Propozycje Szwajcarowych drabinek

ODPOWIEDZ
no avatar
Fanaberia2010
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 03:49

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 22 lis 2014, 06:13

Gratulacje Tomasz !!!

Co do tych 10% to jest na 2 pierwsze pozycje z ewentualnym stopem i
Tyle moge przeboleć na zagranie i to tylko na demo normalnie bedzie okolo 5% jak zaczne te drabinki grac w realu, i tez nie na jakims wielkim koncie (2k$ depo)poki co testuje rózne opcje i sie ucze. Gram na h4d1 jak wiekszosc z tego co obserwuje, na malych tf broki zzera za duzo ze spreda, pozdro i samych sukcesow.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 22 lis 2014, 11:28

Zacny trzeba brac co leci ;) nigdy nie wiadomo, ktora akurat wypali. Wuekszisc drabin oczywiscie jest mniejszych bo co fakt to fakt - ostatnio prawie wszystko konsoli :(

Fanaberia ale to wlasnie pierwsza pozycja jest kluczowa. To tu najwiecej bedziesz tracil. Tu najwiecej bedziesz zamykal na minusie. Spojrz na takiego uj - dwie pozycje z gory zamknalem na minusie ale wszystkie ponizej zarobily.

Nie sugeruj sie zbytnio tymi moimi screenami. Naprawde ZDECYDOWANA WIEKSZOSC drabinek konczy sie na minusie. Pomysl czy psycha nie siadzie jak zaliczysz 10 minusow pod rzad zanim cokolwiek zarobisz. Zreszta po takiej serii mozesz nie miec kasy na otworzenie kolejnych zlecen kiedy nadejdzie wlasnie ta zarabiajaca drabinka. Inna sprawa to kiszemie otwartych pozycji przez nawet kilka tygodni - tylko po to zeby po miesiacu zobaczyc, ze nic z tego nie bedzie i zamknac. Tak tak drabiny to ciezki kawal chleba. Wiekszosc czasu tak naprawde patrzysz na konto wiszace na minusie.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 26 lis 2014, 17:30

a tu piekna laurka dla wszystkich, ktorzy juz licza niebotyczne zyski z piramidowania :D Czasem jest tak, ze "pieknie zre a zdechnie" :D Ten rajd zakonczony -120 pips. Z uporem maniaka bede powtarzal i ostrzegal - w piramidowaniu pieniazki nie spadaja z nieba :D
kabel 26-11-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 27 lis 2014, 10:47

i jeszcze jedna do kolekcji. Przyklad (bardzo czesty zreszta) kiedy to drabinka nie wypala juz od poczatku. Strata -187pips

PS: Fanaberia jak zniesie to Twoja psycha jesli bedziesz wchodzil za 10% depo? Dasz rade? A to jeszcze nawet nie seria strat, nawet jeszcze nie poczatek serii. Przemysl jeszcze raz stawkowanie - fx to nie wyscigi.
27-11-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 29 lis 2014, 08:53

Najlepszym wyjsciem bedzie chyba wchodzenie w pewnym miejscu,jesli ma to byc 10%.
Wtedy kolejne pozycje po 10% po kazdym ruchu korekcyjnym impulsu.Ale to trzeba pilnowac,bo drova do MC wtedy jest krotka ;)
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 05 gru 2014, 16:02

ujek ciag dalszy +820 pips
uj 05-12-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 08 gru 2014, 13:55

swietny przyklad na wieksza korekte w wiekszej piramidzie. Z zysku ponad 1300 pips zostalo +400. To tez miejcie na uwadze - psychika reaguje swietnie kiedy depozyt rosnie szybko. Przy otwartych zleceniach nasz zysk jest ciagle plywajacy. Nie znaczy to, ze zawsze wystrzeli w nasza strone uderzajac w zaplanowany tp. Zysk tak jak przyplynal rownie dobrze moze odplynac. Wazne - to wypracowac sobie scenariusz ucieczki i nie przetrzymywac w nieskonczonosc - ja preferuje taki uklad. Sa tacy, ktorzy uciekaliby duzo duzo szybciej. Kazdy z osobna musi dopasowac pod siebie samego swoj styl zarzadzania. Pzdr
audnzd 08-12-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 19 gru 2014, 13:53

Czas zakonczyc ten rok na fx - tak jak zapowiadalem traduje tylko do dzis. Nastepny tydzien bedzie juz tylko meczarnia wiec jest to idealny czas na odpoczynek az do stycznia. Ten rok byl bardzo duzym przelomem. Cos co kiedys wydawalo mi sie niemozliwe stalo sie faktem. Nie bede ukrywal, ze prawdziwego kopa dal mi dziennik Szwajcara i jego cenne wskazowki i porady. Wiem, ze nie jestem sam i kilku innych rowniez zdolalo zaadoptowac ta nauke pod wlasny styl inwestowania. Jesli ktos szuka dobrej strategii to z calego serca polecam Szwajcarowy watek - to istna kopalnia wiedzy. Pamietajcie jednak, ze to tylko ogolny szkic - kazdy z osobna powinien dopasowac wszystkie elementy ukladanki juz tylko pod siebie. Szwajcar dziekuje Ci za Twoja prace - naprawde swietna robota!

Ponizej screen z okresu kiedy piramidami zajalem sie troche powazniej - ostatnie 3 miesiace. Okres ten uwazany byl przez wielu za niemozliwy do handlu ta metoda. Pzdr
stat 19-12-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 19 gru 2014, 14:16

Gratuluje ! Piękny wynik!
Z troszkę ponad 1k--->9k jak dobrze widzę i myślę.
To prezentów nakupujesz haha
Wesołych Świąt !!!

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 26 gru 2014, 21:52

Świetny wynik!
Na screenach widziałem, że wchodzisz w skorelowane pary, dzielisz na nich ryzyko czy traktujesz je każde z osobna jako możliwy setup do postawienia piramidy?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 27 gru 2014, 21:56

Teraz juz odszedlem od zagrywania na skorelowanych instrumentach. Kiedy je jeszcze zagrywalem dzielilem ryzyko na wszystkie. Jednak lepiej sprawdzilo sie u mnie wyrzucenie wszystkich lustrzanych odbic i zredukowanie ilosci par walutowych. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 15 sty 2015, 17:15

witam w Nowym Roku - niech nam obrodzi pipsami jak najwiecej. Druga zamknieta piramidka w 2015 (pierwsza wkleilem w dziale trading) pzdr

ED +800pps
ed 15-01-2015.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 19 lut 2015, 10:31

tak się podpytuję ... co tam na froncie ?

:joy:

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 06 mar 2015, 23:23

Slaweeek nie odpisywalem bo nie chcialem zapeszac. Udalo sie zbudowac kilka mniejszych piramid na edku 4 pozycje i audi 3 pozycje. Oczywiscie bylo tez kilka niewypalow ale szybko uciete. Od dluzszego czasu budowalem cos wiekszego. Postanowilem nie wklejac az do zamkniecia co dzis zrobilem. W planach mialem jeszcze trzymac ale bardzo zle znosze korekty przy tylu otwartych zleceniach - trading ma byc przeciez przyjemnoscia a nie katorga. Pzdr
111.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 07 mar 2015, 17:27

Tomasz-20021 pisze:Slaweeek nie odpisywalem bo nie chcialem zapeszac. Udalo sie zbudowac kilka mniejszych piramid na edku 4 pozycje i audi 3 pozycje. Oczywiscie bylo tez kilka niewypalow ale szybko uciete. Od dluzszego czasu budowalem cos wiekszego. Postanowilem nie wklejac az do zamkniecia co dzis zrobilem. W planach mialem jeszcze trzymac ale bardzo zle znosze korekty przy tylu otwartych zleceniach - trading ma byc przeciez przyjemnoscia a nie katorga. Pzdr
111.jpg

12 szczebelków gratuacje !Brwoo!

zauważyłem, że nie przestrzegasz zbliżonych odległości pomiędzy kolejnymi szczeblami :shock:

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 07 mar 2015, 17:34

Nie, nie dbam o rowny odstep. Dodaje kiedy wydaje mi sie, ze cena ma sile do dalszego ruchu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 07 mar 2015, 17:48

Stosujesz jednakową wielkość lota w każdej transakcji czy również wielkością pozycji trochę manipulujesz?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 07 mar 2015, 18:12

Ten sam lot na kazda pozycje.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
saek1985
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 22 cze 2014, 21:02

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

niedziela 08 mar 2015, 08:59

Witam. Gratuluje wynikow! Fajnie to wyglada.
Zastanawiam sie czy uzywasz SL?
Zauwazylem ze nie zamykasz calej piramidy na BE, dajesz duzo miejsca na rozwiniecie, np. 4 pozycje na minusie. Jesli stwierdzisz ze piramida jednak nie wypali to wtedy redukujesz?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

niedziela 08 mar 2015, 11:17

saek1985 pisze:Witam. Gratuluje wynikow! Fajnie to wyglada.
Zastanawiam sie czy uzywasz SL?
Zauwazylem ze nie zamykasz calej piramidy na BE, dajesz duzo miejsca na rozwiniecie, np. 4 pozycje na minusie. Jesli stwierdzisz ze piramida jednak nie wypali to wtedy redukujesz?
Czasem uzywam sl - gdy sytuacja sie rozwija po mojemu i LL czy LH sa dobrze widoczne. Rynki nieco sie zmienily i spekula szaleje juz nawet na h4. Nie ma lepszego wybijacza sl niz kochany Mario ;) co zreszta bylo widac w zeszlym tygodniu. Stad wole grac bez sl i reagowac na biezaco. Przy moim stylu swieca na 100-150 pps nie robi wiekszego znaczenia. Taka na 3700 jak na chf juz tak ;)

Oczywiscie tez najpierw redukuje jesli wystapi mala korekta. Przy wiekszej i agresywnej zamykam calosc.

jeszcze jestem za cienki w uszach na wieksze piramidy po 15 zlecen i wiecej. Od 7-8 najmniejsze wahniecue cena widzisz bolesnie na rachunku. Stad wlasnie zamykam, ksieguje i zapominam. To byl moj najwiekszy bol glowy - budzenie sie po nocy, sprawdzanie wykresow itp. Idzuesz spac zarobiony, budzisz sie rano a tam jakies grosze jesli nie minus - postanowilem nigdy wiecej nie fundowac sobie takich emocji. Samo zycie dostarcza mi ich wystarczajaco duzo ;) jednak do dzis rozmyslam jak Szwajcar postawil piramide na grubo ponad 10 000 pps - kozak!
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości