The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJA PL

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

niedziela 02 lis 2014, 19:32

Jason napisał: Kiedy widzisz ślady lisa jest już po wszystkim. Jak Ty to robisz, że wchodzisz w pobliżu szczytu i ryzykujesz tylko 15 pipsów ? Czy jest to poszukiwanie śladów lisa na 15 minutowym wykresie ?

Capitan Jack

Spędziłem wystarczająco długą ilość czasu na wykresach, dla mnie jest to niemal automatyczne. Zawsze możesz zejść na niższe ramy czasowe i sprawdzić jeżeli to ci tylko pomoże. To są powtarzające się wzorce na niższych ramach czasowych wystąpią, gdy ślady się ułożą. Zauważysz ślady na wszystkich ramach czasowych. Na wykresie 4 godzinnym, widać pierwszy utworzony pin bar… obserwuje drugą świecę i jak tyko zobaczę szpilkę, szukam miejsca do wejścia, tam umieszczam zlecenia. Szpilki tworzą się dość szybko, ponieważ jest to odwrócenie z extremum zabierając stopy które były tam umieszczone.
Długa szpilka na szczycie, zwykle uaktywnia buy stop-y kiedy cena powraca, ci którzy przetrzymali transakcje są zablokowani. Kiedy szpilka jest niższa, albo jest to połowa świecy, zazwyczaj uaktywnia sell stop i blokuje szorty.
Nikt Ci nie powie kiedy masz działać. Musisz spędzić wystarczająco dużą ilość czasu obserwując formacje, a także ćwicząc na demo koncie. Kiedy formacja się uformuje, cena bardzo rzadko narusza strefy, a ty jesteś z transakcją o bardzo wysokim współczynniku RR.
Rys9.jpg
Kiedy handlujesz na wykresie 1 dniowym, masz bardzo dużo czasu, by przemyśleć transakcję. To jest przykład z przeszłości, z prawdziwej transakcji. Jak napisałem w innym miejscu. Następne transakcje są w szpilkach, spiramidowane w dół. A SL dla następnych transakcji był nad czerwonym kwadratem, tuż nad szpilką.

Jedyną drogą nauki jest Praktyka


garyfritz napisał:

To jest to nad czym się również zastanawiałem! Między czasie widzisz ślady lisa, z alternatywą wejścia w szpiki, które dawno już minęły Jeśli wchodzisz w pierwszą szpilkę, to równie dobrze możesz poruszać się w kierunku., gdzie ślady lisa nigdy się nie uformowały.

Capitan Jack
Oto masz Jason - to będzie korekta trendu, złapana na 4 godzinnym wykresie… wejście tuż obok szpilki, z SL ustawionym na górnej granicy wyższej szpilki. Możesz zobaczyć moje wejście i SL na dolnej krawędzi szpilki. Realne pozycje !
rys10.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela 02 lis 2014, 20:25 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

niedziela 02 lis 2014, 20:25

F451 napisał:

I zaczyna robić się ciekawie – kupić czy sprzedać dużo… jak dokładnie postąpić bez wypychania ceny przed swoimi transakcjami? To jest miejsce gdy polowanie na lisy i polowanie na SL.
Wracając do zdjęcia… musisz kokoś przekonać do podjęcia drugiej strony transakcji, więc musisz zrobić pogląd - to jest jakby przekonać drugą stronę do działania… powiedzmy kiedy cena spada w dół, poniżej wsparcia, albo najniższego punktu dnia dość długo, żeby skłonić traderów do sprzedaży – wtedy pojawi się lis z dużą transakcją kupna, odkupi wszystko, z pełną świadomością ,że cena gna do tych zdesperowanych wyczerpanych sprzedawców.

Rozumiem idee jaka za tym stoi, ale nigdy nie zrozumiem jak Ty to robisz. Więc spychasz cenę w dół nakłaniając ludzi do sprzedaży – spychając cenę w dół związać dużo sprzedawców. Tak jakby postawić ładną transakcję do sprzedania spychając cenę do miejsca gdzie chciałbyś kupić. Następnie spodziewał bym się takiego kupna, które doprowadziło by do takiego wzrostu jaki był spowodowany sprzedażą, więc na koniec nie skupujesz z powrotem szortów, tylko wykorzystujesz je by spuścić je niżej, jesteś na płaskim poziomie i cena przestaje wracać, gdzie byś zaczął?
rys 11.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

wtorek 04 lis 2014, 19:33

Gary spójrz tylko na ten wykres, to jest to jak oni to robią… To jest korekta trendu, złapana na 4 godzinnym wykresie.
Rzeczą istotną w tym wszystkim jest chwila zepchnięcia ceny do punktu, gdzie wchodzący ludzie utknęli ze swoimi transakcjami, cena odwraca się i gna przeciwko nim. Oni nie zamkną ich z małymi stratami i cena porusza się dalej, straty rosną. Tak samo dzieje się kończącymi się transakcjami. To wszystko kończy się zamkniętymi grupami traderów, którzy są zamknięci w swoich pozycjach. Cena nie poruszy się w górę, ani nie poruszy się w dół. To nie może obejść się bez strat. Oni będą zamknięci w arenie akumulacji, gdzie cena porusza się w wąskiej przestrzeni, nie przekraczając poprzednich szczytów. To dzieje się podczas azjatyckiej sesji, gdzie szczyt i dołek dnia jest ustalony.
Następnie nastąpi punkt w którym Spreed szczytu i dna będzie przekroczony. Wielu ludzi zauważyło wybicie nowego szczytu i dołku. Po tym wszystkim, Market Maker będzie polował na ludzi, cena poruszy się dużo szybciej. Od teraz wszyscy kupujący którzy kupowali wcześniej oraz sprzedający są wyrzuceni rynku, w większości ze stratami.
Cena przekroczy szczyty i uruchomi buy stopy, blokując ludzi w ich pozycjach. Cena szybko odwróci do nowych dołków, zostawiając kupujących z otwartymi pozycjami i złapie Sell Stopy. Cena zwróci do z powrotem poszukując nowych dołków daleko od nich… cena nie powróci ponad szczyty gdzie zabrane były stopy. To jest polowanie na Stopy. Cena ma tendencję do formowania kanału albo trójkąta, jak tylko się wybije to powraca, za każdym razem zatrzymując się pomiędzy szczytem i dołkiem. Pozycje długie i krótkie utkną, albo się zamkną, dopóki instytucja akumulująca jest w pozycji.

Spójrz tylko na te wykresy.
rys12.jpg
rys13.jpg
John.
Ja otwieram transakcje z przekonaniem, że będą zyski. Ja oczekuję, że każda transakcja którą postawię, będzie zyskowna. Jeśli czuję inaczej nie postawię transakcji. Jeśli przeglądasz większe ramy czasowe, zwróć uwagę na lisie ślady, formację która się zaczyna od pojedynczej długiej świecy i szpiki na dole lub na górze. Masz godziny w następnej świecy by dokonać decyzji o wykonaniu transakcji. Patrz kiedy to się dzieje. To jest pierwsza rzecz o której myślę kiedy obserwuje punkty zwrotne. To jest wszystko czego potrzebuję

Skrzynia jest otwarta. To pomoże Ci trenować mój przyjacielu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

sobota 15 lis 2014, 01:07

Garyfritz napisal:
Cytat CJ: “Spojrz na ten wykres Gary – zauwaz jak powstaje… To jest scalping przeciw trendowi na interwale h4”
Co z miejscami, ktore zaznaczylem na czerwono? Jak widac uformowaly sie tam piny, jednak cena nie zawrocila (ok – zgadzam sie, po pierwszym pinie cena zawrocila lekko ale dalekie jest to do przykladow, kotre podales. Czy otwieralbys trade w tym miejscu? Czy ustawilbys ciasniejszy SL zeby niepotrzebnie nie przeciagac jesli cena pojdzie przeciwko nam? )
Wyglana mi na to, ze Ty wiesz gdzie mozesz oczekiwac na zwrot ceny. Wtedy uzywasz pinow tylko jako potwierdzenie. Piny same w sobie nie sa wystarczajace do podjecia decyzji.
Wiec jak rozrozniasz, ktore sa tymi “wlasciwymi”?



Dobre pytanie Gary. W tej sytuacji musisz pamietac, ze ja “wiem” czym jest caly ruch – od jednego konca do drugiego. Kiedy szukam pinow, szukam rowniez glownych punktow zwrotnych. To dlatego obserwuje kazdy wykres na platformie mojego brokera. Takie sytuacje nie pojawiaja sie co pol godziny. Szukam czegos co dostarczy wiekszy ruch – na 100, 200 czy wiecej pips. To dlatego na FXAW (Tomasz-20021: inne forum) zawsze szukalem sygnalow dla par z najwyzsza wartoscia pipsa. Nie za bardzo interesuje mnie scalping w konsoli lub mniejsze ruchy przeciw trendowi. Zwracam za to uwage na wieksze korekty podczas znacznych ruchow. Kazde miejsce, ktore zaznaczyles na wykresie moglo dac zyski skalperom. Wystarczylo tylko przesunac Twoj SL na BE+2 pips w momencie kiedy tylko kazdy z tradow stal sie tradem zyskownym. Spojrz teraz na interwal D1. Napewno znajdziesz kilka ladnych tradow z tym setupem. Mozesz zmienic interwal czasowy na m15, h1 czy jakikolwiek inny I tam rowniez wyszukasz taki setup.

Gdzie szukasz setupow? Spojrz na template 10.4 (Tomasz20021: zgaduje, ze do pobrania z oryginalnego watku) – znajdziesz ich tam cale mnostwo. Wiekszosc z nich pozwoliloby Ci zajac pozycje wczesniej niz wszedlbys w nia normalnie. Przez wejscie z ciasniejszym SL na poziomie pina zamiast na MA240 mozesz wejsc z wieksza pozycja przy tym samym ryzyku. To jest obraz perfekcyjnego tradu – spojrzmy na to jeszcze raz. Piny formuja sie na glownych punktach zwrotnych. Mozesz uzyc dowolnego narzedzia, ktore pomoze Ci je zlokalizowac. Nie wspominalem o tym w watku Boba, poniewaz on uczy wlasnej metody – nie chce narzucac innych zasad zeby ludziom nie mieszac za bardzo w glowach. Poprostu ufam pinom. Na FXAW jest pelno moich wykresow z pierwszym tradem wlasnie na pinie. Nawet jesli jestes nieco spozniony, wciaz mozesz wskoczyc w trade na nizszym poziomie swiecy. W tym przypadku rowniez uzywasz ekstremum pina jako SL. Twoje ryzyko zostaje takie samo kosztem RR, ktore bedzie nieco nizsze. Kiedy spojrzysz na template 10.4 - pamietaj, ze piny sa zamyslem do aktywowania zlecen oczekujacych. Sprawdz gdzie one sie pojawiaja na poziomach pivot, ktorych uzywamy.

Otworz konto demo I pocwicz takie setupy kiedy je zobaczysz – odkryj magie!

Jeszcze jedna sprawa w czerwonych kolach, ktore zaznaczyles… Jesli skalpujesz - im dluzsza pierwsza swieca z pinem tym wieksza szansa na zarobek przy drugiej swiecy. Nie warto probowac tego na krotszych swiecach, dopoki setup nie wystapi w obrebie glownych obszarow zainteresowania.

John

USDCHF tworzy piny na interwale D1 w waznych obszarach. Chcialbym zobaczyc wyzszy pin na pierwszej swiecy. Wtedy zamierzam trzymac moj SL dopoki nie uformuje sie druga swieca. Jest bardzo mozliwe, ze druga swieca przebije pierwszy pin. Jesli to sie zdarzy otworze kolejne zlecenie. Jako SL uzyje poziomu high z drugigo (wyzszego) pina. Jest jeszcze wczesnie wiec mamy mase czasu. W tej sytuacji uzyje poprzedniego glownego high jako SL psychiczny.

CJ
Spojrz na ten screen a w zasadzie na oba. Pierwszy to wykres h4, drugi z kolei to tygodniowy.
screen 15.1.jpg
screen 15.2.jpg
screen 15.3.jpg
Mogly byc tu piny
screen 16.1.jpg

To wyglada jak potrojne wypchniecie szczytu – sprzedawaj jesli pojawi sie pin.
screen 16.2.jpg
S

Inne spojrzenie
screen 16.3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

niedziela 11 sty 2015, 23:54

wracam do tlumaczen, postaram sie wklejac teksty bardziej systematycznie. pzdr

strona 17

Spotdespot napisal:
Czy to jest to czego szukasz CJ? Silnego potencjalnego ruchu D1 w obszarze, ktory obserwujemy? Oczywiscie z potwierdzeniem na H4?


Dokladnie to jest to czego poszukuje. Zwracaj uwage jak formuja sie piny na szczytach i dolkach. Niektore pary maja swoje wlasne kaprysy - piny sa tam dluzsze lub krotsze - musisz tez na to zwracac uwage. Mysle, ze latwo dostrzezesz te roznice. Niektore pary z wysokim spreadem maja bardzo slabe piny. Zawsze mozesz sprawdzic wykres na roznych ramach czasowych. Jesli cena dluzej konsoliduje powinna szybciej wystrzelic. Czasem jesli nie widzisz czegos na jednej ramie czasowej, dostrzezesz szybciej na innej.

Zapisuj rowniez godzine danego dnia. To zdarza sie w roznych porach kazdej ramy czasowej. Sprawdzaj nizsze interwaly i swiece D1. Spojrz co dzieje sie na H1 czy H4... schematy sa takie same na kazdym interwale. Te nizsze pomoga Ci okreslic, w ktorym miejscu danego schematu znajdujesz sie w danym momencie. CJ
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

wtorek 13 sty 2015, 01:38

Str 17
Gertje napisal:
Kiedy zamykasz swoj trade? Przy odwroceniu sciezki RR? Kiedy dodajesz nowe trady? Masz jakas ustalona odleglosc pomiedzy nimi? Moze sredni pivot jak 10.4?


Nie mam zelaznych zasad Gertje. Wszystko zalezy od kazdego tradu z osobna. Zalezy ile zysku mam zaangazowanego, od tego co dzieje sie na wykresie, od tego gdzie znajduje sie nasz schemat… sklada sie na to wiele roznych rzeczy. Czasami ide daleko jak np ten trade EURNZD…
Dodawanie nowych tradow odbywa sie podobnie. Czasem zamkne trade z profitem I zaraz otworze kolejny po biezacej cenie jesli buduje depozyt lub rachunek jest niski. Wysle kilka starszych wykresow z tradingu na zywo – kiedys robilem mnostwo screenow.
Mozesz odniesc swoje pytania do system 10.4. Piny beda dzialac dobrze I dadza Ci wczesne wejscia wiec nie bedziesz musial czekac na odpowiedni poziom. Pozwoli Ci to zlozyc wieksze zlecenie z tym samym ryzykiem, uzywajac nizszy SL. Twoj pierwszy poziom proporcji RR zacznie dzialac jeszcze lepiej. Bardzo duzo tradow konczy sie wlasnie tylko na tym poziomie I to moze zrobic ogromna roznice w osiaganych zyskach.
John
17.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

sobota 17 sty 2015, 16:27

Dobra robota Panowie.
Pozdrawiam :bigsmile:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

sobota 17 sty 2015, 17:16

Fajnie, ze wszystko sie jakos kreci. Watek dotrze do wiekszej grupy ludzi i moze komus uda sie dzieki niemu przejsc na jasna strone. Oczywiscie tego jak najbardziej zyczymy. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

poniedziałek 19 sty 2015, 23:22

Str 18

Schematy pozostaja takie same na wszystkich interwalach czasowych. EURGBP M1
18.1.jpg
Nie jest najlepszym pomyslem otwieranie nowych pozycji podczas luki pomiedzy sesjami NY I Azji lub podczas sesji azjatyckiej wogole. Sesja w Azji uzywana jest do ustanawiania nowych dziennych szczytow I dolkow – HOD/LOD… Cena jest utrzymywana w waskim zakresie przez caly czas - ok 25 – 50 pips. To zalezy w zasadzie od kazdej pary. Spread jest rozszerzany I jesli wejdziesz w trade w takim momencie odrazu tu utkniesz. Przed koncem sesji azjatyckiej cena bedzie sie poruszac 25 – 50 pips powyzej lub ponizej HOD/LOD – wylapywane sa tam zlecenia stop. Podczas tego procesu rysowane sa formacje “M”, “W” czy “Railroad Tracks” – RRT. Te ostatnie to w zasadzie skompresowane formacje “M” I “W” I powinnismy w nie wchodzic na drugiej odnodze lub drugiej swieczce RRT. To dlatego podciagnalem moje zlecenie stop. HOD jeszcze nie zostal ustanowiony.
Najlepszym pomyslem jest obserwacja ceny na interwale M15. Zerknijmy co dzieje sie na EURGBP…
18.2.jpg
Jesli mozesz probuj handlowac pare EURGBP na koncie demo na interwale M5. Poobserwuj ta pare przez kolejne kilka godzin. Obserwuj co robia traderzy I jak Ty tradujesz bazujac na ich ruchach. To bardzo dobra praktyka – z czasem zaczniesz zauwazac te same ruchy na wszystkich innych ramach czasowych. CJ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

poniedziałek 02 lut 2015, 22:57

Moj blad z wczesnym wejsciem ale mowilem, ze druga swieca dzienna moze miec wyzszy pin. Tak wlasnie wyglada polowanie na stop lossy. Dostalem dobra lekcje na M5 EURGBP. Warto na to spojrzec I zapamietac.

CJ

18.3.jpg
EURJPY wlasnie przebilo sie nizej… zobacz jak to wygladalo na interwale m5 – swietna okazja do nauki!

CJ

18.4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

poniedziałek 02 lut 2015, 23:27

Str 19

Eltax100 pisze:

Zobacz Mike – czy to 3 odnoza?

Tak to wyglada. Widze tu dobra zmylke. Ta formacja pojawia sie dosc czesto I zazwyczaj jest w porzadku. Pamietaj jednak, ze zawsze jest szansa na to, ze lis przebije pin bar czy formacje M. Robi to po to zeby wylapac byki – to taka najzwyklejsza manipulacja market makerow.

Mike
19.1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

poniedziałek 09 lut 2015, 23:34

Pips400 pisze:
Przepraszam, ze znow zatruwam zycie I prosze o cierpliwosc. Nie zadaje pytan po to aby byc utrapieniem. Zadaje je bardziej poniewaz mysle, ze wiecej osob moze myslec tym samym tokiem co ja. Pragne rowniez pochlonac jak najwiecej wiedzy zaprezentowanej w tym watku. Po moich wyjasnieniach nadszedl czas na pytanie. Tym razem chcialbym dowiedziec sie wiecej o formacji Railroad Tracks (Tory Kolejowe). W zasadzie wiem o czym mowa – przeciwna I z grubsza podobna para swieczek obok siebie. Najwiekszym moim problemem jest rozpoznanie RRT kiedy formuje sie druga swieca. Na logike pelna formacja nie moze zaistniec dopoki druga swieca sie nie zamknie. Jesli to mozliwe prosilbym o bardziej szczegolowa analize tego tematu – to bardzo wazny element calej strategii. Dziekuje bardzo CJ I Mikeowi za Wasz watek.


Nie ma zadnego problemu z zadawanymi pytaniami – niczym sie nie przejmuj. Nie traktuje tego jako zatruwanie zycia. RRT I opozniony RRT to nic innego jak formacje “M” I “W” na nizszych ramach czasowych. Jesli tradujesz na H4 spojrz na przeszle formacje Torow Kolejowych (RRT). Zmien teraz interwal o jeden czy dwa w dol. Spojrz co taka formacja zawiera w sobie. Szpilka (pin) formuje sie zawsze pierwsza – lis tam probuje upchac jak najwiecej zlecen. Ten kierunek jest zly.
Druga swieczka (formacji RRT) ksztaltuje sie kiedy druga noga “M” czy “W” formuje sie na nizszym interwale. To wlasnie tu znajdziesz trop, ktory pozwoli Ci otworzyc pozycje. Pozniej napisze co zrobic, kiedy zaczyna ksztaltowac sie druga noga.
Pewne rzeczy nigdy sie nie zmieniaja!

CJ
19.2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

poniedziałek 16 lut 2015, 23:07

Jason pisze:
Zarobilem na 4/5 par z EUR ale nie mialem ustawionego SL. Czy jest mozliwe uzyskanie wysokich zyskow dzieki strategii RRT bez poczatkowego SL? Co jesli cena nie zawsze zawroci w pewnych punktach (choc moze zawedrowac dalej jak EURJPY prze NFP)?


Tak LECZ wszystko zalezy od Twojej dyscypliny, wielkosci depozytu, nawykow, emocji, chciwosci, strachu, bolu I Twojego Planu B. Wszystko co masz zrobic to analizowac “M” i “W” zeby zrozumiec z czego sklada sie RRT lub spozniony RRT (DRRT) I jak je rozgrywac.

CJ
20.1.jpg
20.2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 19 sie 2015, 16:01

To już dalej nie będzie ciągnięte ?

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 07 paź 2015, 00:03

Witam serdecznie,

Podłączam się do pytania michosza i zapytuję: dlaczego nagle ucichło?
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 07 paź 2015, 09:57

przepraszam za zwloke z odpowiedzia. Swego czasu zglosil sie do mnie pewien uzytkownik i obiecal dalsze tlumaczenia (ja wtedy z braku czasu musialem kompletnie to porzucic). Sluch o nim zaginal i temat utknal w miejscu. Czasu jak nie mialem tak nie mam ale ok obiecuje wrocic do tlumaczen. Troche jednak bylo zachodu z kontaktowaniem sie z CJ - szkoda tak to wszystko zostawic. Szczegolnie teraz kiedy widze, ze temat sie rozwija na forum.

Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 07 paź 2015, 13:14

Dzięki za tłumaczenia, acz ciężko wyłapać istotę rzeczy z nich trochę - a obycie mam duże - 12 lat - choć nieregularnie. Nie chcę tu już zaśmiecać wątku, ewentualne pytania odnośnie techniki będę zadawał (z przykładowymi wykresami) w wątku analiz.
Pozdr.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 07 paź 2015, 13:20

Above pisze:Dzięki za tłumaczenia, acz ciężko wyłapać istotę rzeczy z nich trochę - a obycie mam duże - 12 lat
wszelkie zazalenia prosze kierowac bezposrednio do autora - CJ :)) to jest czyste tlumaczenie jego materialow bez upiekszania i dodawania czegos od siebie.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 07 paź 2015, 15:04

@UP nie mam zażaleń - jestem wdzięczny, że w ogóle powstały bo to ciekawy temat ;)
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 21 paź 2015, 16:42

Eltax100 pisze:
Czy widzisz tu 3 nogi? Czy zauwazyles formacje M i W? To jest wykres h4, spojrz tez na D1 i W1.
1.jpg
Kocham to! Cos jak piosenka, ktora uslyszalem i nie moge sie jej pozbyc z glowy. Jesli cena idzie w dol jak na zalaczonym zdjeciu, formacja M uformuje sie wtedy, kiedy nie bedzie uwiezionych wystarczajaco duzo longow.
Kiedy maja na gorze to czego chcieli, formacja W sprowadzi ich na dol... gdzie ustawia nowe zlecenia short. Nastepnie powstanie noga w gore.
Ja tu widze spacer w obszary 112.50 – 113.50, nastepnie bieg do higher high... pewnego dia mozliwe obszary 140 – to scenariusz byc moze na nastepne miesiace badz lata.
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości