Propozycje Szwajcarowych drabinek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 08 kwie 2014, 22:24

witam

nosze sie z zalozeniem tego tematu juz od jakiegos czasu. Tak sobie obserwuje i obserwuje i wyglada mi to na powtarzajacy sie schemat. Zaznaczam odrazu, ze inwestuje w zupelnie inny sposob - te obserwacje to powiedzmy efekt uboczny po przeczytaniu dziennika Szwajcara :D zobaczymy co z tego wyjdzie i czy wogole wyjdzie. O ile dam rade bede wklejal screeny i na biezaco je uaktualnial. Zastanawia mnie co lepsze - trzymanie drabinki liczac na kontynuacje czy zaspokoic sie pierwszym duzym impulsem?
1 gbusd.jpg
2 nzdusd.jpg
3 audcad.jpg
4 eurusd.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 09 kwie 2014, 09:32

2. nzdusd - 4 zlecenia aktywne.
poz 1, 2, 3 i 4 - sl na poziomie pozycji 3
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 09 kwie 2014, 11:17

2. nzdusd
drabinka zamknieta - cena zawrocila

+60+30+0-30= +60p
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 09 kwie 2014, 22:26

1. gbpusd - 5 zlecen aktywnych. W zasadzie sam nie wiem czemu nie rozciagnalem wiekszej drabinki. Dobra lekcja na przyszlosc.
sl ze wszystkich zlecen na poziomie zlecenia 5
1 gbpusd.jpg
2. nzdusd +60p kolorem zielonym bede oznaczal zamkniete drabinki na plus, czerwonym zamkniete ze strata

3. audcad - otwarte jedno zlecenie - narazie pod kreska. Czekam na rozwoj
4. eurusd - otwarte dwa zlecenia - czekam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 09:38

Pytanie do piramidowcow. Troche slabo czuje sie bez sl. Wiem, ze Szwajcar wprowadza go dopiero od zlecenia nr 3. Czy ktos z Was probowal wprowadzac sl przy dwoch otwartych zleceniach? Jak to wychodzi? Konsola lubi wyciac? Chodzi mi o sytuacje - zlecenia rozstawione co 30 pips. Po aktywowaniu zlecenia 1 i 2 ustawiamy na nich sl pomiedzy nimi - czyli z pierwszego mamy +15p i z drugiego -15... innymi slowy troche szybszy be. Napewno opcja duzo bezpieczniejsza, ciekawi mnie tylko jak sie to sprawdza. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 09:47

cycu20021
Masz jeszcze opcje redukcji pozycji, np jak masz te 2 czy 3 pozycje a cena wcale nie chce gwaltownie pojsc w zakladanym kierunku to zawsze mozna zamknac to co na zysku i zostawic jedna pozycje (te po najgorszej cenie brzydko mowiac).
Kolejna opcja to ustawic dla tej zyskownej pozycji SL=BE a ta "po gorszej cenie" zostawiamy liczac na kontynuacje kierunku.

Tak apropo piramidowania - kupilem i czytam teraz "Wspomnienia Gracza Gieldowego", dopiero kilkadziesiat stron przeczytalem, ale jest na koncu male streszczenie z wybranymi cytatami. Zaglebiajac sie w sens tych slow ktore sa tam wypisane, zaczynam rozumiec czemu Szwajcar robi tak a nie inaczej.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 10:03

no bankowo ma to sens - tu nie ma sie co klocic nawet. Z jednej strony nie chce nic ruszac w sensie nie poprawiac Autora - jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. Z drugiej strony czesto wpadaja jakies pomysly co by bylo gdyby :D

Szwajcar pisal, ze zdecydowana wiekszosc piramid konczy sie niepowodzeniem ale wystarczy jedna, ktora przyniesie zyski pokrywajace wszystkie straty z nawiazka. Ok nie kombinuje poki co - trzymam sie narazie tego i juz. Musze pocwiczyc redukowanie pozycji bo w tym widze moj najwiekszy problem. Kiedy ocenic, ze dana pozycja nie ma juz racji bytu i lepiec uciac strate. To przyprawia mnie o najwiekszy bol glowy bo badz brak sl to mala rewolucja w mojej glowie :D

PS: cos czuje, ze temat piramid Szwajcara rozwinie sie bardziej tu na forum :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 11:11

1. gbpusd - 5 zlecen aktywnych.
sl ze wszystkich zlecen na poziomie zlecenia 5
2. nzdusd +60p kolorem zielonym bede oznaczal zamkniete drabinki na plus, czerwonym zamkniete ze strata
3. audcad - otwarte dwa zlecenia - czekam
4. eurusd - otwarte trzy zlecenia - sl z 1, 2 i 3 przesuwam na poziom zlecenia nr 2
4 eurusd.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 11:38

cycu20021 pisze:Pytanie do piramidowcow. Troche slabo czuje sie bez sl. Wiem, ze Szwajcar wprowadza go dopiero od zlecenia nr 3. Czy ktos z Was probowal wprowadzac sl przy dwoch otwartych zleceniach? Jak to wychodzi? Konsola lubi wyciac? Chodzi mi o sytuacje - zlecenia rozstawione co 30 pips. Po aktywowaniu zlecenia 1 i 2 ustawiamy na nich sl pomiedzy nimi - czyli z pierwszego mamy +15p i z drugiego -15... innymi slowy troche szybszy be. Napewno opcja duzo bezpieczniejsza, ciekawi mnie tylko jak sie to sprawdza. Pzdr
Ja mogę powiedzieć, że SL mam zawsze - choćby ze względu na przerwy w necie. Natomiast staram się tak robić, żeby zbiorowy(w tym samym miejscu) SL wypadł w jakimś logicznym miejscu wynikającym z PA. Domyślnego stopa mam ustawionego na 100 pips co na H4 jest w miarę rozsądnym marginesem ale jeśli mogę to skracam. Wywali to trudno - trzeba przywyknąć. Staram się grać z trendem, bo wszystkie próby wejścia "tu się odwróci" to przeważnie wtopa. Myślę, że największym moim problemem tego stylu gry jest utrata wiary w trend i cięcie zysków. najczęściej wychodzę gdy w drabince jest dwa, trzy zlecenia. Wynika to zapewne z manii patrzenia na M15 i faktu że jak zaczyna się coś dziać to trzeba siedzieć. !problem! Zjadają mnie wtedy nerwy i nie wiem jak to rozwiązać. Nie umiem jeszcze ogarnąć tylu par, mam też problem jeśli w ciągu dnia złapie mi te 2-3 zlecenia, i nic się nie dzieje a trzeba iść spać. Nie wiem, jak można to wszystko ogarnąć w dodatku na zimno. Mimo wszystko jestem na plusie, choć dalej słabo wykorzystuję lewar co Szwajcar słusznie mi wytknął. I dawno już czyjaś wiedza nie dała mi takiego kopa w górę, dawno też nie nauczyłem się tyle co teraz, i nigdy nie miałem takich zysków. Za to wszystko Szwajcar: serdeczne dzięki. :gj:

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 11:53

wlasnie glowkuje z tym sl - nie wiem poprostu nie potrafie przestawic klapki w glowie (albo moze jeszcze nie :D). Racja T-rex - rowniez zagrywam tylko w kierunku trendu choc bede wrzucal propozycje przeciwko. Tych nie zamierzam otwierac bo nie mam czasu pilnowac a tu juz klaniaja sie nizsze tf rzedu m15 - to nie dla mnie. Trading ma byc przyjemnoscia a nie meczarnia.
T rex poprostu przeczekaj - nic na sile. Fx to nie wyscigi. Najlepiej set and forget - rynek zrobi reszte. Zerkaj co kilka godzin jak radzi Szwajcar. Chodzi wlasnie o to zeby zlapac jeden konkretny ruch oczywiscie zabezpieczajac sie po drodze jak tylko mozna. Jesli masz otwarte 2 - 3 zlecenia i czujesz sie z tym niekomfortowo poustawiaj sl tak zeby w razie czego wyjsc na 0. Druga opcja (wyzszy poziom hehe) to spokojne czekanie i obserwacja. Wszystko jest ladnie pieknie jak cena kreci sie w okolicy wejscia. Z niecierpliwoscia czekam co bedzie jak wystapi ostra zwrotka z 2 otwartymi zleceniami. Juz sie nie moge doczekac bo az jestem ciekawy jak wtedy bede sobie radzil i kombinowal i kiedy ewentualnie cial straty.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 10 kwie 2014, 15:19

Pierwszego SLa mam zawsze ustawionego na określony procent depo, potem może już być tylko zmniejszanie ryzyka. staram się nie przekroczyć 1-2% a i to nie więcej niż na 100 pips. Taką stratę jakoś zniosę, choć przeważnie wcześniej widać że nie ma co się męczyć i oddawać keszu.Wtedy wychodzę z palca i nie ma sprawy. Robię też czasem większy odstęp przed trzecim zleceniem żeby był większy margin. Gorzej gdy muszę gdzieś wyjść albo już jestem śpiący a mam już 2 pozycje trzecia w drodze i wtedy stop musi być dość wąski i ciągle przesuwany. Na razie spoko-mieszkam sam i nikomu to nie przeszkadza. Jak wracam do kraju to wiadomo: "Czemu wstajesz?" i dodatkowy stres. Szwajcar nadrabia takie straty ilością zleceń (jak mi się wydaje). Wystarczy mu zabezpieczona jedna piramida na jednej parze i wtedy można wziąć wiele pojedynczych czy podwójnych zleceń na klatę. Ja jestem dalej w fazie likwidacji strat (choć "od urodzenia" ciągle to samo konto, jeszcze bez MC :poser: ) i każda cofka krzywej kapitału to ból. Ale masz rację, trzeba małymi kroczkami zmienić podejście, założyć brązowe spodnie i zacząć działalność z większym rozmachem.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 11 kwie 2014, 09:36

1. gbpusd - 5 zlecen aktywnych.
sl ze wszystkich zlecen na poziomie zlecenia 5
2. nzdusd +60p kolorem zielonym bede oznaczal zamkniete drabinki na plus, czerwonym zamkniete ze strata
3. audcad - otwarte dwa zlecenia - czekam
4. eurusd - otwarte 4 zlecenia - sl z 1, 2, 3 i 4 przesuwam na poziom zlecenia nr 3 coby sobie krzywdy nie zrobic
eurusd.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 11 kwie 2014, 12:08

1. gbpusd +300p
ogromnie wazna lekcja na przyszlosc. Az sie sam zasmialem z siebie. W piramidkach przeciez chodzi o zlapanie JEDNEGO szybkiego impulsu i tyle. W miedzyczasie trzeba szybko reagowac operujac sl (powyzej 3 pozycji najmniejsza korekta moze juz naprawde zabolec). Jesli mamy na naszej drodze wazny opor tak jak pokazany na screenie tam wlasnie powinien stac nasz tp. Tu nie ma mowy o przeczekaniu korekty i dalej jazda w gore. Za duzo zlecen na takie zabawy. Lepiej brac mozliwy max i szukac nowych okazji. Zakumanie tego kosztowalo mnie ponad drugie tyle zarobku bo az 375p - zreszta wszystko opisane dokladniej na screenie.
gbusd.jpg
2. nzdusd +60p kolorem zielonym bede oznaczal zamkniete drabinki na plus, czerwonym zamkniete ze strata
3. audcad - otwarte 3 zlecenia - sl 1, 2 i 3 przesuniety na poziom zlecenia 2
tu pownienem ustawic tp na najblizszym niedawnym szczycie, ktory jest juz tuz tuz. Jestem juz na be i sprobuje zlapac wiecej - licze na nowe szczyty
4. eurusd +60p
w miedzyczasie ed sie zamknal - wszyscy kochamy piatkowe manipulacje :D
ed.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 11 kwie 2014, 15:43

wiecej sie juz dzis raczej nie wydarzy. Nie ma sie co spinac. I tak zamykalbym pozostalosc na weekend. Ponizej bilans pierwszego tygodnia - oby tak zawsze hehe zartownis :D

Zycze wszystkim spokojnego i udanego weekendu. Pzdr

1. gbpusd +300p
2. nzdusd +60p
3. audcad +98p
4. eurusd +60p
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 09:45

nic wielkiego sie nie dzieje na poziomie d1 i w1 wiec choc tego nienawidze czas zejsc na nizszy tf

5. usdchf - drabinka postawiona minute temu - nie chce wrzucac nic po fakcie. Dziennik ma jasno dokumentowac kazde wejscie przed jego odpaleniem. pzdr
5 usdchf.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 10:15

Od pewnego czasu gram podobnie jak ty. Z tym , że stawiam tylko 3 zlecenia. Miałem kłopoty z prowadzeniem większej ilości zleceń. Bliski sl blokował zyski a większy powiększał stratę. Więc po dłuższej analizie przyjąłem 3 wejścia gdzie tak jak ty po 3 sl na miejsce 2 zlecenia. i zapominam o tej piramidzie. przesuwam teraz sl pod kolejne dołki z h4. Można naprawdę złapać fajny trend. Kusi mnie jeszcze tylko dodać 1 pozycje po korekcie h4 w kierunku naszych zleceń z tym że 3 razy większa niż nasze pierwsze z szybkim zabezpieczeniem. Da nam to jakby drabinkę 6 pozycji. Co do początkowego sl nie umie grać bez . Mam przyjęte 2% na każde 40 pips. gdzie max strata dla 1 pozycji jest 5%. To daje mi 100 pips sl co wydaje mi się wystarczający. Tak jak pisze to są na razie testy i idzie fajnie. Po świętach zacznę handlować w realu. Konto już otwarte i mam nadzieje że otworze dziennik.
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 10:28

Dopiero teraz zauważyłem - piękny zeszły tydzień. Gratulacje!
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 10:30

cycu20021
Czy masz jakas konkretna metode wchodzenia w pierwsza pozycje?
Czy sa to decyzje oparte o rozne przeslanki i raczej uznaniowe?

Wynik jest bardzo dobry, ale pamietaj ze takie wyniki sie zdarzaja gdy wystapi silny trend a my bedziemy po odpowiedniej stronie rynku. Pozniej na ogol trzeba poczekac, co mnie wiele razy zgubilo i probowalem ruszac rynkiem w konsolidacji.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 10:35

Korba w zasadzie nie grasz jak ja tylko jak Szwajcar :D piramida 3 zleceniowa jest b dobrym pomyslem jesli planujesz podazanie za trendem. Brzmi i wyglada to naprawde dobrze. Mnie wyrzucalo bo po otwarciu kolejnego zlecenia przesuwalem sl o jedno nizej. Dlatego wlasnie chce skupic sie na piramidowaniu do pierwszego lokalnego szczytu / dolka. Z ciekawoscia bede sie przygladal Twoim poczynaniom z 3 zlecen - brzmi to naprawde dobrze, szczegolnie kiedy wszystko jest zabezpieczone i tak jak piszesz zapominamy o tradzie. Zakladaj dziennik i wrzucaj swoje przemyslenia - napewno wiele osob skorzysta.

Z tym dokladaniem kilka razy wiekszej drabinki uwazaj. Szwajcar pisal, ze cos takiego wychodzi niezwykle rzadko a potrafi szybko skasowac caly zysk. Z drugiej strony warto eksperymentowac i ciagle sie rozwijac. Drabinki maja to do siebie, ze wystarczy, ze wypali jedna i zysk jest mnozony x razy :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 16 kwie 2014, 10:50

marek12578 pisze:cycu20021
Czy masz jakas konkretna metode wchodzenia w pierwsza pozycje?
Czy sa to decyzje oparte o rozne przeslanki i raczej uznaniowe?

Wynik jest bardzo dobry, ale pamietaj ze takie wyniki sie zdarzaja gdy wystapi silny trend a my bedziemy po odpowiedniej stronie rynku. Pozniej na ogol trzeba poczekac, co mnie wiele razy zgubilo i probowalem ruszac rynkiem w konsolidacji.

Akhh
dzieki ale jeszcze sie nie rozpedzajmy. Tak dobry wynik dal kabel, ktory sie rozpedzil na maksa. Poczekajmy na sytuacje kryzysowe kiedy cena sobie pozawraca :D

marek12578
zawsze kieruje sie kierunkiem trendu z wyzszych tf. Dzisiejsze wejscie to taki maly eksperyment bardziej. Nienawidze wszystkiego ponizej d1 ale dla dobra sprawy chwilowo przeprosilem sie z nizszymi interwalami. Na screenie zalaczam dlaczego wszedlem w ta pare.
usdchf.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości