impulsy i korekty D1/H4

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

impulsy i korekty D1/H4

piątek 04 wrz 2015, 19:42

W związku z tym, że dalej bujam się z różnymi pomysłami, co chwilę wymyślam nowy system, który przez chwilę jest zyskowny bo akurat ja miałem szczęście lub rynek sprzyjał danemu pomysłowi ale jak za chwilę jest jakaś seria strat (zazwyczaj wywołana overtradingiem) to zmieniam templatkę, kolor, średnie, pomysł, wskaźnik postanowiłem wrócić do korzeni i jeszcze Nty raz zrozumieć co ta cena robi i zamierza zrobić. Jak wiadomo, czym skorupka...to.... przypomniałem sobie odległe dziś szkolenie z Pawłem Śliwą. Wtedy na kartkach rysowało się jakieś tajemnicze impulsy i korekty, totalnie nie wiedziałem o co chodzi. Dopiero w drugim roku gapienia się w ekg na różnych interwałach, zapoznaniu się z S/D i wszelakim innym spojrzeniem na cenę coś mi zaświtało.
Proszę bardziej doświadczonych kolegów o spojrzenie na załączone wykresy i określenie, czy moje malunki mają jakiś sens. Impulsy zaznaczone na niebiesko, korekty na czerwono. Wykres H4 na EJ i D1 na GU. Oczywiście poziomy rysowane na wykresie historycznym, więc niekoniecznie byłyby tam pierwotnie.
EURJPYH4 impulsy i korekty.png
GBPUSDDaily impulsy i korekty.png
Idea jest taka aby wchodzić w longa/shorta po wystąpieniu impulsu, korekty i następnie odrzuceniu jakiegoś poziomu lub strefy S/D na końcu korekty (coś musi tą korektę zatrzymać aby stała się korektą, prawda?).

Jak wiadomo, to samo można zrobić na poziomie całych swingów (gdzie cała "prosta" jest impulsem), jak i na poszczególnych świecach (gdzie tzw. świeca trendowa jest lokalnym impulsem).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
MarkDay
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 gru 2017, 12:21

Re: impulsy i korekty D1/H4

wtorek 12 gru 2017, 12:28

The idea to enter long and short after the impulse, correction and then rejection of some level or S / D zone at the end of the correction sounds nice.
Have you ever tried?
buy cheap essay here.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości