Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

ODPOWIEDZ
no avatar
wojtasm74
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 sie 2016, 20:21

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

piątek 12 sie 2016, 21:19

Witam
Dzięki kwfx za ogrom pracy włożony w tłumaczenia, postanowiłem coś dorzucić od siebie mam nadzieję, że reszta skorzysta. Przepraszam, że bez zgody naszego forumowego tłumacza ale myślę, że wybaczy :joy:

Wszystkie przetłumaczone artykuły przez kwfx'a w jednym pliku, wyszło prawie 200 stron :aaaa:
formatowanie nie wyszło może idealnie ale myślę, że obleci

miłej lektury
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Propos
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 08:17

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 18 sie 2016, 10:17

Super robota :-) :megusta: !Dobrze! :cheers: !Dobrze!
Miałem ściągnięte wszystkie artykuły i nawet się już zastanawiałem aby z nimi zrobić porządek bo ciężko coś było znaleźć w tym gąszczu :-)

no avatar
wojtasm74
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 sie 2016, 20:21

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 18 sie 2016, 20:26

Artek ostatnio poprosił mnie o format word'a. Faktycznie jak ktoś chciałby wprowadzić swoje poprawki sprawa będzie trochę łatwiejsza :joy:

plik spakowany bo forum nie przyjmuje czystego .docx
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Paserak
Posty: 1
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 10:20

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

piątek 19 sie 2016, 10:21

Tutaj wszystko przetłumaczone, a ja się sam męczyłem, ostatnio przeszedłem intensywny kurs angielskiego wrocław więc nie było tak źle, ale sam fakt:( Źle szukałem widocznie.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 01 wrz 2016, 12:26


no avatar
wojtasm74
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 sie 2016, 20:21

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 01 wrz 2016, 21:29

OK poprawki naniesione
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Pertis
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 08:50

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

piątek 02 wrz 2016, 08:52

Ja tłumaczyłem zawsze z https://glogow.mling.pl dobra Ekipa pomoże ci przetłumaczyć to. Nie ma problemu wystarczy że się skontaktujesz .

no avatar
Szymon_P
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 22:24

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

wtorek 01 lis 2016, 12:46

Witam,
czy orientuje się ktoś (lub może pojawił się artykuł) jak Nial podchodzi do tematu korelacji? Czy w swoim tradingu uwzględnia korelacje czy traktuje każdy rynek osobno i jak pojawia się setup to go rozgrywa?

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 08 gru 2016, 18:19

Szymon_P, tu masz artykuł Niala o korelacji. On raczej unika rynków skorelowanych.
http://www.learntotradethemarket.com/bl ... -trade-why

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

środa 18 sty 2017, 09:20

Tłumaczenia są teraz na portalu, ale zapraszam także do poniższego wątku, gdzie są linki do najświeższych. Poza tym zachęcam do dzielenia się swoimi materiałami:

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=18&t=4712

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 02 lut 2017, 10:30

Artykułu Niala na Comparic od końca (od najstarszej publikacji) - https://comparic.pl/page/31/?s=Fuller

no avatar
and4zej
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 13:24

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

poniedziałek 13 lut 2017, 00:38

Niedawno zafascynowałem się podejściem PA oraz osobą NF. Bardzo mocno rozważałem wykupienie u niego dostępu do jego forum oraz sygnałów, natomiast spotkałem się z takimi spostrzeżeniami, że nie ma sensu. Warto Waszym zdaniem? Najchętniej zobaczyłbym kilka jego sygnałów przez parę dni, żeby wyrobić sobie na ten temat własną opinię. Z góry dziękuję za info na priv lub na forum.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

poniedziałek 13 lut 2017, 09:28

Pytanie czy te spostrzeżenia płynęły od ludzi, którzy kurs wykupili ;) Osobiście nie mam tego kursu, ale widziałem co nieco od środka. Na pewno jest dużo więcej materiałów edukacyjnych i bieżące analizy. Poza tym społeczność i kontakt bezpośredni.

Może warto zapytać u źródła i poprosić o "próbkę" przed zakupem. Wysłanie maila nic nie kosztuje, a być może dowie się Pan czegoś więcej.

no avatar
and4zej
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 13:24

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

środa 15 lut 2017, 10:24

Zapytałem u źródła zaraz po tej sugestii i cisza... Stąd ponawiam pytanie - jeśli ktoś może skontaktować się na priv kto już wykupił. Jeśli warto, też to zrobię, ale nie chcę wyrzucać kasy. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 22 cze 2017, 15:54

Zapraszam także do poniższego tematu, gdzie znajdują się linki do najnowszych tłumaczeń Niala Fullera, ale także innych materiałów edukacyjnych, gdzie w większości 'króluje' Price Action:

viewtopic.php?f=18&t=4712

no avatar
and4zej
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 13:24

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

czwartek 22 cze 2017, 15:56

Bardzo dziękuję!

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

“How to Build Your Own Forex Trading Plan“

środa 09 gru 2020, 18:23

Poniższy post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera, który specjalizuje się w analizach price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “How to Build Your Own Forex Trading Plan“

Dostaje wiele e-maili od traderów odnośnie trading planu, a czytając te wiadomości stwierdziłem, że większość traderów albo nie ma planu, albo jest on zbyt skomplikowany, albo też nie ma pojęcia jak go stworzyć. Tak więc dzisiejsza lekcja da ci pewien wgląd w to, po co właściwie potrzebujesz planu, a następnie przedstawię przykładowy trading plan, byś mógł stworzyć na jego podstawie swój własny. Zacznijmy …
Czym jest trading plan i dlaczego go potrzebujesz

Mężczyzna rozmyślający przed tablicąPo pierwsze, plan powinien być traktowany jako szablon do handlu na rynkach. Być może nawet lepszym sposobem niż użycie słowa ‘plan’ jest po prostu lista kontrolna. Taka lista kontrolna zawrze każdy aspekt tradingu, logicznie i krok po kroku, jako obiektywny przewodnik działania. W istocie, trading plan powinien zawierać twoje ogólne cele krótko- i długoterminowe i dostarczać ci przejrzystej listy kontrolnej, która zapewni sposób na osiągnięcie tych celów.

Uwaga: Nie myśl, że twoja lista kontrola / trading plan musi być absurdalnie długi lub szczegółowy. Po opanowaniu skutecznej strategii handlowej, jaką jest price action będziesz mógł połączyć wszystkie aspekty twojej metody tradingu w zwięzłe komponenty. Gdy to zrobisz, stworzysz swój trading plan, który działa jako przewodnik pozwalający zdecydować czy powinieneś wchodzić transakcję, czy też nie. Twoja checklista może zawierać słowa i obrazy jak zobaczymy na przykładzie poniżej.

Głównym powodem, dla którego jest ci potrzebny trading plan jest upewnienie się, że nie podejmujesz decyzji na podstawie emocji. Trading może być bardzo mocno emocjonującym zajęciem i jeśli nie podążasz za obiektywnie skonstruowanym planem, który wstępnie definiuje twoje działania na rynku, jest prawie pewne, że staniesz się traderem działającym na podstawie emocji, znanym również jako trader, który traci pieniądze.

Być może największą korzyścią związaną z posiadaniem trading planu będzie to, że pozwala on trzymać się z daleka od niepewnych transakcji oraz warunków rynkowych. Tym sposobem naturalnie zmniejszysz ilość stratnych transakcji, a co za tym idzie poprawisz ogólny procent zyskownych trade’ów.

Wielu traderów kończy ‘biegając i strzelając na oślep’ zamiast nauczyć się handlować w stylu snajpera, a powodem tego jest to, że nie poświęcili czasu na stworzenie własnego, skutecznego planu tradingu. Mówię ci w tym momencie, że najszybsza droga do zwiększenia zysków to handel z mniejszą częstotliwością, ale za to z wyższą jakością, a trading plan ma ci oczywiście pomóc w tym przedsięwzięciu. Spójrzmy teraz na różne elementy skutecznego trading planu.
Elementy trading planu

Przedstawiam tu niezbędne składniki trading planu, możesz dodać ich więcej jeśli masz ochotę, ale nie daj się zbytnio ponieść, bo wtedy twój plan stanie się zbyt długi i skomplikowany, by go przestrzegać. Dam ci przykład każdego elementu w poniższej sekcji:

Zacznij swój trading plan od pozytywnej afirmacji, którą przeczytasz na głos.
Podaj swoje krótko- i długoterminowe cele w handlu na rynkach.
Zdefiniuj swoją strategię tradingową i wszystkie aspekty jakie będziesz brał pod uwagę podczas analizy rynków.
Zdefiniuj strategię zarządzania pieniędzmi, która ma zawierać takie elementy jak stosunek ryzyka do zysku na transakcję; jaki realny zysk można osiągnąć w danych warunkach rynkowych? Jaką kwotę jestem gotowy stracić na transakcję, tak bym czuł się z tym dobrze? Jaka jest moja długoterminowa strategia dotycząca wypłat z rachunku… jak dużo pieniędzy chcę wypłacać każdego miesiąca po osiągnięciu zysków?
Różne elementy do sprawdzenia: główne pary walutowe, czas tradingu, aktualności ekonomiczne, itp.
Sprawdź wszystko dwukrotnie przed wejściem w transakcję i zadaj sobie pytanie “Czy ten setup mówi do mnie: jestem głupi jeśli go nie rozegram, czy też muszę o nim myśleć przez godzinę i uzasadniać go przez czytanie dwudziestu różnych blogów na temat Forex?”
Zakończ swój trading plan / listę kontrolną kolejną pozytywną afirmacją.

Przykładowy plan tradingu na rynku Forex

(Zauważ, że jest to przykład hipotetyczny, liczby są arbitralne, ale możesz użyć go jako szablonu do wykonania własnego trading planu. Nie są to szczegóły mojego prywatnego planu, ale odzwierciedlają jego ogólny układ. Możesz dodać inne składniki do własnej checklisty, to jest tylko przykład tego jak ogólnie może ona wyglądać.)
Forex Trading Plan
• Afirmacja przed tradingiem:

“Nigdy nie wejdę w transakcję bez uprzedniego skonfrontowania jej z moim trading planem, ponieważ pozwala mi on zachować obiektywizm i wyeliminować emocję z tradingu, a także sprawi, że w dłuższym terminie konsekwentnie zarabiam pieniądze.”

“Gdy wchodzę w transakcję, nie mieszam w niej i nie edytuje jej parametrów, usuwam wszystkie emocje i stanowczo obstaje przy swoich początkowych spostrzeżeniach.”

“Nigdy nie ryzykuję w transakcji więcej niż wynosi mój próg ryzyka i będę trzymał się mojej ustalonej kwotowo wartości.”
• Cele w tradingu

Cele krótkoterminowe: Odnoszenie stałych zysków każdego miesiąca i uzupełnianie miesięcznych przychodów z mojej pracy. Bycie cierpliwym i zdyscyplinowanym traderem, który trzyma się swojego planu.

Cele długoterminowe: Zbudowanie rachunku do kwoty 25.000$ poprzez opanowanie strategii tradingowej, cierpliwość i zdyscyplinowanie w trzymaniu się trading planu za każdym razem gdy handluję na rynku.

Unikanie over-tradingu, bycie cierpliwym, pozostawanie zdyscyplinowanym i zawsze trzymanie się planu.
• Strategia tradingu

Jest to proces, którego używam do skanowania rynków w poszukiwaniu potencjalnych setupów:

1) Analiza kondycji rynku: jest w trendzie czy w konsolidacji? – musisz najpierw określić w jakiej kondycji znajduje się rynek. Na moim kursie uczę traderów jak identyfikować rynek w trendzie, a jak w konsolidacji, ale w zasadzie chodzi o to, by określić ogólny kierunek w jakim porusza się rynek i handlować zgodnie z nim.Szukamy wyższych szczytów i wyższych dołków w trendzie wzrostowym i niższych szczytów i niższych dołków w trendzie spadkowym, uczę również jak używać EMA 8/21 do identyfikacji krótkoterminowego momentum.

Dla rynków będących w konsolidacji szukamy oczywistych poziomów wsparcia i oporu, między którymi porusza się cena. Tak więc twój trading plan może zawierać obrazy takie jak te poniżej lub podobne, by przypominać na co ogólnie powinieneś zwrócić uwagę:

całośc: https://comparic.pl/jak-zbudowac-wlasny ... al-fuller/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Tłumaczenia artykułów Niala Fullera

piątek 30 lip 2021, 08:16

Jesli chcesz zacząć trenować to polecam ci odwiedzić sklep fitness mają tutaj mnóstwo dwspaniałych dobrych wytrzymałyvh sprzętów i to w dobrej cenie. W tym sklepie znajdziesz wyłącznie sprawdzony, certyfikowany sprzęt sportowy.. Dzięki Myzone możesz utrzymywać swoją motywację na stałym poziomie, osiągając maksymalne efekty z każdego treningu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości