Propozycje Szwajcarowych drabinek

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 18 mar 2015, 23:11

Piramida ladnie weszla.Szkoda,ze demo.I tak to jest na demo wiekszosc piramid wejdzie a na real albo be,albo sl :D
image.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

środa 18 mar 2015, 23:31

Zrob tak - graj wszystko na demo jakis czas. Nie pol na live a pol na demo. Pograj poobserwuj wyciagaj wnioski - ta co ustrzeliles teraz to pozamiatane! Mistrzostwo! Ladne W na dole ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 19 mar 2015, 06:09

Mysle,ze hlownym bledem na live jest przestawianie sl na be.
Piramidy narazie tylko na demo.
Gbpjpy to tylko korekta spadkow i miedzy 182-183 bede szukal S :)
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 19 mar 2015, 06:35

Wywnioskowem jak narazie,ze dobrym wyjsciem jest wchodzenie pierwsza pozycja najwiwksza.Ewentualnie ostawienie tej najwiekszej pozycji w miejscu gdzie wedlug nas kurs sie odwroci.Pozwala to ustawic sl duzo dalej od ceny.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 19 mar 2015, 08:47

Piramida na gbpjpy zamknieta.R:R 1:12.Niezle.Mysle,ze wracaja po ostatnie dolki i wtedy dopiero
bedzie kurs na 182-183.Hmmm.........
Zobaczymy
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 19 mar 2015, 17:22

Tomasz-20021 pisze:
tyler_durden pisze:
A co sądzisz o hedgowaniu pozycji ? Czysto teoretycznie np. 2 x L (20p), ale brakuje trzeciego zlecenia L, po którym zgodnie z twoim trading planem zabezpieczasz część zysków trailing stopem i np w tym momencie cena się odwraca i idzie przeciw twoim zleceniom. Co sadzisz o małym hedingu np 1xS za dwukrotna wartosc w odleglosci 20 p od pierwszego L z 2x10p TP(częsciowa realizacja zysków, żeby w zależnosci od rozwoju sytuacji wyjść na zero albo z minimalnym zyskiem) ??

A druga część, to bardzo ciekawie wygląda wykorzystanie przy takim sposobie zawierania pozycji ATR, żeby określić możliwość wybicia. Choćby zaznacznie ostatnich high i low świecy z d1 aby wiedzieć gdzie szukać cofek lub wybic, dziennych trendów z d1.
tak czasem uzywam hedge - tu trzeba bardzo uwazac zeby nie naciupac zlecen w nieskonczonosc. Latwo sie pozniej pomieszac co miales redukowac, co zamykac a co hedgowac wlasnie. Sama idea jest bardzo dobra i pomocna.

Co do drugiej czesci - uzywam tylko trzech wskaznikow - pary oczu i mozgu :D kazdy platformowy wskaznik pokazuje to co sie ZDARZYLO czyli i tak juz to widzisz na wykresie. Zaden wskaznik nie pokaze PRZYSZLOSCI no bo jak niby mialby to zrobic?
Dzięki za odpowiedź. Mi bardziej chodziło o potencjalne złapanie trendu, który może pojawić się z d1.
Jeśli ktoś gra mniejsze piramidy , w obrębie daytradingu, to uważam, że taki wskaźnik, który pokazuje średni dzienny zasięg ruchu ceny może być dobrym prognostykiem, który może dać nam wskazówkę czy będzie trend, czy też będzie cofka i konsolidacja. Na przykład dzisiaj była dla mnie książkowa sytuacja, tylko niestety rozgrywana w pracy, więc nie dość, że wszedłem bardzo spóźniony, to w dodatku ustawiłem trailing stop i nadziałem się na SL.

Obrazek

Jeszcze dopytam Cię o hedge. Ja zawsze staram się rozgrywać to w ten sposób :

Obrazek

Czyli szybko zamykać pozycje, które zostały otwarte w błędnym kierunku. Stawiać SL i trzymać sytuacje pod kontrolą, a tak czy siak, stawiając piramidę potrzeba dać cenie możliwość ruchu, czyli równie dobrze może to nam dać szeroki stop loss jak i pole między L i S w hedgu.


Chodzi mi o to, żeby nie kisić pozycji łapiąc trend na d1 i nie pomylić się trzymając pozycje, łapiąc kilkadziesiąt(set) pkt na minusie i trzymać licząc na wybicie w naszym kierunku tylko niwelować straty lub nawet wychodzić na zero, nawet pomimo błędnie obranego kierunku.

Sama idea jest dobra dla małych rachunków, gdzie nie można sobie pozwolić na długie trzymanie pozycji. Minusem całego pomysłu jest gra podczas konsolidacji, której należy unikać jak ognia, bo możemy nałapać kilkadziesiąt pkt na minusie z obydwu stron hedga.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 11:55

Jesli uzywam hedge to nie daje SL. Wytnie Ci jeden i zostaniesz z drugim dalej nie wiedzac co z tym zrobic. W piramidowaniu wlasnie najwiekszym problemem jest kiszenie pozycji. Tego nie przeskoczysz. Predzej czy pozniej wpadniesz w konsole z otwartymi zleceniami - coz wtedy zrobic? poprostu czekasz, ze wroci po Twojemu. Jesli wybije przeciwnie to ratujesz sie hedgem i... dalej czekasz co rynki przyniosa. Jesli dalej nie masz racji czas szukac ewakuacji, jesli wroci po Twojej mysli masz inny problem na glowie - kiedy i jak zamykac hedgowane pozycje bo przeciez nie mozna ich ciagnac w nieskonczonosc.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 13:49

Wczoarajsza piramida na audusd.Rowne pozycje.DD 4x wiekszy niz w wejsciu gdzie pozycja bazowa byla najwieksza.Gdybym postawil sl na be to juz by byl wyciety.Korekty/wycinka sl czesto ma 60-75% poprzedniego ruchu.Wiec nawet jesli zlapiemy ruch idealnie po przestawieniu na be zostajemy zrzuceni z pozycji i pociag jedzie bez nas :D zaliczalem to wiele razy :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 14:30

Tomasz-20021 pisze:Jesli uzywam hedge to nie daje SL. Wytnie Ci jeden i zostaniesz z drugim dalej nie wiedzac co z tym zrobic. W piramidowaniu wlasnie najwiekszym problemem jest kiszenie pozycji. Tego nie przeskoczysz. Predzej czy pozniej wpadniesz w konsole z otwartymi zleceniami - coz wtedy zrobic? poprostu czekasz, ze wroci po Twojemu. Jesli wybije przeciwnie to ratujesz sie hedgem i... dalej czekasz co rynki przyniosa. Jesli dalej nie masz racji czas szukac ewakuacji, jesli wroci po Twojej mysli masz inny problem na glowie - kiedy i jak zamykac hedgowane pozycje bo przeciez nie mozna ich ciagnac w nieskonczonosc.
Idea była taka, żeby nie kisić pozycji przeciwstawnej w hedgu. Stąd też sl. Czyli wymusza to na nas nie hedgować wszędzie gdzie popadnie, tylko w określonych momentach, np przy ważnych SR gdzie zazwyczaj następuje silna reakcja po uprzedniej konsoli. Z wybiciami też bywa różnie, bo nawet konsolidacje są większe niż rozpiętość hedga , ale generalnie konsola jest zabójcza, więc może ustawić zlecenie przeciwstawne za konsolą ?? Czekając na wybicie w jedną ze stron ? Albo np dać się umyślnie złapać w konsole i umiejętnie zastosować grid ? Oczywiście nie za normalną stawkę.

Też to staram się testować.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 15:19

hedgowac wszedzie ni ema sensu bo po kiego wtedy wogole otwierac pozycje jak nie wiem gdzie isc? Kierunek musze znac i tyle. Ewentualne zawirowania wlasnie ratuje w ten sposob choc to tez zalezy od sytuacji na rynku. Czy ja wiem czy konsola jest zabojcza? Jesli bedzie trwala wiecznosc to pewnie tak. Ja tam patrze na to jak na normalny element wykresu. Jesli nie ma mnie wtedy na rynku (tak jak w tym momencie) mam wkakacje i z boku czekam na rozwoj wydarzen. Jesli utkne ze zleceniami (co tez zdarza sie czesto) tez czekam co dalej i w ktora strone wybije. Konsoli nie nalezy sie bac - nalezy wtedy poprostu nic nie robic i reagowac na pozniejsze wybicie. No chyba, ze ktos czuje sie dobrze w gridzie - warunki sa wtedy idealne.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 15:22

Trzeba sie nauczyc co mowi nam konsola.I wtedy bedziemy wiedzieli czy zamykac czy dokladac do pieca. :bigsmile:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 16:01

Tomasz-20021 pisze:hedgowac wszedzie ni ema sensu bo po kiego wtedy wogole otwierac pozycje jak nie wiem gdzie isc? Kierunek musze znac i tyle. Ewentualne zawirowania wlasnie ratuje w ten sposob choc to tez zalezy od sytuacji na rynku. Czy ja wiem czy konsola jest zabojcza? Jesli bedzie trwala wiecznosc to pewnie tak. Ja tam patrze na to jak na normalny element wykresu. Jesli nie ma mnie wtedy na rynku (tak jak w tym momencie) mam wkakacje i z boku czekam na rozwoj wydarzen. Jesli utkne ze zleceniami (co tez zdarza sie czesto) tez czekam co dalej i w ktora strone wybije. Konsoli nie nalezy sie bac - nalezy wtedy poprostu nic nie robic i reagowac na pozniejsze wybicie. No chyba, ze ktos czuje sie dobrze w gridzie - warunki sa wtedy idealne.
Uważam, że hedge w tym wypadu jest o tyle lepszy, że jeśli ktoś ma inklinacje do patrzenia na wykres w sposób matematyczny i obliczania wielkości pozycji oraz odległości zleceń, to może sobie w przypadku hedga zrobić bardzo zyskowny system, nawet pomimo niskiego RR. Najważniejsze to nie kisić straty. Dzięki za merytoryczną wypowiedź.

Dzisiejsza próba.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 20 mar 2015, 16:15

Tyler z ciekawosci potestuj co piszesz w dluzszym terminie. Nie mowie, ze to zle czy parzy. Ile par oczu tyle nowych pomyslow. Koniecznie daj znac po kilku tygodniach jak idzie. Dzieki z gory. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 02 cze 2015, 18:08

Dzisiaj piramida BUY na EurUsd.

Pozycje po 1.2 lota. Depozyt 15k PLN. Zysk około 55k PLN.
Dziennik o Piramidowaniu skasowałem, ponieważ za dużo było tam moich zdjęć.
Tutaj czasami wrzucę pozycje z piramidowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 02 cze 2015, 21:19

Gratulacje Szwajcar. Powiedz nam co tam u Ciebie? Jak handel idzie?

no avatar
globus
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 11:22

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 08 cze 2015, 16:50

Panowie jak idą drabinki ? ja wracam ponownie do tego stylu, zobaczę czy uda mi się to jakoś opanować. Tomasz gratuluje ładnych piramidek. Szwajcar ta na EU mistrzostwo :)
Możecie doradzić coś odnośnie broka tylko w pln który nie będzie się zbytnio buntował przy takim stylu zagrywania ( Szwajcar kiedyś pisał że ma wielu broków i zmienia co chwilę ja chciałbym nie rotować aż tak bardzo).
Pozdrawiam i powodzenia.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 12 cze 2015, 19:58

Zamiast budowac piramidy to ostatnio skupiam sie na tym bardziej aby wchodzic z trendem a nie przeciwko. Efekty jakies sa pozytywne ale bez rewelacji, do piramid z pewnoscia wroce.

Natomiast jestem ciekaw jak wyjdzie ta sprawa z lewarowaniem, bo jesli tak bedzie jak sie mowi czyli 1:100 to takie piramidowanie ktore Szwajcar nam zaprezentowal dwa posty wyzej bedzie nierealne. Ogolnie wg mnie piramidowanie wtedy straci sens.

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

sobota 13 cze 2015, 13:10

Jeżeli chodzi o piramidowanie, to ono właśnie najlepiej współgra z trendem (trochę truizm). Najlepiej z trendem tygodniowym lub miesięcznym. Wszyscy którzy chcą co nieco poczytać o takim piramidowaniu polecam temat na FF Building an equity millipede. Wiele merytorycznych postów i całkiem ciekawe podejście do tradingu. Nie ukrywam, że bardzo mi blisko do handlowania na wyższych TF (H4 i wyżej) i w mojej opinii, jeżeli połączymy: budowanie pozycji(piramidowanie) + trend + wyższe TF = otrzymujemy całkiem solidny system z ponadprzeciętnymi wynikami.
Duży plus takiej strategii, to nie potrzeba wielu godzin siedzenia przed wykresami.
Jedyną, niezbędną rzeczą jaką potrzebujemy to cierpliwość.

Przykład: GBPUSD
Gospodarka UK ma się całkiem dobrze, więc bardziej prawdopodobne jest umacnianie funta niż dalsza jego deprecjacja. Dodatkowo całkiem ciekawy poziom z bardzo ważną strefą psychologiczną 1.5.
Cel: będę chciał dokładać pozycję aż do 1.7, część będzie postawiona ręcznie (w przyszłym tygodniu), część jako siatka zleceń (to co widać obecnie na obrazkach).

Jeżeli chodzi o dokładanie ręczne to polecam wątek na FF o którym wspomniałem wcześniej. W skrócie to polega to na tym, że w trendzie dokładamy pozycje i szybko je zabezpieczamy na BE. Część pozycji zostanie wybitych, natomiast te który zostają spokojnie sobie prowadzimy do TP, przestawiając po dołkach lub wedle własnego uznania. Oczywiście można stawiać również piramidę w piramidzie. Jednak to co najważniejsze to mamy solidny fundament w postaci trendu, który daje nam przewagę. Reszta to niuanse prowadzenia pozycji, dokładania itp., które każdy musi zaadoptować wedle siebie.

Udanego weekendu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
pupsko5
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 09:59
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 19 cze 2015, 20:50

Szwajcar
proszę powiedz jak używasz SL. Kiedyś pisałeś, że trzecia pozycja wchodzi i SL na BE. Ale to nierealne jeśli pozycje są gęsto jak u ciebie na eurusd. Wydaje mi się, że takiego typowego sl to w ogóle nie używasz - zamykanie tylko z palca. Kiedy zamykasz jak się cofa piramida z czterema pozycjami co 15 pipsów?

Najbardziej zastanawia mnie ostatnio, czy porzuciłeś piramidowanie takie jak w artykułach na comparic (co 30-50 pipsów)?

Jakiś czas temu pisałeś, że podasz więcej szczegółów powodujących zyskowność systemu piramidowania. Napiszesz coś na ten temat?

Dzięki. Pozdro.

no avatar
p123
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:09

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 03 wrz 2015, 10:43

Witajcie, bardzo ciekawy temat piramidowania zysków niestety zastygł w miejscu. Ciekawi mnie również pytanie z postu powyżej odnośnie sl i zarządzania nim. Ja to robię w taki sposób że sl już jest na pierwszej pozycji, jak wejdzie druga to sl przesuwam na pierwszą na mały zysk ( pokrycie kosztów transakcji) a na drugiej daję szerszy sl, trzecia pozycja sl na mały plus ( pokrycie kosztów wszystkich pozycji) przy czwartej dopiero mały zysk ( wszystkie sl w miejscu wejścia w trzecią). Dalej już tylko przesuwam sl pod przedostatnią pozycję dla wszystkich otwartych. Maksymalnie udało mi się otworzyć 5 pozycji w odległosci co 20 pips. Niestety ale większość pozycji wywala na zero albo pierwszą lub drugą na szerszym sl. Napiszcie jak Wy to robicie a zwłaszcza prośba do Szwajcara o podzielenie się swoimi doswiadczeniami. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości