co widzę to kluczowa sprawa i na pewno pomogła by w zrozumieniu tej strategi nie tylko mi.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w zrozumieniu tematu.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 16:09

fonics pisze:Witam
mam pytanie do osób które dłużej "siedzą" i mają większe doświadczenie w tej strategi - czy mógł by ktoś dokładniej wytłumaczyć jak liczy się te levele? Niestety mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby dokładnie to zrozumieć w oryginalnym wątku a tłumacząc przy pomocy tłumacza wychodzi jeszcze większe zamieszanie. Raz liczą te levele od samej góry kiedy indziej zaczynają niżej (czasami odnoszę wrażenie, że sobie liczą tak jak im pasuje). Skąd wiedzieć kiedy się kończy dany level i zaczyna następny? Co takiego musi zrobić (narysować) cena na wykresie? Z tego co zrozumiałem to każdy level musi mieć 3 pchnięcia ceny tylko czy pchnięcie to pojedyncza duża świeczka a może kilka świec pod rząd? Jak to liczyć jak jest dłuższy trend?Z tego co widzę to kluczowa sprawa i na pewno pomogła by w zrozumieniu tej strategi nie tylko mi.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w zrozumieniu tematu.
Ja powiem tylko tyle co sam wiem.

Level okreslam sobie jak cos co przypomina "hak" (sorry ale to takie tłumaczenie na własne potrzeby".
Na obrazu ponizej :

zaczynamy liczyć od PH lub PL peek high, peek low (tak jaby najwyzszy/najnizszy swing w jakimś ostatnim terminie z pinem czy czyms podobnym) na wykresie zaznaczylem jako pomaranczowe poziome kreski

Czarna 1 to Level 1 , cena zrobila "hak" - poszla w góre, spadła i utrzymala się w tym obszarze
Czarna 2 to Level 2 , cena znów wybiła w górę i zrobiła "hak"
Czarna 3 to mój spodziewany Level 3 - ja szukam taich 3 tylko na jakieś strefie S/D lub innym pinie lub "czymś"

Niebieskie to takie "haki" w dłuższym terminie.

Podałem taki typowy (książkowy) setup co nie znaczy że to zawsze działa a czasmi wręcz jest dla mnie nie do zauważenia.

... gdybym, tylko wiedział jak to wszystko ogarnąć i zauważyć to jeszcze w tym tygodniu leciał bym na Barbados :-)
ac 2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 18:36

Drulak, cos w tym jest skoro Ty sprzedawales tam gdzie ja kupowalem ale to ja zaksiegowalem strate.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 19:00

Wedlug mnie najbezpieczniej liczyc od PH/PL.Ale ja specjalista od poziomow nie jestem.

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
fonics
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 11:30

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 21:20

dzięki Drulak i Piter80 za odpowiedz. Ja wyznaczam strefy oporów i wsparcia i tam czekam na piny. Co do liczenia tych leveli to widzę, że zrozumiałem tak jak Ty Drulak i tego będę się trzymał. Studiuję oryginalny wątek z prędkością żółwia ze względu na słaby angielski. Na szczęście jest dużo screenów z których można dużo wyczytać. Póki co mam otwartą pozycję na kablu i liczę, że to własnie buduje się druga noga M na 3 levelu na H4. Widzę potencjał w tej strategi a przede wszystkim to, że można grać na wyższych TF a o to mi chodzi żeby nie było konieczności ciągłego siedzenia przed kompem.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 20 paź 2015, 22:08

fonics pisze:dzięki Drulak i Piter80 za odpowiedz. Ja wyznaczam strefy oporów i wsparcia i tam czekam na piny. Co do liczenia tych leveli to widzę, że zrozumiałem tak jak Ty Drulak i tego będę się trzymał. Studiuję oryginalny wątek z prędkością żółwia ze względu na słaby angielski. Na szczęście jest dużo screenów z których można dużo wyczytać. Póki co mam otwartą pozycję na kablu i liczę, że to własnie buduje się druga noga M na 3 levelu na H4. Widzę potencjał w tej strategi a przede wszystkim to, że można grać na wyższych TF a o to mi chodzi żeby nie było konieczności ciągłego siedzenia przed kompem.
Pozdro
Jeśli szukasz czegoś na duże TF i co naprawdę działa to polecam: http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=428204

Ten wątek jest dla mnie jak biblia jeśli chodzi o wyznaczanie S/D. Niestety ja mam wręcz "na odwrót": chodzi o to żeby nie było konieczności ciągłego siedzenia przed kompem ... w oczekiwaniu na setup :D

Nawet kiepski angielski wystarczy żeby przeczytać pierwsze posty i pierwsze filmiki z youtuba, naprawdę polecam bo to kawał świetnej roboty z czystymi i przejrzystymi regółami.

kabla tez mam na S ale przy takim rynku jak jest w tym tygodniu to więcej ziewam niż analizuje.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 21 paź 2015, 07:51

Hej,
Też mam kabla S :)
A co do wyznaczania leveli to czy level nie musi mieć nowego high/low ?
Pamiętam jak drulak pytałeś o to na forum CJ. I chyba nikt tego nie potwierdził. Ja sie teraz głowie.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 21 paź 2015, 09:12

michosz pisze:Hej,
Też mam kabla S :)
A co do wyznaczania leveli to czy level nie musi mieć nowego high/low ?
Pamiętam jak drulak pytałeś o to na forum CJ. I chyba nikt tego nie potwierdził. Ja sie teraz głowie.
No z tym mam nadal problem, czy level powinien zrobić nowy High lub Low?, książkowo to tak ale często level 2 i 3 kończą się w tym samym miejscu lub bardzo podobnie , myślę ze na początek warto skupić się na formacjach tak jak to pokazałem na AUDCAD bo to kklasyczny przykład dobrze obrazujący o co nam chodzi.
Nawet jeśli się mylimy i zostanie dodany kolejny level i wybije nam SL'a to wchodzimy znowu w SELL wiedząc że nasz R:R pracuje i w końcu wyjdziemy co najmniej na zero. Dlatego właśnie porzuciłem technikę z ALR'em - lepiej uciąć na stracie i skupić się na wykresie niż obserwacji co też ALR wyczynia.

Na forum CJ pytałem o levele dla USDCHF i faktycznie pozostało to bez odpowiedzi a co uważniejsi zauważyli że również Sympathy się pomylił w ich liczeniu, jak dla mnie na UCH wyszła kupa i tyle... teraz po fakcie to mógłbym w miarę precyzyjnie narysować 3 levele ale to już musztarda po obiedzie, ja załapałem się na mikro ruch w górę i stanąłem na BE. To własnie przykład kiedy wszystko zawiodło i liczenie leveli i domniemana strefa S/D na 0.953.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 21 paź 2015, 09:20

Jeszcze szybkie pytanie :

Czy ktoś z was wie z jakiego czasu GMT korzysta Sympathy ? Czy ma ktoś świeczki H4 takie same jak on ? Niech poda jaki to GMT lub nazwe brokera bo nie wiedzieć czemu jego strefy rysowane na H4 wychodzą niemal w punkt a moje mają sporą obuwę w górę lub dół. Nie cierpię H4 bo co platforma to inne kreski... teraz widzę nawet ze Sympathy zamiast stref rysuje sobie jakąś uśrednioną linie na H4 prowadzoną bardziej po jakimś S/R w danej strefie. (takie zielone przerywane linie po całej długości ekranu). Sądzę że doszedł do tego samego, żę świeczki H4 "oszukują" bardziej niż inne.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 21 paź 2015, 09:57

GN takie szybkie małe co nieco
gn.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
fonics
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 11:30

Re: Strategia Capitana Jacka

czwartek 22 paź 2015, 11:57

drulak pisze:
fonics pisze:dzięki Drulak i Piter80 za odpowiedz. Ja wyznaczam strefy oporów i wsparcia i tam czekam na piny. Co do liczenia tych leveli to widzę, że zrozumiałem tak jak Ty Drulak i tego będę się trzymał. Studiuję oryginalny wątek z prędkością żółwia ze względu na słaby angielski. Na szczęście jest dużo screenów z których można dużo wyczytać. Póki co mam otwartą pozycję na kablu i liczę, że to własnie buduje się druga noga M na 3 levelu na H4. Widzę potencjał w tej strategi a przede wszystkim to, że można grać na wyższych TF a o to mi chodzi żeby nie było konieczności ciągłego siedzenia przed kompem.
Pozdro
Jeśli szukasz czegoś na duże TF i co naprawdę działa to polecam: http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=428204

Ten wątek jest dla mnie jak biblia jeśli chodzi o wyznaczanie S/D. Niestety ja mam wręcz "na odwrót": chodzi o to żeby nie było konieczności ciągłego siedzenia przed kompem ... w oczekiwaniu na setup :D

Nawet kiepski angielski wystarczy żeby przeczytać pierwsze posty i pierwsze filmiki z youtuba, naprawdę polecam bo to kawał świetnej roboty z czystymi i przejrzystymi regółami.

kabla tez mam na S ale przy takim rynku jak jest w tym tygodniu to więcej ziewam niż analizuje.



Dzięki zajrzę tam . Kiedyż przerabiałem S/D i tak myślę, że w połączeniu z tym może to fajnie działać. Mi właśnie też zależy na tym żeby nie siedzieć przed wykresami cały czas i czekać na setup tylko spojrzeć raz na jakiś czas nawet w telefonie. Do tej pory mój trading opierał się na skalpingu a to wiązało się min. z tym ze musiałem siedzieć przed kompem o określonych godzinach. Poza tym układ wykresów jaki jest potrzebny przy skalpingu dyskwalifikuje telefon bo ekran jest po prostu za mały,żeby pomieścić 9 wykresów na raz. Doszły nowe obowiązki i trzeba poszukać coś innego mniej absorbującego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wisznu
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 17:49

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 12 gru 2015, 23:09

Wygląda na to, że lis robi hojny prezent na święta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wisznu
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 17:49

Re: Strategia Capitana Jacka

niedziela 13 gru 2015, 01:34

Jeszcze jedna długoterminowa wróżba
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sergiolotts063
Posty: 1
Rejestracja: środa 07 kwie 2021, 11:03

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 07 kwie 2021, 11:13

jackub pisze:
piątek 02 paź 2015, 10:58
Nie marnowałbym na to czasu .... oglądalem to probowałm dawno temu, prosze zobacz watek na nawigatorze, aniacfiszan...
http://forex-nawigator.biz/forum/1-dzie ... 27031.html

zamknąć strate , zapomnieć i zająć się nie odzyskiwaniem tylko zarabianiem
Teraz kryptowaluta jest w centrum uwagi mediów i jak tylko zaczyna się rezonans, natychmiast pojawia się wielu "ekspertów", którzy są gotowi nauczyć cię zarabiać pieniądze. W rzeczywistości ci, którzy wiedzą, jak zarabiać pieniądze, rzadko dzielą się swoimi osiągnięciami
Mein Blog über Spiele

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości